Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Testid vanuses 35+ ootajale TÜK-s

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Testid vanuses 35+ ootajale TÜK-s

Postitas:

Jagage kogemust. Olen iidvana beebiootaja vanuses 38-aastat, tegu kolmanda lapsega. Mis proove ( muidugi uriini, vere, looteanatoomia 20 näd), aga kas need on kõik? Lihtsalt vanusega riskid kōrgemad ja tahaksin geenihaiguste jmsteste teha. Kas riiklikus tehakse lisateste 35+ vanuses ootajatele või ei tehta? Siis tean, kas lähen Tln-sse Shoisi juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 11:26; 02.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka tavaline kõik. Riskid hinnatakse ju kõikidel sünnitajatel sarnaselt ära. Šoisi Oscar on ehk põhjalikum, aga põhimõtteliselt on see sama, mis kv+ vereproov kliinikumis. Uh arstilt saad koondriski tulemused. Enam ei mäleta, aga see vereproov võeti vist 9+ nädalal, kv uh-s arvestatakse juurde kv, vanus, jne.

Leidsin oma paberi üles.
Täiesti plaaniliselt tehtud Trisoomia 21,18, 13 riskid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanusest lähtuvalt tõesti lisateste ei tehta, kui nende käigus ilmneb midagi, siis saadetakse ilmselt lisatestidele (aga see ka nooremate puhul nii).
Kui endal soov, sis Tartus näiteks Elites on võimalik teha Panorama testi, mis annab rohkem vastuseid. Hind muidugi krõbe – 500 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sünnitamise ajaks juba 42. Ka kohutavalt põen, et kas kõik on ikka hästi. Andsin 10. nädalal TÜKis vere ja 12 nädalal oli ultraheli. Arst ütles, kui mõõtis kuklavolti, et see on ok, et südametöö on ok. Siis rääkis natuke veel lapsest ja teatas, et risk on madal ja lisauuringuid ei ole vaja. Ei rääkinud eraldi ei ninast, ei riski suurusest, mida olen näinud siin perekoolis suhtarvuna väljendatuna. Mingit paberit ei antud. Lõpus ma siis UH arstile ütlesin, et tegin ka panorama, et selle järgi ka risk madal <1/10 000. Kui arst seda kuulis, siis oli vastus, umbes stiilis, et no mis te siis veel teada tahate? No ma siis kokutasin, et ega kromosoomid ei näita ju muid väärarenguid. Küsisin oma naistearstil, et palju sünnib downe, mida ei suudeta ära diagnoosida, vastus oli, et 1-2 aastas. Minu arust on seda ka palju ja mina tegin hingerahu saamiseks panorama. Ei kahetse, olen väga rahul ja sain juba 12. nädalal teada, et ootan tüdrukut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 10:29; 07.02 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sünnitamise ajaks juba 42. Ka kohutavalt põen, et kas kõik on ikka hästi. Andsin 10. nädalal TÜKis vere ja 12 nädalal oli ultraheli. Arst ütles, kui mõõtis kuklavolti, et see on ok, et südametöö on ok. Siis rääkis natuke veel lapsest ja teatas, et risk on madal ja lisauuringuid ei ole vaja. Ei rääkinud eraldi ei ninast, ei riski suurusest, mida olen näinud siin perekoolis suhtarvuna väljendatuna. Mingit paberit ei antud. Lõpus ma siis UH arstile ütlesin, et tegin ka panorama, et selle järgi ka risk madal <1/10 000. Kui arst seda kuulis, siis oli vastus, umbes stiilis, et no mis te siis veel teada tahate? No ma siis kokutasin, et ega kromosoomid ei näita ju muid väärarenguid. Küsisin oma naistearstil, et palju sünnib downe, mida ei suudeta ära diagnoosida, vastus oli, et 1-2 aastas. Minu arust on seda ka palju ja mina tegin hingerahu saamiseks panorama. Ei kahetse, olen väga rahul ja sain juba 12. nädalal teada, et ootan tüdrukut.

Olen teemaalgataja, seda tahtsingi kuulda. Oma südamerahu huvides teen Panorama. Eriti, kui lähikonnas on geenihaiguseid ( mehe isa vend). Kas tegid seda Tartus või Tlns Shoisi juures? Kas Oscariga koos? Hind ei hirmuta, südamerahu maksab palju rohkem, beebi on üldse hindamatu:)
Kas plaanid ise sünnitada või keiser? Rasedus kulgeb kergelt?
Tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 11:26; 02.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Shoisi juures Panorama. Üllatus oli see, enne vereproovi vaatas Shois UHga lapse üle. Nii jea, et mees sai kaasa last esimest korda näha, ma arvasin, et ainult verd võetakse. Viimasid päevi ei küsitud, raseduse suurus määrati UHga. Kuklavoldi ja veretsesti võtsin tasuta TÜKist, sest tundus mõttetu raha raiskamisena. Aga kui 160 euri pole probleem, võtaks erakast, sest suhtumine on ikka teine, mis teha…
Loodan ikka ise sünnitada, kolm korda on õnnestunud juba, jamasid pole tekkinud, kuidi hirmus valus on alati olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 10:29; 07.02 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled Tartust, siis pole mingit mõtete sõita tallinna panorama testi tegema. Elites vaatab Sõritsa samuti esmalt UHga lapse üle ja siis veri USAsse uuringutele. Tegin selle eelmisel aastal läbi. UH oli väga põhjalik ja arst selgitas kõike väga hästi ja põhjalikult. Käisin noorema Sõritsa juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus saab ka kliinikumis panoramat teha. Vb on mõistlikum välja selgitada kummas soodsam on, elites või tük-is

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Testid vanuses 35+ ootajale TÜK-s

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.