Esileht Lapse ootamine Tihe oksendamine ja iiveldus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Tihe oksendamine ja iiveldus

Postitas:
Kägu

Kuidas tulete toime jubeda oksendamise ja iiveldusega? Vahel selline tunne, et ei jaksa enam. Rasedust hetkel 6 ja peale, tarvitan ka cerucali ja reisitablette ingveriga. Nippe soovitada mis võiks veel aidata leecendada? ( ei oota siia kommentaare kes ei puutu kokku oksendamise ja iiveldusega)

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas hommikul kohe nt snäki söömine ei aita?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on ka selle rasedusega väga hull iiveldamine ja igapäevae oksendamine. Algas kuskil 6 nädalal. Arvan, et igal ühel on oma nipid ja mul läks ikka mingi 3 nädalat aega, et endale sobivad leevendajad leidsin. Kokkuvõttes on ikka väga halb olla, aga mõne nädalaga juba nagu õpid elama sellega või ma ei teagi.

Mind aitavad: söömine tihti ja väiksed kogused (näiteks sööngi ühte banaani kolmes osas, suuremad kogused ajavad oksele). Sidruniga vesi, aga tekitab kõrvetisi. Piparmündi pastillid, tictac vms. Söögist sobivad ainult köögiviljad värsked/külmutatud, rasvad sobivad (hapukoor, avokaado). Ja kõige paremini aitab ikkagi oksnedamine, see iivelduse tunne või hetk enne oksendamist on kõige hullem, peale oksendamist on ikkagi mõneks hetkeks kergendus, st ma ei soovitaks okendamist tagasi hoida. Lisaks aitab mind jalutamine, see ei võta ära, aga jalutades kuidagi tundub, et keha keskendub teistele asjadele.

Magamine ja pikutamine teeb olemise ainult halvemaks.

Arvan, et ühtegi võluvitsa pole, vaid ehk leiad ajas omale sobivad leevendajad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui alakaalul väga lähedal ei ole, siis vb poolpaastumine (minul oli sedasi hea). Aga kuna sellega võib kaal langema hakata, siis ei julgeta väga soovitada.

Muidugi ei tasu ainult kaloritele mõelda – kui sul hommikusöögiks on ikkagi sõõrik või küpsised, siis on vb parem see ära jätta ja kalorid saada milleski asjalikumast – sest muid toitaineid on sul vaja, kuna kõik, mis sul olemas on, läheb nüüd beebile.

Iiveldused ja oksendamine võivad tulla ka B vitamiinide puudusest. Kui liha ja muna süüa ei taha, sebi maitsepärmi ja lisa seda oma toidule (või võta niisama supilusikatäis päevas – kuigi ta on selline kui värk ja jääb hammaste külge kinni). Ise segasin seda vahepeal keefirisse – siis meenutas natuke kama 🙂

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hetkel rasedust 27+ 3 . Iiveldus ja oksendamine algasid 5+ nädalast ja kestavad siiani. Mingi hetk lasin ämmakal välja kirjutada Cerucali tabletid (neid üritan harva võtta, ma pole kunagi tablette tahtnud võtta ja ka rasedana) . Kuna käimas kolmas rasedus ja eelmise raseduse ajal olim samuti terve raseduse hädas oksendamise ja pideva iiveldusega, siis õppisin end natuke jälgima.

On palju toite, mis mulle ei sobi praegu. Neid, mida mitu korda ikka välja olen oksendanud, püüan vältida või kui väga suur isu on, siis tarbin seda päeval, mil saan kodus olla.

Mind on aidanud mahlajäätis, münton, vee joomine. Selgitasin välja, mis toidud ja joogid mulle sobivad ja püüan vaid neid tarbida!

Enamasti riisi söömine on kindla peale minek.

Pikalt võitlesin ka selle vastu, et ma öösiti ei sööks . Kuidagi vastumeelne on see öine söömine aga värske kurk kell kolm öösel viis iivelduse ära.

Lisaks olen ostnud erinevaid kuivikuid ja neid omale öökapile viinud, et kohe ärgates oleks midagi haarata.

Võin nii palju lohutuseks öelda, et mul seda iiveldamist ja oksendamist õnneks palju vähemaks jäänud aga kui on, siis ikka väga hull terve päev!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul üldse kuidagi väga raske olemine, rasedust 11+ nädalat. Raseduse alguses olid iiveldushood suuremad, siis ei suutnud peale õuna midagi süüa ja suhteliselt ruttu kukkus ka kaal alla. Nüüd suudan tavapäraselt süüa (ainult liha mitte, siis reaalselt hakkan oksele, kuigi vanasti pidin iga päev ikka palju liha saama), kuid üldine olek on nii kohutav. Eks need palavad ilmad on ka oma põntsu pannud. Olen ainult voodis olnud, välja voodist ei saa. Kohe kui midagi toimetama hakkan, viskab pildi eest mustaks ja kokkukukkumise äärel. Mul ka madala vererõhuga probleemid ja see paneb omakorda põntsu.

Ega vist midagi asjalikku keegi soovitada ei saagi, kes ennast kuidas raseduse ajal tunneb ning kellele mis toimib. Ise üritan võimalikult palju puhata, sest enda puhul see toimib. Liiga aktviine olles viskab tervise käest ära. Samuti palju vett juua ja tervislikult toituda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas tulete toime jubeda oksendamise ja iiveldusega? Vahel selline tunne, et ei jaksa enam. Rasedust hetkel 6 ja peale, tarvitan ka cerucali ja reisitablette ingveriga. Nippe soovitada mis võiks veel aidata leecendada? ( ei oota siia kommentaare kes ei puutu kokku oksendamise ja iiveldusega)

Kui enesetunne ikka väga hull on, siis võid pöörduda erakorralisse. Saad veeni kaudu tilka ja ravimit. Mõne puhul muu ei aitagi kui ainult see variant.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas tulete toime jubeda oksendamise ja iiveldusega? Vahel selline tunne, et ei jaksa enam. Rasedust hetkel 6 ja peale, tarvitan ka cerucali ja reisitablette ingveriga. Nippe soovitada mis võiks veel aidata leecendada? ( ei oota siia kommentaare kes ei puutu kokku oksendamise ja iiveldusega)

Kui enesetunne ikka väga hull on, siis võid pöörduda erakorralisse. Saad veeni kaudu tilka ja ravimit. Mõne puhul muu ei aitagi kui ainult see variant.

Erakorralises tehakse veeni kaudu sama ravimit lihtsalt kiiremini hakkab toimima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas tulete toime jubeda oksendamise ja iiveldusega? Vahel selline tunne, et ei jaksa enam. Rasedust hetkel 6 ja peale, tarvitan ka cerucali ja reisitablette ingveriga. Nippe soovitada mis võiks veel aidata leecendada? ( ei oota siia kommentaare kes ei puutu kokku oksendamise ja iiveldusega)

Mina ei saanud näiteks vett juua,  rääkimata söömisest. Kohe tuli välja.  Jõin hommikuti 0.5 Coca ja siis kuskil kl 14 sai juba midagi süüa ka.  Kestis iiveldus kuskil seitsmenda kuuni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures mul oli 2 asja, mis iiveldamise vastu aitasid- Coca-Cola ja jaapani miso supp…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures mul oli 2 asja, mis iiveldamise vastu aitasid- Coca-Cola ja jaapani miso supp…

Meil siis veel misosuppe ei olnud,kui ma rase olin. Äkki oleks aidanud.

Aga ma näiteks miskipärast ei julenud oma naistearstile väga hädaldada ka, et jubedalt iiveldab ja oksendama ajab.  Cerucali mule i olnud. Ingveri reisitabltid tulid ka kohe välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuttav tunne, ise oksendasin 24da nädalani, lõpu poole ka mõned korrad ikka juhtus aga siis enam ei iiveldanud õnneks koguaeg. Kõige enam aitab ikkagi aeg, see iiveldustunne annab natuke ikka järele, mõnel võib täitsa ära kaduda raseduse jooksul. Ma proovisin ära enam-vähem  kõik nipid, alustades mingitest randmepaeladest, b6 vitamiin, ingveritabletid, õigel ajal söömised jne… aga ei midagi ???? nõelravi jäi proovimata. Sain mitu korda haiglas tilka ka aga kodus läks ikka sama trall edasi.

Alguses sõin ka cerucali aga mulle ei sobinud see ja siis kirjutati kytril (mulle tundus, et see aitas paremini, äkki ka sul toimib mõni muu ravim paremini?).

Ja kui tunned, et oled vaimselt läbi sellest pidevast halvast enesetundest ja oksendamisest, siis saab ämmaemand  saata raseduskriisi nõustaja juurde. Minul andis see natuke jõudu ja jaksu juurde, et selle jubeda enesetundega toime tulla.

Soovin sulle edu ja varsti see aeg möödas! Pea vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miski ei aita. See tuleb üle elada ja nii ongi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kolmas rasedus. Eelmistega oli üks mu igapäevastest hobidest oksendamine ning üsna elutu olek. Hetkel olen iivelduse käes hommikust õhtuni vaevelnud 2,5 nädalat. Mõni päev aitab ingverijook, teine päev jäätis…kuidagi on nii, et see, mille järgi isutab, see aitab. Kõike ma päris süüa ei saa, sest organism ei talu. Koolis kunagi loengutes rõhutati, et tsink koos b6-vitamiiniga võtab iivelduse. Mõned päevad toimis, siis hakkas vastu. Hetkel siis sõna otseses mõttes nälgin, sest eilsest alates ajab iga toit ja selle nägemine iiveldama ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võite ju miinuseid laduda aga lugedes kommentaare on ju näha et kõik see söömine ja tilk jne on ajutised ja hetkelised lahendused. See aeg tulebki üle elada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oksendasin eile 16korda, vahet polnud kas olin midagi näksinud või mitte välja tahtis pidevalt ajada midagi, lõpuks ajas ainult sappi välja. Kohutav, igakord oli selline tunne et elu läheb seest välja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oksendasin eile 16korda, vahet polnud kas olin midagi näksinud või mitte välja tahtis pidevalt ajada midagi, lõpuks ajas ainult sappi välja. Kohutav, igakord oli selline tunne et elu läheb seest välja

Küsige iiveldusvastast rohtu nt perearstilt. Saab retseptiga ja osadel leevendab päris hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oksendasin eile 16korda, vahet polnud kas olin midagi näksinud või mitte välja tahtis pidevalt ajada midagi, lõpuks ajas ainult sappi välja. Kohutav, igakord oli selline tunne et elu läheb seest välja

Küsige iiveldusvastast rohtu nt perearstilt. Saab retseptiga ja osadel leevendab päris hästi.

Olen teema algataja, kasutan cerucali aga alati see ei toimi, sain tilka ka eile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida saate süüa päeval? Või näksitegi ainult kuivikuid ja küpsiseid päevapeale hetkel ise teen nii ja joon lonksude viisi mahla/kokat, isu ei ole muidugi absoluutselt, aga midagi peab sisse ajama

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Lapse ootamine Tihe oksendamine ja iiveldus