Esileht Imetamine Tihe söömine ja viril olek

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Tihe söömine ja viril olek

Postitas:

Tere!

Tekkinud on pisike küsimus. Minu preili on tänase seisuga nädalane ja siiani on üldiselt kõik olnud okey. Mõningad harjumis apsakad on ikka ette sattunud, nagu tavaliselt.

Aga eilsest saati on olnud ta viril ja ei maga enam nii nagu muidu. Ta imeb rinda pool tundi ja rohkemgi vahel. Uinub selle otsas ning kui käest panna, kipub kohe ärkama. Üldiselt nõuab ka koheselt rinda ja imeb taas kuskil pool tundi.

Lisaks kakab ta ka suht koheselt, kui rinna otsas. Saab imemis võtte kätte, nii nagu peab, ja kohe on kuulda/tunda kuidas pisike põrr kakat tuleb.

Küsimus siis selles, et on selline asi õige? Või peaksin muretsema?

Hetkel mehega üritame välja mõelda, et kas tal on mingi probleem, millest me aru ei saa. Või siis tõesti nõuab lihtsalt rohkem süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt tellib piima juurde või on suur lähedusevajadus. Mul algul ka mingi aeg istus rinnal terve päev, ei tea mis tal lõpuks oli, lähedusvajadus võib-olla oli suur. Ostsin luti, aitas hädast välja.
Mul laps vahepeal istub siiani rinnal, sööb ja kakab. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõlab nagu minu mure. Kuna ise hetkel samas seisus (beebi 2ndl), siis räägin meie arsti juttu.. Kui esimestel elupäevadel on lapse toidukord vaid mõnikümmend milliliitrit, siis nädalase beebi toidukorra kogus on juba u 70-80 ml. Tundub et laps ei jõua veel korralikult imeda ja poole tunniga ei söö kõhu täis ja jääb rinna otsas magama (kõik nad algul kipuvad), sel perioodil võib isegi kaalus alla võtta, kui lasta tal pikalt magada. Tuleb äratada ja lasta imeda nii tihti ja niipalju kui jaksab, mõni ongi sel ajal reaalselt 24/7 rinna otsas. Kui kogub natuke jõudu siis jaksab imeda paremini ja saab oma kogused kätte, ning siis saab täiskõhuga rahulikult magada. Kuni kuu aega võib minna selle piima tellimisperioodi peale, mistõttu võib laps ka esimese elukuuga väga vähe kaalus juurde võtta. Tänapäeva arstid ei tee sellest suuurt numbrit, vanakooli arstid käskiksid kohe segu juurde anda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni kuu aega võib minna selle piima tellimisperioodi peale, mistõttu võib laps ka esimese elukuuga väga vähe kaalus juurde võtta. Tänapäeva arstid ei tee sellest suuurt numbrit, vanakooli arstid käskiksid kohe segu juurde anda.

Jah, kuna tegu võib olla piima juurdetellimisega (beebi stimuleerib rinda tihti, et rind hakkaks talle rohkem piima tootma), siis ei tohi sellele vahele segada – las imeb nii tihti ja palju kui tahab. Tuleb lasta beebil teha oma rasket ja pingutavat (mis ka väsitab kohutavalt ja paneb virisema vahel), aga elutähtsat piima juurdetellimise tööd, ei tohi teda selles takistada.

Sest kui beebil lasta vähem imeda, kui ta tegelikult tahaks, siis “arvab” rind, et piima pole juurde vaja ja piimatootmise juurdekasvu asemel võib alata piimatootmise allakäik, mille tulemusena jääb beebil kõht veel tühjemaks jne.

Tihe kakamine esimestel elukuudel on täiesti normaalne. Lugematu arv kordi ööpäevas beebit muudkui kakast puhastada ja mähkmeid vahetada (sest jälle tuleb törts ja jälle törts – ka öösel) on küll tüütu, aga lohutuseks on see, et enamasti kakamine nii sagedaseks ei jää – mida aeg edasi, seda harvem hakkab rinnapiimal olev beebi kakama. Kui beebi just enne lisatoidu andmist saab veel ainult rinnapiima, siis võib lausa iga päev kakat mitte tullagi. Lisatoidu andmise algusega (kuna lisatoit jätab rohke seedumatut jääki) kakamine tavaliselt jälle sageneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikaajaline ja sage rinna imemine ei tee lapsele halba. Toitmisaja pikkus võib ka olla erinev: mõnikord see venitab 40 minutini. Kui toidukord kestab nii kaua, siis laps võib vahepeal uinuda ema rinnal ja jälle ärkama ja söömist jätkata. Kontrollige, kas laps imeb korralikult ja kui seda ei juhtu, siis ta ei saa piisava piimakoguse. Lapse stimuleerimiseks võib ta teisele rinnale asetada, kergelt puudutada või kehaasendit muuta.
Kontrollige, milliseid toiduaineid te tarbite: mõned kutsuvad esile suurenenud gaasieritust, mis toob kaasa imiku rahutust ja vahepeal ka kõhulahtisust. Nende toiduainete seas on: oad, kapsas, kuivatatud ploomid, tomatid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta alles õpib imema, ta väsib ära, enne kui kõhu korralikult täis saab. Kui on suurem ja tugevam ja imemeine käpas, siis sööb ta kõhu kiiremini täis.
Ja kiirema kasvu perioodid ja nn piimatellimise päevad, kui rinnalaps pea 24t tahab rinna ostas rippuda, on loomulikud. Anna talle, mida vaja, siis on varsti jälle rahulik ja rõõmus laps. Tahab ta siis lähedust või süüa või imeda, imetades saab kõike seda.
Ja see süües kakamine on täiesti tavaline! 🙂 seepärast ma noore emana ei saanudki õiget sotti, kummal ajal on mähkmevahetamine tulusam- enne sööki on laps pahur ja näljane, pealegi kakab söögi ajal ja vahetada tuleb nagunii. Pärast sööki tihti laps magab juba, solguta siis sellist, võib piima välja ajada jne. niiet tegime, kuidas parasjagu parem tundus. Kaka peab loomulikult võimalikult kiiresti ära eemaldama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks veel juurde seda, et osad lapsed söövadki kaua. Minu oma sõigi esimesel poolaastal 30-45 minutit alati. Teisel poolaastal hakkas kiiremini sööma ja lõpuks kuskil aastasena sai 8-12 minutiga hakkama. Samas on neid, kes paari minutiga tangivad kõhu täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Tihe söömine ja viril olek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.