Esileht Väikelaps Tihedad kõrvaorobleemid 5a.laps

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tihedad kõrvaorobleemid 5a.laps

Postitas:
Kägu

Kui laps oli 3a.tekkis tal äge kõrvapõletik, mis ei allunud ab-le ning oli sunnitud minema opile, et pikemalt keskkõrvas olev vedelik eemaldada.Mõlemasse kõrva pandi ka torud. Loomulikult vaatamata nendele torudele esines tal endiselt kõrvapõletikke.

 

Nüüd augustis ORL arst diagnoosis taas vedelikku keskkõrvas- raviks määrati nätsu närimist, ninaga õhupalli puhumist.

Selge on ning arusaadav, et lapsel kuulmisega probleeme. Sai käidud ka teise ORL arsti juures, kes samuti soovitas ainult nina nohust puhastada ja kõik, tõdes et kõrvades endiselt vedelikku, laps ei kuule hästi.

Täna lapsel palavik kurdab kõrvavalu.

Keegi veel samas olukorras olnud?

On see tavapärane, et nõnda kaua nö. Olukorda vaatama peab ja kirurg ei sekku?

Kaua üldse peab ootama ennem kui arst opi käigus vedeliku eemaldab?

Murest murtud, kahju vaadata kuidas laps kannatab…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult vaatamata nendele torudele esines tal endiselt kõrvapõletikke.

See, et torudega edasi ikka põletikud on ei ole küll kuskilt otsast LOOMULIK. Mis adenoidi kohta räägitakse? Kui see suur on, ajab kõrvakäigud ka umbe. Kui torud pandi, kas siis adenoidi ei võetud ka korraga ära? Kas need torud juba tulid välja ja uusi ei pandud? Mis sekkumist sa kirurgilt ootad, et pandaks uuesti torud? Kirurgi juurde ju suunab ikka oma kõrvaarst.

Üldiselt minu teada kuulmislanguse korral ikka võetakse midagi ette, aga juhul, kui see pole mingist akuutsest infektsioonist tingitud, vaid püsiv. Haiguste järel on lastel tihti vedelikku kõrvas ja see läheb jälle ise ära tasapisi, vist isegi 6 nädalat võib olla. Kas suvel, kui laps pikemalt terve oli, ka kontrolliti vedelikku ja kuulmist? Kas nohust puhastamine toimib, nuuskab ta nina tühjaks? Ninakäigud on normaalse kujuga või on nt vahesein kõver?

Mina nt nuuskan oma 7-a lapsel kõva nohu ajal ise nina ja kamandan korralikult nuuskama, sest ise teeb ta vussvuss ja tatt löriseb ninas edasi. Tal on nina vahesein kõver. Ja absoluutselt iga nohuga hakkan kohe andma kas Sinupreti, Prospani või vahel ka Ambroxoli, et löga vedelam oleks ja välja voolaks. See on täiskohaga töö, ilma naljata, lasteaias ta siis ei käinudki, eks nüüd kooliga näeb, mis saama hakkab. Aga kogu minu ponnistamisest hoolimata on meil talvel uus kuulmise- ja kõrvakontroll ja kui jälle vedelik või kuulmistest korrast ära, läheb adenoidiopile. Muidu oli see juba plaanis, aga kuna vahepeal oli suvega vedelik läinud ja kuulmistest oli nii kevadel kui suve lõpus korras, lükati edasi.

P. S. See arst on ikka LOR, mitte orl.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Adenoidid eemaldati ära esimese opi käigus, ent on tagasi kasvanud.

Suvel eraldi kontrollis ei käinud, alles auguati lõpu poole oli visiit kõrvaarstile kuna laps ei kuulnud hästi.

 

Nina nuuskamisega ongi jama, natuke löristab kraanikausikohal, mõbikord saan süstlaga ise survepesu teha

 

Tänud et mainisid,medikamente mida oma lapsele annad. Uurin ise ka nende kohta infot.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Torud tulevad hiljemalt aasta jooksul ise välja ja vajadusel tuleb uuesti paigaldada. Toru peakski selle ära hoidma, et põletiku tõttu kõrva vedelik hakkab kogunema ja kuigi ka torudega võivad kõrvad siiski haigeks jääda, peaks see olema väga kerge põletik ja väga lihtsalt ravile alluma.

Kõrvapõletik tekitab kõrva vedeliku ja pärast põletiku taandumist läheb mitu kuud, et vedelik taanduks, sellepärast ongi kuulmislangus pikaks ajaks, mitte ainult põletiku ajaks.

Postitusest jäi arusaamatuks, kui vana laps praeguseks on – kas torud on endiselt alles või mitte. Võimalik, et arst ei selgitanud seda piisavalt selgelt. Normaalne see kindlasti ei ole, et torudega nii rasked põletikud oleks.

Adenoidid kasvavad küll tagasi, neid võib olla vajadus mitu korda eemaldada. Umbes 7-aastaselt taanduvad iseenesest, aga enne seda on paljudel lastel probleeme. Adenoidid põhjustavad sageli norskamist ja laps ei puhka end korralikult välja, on päeval väsinud.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Tihedad kõrvaorobleemid 5a.laps