Esileht Koolilaps TIK-is keelevaistu ülesanne

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: TIK-is keelevaistu ülesanne

Postitas:
Kägu

Kirjeldage palun, kes on käinud TIK-is eelnevatel aastatel katsetel, et kuidas see keelevaistu ülesanne on olnud? Lihtsalt siis saaks aimu, kas sinna tasub üldse minna. Laps ei ole inglise keelega kokku puutunud, kuid oma arengus muude oskuste puhul väga tubli. Loeb vabalt, teeb etteütlust, arvutab hästi, loogikaga probleeme pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: TIK-is keelevaistu ülesanne

Tänud. Kuid arvan, et selline ülesanne ei näita keelevaistu. Keelevaistu näitaks see, kui laps peab õpetaja öeldu järgi sõna inglise keeles kordama. Ei tea kuidas õpetajad ise ülesandega hakkama saaksid, kui teha see neile täiesti võõras nt hiina keeles. Ma arvan, et sel juhul oleks neil keelavaistu punktid kõigil 0-ligidased.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ausalt-süda läheb pahaks nende katsete tegemise jutu peale. Ei taha teemaalagatajat solvata vaid meie seda üldist süsteemi. KOHUTAV!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ausalt-süda läheb pahaks nende katsete tegemise jutu peale. Ei taha teemaalagatajat solvata vaid meie seda üldist süsteemi. KOHUTAV![/tsitaat]

Minu lastele küll meeldis katseid teha. Kui mul veel lapsi oleks, paneksin ka nemad igal juhul katsetama. Miks see süsteem kohutav on, mina ja suur hulk minu tutvuskonnast on sellega täiesti rahul – see on parim, mis saab praegu toimida meie tingimustes, kus noori värskeid õpetajaid napib, pole raha koole õieti ülevalgi pidada ja teisest küljest püütakse kunstlike meetmetega lapsi aina juurde sünnitama panna. Nii saavad vähemalt osadki lapsed ühiskonnas korraliku alushariduse, et sealt siis juba edasi pürgida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu lastele küll meeldis katseid teha. Kui mul veel lapsi oleks, paneksin ka nemad igal juhul katsetama. Miks see süsteem kohutav on, mina ja suur hulk minu tutvuskonnast on sellega täiesti rahul – see on parim, mis saab praegu toimida meie tingimustes, kus noori värskeid õpetajaid napib, pole raha koole õieti ülevalgi pidada ja teisest küljest püütakse kunstlike meetmetega lapsi aina juurde sünnitama panna. Nii saavad vähemalt osadki lapsed ühiskonnas korraliku alushariduse, et sealt siis juba edasi pürgida.[/tsitaat]
Korraliku alushariduse saab laps lasteaias. Kui juba koolis, siis on tegemist algharidusega.
Ja noor võrske õpetaja ei ole parim. Õpetajagi küpseb aastatega ja muutub enamasti paremaks. Ise klassiõpetajana valin oma lapsele justnimelt keskealise õpetaja, kellel kogemus. Värskus on hää, kogemus parem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]ausalt-süda läheb pahaks nende katsete tegemise jutu peale. Ei taha teemaalagatajat solvata vaid meie seda üldist süsteemi. KOHUTAV![/tsitaat]Mida ta puterdas?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korraliku alushariduse saab laps lasteaias. Kui juba koolis, siis on tegemist algharidusega.
Ja noor võrske õpetaja ei ole parim. Õpetajagi küpseb aastatega ja muutub enamasti paremaks. Ise klassiõpetajana valin oma lapsele justnimelt keskealise õpetaja, kellel kogemus. Värskus on hää, kogemus parem.[/tsitaat]

Ma ei pidanudki seadusandluse terminoloogiat silmas, vaid mõtlesin alushariduse all baasharidust. Lasteaedades antav haridus on kõike muud kui korralik, enamik lasteaiaõpetajaid deklareerib, et seadus ei pane neile kohustust lapsi kooliks ette valmistada. Ja kust tulevad lõpuks need kogemustega õpetajad, kui noori õpeajaid napib. Ma arvan, et sa said aru küll, mida ma tahtsin öelda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tänud. Kuid arvan, et selline ülesanne ei näita keelevaistu. Keelevaistu näitaks see, kui laps peab õpetaja öeldu järgi sõna inglise keeles kordama. Ei tea kuidas õpetajad ise ülesandega hakkama saaksid, kui teha see neile täiesti võõras nt hiina keeles. Ma arvan, et sel juhul oleks neil keelavaistu punktid kõigil 0-ligidased.[/tsitaat]
Niipalju kui ma oma laste kirjeldusest järeldan, polnud tegemist sõnade \”dog\” ja \”bed\” meeldejätmisega, vaid piltidel kujutatud esemetele oli antud kas väljamõeldud või mingi vähetuntud termin. Nii et varasemast inglise keele õppimise kogemusest ei ole abi. Lapsele võib enne lihtsalt mainida, mis teda umbes ees ootab, et ta päris segadusse ei satuks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niipalju kui ma oma laste kirjeldusest järeldan, polnud tegemist sõnade \”dog\” ja \”bed\” meeldejätmisega, vaid piltidel kujutatud esemetele oli antud kas väljamõeldud või mingi vähetuntud termin. Nii et varasemast inglise keele õppimise kogemusest ei ole abi. Lapsele võib enne lihtsalt mainida, mis teda umbes ees ootab, et ta päris segadusse ei satuks.[/tsitaat]Mida iganes seal ka meelde ei jäetaks, näitab see eeskätt ikkagi lihtsalt (kuulmis)mälu, mitte mingit keelevaistu. Keelevaistu võiks näidata pigem see, kui mingite etteantud lausete ja sõnavormide põhjal peaks teiste sõnatüvede abil analoogseid lauseid ja sõnavorme moodustama vmt. Meeldejätmine ja papagoina järelekorrutamine pole mingi keelevaist, ehkki oleks muidugi rumal eitada, et keeleõppe juures läheb muuhulgas ka head mälu tarvis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meie laps ei olnud päevagi ingl keelt õppinud ja sai max punktid. samas laps, kes oli aastaid ingl k ringis käinud, sai vähem. nii et ega seal midagi ette õpetada ei ole võimalik.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Koolilaps TIK-is keelevaistu ülesanne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.