Esileht Koolilaps TIK – palun ainult positiivset infot

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: TIK – palun ainult positiivset infot

Postitas:

Uskumatu, kui kadedad ja kibestunud on mõned lapsevanemad, kes siin teemaalagataja kallal õelutsedes sõna võtavad.

Teemaalgatajale ja ta lapsele palju õnne sissesaamise puhul! Need lapsed, kes linna kõige suurema konkursiga kooli sisse said, on ikka väga tublid ja targad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.02 00:38; 29.02 20:26; 29.02 22:12; 01.03 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIKis on palju tublisid ja tarku lapsi. Paraku on seal ka palju ülbeid ja rumalaid lapsi. Õpetajad võivad päevast päeva korrutada, et kui see kool ei sobi, on Tallinnas koole palju; samas teavad nii nemad kui ka väikesed kurikaelad, et neid (erinevatel põhjustel) koolist välja visata ei saa. Seal ongi niimoodi seinast seina. Nagu eelpool öeldi, tugevamad jäävad ellu ja on edasises elus rahul, et selles koolis on õppinud. Väga palju, tegelikult praktiliselt kõik, sõltub klassi õhkkonnast ja klassi liidritest.
TIKi vilistlased jagunevadki kaheks: need, kes panevad oma lapsed ka sinna kooli ja teised, kes tõotavad seda mitte iialgi teha.
Ma ei tea, kas see kõlab positiivselt, aga minu kui 7. kk (st end. TIK) vilistlase kõik kolm last on õppinud/õpivad TIKis….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea, kuskohast tuleb negatiivne info, kindel on aga see, et valdavalt levitavad seda ´viinamarjad on hapud´ kategooriasse liigituvad inimesed. Ei ole mõtet uskuda kõike, mis siin räägitakse. Elu ei ole must ja valge.
[/tsitaat]

Kõike, mida räägitakse, pole muidugi mõtet uskuda, samas – kus suitsu, seal tuld.
Minu negatiivne info tuleb valdavalt TIKi lõpetanud inimestelt (kuigi mõnelt on tulnud ka positiivset infot, aga negatiivset paraku palju rohkem). Olen hariduselt inglise filoloog ja hiljem õppinud ka tõlgiks, nii et kursakaaslaste seas oli paar TIKi lõpetanut ja kolleegide hulgas on neid ka päris mitu.

Kõige negatiivsem kogemus on siiski enda kogemus pea 20 aasta tagusest ajast, mil käisin TIKis sisseastumiskatsetel (õppisin ühes teises Tallinna eliitkoolis, kuhu ka gümnaasiumi sisse sain ja mille lõpetasin). Sain TIKi sisse, aga sisseastumiskatsetel jäi suhu selline mekk, et sellesse kooli õppima asumine ei tulnud kõne allagi. Keegi õppealajuhataja või muu kõrgem asjapulk rääkis nimelt enne viimast vooru (IQ test oli tookord) hästi üleoleval toonil sellest, et \”igasugused\” polegi nende kooli oodatud, viidates ühele tulemata jäänud kandidaadile 24 parima seast.

Ma lihtsalt ei talu selliseid inimesi ja sellist suhtumist. Samamoodi on mulle vastikud Prantsuse Lütseumi direktori väljaütlemised stiilis, et nende koolist müüjaid ei tule. Selliste sõnavõttudega halvustatakse ja alandatakse kõiki tagasihoidlikuma pagasiga inimesi ja nende töökohti ja minu silmis on see lihtsalt väga madal.

Sel põhjusel oli mul võimatu TIKi minna ja kui teaksin, et selline mentaliteet ka praegu valitseb (\”teiesugused põruvad kogu perega\”, \”hoia oma piirkonna omasse\” jne.), siis ei taha ka oma lapsi sellisesse kooli.

Täpselt samamoodi ei taha neile ju kooli, kus on õelad klassikaaslased ja peetakse normiks kellegi mõnitamist liiga odavate riiete, vanemate kehva auto või väljanägemise vm pärast.

Ma tahaksin, et mu lapsed oleksid sisemiselt väärikad inimesed. Mul on raske näha, kuidas kasvatab sisemist väärikust kool, mis avalikult teatab, et \”siia pole IGASUGUSTEL asja\”. Mitte kuhugi pole igaühel asja, aga haritud ja väärikas inimene väljendab seda pisut teisiti.

Eliitkooli mõte ja eesmärk on maksimaalselt arendada igaühe (eliitkooli puhul üsna suurt) potentsiaali, mitte olla naabrist parem ja sellest ka igapäevaselt kõva häälega rääkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 08:26; 29.02 21:24; 01.03 00:40; 01.03 00:42; 01.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sussamussa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ambrele:

TIK-is ei toimu sugugi nii suures ulatuses liikumist. Kust pärinevad andmed, et lapsi lahkub peale neljandat ja kuuendat klassi?
Minu lapse klassist on lahkunud üks laps välismaale, sama ka paralleelis.

Palun ärge levitage valeandmeid![/tsitaat]

Inimese andmed pärinevad ilmselt tavakoolist. Ka minu lapse klassist ühes teises G5 koolis pole keegi lahkunud st uutele õpilastele pole kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 23:14; 28.02 23:45; 29.02 10:37; 29.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõige negatiivsem kogemus on siiski enda kogemus pea 20 aasta tagusest ajast, mil käisin TIKis sisseastumiskatsetel (õppisin ühes teises Tallinna eliitkoolis, kuhu ka gümnaasiumi sisse sain ja mille lõpetasin). Sain TIKi sisse, aga sisseastumiskatsetel jäi suhu selline mekk, et sellesse kooli õppima asumine ei tulnud kõne allagi. Keegi õppealajuhataja või muu kõrgem asjapulk rääkis nimelt enne viimast vooru (IQ test oli tookord) hästi üleoleval toonil sellest, et \”igasugused\” polegi nende kooli oodatud, viidates ühele tulemata jäänud kandidaadile 24 parima seast.

[/tsitaat]

Peab ikka inimestel eriline valu olema, et selliseid väljamõeldisi kirjutada, mis olevat TIK-s paar aastakümmet aastat tagasi olnud. Kindlasti ei ole praegune õppealajuhataja (kes on piisavalt noor), sama inimene, kes tookord oli. Ja sinupoolt kirjeldatud üleolevat suhtumist polnud TIK-s ka siis, kui mina seal koolis 20 aastat tagasi õppisin.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.02 00:38; 29.02 20:26; 29.02 22:12; 01.03 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mismoodi pole piirkonnakoolide algklassides suurt erinevust tunda? olin sunnitud oma last piirkonnakooli mitte panema, kuna selle kooli(!) õpetaja, keda tundsin, ütles mulle ise, et parem mitte..samas käivad selles koolis mitu tuttavat last (lapse lasteaiast).ja muud ma ei kuulegi nüüd, kui et kes vägivallatseb, kes segab tundi, kes ei saa elementaarsematestki lausetest aru (lugemisel). õpetaja peab õpetamise kõrvalt väga palju tegelema selliste asjadega, mis peaksid nende laste vanemate kodus teha olema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 22:18; 29.02 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja veel: kesklinna koolis, kus mu laps õpib, sellist asja ei ole (vähemalt minu lapse klassis mitte)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 22:18; 29.02 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa eitada seda, et TIK-i lapsi õpetatakse hoolima oma koolist ja kaasõpilastest. TIK on väike kool ja kõik tunnevad kõiki ja hoiavad ka kokku. Omamoodi on see kokkuhoidmine armas, teisalt nad jälle peavad ennast teistest paremateks…

Kahtlemata on juttu tulnud, et kui ei sobi, siis võid ära astuda. Samas enne põhikooli lõppu kedagi seda tegema sundida ei saa.

Igal juhul kui on millegi vahel valida on TIK-i sugune kool parim. Ega elus pole ju kuskil pehmet maandumist, võidelda tuleb parema hariduse, töökoha, abikaasa, laste või kes teab veel mille eest.

Usun, et allpool kõneleja peab parimateks koolideks tasulisi koole nagu RAM või miks mitte VHK (küll riiklik kool aga igakuine \”lisamaks\” on päris suur). Kuid igal perel ei ole võimalusi koolitada lapsi erakoolides ja seetõttu tuleb valida lapse jaoks parim variant.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõike, mida räägitakse, pole muidugi mõtet uskuda, samas – kus suitsu, seal tuld.
Minu negatiivne info tuleb valdavalt TIKi lõpetanud inimestelt (kuigi mõnelt on tulnud ka positiivset infot, aga negatiivset paraku palju rohkem). Olen hariduselt inglise filoloog ja hiljem õppinud ka tõlgiks, nii et kursakaaslaste seas oli paar TIKi lõpetanut ja kolleegide hulgas on neid ka päris mitu.

Kõige negatiivsem kogemus on siiski enda kogemus pea 20 aasta tagusest ajast, mil käisin TIKis sisseastumiskatsetel (õppisin ühes teises Tallinna eliitkoolis, kuhu ka gümnaasiumi sisse sain ja mille lõpetasin). Sain TIKi sisse, aga sisseastumiskatsetel jäi suhu selline mekk, et sellesse kooli õppima asumine ei tulnud kõne allagi. Keegi õppealajuhataja või muu kõrgem asjapulk rääkis nimelt enne viimast vooru (IQ test oli tookord) hästi üleoleval toonil sellest, et \”igasugused\” polegi nende kooli oodatud, viidates ühele tulemata jäänud kandidaadile 24 parima seast.

Ma lihtsalt ei talu selliseid inimesi ja sellist suhtumist. Samamoodi on mulle vastikud Prantsuse Lütseumi direktori väljaütlemised stiilis, et nende koolist müüjaid ei tule. Selliste sõnavõttudega halvustatakse ja alandatakse kõiki tagasihoidlikuma pagasiga inimesi ja nende töökohti ja minu silmis on see lihtsalt väga madal.

Sel põhjusel oli mul võimatu TIKi minna ja kui teaksin, et selline mentaliteet ka praegu valitseb (\”teiesugused põruvad kogu perega\”, \”hoia oma piirkonna omasse\” jne.), siis ei taha ka oma lapsi sellisesse kooli.

Täpselt samamoodi ei taha neile ju kooli, kus on õelad klassikaaslased ja peetakse normiks kellegi mõnitamist liiga odavate riiete, vanemate kehva auto või väljanägemise vm pärast.

Ma tahaksin, et mu lapsed oleksid sisemiselt väärikad inimesed. Mul on raske näha, kuidas kasvatab sisemist väärikust kool, mis avalikult teatab, et \”siia pole IGASUGUSTEL asja\”. Mitte kuhugi pole igaühel asja, aga haritud ja väärikas inimene väljendab seda pisut teisiti.

Eliitkooli mõte ja eesmärk on maksimaalselt arendada igaühe (eliitkooli puhul üsna suurt) potentsiaali, mitte olla naabrist parem ja sellest ka igapäevaselt kõva häälega rääkida. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 08:37; 29.02 22:31; 01.03 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa eitada seda, et TIK-i lapsi õpetatakse hoolima oma koolist ja kaasõpilastest. TIK on väike kool ja kõik tunnevad kõiki ja hoiavad ka kokku. Omamoodi on see kokkuhoidmine armas, teisalt nad jälle peavad ennast teistest paremateks…

Kahtlemata on juttu tulnud, et kui ei sobi, siis võid ära astuda. Samas enne põhikooli lõppu kedagi seda tegema sundida ei saa.

Igal juhul kui on millegi vahel valida on TIK-i sugune kool parim. Ega elus pole ju kuskil pehmet maandumist, võidelda tuleb parema hariduse, töökoha, abikaasa, laste või kes teab veel mille eest.

Usun, et allpool kõneleja peab parimateks koolideks tasulisi koole nagu RAM või miks mitte VHK (küll riiklik kool aga igakuine \”lisamaks\” on päris suur). Kuid igal perel ei ole võimalusi koolitada lapsi erakoolides ja seetõttu tuleb valida lapse jaoks parim variant.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

Ei, tegelikult olen ma ise lõpetanud eliitkooli, kus ei olnud mingit äraastumise juttu ja kus keskenduti õppimisele, mida ei nimetatud samas võitluseks.

Ja pealegi ei tähenda võitlus parema hariduse või töökoha nimel kindlasti seda, et valimatult tuleb halvustada kõiki teisi. See väga halvustav ja põlastav suhtumine torkab aga silma ju selleski teemas umbes pooltest kommentaaridest.

Isegi Teie väga viisakast kommentaarist jääb silma, et \”ühest küljest on selline ühtehoidmine armas, aga teisalt peetakse ennast teistest paremaks\”. Aga miks peaksid need kaks asja üldse kokku käima? Mul näiteks ei tule pähegi päevast päeva mõelda, kas minu haridus, töökoht või mitme terve lapse olemasolu teeb mind kuidagi kellestki paremaks. Ma vaatan maailma nii, et me oleme kõik ühtemoodi inimesed. Ja täpselt see suhtumine jääbki nende TIKi teemade juures puudu.

Teeb keegi teema, et mida ja kuidas seal peab õppima, ja kohe hakkab riburada sadama repliike, kuidas see kool polegi sinusuguste jaoks. No mida suhtumist ja eneseväljendust.

Kui peaksin ühe lausega kokku võtma: selle kooli väärtushinnangud mulle ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 08:26; 29.02 21:24; 01.03 00:40; 01.03 00:42; 01.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Peab ikka inimestel eriline valu olema, et selliseid väljamõeldisi kirjutada, mis olevat TIK-s paar aastakümmet aastat tagasi olnud. Kindlasti ei ole praegune õppealajuhataja (kes on piisavalt noor), sama inimene, kes tookord oli. Ja sinupoolt kirjeldatud üleolevat suhtumist polnud TIK-s ka siis, kui mina seal koolis 20 aastat tagasi õppisin.[/tsitaat]

Kulla inimene, ma kirjeldan oma kogemust katsetelt, kus sind ei olnud ja mina olin. Kas pole veidi skisofreeniline seda nimetada väljamõeldiseks? Pigem võiks küsida, mis valu sind seda tegema ajendab?

Samuti pole ma väitnud, et TIKis on praegu sama õppealajuhataja, kes siis oli. Mind ka üldse ei huvita, kas on sama, sest mul ei ole vaja praegu kellelegi kooli valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 08:26; 29.02 21:24; 01.03 00:40; 01.03 00:42; 01.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pidanud seda enda paremaks pidamist mitte halvas mõttes silmas. Lapsed on uhked, et nad õpivad seal koolis. Nad õpivad palju ja on saanud häid tulemusi. Miks nad ei võiks olla OMA kooli üle uhked?

Usun, et igas koolis on mõni vastik pedagoog, kes teeb katsete ajal meele mõruks, see aga ei tähenda, et terve koolipere halb on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 08:37; 29.02 22:31; 01.03 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei väidagi, et kogu koolipere on halb. Väidan, et teiste inimeste mahategemine ja enda toretsev upitamine ei sobi mulle. Seda suhtumist just tajusin seal katsetel ja seda on kirjeldanud ka mitu-mitu TIKi vilistlast, keda hästi tunnen, kui on jutuks tulnud kunagised koolipäevad. Keegi neist ei ütle halba sõna saadud hariduse kvaliteedi kohta, kuid kvaliteetset haridust saab ka paljudest teistest koolidest.

Ka selles koolis, mille mina lõpetasin, oli koolipere oma kooli üle uhke, see ongi normaalne.

Ja kindlasti on TIK paljudele sobiv valik. Mina lihtsalt selgitan, miks minule mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.02 08:26; 29.02 21:24; 01.03 00:40; 01.03 00:42; 01.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei väidagi, et kogu koolipere on halb. Väidan, et teiste inimeste mahategemine ja enda toretsev upitamine ei sobi mulle. [/tsitaat]

Olen TIK-s õppinud 11 aastat ja samas koolis õpivad ka mu lapsed praegu. Pole veel kuulnud, et TIK-s varasematel aegadel või praegu teisi inimesi või koole maha tehakse või ennast kuidagi toretsevalt upitakse (milline \”tore\” väljend eelmisel käol!).
Kui te TIK-st midagi ei tea, siis paluks inetuid väljamõeldisi mitte levitada!
Ilmselt on tegu hapude viinamarjadega 🙂

Miks te ei austa teemaalgataja soovi, et \”palun ainult positiivset infot\”. Kui te tahate oma kibestumist välja elada, siis palun tehke seda kuskil mujal, mitte selle teema all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.02 00:38; 29.02 20:26; 29.02 22:12; 01.03 09:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps TIK – palun ainult positiivset infot

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.