Esileht Koolilaps TIK või TPL ?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: TIK või TPL ?

Postitas:

Vanem laps käib TPL algklassis ja valmistusime nooremat ka sinna panema, käib ka TPL eelkoolis. Käisime aga TIK-is samuti igaks juhuks katsetamas ja juba katsete päeval hakkas laps rääkima, et tema eelistaks hoopis TIK, mis sest, et vanem õde TPL käib.
Üllatuslikult saigi laps TIK-i sisse ja tema ongi nüüd 100% veendunud, et soovib seal koolis käima hakata. TPL katsed olid nüüd nädalavahetusel, tulemusi veel ei tea. TIK peab aga juba ülehomseks teada andma kas võtame koha vastu.

Natukene muretsen, et kui noorem laps saab ka TPL sisse ja koha ära ütleme, siis äkki hakatakse vanemasse lapsesse koolis seetõttu kuidagi halvemini suhtuma, umbes, et vaadatakse, et meie pere näe polegi 100% TPL fänn vms…samuti oleks turvalisem ja igapäevaselt mugavam, kui lapsed käiksid ühes koolis. Kuna mees käib välismaal tööl, siis olen põhimõtteliselt üksikema ja pean igapäevaselt kõigega üksinda hakkama saama.

Samas aga tundub nõme TIK koht ära öelda, kui laps ise sinna väga tahab minna ja TPL tulemusi veel ei teagi..

Mida teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu käivad mõlemad TPL-s.
Sulle soovitaks TIK-i pakkumine vastu võtta ja kui TPL tulemused teada, siis otsustad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaksin ka TIKi koha vastu. Pole ju teada kas su laps üldse lütseumisse sisse saab. Hiljem ehk annab muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK ja TPL suhteliselt lähestikku, pole ehk midagi keerulist kui ühes koolis ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtaks ka TIK koha vastu – mõlemad suures pildis ühelaadilised koolid, asukohad nii lähestikku ja lapse soov oleks mulle selles olukorras seaduseks, pluss jääks ära võimalus, et pärast pole äkki kumbagi kohta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps tahab TIK-i ja sisse ta sinna sai, siis poleks rohkem mõtlemistku sel teemal. Lapsed ei pea ühes koolis käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul sai samuti noorem laps kunagi TIKi sisse ja suurem käis siis juba TPLis. Täna noorem 2. klassis, mõlemad TPLis. Olen väga rahul, et just nii otsustasime. Kodus arutavad kooliasju (mõned õpetajad ühised), suurem aitab väiksemat, koolis suhtlevad, kraesid/kampsuneid saab jagada, tekkinud on uutlaadi ühtekuuluvustunne neil.
Neid lapsi on küll, kel õde/vend muus koolis ja viltuvaatamisest pole kuulnud. Kool ei sekku nii isiklikesse asjadesse.
Kui sai TIKi sisse ja vanem laps ees, küllap saab ka TPLi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad lapsed erinevates koolides ja kunagi pole pähegi tulnud mõelda, et oi, äkki kumbki kool vaatab kuidagi viltu:)
Enda vanem laps sai sisse nii TPL kui TIK ning valis endale TPL. Nüüd käib seal juba aastaid ja väga rahul. TIK ja TPL on sarnased koolid, mõlemad hea õppekvaliteediga ja asuvad lähestikku ka, seega ei tohiks suuri probleeme tekkida. Muidugi, eks erinevates koolides käimisega teki ikka neid seiku, et näiteks jõuluüritus vanematega toimub samal ajal vms. Aga see on paratamatu. Lapse enda soovi tasub siinkohal kuulata, või muidu veel hakkab sulle 12 aastat ette heitma, et miks panid ta “valesse” kooli, miks tema soove ei kuulanud (noh, teate küll neid emotsionaalseid demagoogitsevaid lapsi) 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 17:59; 14.02 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul natuke sarnane probleem, et laps tahab minna TPL katsetele, sest lasteaiasõbranna läheb. Tal on aga juba päris head võimalused olemas ja samas väike terviseprobleem, mis võib kaudselt olla ka närvidega seotud. Ongi nii, et ei taha keelata lapsele aga suure õppekoormusega kooli katsetele viia ka eriti ei taha:) Sissesaamise tõenäosus on tal seniseid tulemusi arvestades täiesti märkimisväärne. Samas ei tahaks ka, et lapsel jääks eluks ajaks tunne, et tal keelati mõnda kooli minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul natuke sarnane probleem, et laps tahab minna TPL katsetele, sest lasteaiasõbranna läheb. Tal on aga juba päris head võimalused olemas ja samas väike terviseprobleem, mis võib kaudselt olla ka närvidega seotud. Ongi nii, et ei taha keelata lapsele aga suure õppekoormusega kooli katsetele viia ka eriti ei taha:) Sissesaamise tõenäosus on tal seniseid tulemusi arvestades täiesti märkimisväärne. Samas ei tahaks ka, et lapsel jääks eluks ajaks tunne, et tal keelati mõnda kooli minna.

Kuna meie perel on kogemused erinevate koolidega, siis tahaks siinkohal natuke lükata ümber levinud müüti lütseumist kui eriliselt kõvu närve vajavast koolist. Tegelikult käib seal päris palju selliseid n.ö õrnema ja tundlikuma närvikavaga lapsi, kes vajavad keskmisest pisut rahulikumat ja vaiksemat õpikeskkonda. Mu oma tütar piirkonnakoolis ilmselt ellu ei jääks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 17:59; 14.02 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil nn. eliitkoolidel on üks pluss – alti võib ju ära tulla ja piirkonnakooli minna. Üsna paljudest klassidest läheb ka laps või paar tavakooli või mõnda kergemasse kooli üle. Aga vastupidi on muidugi raskem. Paneksin lapse ikka sinna kooli (katsetele), kuhu laps ise tahab.
Paljudes peredes käivad lapsed eri koolis, suur probleem on vaid siis, kui on erinevad vaheajad ja väga erinevad tundide alguse ajad algklassides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ikka suur eelis, kui lapsed käivad ühes koolis. Minul käivad ja ei kujutaks ette, et tahaks kahe kooli süsteemiga ennast kogu aeg kursis hoida.
Äkki annab kuidagi ikkagi noorem ümberveenda – see mis üks eelmine kägu kirjutas, et samas koolis tekkinud ühtekuuluvustunne – ma saan sellest mõttest väga hästi aru. Meil sama. Soovitan proovida last veenda.
Lisaks – ei ole vist mõtet sellest rääkida, et TPL väga hea kool – eks ise vanema lapse pealt teate.
Jõudu otsustamisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist nii suurtes valikutes üksnes 7-aastase eelistusest küll ei lähtuks. Nt mõjutas teda katse läbiviija isik (meil oli tõesti tore mees, mine või ise uuesti tema pärast kooli:)? St oled ikka kindel, et laps pole ümberveenatav? Teine asi: äkki ikka ise tahaksid sisimas katsetada, kuidas mõni teine kool tunduks…? Igatahes mina küll paneks võimalusel lapsed ühte kooli…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps TIK või TPL ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.