Esileht Koolilaps TIK vs 21. Kool (gümnaasium)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 109 )

Teema: TIK vs 21. Kool (gümnaasium)

Postitas:
Kägu

Kui valikus on TIK ja 21. Kooli gümnaasiumid, siis kumba eelistaksite ja miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga kool on õpilase jaoks hea kui ta sinna sobib ja igal õpilasel on hea koolis, mis talle meeldib. Kõige esimene viis on mõelda tõsiselt sellele mida õppima hakatakse. Avada tunnijaotusplaan ja vaadata tunde.

Kui su laps on: •Kindel inglise keele õppimise soovija, ei karda rääkida ja suudab organiseerida õppemahtu, siis valida TIK.
Kui su laps •Tahab pigem käia koolis, kus on meeldiv keskkond, üheaegselt nautida koolirõõmu ja saada teadmised, mis jäävad TIKi ja tavakoolide vahele, siis valik 21.kk

 

Minu laps kaalus nii GAGi ja Reaali vahel. Valis lõpuks GAGi just sellepärast, et tundiski ehk Reaal ei ole tema kool.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida laps õppida tahab? Inglise keelt süvendatult? St valib TIKi ja 21. Kooli inglise keele suuna vahel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina eelistasin omal ajal muidugi 21.kooli. sel lihtsal põhjusel, et eelnevad kooliaastad oli kõik nagunii selles majas veedetud 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänase päeva tarkusega kindlalt 21. TIKi suhtumine on täpselt selline nagu paar Ekspressi tagasi artiklis kirjeldatud probleem, kus lapsevanematel on mure, aga kooli kõneisikud ja otsustajad naeruvääristavad ja mõnitavad. See on ka muude teemadega nii.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina eelistaks 21kk, sest olen ise selle kooli vilistlane. Üks laps pani 21kk katsetel kolmandaks valikuks ja TIKi jättis välja, teine vastupidi. Mõlemad said oma esimese valiku kooli, seega  kaasaegne kokkupuude nende koolidega puudub.

Kunagi kui lapsed kooliteed alles alustasid, jäi TIK samuti valikust välja tolleaegse direktori ülbuse pärast, kus ta käskis kõigil, kes ei taha “vabatahtlikku annetust” maksta, oma lapsed magalarajoonide koolidesse panna, no ega ikka ei hakka kesklinna elanikuna lapsi Õismäele või Lasnamäele vedama.  Eks teistel kesklinna koolidel on ka selle annetusega probleeme olnud, aga seal on suudetud ikka viisakaks jääda.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tik-i kindlasti mitte.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tik-i kindlasti mitte.

Palun põhjenda, miks sa just nii arvad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesetapp, pedofiili varjaja, karjuv õpetaja, miks tahetakse sellisesse kooli oma lapsi panna?

+8
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Enesetapp, pedofiili varjaja, karjuv õpetaja, miks tahetakse sellisesse kooli oma lapsi panna?

Neid asju toimub ka mujal koolides.
Aga TIK võiks vahelduseks uue direktori saada ja sellega mõnevõrra värskust kooliellu, muidu lähevad teised G4 koolid eest ära.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesetapp, pedofiili varjaja, karjuv õpetaja, miks tahetakse sellisesse kooli oma lapsi panna?

Neid asju toimub ka mujal koolides.

Aga TIK võiks vahelduseks uue direktori saada ja sellega mõnevõrra värskust kooliellu, muidu lähevad teised G4 koolid eest ära.

Seda vabandust kasutavad kõik kes tahavad tõe ees silma sulgeda. Ei toimu selliseid asju teistes koolides, ammugi ei hoita tööl pedofiili varjajat. Kui pedagoog karjub, siis jääb see enamus koolides tema viimaseks tööpäevaks.

Minu lapse koolis ei ole vähemalt viimane 20 aastat ühtegi enesetappu, koolil on nii tugev tugisüsteem, et õpilastel on alati kuhu pöörduda ja õpetajatele võib kõike usaldada.

+7
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Enesetapp, pedofiili varjaja, karjuv õpetaja, miks tahetakse sellisesse kooli oma lapsi panna?

Neid asju toimub ka mujal koolides.

Aga TIK võiks vahelduseks uue direktori saada ja sellega mõnevõrra värskust kooliellu, muidu lähevad teised G4 koolid eest ära.

Seda vabandust kasutavad kõik kes tahavad tõe ees silma sulgeda. Ei toimu selliseid asju teistes koolides, ammugi ei hoita tööl pedofiili varjajat. Kui pedagoog karjub, siis jääb see enamus koolides tema viimaseks tööpäevaks.

Minu lapse koolis ei ole vähemalt viimane 20 aastat ühtegi enesetappu, koolil on nii tugev tugisüsteem, et õpilastel on alati kuhu pöörduda ja õpetajatele võib kõike usaldada.

No kõik ei mahu sinna sinu kooli kahjuks. Eestis on liiga palju enesetappe laste seas ja kõik nad tulevad ju mingist koolist. Paneme kõik need koolid kinni? Isegi GAGiga võib siduda vähemalt ühe enesetapujuhtumi ja ometi on see üks populaarsemaid koole Eestis.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesetapp, pedofiili varjaja, karjuv õpetaja, miks tahetakse sellisesse kooli oma lapsi panna?

Milline õpetaja karjub? Gümnaasiumis keegi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesetapp, pedofiili varjaja, karjuv õpetaja, miks tahetakse sellisesse kooli oma lapsi panna?

Miikael Ainlast räägid? Tema ema küll sõnagagi kooli ei süüdista, ütleb vaid, et kõik tundus korras, poiss õppis hästi ja et poja sõbrad-klassikaaslased suhtlesid ema ja noorema vennaga veel hiljemgi.
https://epl.delfi.ee/artikkel/88854095/ema-kui-oleksin-siis-teadnud-seda-mida-nuud-tean-oleks-miikael-toenaoliselt-elus

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Miikael oli popp poiss ja õppis hästi. Ta mängis kitarri, käis sõpradega väljas ja tegi Youtube’i videoid. Tegelikult oli depressioon ta üle aga võimust saanud. „Üks õpetaja, kellega nad hästi läbi said, ütles, et Miikaelil on abi vaja,“ meenutab ema.”

Nagu ma aru saan, siis oli just kool (TIK), kes märkas, et midagi on valesti.

https://elu.ohtuleht.ee/991842/ema-saadab-facebookis-kirju-17aastaselt-vabasurma-lainud-pojale-vastan-tema-eest-et-emme-sa-ei-pea-olema-kurb

Nii et nüüd vast aitab sellest enesetapu jutust.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesetapp, pedofiili varjaja, karjuv õpetaja, miks tahetakse sellisesse kooli oma lapsi panna?

Neid asju toimub ka mujal koolides.

Aga TIK võiks vahelduseks uue direktori saada ja sellega mõnevõrra värskust kooliellu, muidu lähevad teised G4 koolid eest ära.

Seda vabandust kasutavad kõik kes tahavad tõe ees silma sulgeda. Ei toimu selliseid asju teistes koolides, ammugi ei hoita tööl pedofiili varjajat. Kui pedagoog karjub, siis jääb see enamus koolides tema viimaseks tööpäevaks.

Minu lapse koolis ei ole vähemalt viimane 20 aastat ühtegi enesetappu, koolil on nii tugev tugisüsteem, et õpilastel on alati kuhu pöörduda ja õpetajatele võib kõike usaldada.

VHKs töötas pedofiil 30(!) aastat laste lähedal.
Aga seadus on suht hambutu, kui pedofiili varjajat pole süüdi mõistetud, põhimõtteliselt ainus võimalus on oodata kui ta ise ära läheb või siis fabritseerida usalduse kaotus vmt, aga ka siis võib töötaja vaidlema hakata.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miikael Ainlast räägid? Tema ema küll sõnagagi kooli ei süüdista, ütleb vaid, et kõik tundus korras, poiss õppis hästi ja et poja sõbrad-klassikaaslased suhtlesid ema ja noorema vennaga veel hiljemgi. https://epl.delfi.ee/artikkel/88854095/ema-kui-oleksin-siis-teadnud-seda-mida-nuud-tean-oleks-miikael-toenaoliselt-elus

Minu lapse põhikooliaegne hea sõber õppis samas klassis, lapse sõnul läksid pooled õpilased sealt klassist minema (ilmselt pooled siiski mitte, aga minejaid oli tõenäoliselt rohkem kui lapse sõber). Siis sellest veel avalikult ei räägitud ja mina ka lapselt rohkem ei uurinud kui ta ise napisõnaliselt mainis.

Võib-olla oli see lihtsalt teismelise kaitsereaktsioon, mitte lasta iga päev koolis meenutada, et alles oli ju M ka siin, mitte lasta kurbusel ja leinal enda üle võitu saada.  Endal oleks ju ka lihtsam kusagil mujal olla ja millegi muuga tegeleda. Ma tegelikult polegi varem niipidi mõelnud, pigem on mind kummitanud see “pooled läksid klassist ära”, et mis seal pidi valesti olema.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miikael Ainlast räägid? Tema ema küll sõnagagi kooli ei süüdista, ütleb vaid, et kõik tundus korras, poiss õppis hästi ja et poja sõbrad-klassikaaslased suhtlesid ema ja noorema vennaga veel hiljemgi. https://epl.delfi.ee/artikkel/88854095/ema-kui-oleksin-siis-teadnud-seda-mida-nuud-tean-oleks-miikael-toenaoliselt-elus

Minu lapse põhikooliaegne hea sõber õppis samas klassis, lapse sõnul läksid pooled õpilased sealt klassist minema (ilmselt pooled siiski mitte, aga minejaid oli tõenäoliselt rohkem kui lapse sõber). Siis sellest veel avalikult ei räägitud ja mina ka lapselt rohkem ei uurinud kui ta ise napisõnaliselt mainis.

Võib-olla oli see lihtsalt teismelise kaitsereaktsioon, mitte lasta iga päev koolis meenutada, et alles oli ju M ka siin, mitte lasta kurbusel ja leinal enda üle võitu saada. Endal oleks ju ka lihtsam kusagil mujal olla ja millegi muuga tegeleda. Ma tegelikult polegi varem niipidi mõelnud, pigem on mind kummitanud see “pooled läksid klassist ära”, et mis seal pidi valesti olema.

Oli väga palju valesti,  läksidki paljud minema ja see oli õudus mis tegelikult toimus ja maha vaikiti.

+5
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miikael Ainlast räägid? Tema ema küll sõnagagi kooli ei süüdista, ütleb vaid, et kõik tundus korras, poiss õppis hästi ja et poja sõbrad-klassikaaslased suhtlesid ema ja noorema vennaga veel hiljemgi. https://epl.delfi.ee/artikkel/88854095/ema-kui-oleksin-siis-teadnud-seda-mida-nuud-tean-oleks-miikael-toenaoliselt-elus

Minu lapse põhikooliaegne hea sõber õppis samas klassis, lapse sõnul läksid pooled õpilased sealt klassist minema (ilmselt pooled siiski mitte, aga minejaid oli tõenäoliselt rohkem kui lapse sõber). Siis sellest veel avalikult ei räägitud ja mina ka lapselt rohkem ei uurinud kui ta ise napisõnaliselt mainis.

Võib-olla oli see lihtsalt teismelise kaitsereaktsioon, mitte lasta iga päev koolis meenutada, et alles oli ju M ka siin, mitte lasta kurbusel ja leinal enda üle võitu saada. Endal oleks ju ka lihtsam kusagil mujal olla ja millegi muuga tegeleda. Ma tegelikult polegi varem niipidi mõelnud, pigem on mind kummitanud see “pooled läksid klassist ära”, et mis seal pidi valesti olema.

Keskkonnavahetus võis tõesti mõnele abiks olla, et sellise asjaga kuidagi toime tulla. Tahaks loota, et kool organiseeris ka professionaalse psühholoogilise toe lastele ja õpetajatele.
Kui ema juttu lugeda, siis juhtunus kooli süüdistada tundub vale. Ta rääkis väga avameelselt ja küllap oleks välja öelnud, kui midagi oleks koolis pahasti olnud. Pigem kiitis.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miikael Ainlast räägid? Tema ema küll sõnagagi kooli ei süüdista, ütleb vaid, et kõik tundus korras, poiss õppis hästi ja et poja sõbrad-klassikaaslased suhtlesid ema ja noorema vennaga veel hiljemgi. https://epl.delfi.ee/artikkel/88854095/ema-kui-oleksin-siis-teadnud-seda-mida-nuud-tean-oleks-miikael-toenaoliselt-elus

Minu lapse põhikooliaegne hea sõber õppis samas klassis, lapse sõnul läksid pooled õpilased sealt klassist minema (ilmselt pooled siiski mitte, aga minejaid oli tõenäoliselt rohkem kui lapse sõber). Siis sellest veel avalikult ei räägitud ja mina ka lapselt rohkem ei uurinud kui ta ise napisõnaliselt mainis.

Võib-olla oli see lihtsalt teismelise kaitsereaktsioon, mitte lasta iga päev koolis meenutada, et alles oli ju M ka siin, mitte lasta kurbusel ja leinal enda üle võitu saada. Endal oleks ju ka lihtsam kusagil mujal olla ja millegi muuga tegeleda. Ma tegelikult polegi varem niipidi mõelnud, pigem on mind kummitanud see “pooled läksid klassist ära”, et mis seal pidi valesti olema.

Oli väga palju valesti, läksidki paljud minema ja see oli õudus mis tegelikult toimus ja maha vaikiti.

Mis siis maha vaikiti?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina eelistaks 21kk, sest olen ise selle kooli vilistlane. Üks laps pani 21kk katsetel kolmandaks valikuks ja TIKi jättis välja, teine vastupidi. Mõlemad said oma esimese valiku kooli, seega kaasaegne kokkupuude nende koolidega puudub.

Kunagi kui lapsed kooliteed alles alustasid, jäi TIK samuti valikust välja tolleaegse direktori ülbuse pärast, kus ta käskis kõigil, kes ei taha “vabatahtlikku annetust” maksta, oma lapsed magalarajoonide koolidesse panna, no ega ikka ei hakka kesklinna elanikuna lapsi Õismäele või Lasnamäele vedama. Eks teistel kesklinna koolidel on ka selle annetusega probleeme olnud, aga seal on suudetud ikka viisakaks jääda.

Ja mina just välistan 21.kk, kuna olen ise selle kooli vilistlane.

See, kuidas sa räägid TIK annetusest ja ” nõudmistest” on lihtsalt inetu. See on lausvale. Mitte mingit nõudmist ja sildistamist ei toimu. Sul pole isegi endal lapsi TIKis, aga kaagutama ja arvama oled jube teadja.

Ma lihtsalt ei saa aru, milleks võtta sõna, kui sinu jutu tase on ” kõlakas tänavalt? Kunagine direktor, kui kunagine siis? Praegune direktor hr Kruusimägi on olnud ametis juba dekaade.

Ma võin oma kooliajast rääkida ka lugusid terrorist 21.kk-s  õppealajuhataja esituses, kes alandas ja mõnitas koikvoimalikul viisil, kaasa arvatud avalikus ruumis lahtiriietumise nõue (publiku ees), kuna soe sviiter oli koolipluusi peal, mitte all. Pohikooli viimastes klassides!!!

Aga. Mismoodi peaks see info  aitama tänast neutraalset lapsevanemat, kel pole kokku puudet kummagi kooliga?

Jah, mina ei pea 21.kk heaks kooliks, ei minevikus, täna ega tulevikus. Aga ma ei võta sona kuna ma ei tea, mis toimub seal täna.

Nii et palun millisest TIK kunagisest direktorist on jutt sinu postituses, kes pikalt laialt mõnitas magalarajoonide lapsi?

Sest su info ei vasta tõele.

 

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enesetapp, pedofiili varjaja, karjuv õpetaja, miks tahetakse sellisesse kooli oma lapsi panna?

Milline enesetapp?

Ilmselgelt oled inimene, kes eliitkoolide siseelust suurt ei tea.

Mõnes teises eliitkoolis on enesetappe ka juhtkonnas, mitte vaid õpilaste hulgas, see ei tee neid kehvemateks koolideks.

See pole TIK eripära, jumal hoidku. Neid juhtumeid on kahjuks igal pool.

Lihtsalt TIKi kallal võtavad kõik, sest elitaarne kool tekitab huvitava uudise ja palju klikke.

Tavakooli õpilase v õpetaja enesetappu ei kajastata kuskil.

 

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalkooli direktor sooritas enesetapu 2014 – kas peaksime ka järeldama, et teds viisid selleni väänikutest õpilased ja hirmuäratavad õpetajad, mitte tervislik seisund?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ärge reaali ka minge, sest seal on toimunud enesetapp,

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli väga palju valesti, läksidki paljud minema ja see oli õudus mis tegelikult toimus ja maha vaikiti.

Koolis “toimus õudus”, aga Miikaeli noorem vend käis samas koolis rahulikult edasi? Ehk sa valgustaksid meid, muidu tundub ikka väga ebaloogiline.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kuidas sa räägid TIK annetusest ja ” nõudmistest” on lihtsalt inetu. See on lausvale. Mitte mingit nõudmist ja sildistamist ei toimu. Sul pole isegi endal lapsi TIKis, aga kaagutama ja arvama oled jube teadja.

Sellest, kuidas vastuvaidlemist mittelubaval toonil annetusi nõuti ja klassi ees nimeliselt avaldati, kelle vanematel on annetus tegemata, oli ju ajakirjanduseski korduvalt juttu. Selle teadmiseks ei pea sunlapsed seal koolis käima.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kuidas sa räägid TIK annetusest ja ” nõudmistest” on lihtsalt inetu. See on lausvale. Mitte mingit nõudmist ja sildistamist ei toimu. Sul pole isegi endal lapsi TIKis, aga kaagutama ja arvama oled jube teadja.

Sellest, kuidas vastuvaidlemist mittelubaval toonil annetusi nõuti ja klassi ees nimeliselt avaldati, kelle vanematel on annetus tegemata, oli ju ajakirjanduseski korduvalt juttu. Selle teadmiseks ei pea sunlapsed seal koolis käima.

Kas see on mingi uuem info? Ma korraks googeldasin, aga ei leidnud midagi sellekohast viimase 5 aasta kohta.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kuidas sa räägid TIK annetusest ja ” nõudmistest” on lihtsalt inetu. See on lausvale. Mitte mingit nõudmist ja sildistamist ei toimu. Sul pole isegi endal lapsi TIKis, aga kaagutama ja arvama oled jube teadja.

Sellest, kuidas vastuvaidlemist mittelubaval toonil annetusi nõuti ja klassi ees nimeliselt avaldati, kelle vanematel on annetus tegemata, oli ju ajakirjanduseski korduvalt juttu. Selle teadmiseks ei pea sunlapsed seal koolis käima.

See on tõsi, annetus on kohustuslik ja seda küsitakse juba vestlusel. Minu vend käis lapsega vestlusel ja ta ütles, et küsimise toonil oli väga kehv maitse küljes. Mu vend teadis, et annetused ja ei olnud vastu, aga sellel oli selline väljapressimise sarnane. Ilmselt selekteeriti kohe sikud lammastest.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole enesetapus, vaid mõni kool on kriisi lahendamisel märksa parem kui teine. Kui kooli poolt toimub vassimine ja varjamine, siis ilmselgelt ei osata selliseid valusaid teemasid käsitleda. Vigadest tuleks õppida, mitte teha nägu, et kõik on ideaalne. Pefofiili teema näitas, et kõik on endine.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kuidas sa räägid TIK annetusest ja ” nõudmistest” on lihtsalt inetu. See on lausvale. Mitte mingit nõudmist ja sildistamist ei toimu. Sul pole isegi endal lapsi TIKis, aga kaagutama ja arvama oled jube teadja.

Sellest, kuidas vastuvaidlemist mittelubaval toonil annetusi nõuti ja klassi ees nimeliselt avaldati, kelle vanematel on annetus tegemata, oli ju ajakirjanduseski korduvalt juttu. Selle teadmiseks ei pea sunlapsed seal koolis käima.

Kui sa lapse tasulisse trenni paned, kas ka siis tõstad kisa, kui kuumakset meelde tuletava kirja saad? Laps õppis TIKis 12 aastat ja mul pole aimugi, kas, kuidas või millal lapse klassikaaslaste vanemad maksid või ei maksnud.

Minu laps on senini täielik oma kooli fänn. See, kas kool lapsele sobib või mitte, sõltub ikka ka noorest inimesest endast. Teda kõrvalt vaadates arvan, et ta ütleks sama ka siis, kui oleks mõnda teise kooli sattunud.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 109 )


Esileht Koolilaps TIK vs 21. Kool (gümnaasium)