Esileht Koolilaps TIK vs 21. Kool (gümnaasium)

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 109 )

Teema: TIK vs 21. Kool (gümnaasium)

Postitas:
Kägu

Sellisest kommentaarist pole absoluutselt mingit abi kui ei kirjutata, missugust taustinfot siis täpsemalt saadi. Siin teemas on niipalju kasutuid üldsõnalisi kommentaare teemal “mina oma last sinna kindlasti ei pane!”, “õpetaja karjub” või “TIKis toimusid õudused” – no mida on selliste kommentaaridega pihta hakata? Kas see tõsi või kibestunud laim? Võimatu ju aru saada sellise jutu järgi. Kui on konkreetne kogemus, palun kirjutage sellest. Mitte sellest, mida naised saunas on rääkinud või mida kõik lehestki võivad lugeda.

Meenutage vast teemaalgatust ka, küsimus oli kas 21kk või TIK ja miks? Inimesed ongi põhjendanud miks nad ühe kooli valiks või välistaks. kas mul peab olema konkreetne ebameeldiv kogemus ühte kooli  neis välistada või võin ma kirjutada, et ajakirjandusest loetud negatiivse emotsiooni põhjal välistasin?

Gümnaasiuminoored teevad oma otsuse ise, vanem võib vaid suunata, aga kas teemaalgatuses oli ikka gümnaasiumist juttu?

Ei maksa ikka kõiki kommentaare kibestumises ja laimus ka süüdistada, Eestis on teisigi häid koole, kus riigieksami tulemused on kõrgemad  ja sisekliima tõenäoliselt parem, kui need koolid negatiivses valguses ajakirjandusse ei jõua. Ka konkreetne kogemus võib olla väga ühepoolselt nähtud, miks peaks see objektiivsem olema kui näiteks lehes kirjutatu?

Minu laste koolis oli üks õpetaja, keda õpilased väga hindasid ja kes oma ainet õpetas elusliste näidete kaudu, õpikut seal tunnis lahti ei tehtud ja gümnaasiumikatseteks pidi laps eraldi kursuse võtma. Ülikoolis valis ka eriala, kus seda ainet kavas pole.

Teine õpetaja keda pigem kardetakse, selle kohta ütles üks laps, kellele antud õpetaja tunde ei andnud “kiuslik”, teine laps kellele sama õpetaja tunde andis, nimetas teda lihtsalt nõudlikuks aga muidu väga heaks  õpetajaks.

Mida ma sellest järeldama peaks? Et koolis on kiuslik õpetaja ja teist ainet praktiliselt ei õpetatagi? Või et üks õpetaja on nõudlik ja ei lase looderdada ja teine seob oma ainet eluliste näidetega pannes õpilased ise seoseid leidma ja järeldusi tegema?

Kooli valik ongi ühtpidi emotsionaalne (sinna kooli tahaks mingil põhjusel last väga panna või sinna lähevad sõbrad ja tahaks ise ka) kui ka pragmaatiline, kuhu üldse on võimalik saada.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisest kommentaarist pole absoluutselt mingit abi kui ei kirjutata, missugust taustinfot siis täpsemalt saadi. Siin teemas on niipalju kasutuid üldsõnalisi kommentaare teemal “mina oma last sinna kindlasti ei pane!”, “õpetaja karjub” või “TIKis toimusid õudused” – no mida on selliste kommentaaridega pihta hakata? Kas see tõsi või kibestunud laim? Võimatu ju aru saada sellise jutu järgi. Kui on konkreetne kogemus, palun kirjutage sellest. Mitte sellest, mida naised saunas on rääkinud või mida kõik lehestki võivad lugeda.

Meenutage vast teemaalgatust ka, küsimus oli kas 21kk või TIK ja miks? Inimesed ongi põhjendanud miks nad ühe kooli valiks või välistaks. kas mul peab olema konkreetne ebameeldiv kogemus ühte kooli neis välistada või võin ma kirjutada, et ajakirjandusest loetud negatiivse emotsiooni põhjal välistasin?

Gümnaasiuminoored teevad oma otsuse ise, vanem võib vaid suunata, aga kas teemaalgatuses oli ikka gümnaasiumist juttu?

Ei maksa ikka kõiki kommentaare kibestumises ja laimus ka süüdistada, Eestis on teisigi häid koole, kus riigieksami tulemused on kõrgemad ja sisekliima tõenäoliselt parem, kui need koolid negatiivses valguses ajakirjandusse ei jõua. Ka konkreetne kogemus võib olla väga ühepoolselt nähtud, miks peaks see objektiivsem olema kui näiteks lehes kirjutatu?

Minu laste koolis oli üks õpetaja, keda õpilased väga hindasid ja kes oma ainet õpetas elusliste näidete kaudu, õpikut seal tunnis lahti ei tehtud ja gümnaasiumikatseteks pidi laps eraldi kursuse võtma. Ülikoolis valis ka eriala, kus seda ainet kavas pole.

Teine õpetaja keda pigem kardetakse, selle kohta ütles üks laps, kellele antud õpetaja tunde ei andnud “kiuslik”, teine laps kellele sama õpetaja tunde andis, nimetas teda lihtsalt nõudlikuks aga muidu väga heaks õpetajaks.

Mida ma sellest järeldama peaks? Et koolis on kiuslik õpetaja ja teist ainet praktiliselt ei õpetatagi? Või et üks õpetaja on nõudlik ja ei lase looderdada ja teine seob oma ainet eluliste näidetega pannes õpilased ise seoseid leidma ja järeldusi tegema?

Kooli valik ongi ühtpidi emotsionaalne (sinna kooli tahaks mingil põhjusel last väga panna või sinna lähevad sõbrad ja tahaks ise ka) kui ka pragmaatiline, kuhu üldse on võimalik saada.

Funktsionaalne lugemisoskus? Teema pealkirjas on märge justnimelt gümnaasiumile. Ei olnud kuskil kirjas, et KÕIK kommentaarid oleks kibestunud ja laim, vaid et need, kes pilluvad sõnumeid stiilis “see-kool-on-nii-õudne-ja-kes-küll-oma-lapse-sinna-paneb”, või “sain-negatiivset-siseinfot-aga-vot-teiega-ei-jaga”, võiks oma väljaütlemisi ka mingil moel põhjendada.
Kui adekvaatset põhjendust sõnade taga pole, siis mina heidaks need kõrvale kui ebausaldusväärse ja tõestamata info.
Muus osas olen sinuga nõus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kuidas sa räägid TIK annetusest ja ” nõudmistest” on lihtsalt inetu. See on lausvale. Mitte mingit nõudmist ja sildistamist ei toimu. Sul pole isegi endal lapsi TIKis, aga kaagutama ja arvama oled jube teadja.

Sellest, kuidas vastuvaidlemist mittelubaval toonil annetusi nõuti ja klassi ees nimeliselt avaldati, kelle vanematel on annetus tegemata, oli ju ajakirjanduseski korduvalt juttu. Selle teadmiseks ei pea sunlapsed seal koolis käima.

See on tõsi, annetus on kohustuslik ja seda küsitakse juba vestlusel. Minu vend käis lapsega vestlusel ja ta ütles, et küsimise toonil oli väga kehv maitse küljes. Mu vend teadis, et annetused ja ei olnud vastu, aga sellel oli selline väljapressimise sarnane. Ilmselt selekteeriti kohe sikud lammastest.

Millised vestlusel su vend lapsega käis muidu?:)

Ma arvan et selle valega jaidki praegu vahele, et laimad.

Mingit annetust ei NÕUTA, saati ei toonitata seda mingil vestlusel! Veelkord, millisel vestlusel? Mingit vestlust ju polegi:)))

Tundub et lihtsalt hapud viinamarjad, sest laps ei kvalifitseerunud. Eks siis hakkavadki igasuguseid asjad tunduma.

Sa oled nagu teismeline fänn kes klapid silmadel ei märka, et tema iidol on paheline. Tik-i raha küsimine on vana teema ja seda tehakse endiselt, ei ole ses osas miskit muutunud. Lapsevanematelt küsitakse vestlusel, et mida olete valmis kooli heaks tegema.Olen alati olnud arvamusel, et koole peaks toetama vabatahtlikult, kuid nõuda ja otsuseid teha selle järgi, kui suurt innukust üles näidatakse, see on väär.

ja siin ongi minu sona sinu sona vastu. Tean, mis räägin, kaks lastest TIKis. Ja sinu info on ebaõige.

Mingit lapsevanema osalusel vestlust seal pole, ei 1. klassi astumisel ega hiljem. Ja pole keegi kunagi kysinud, mida olete valmis kooli heaks tegema.

Jõukamad pered annetavad see 400.- aastas, vaesemad pered mitte. Keegi kuskil nimesid välja ei too, keegi ei noua, keegi ei sildista.

Ainuke kool, kus olen kohanud rahakoti sisu uurimist ja kysimusi stiilis ” mida olete valmis kooli heaks tegema ja palju raha andma”, on olnud VHK 11 aastat tagasi esimese lapsega. Kuna esmakordse kooliastumisega seoses ei teadnud kindel olla, et laps Reaali v TIKi saab, käis katsetel rohkemates koolides ja VHK oli ainuke, kes tõesti otse silma sisse raha küsis ja pere majanduslikku seisu googeldas ja uuris. Vastik.

Õnneks ei pidanud sinna minema. Laps sai headesse koolidesse sisse.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kuidas sa räägid TIK annetusest ja ” nõudmistest” on lihtsalt inetu. See on lausvale. Mitte mingit nõudmist ja sildistamist ei toimu. Sul pole isegi endal lapsi TIKis, aga kaagutama ja arvama oled jube teadja.

Sellest, kuidas vastuvaidlemist mittelubaval toonil annetusi nõuti ja klassi ees nimeliselt avaldati, kelle vanematel on annetus tegemata, oli ju ajakirjanduseski korduvalt juttu. Selle teadmiseks ei pea sunlapsed seal koolis käima.

See on tõsi, annetus on kohustuslik ja seda küsitakse juba vestlusel. Minu vend käis lapsega vestlusel ja ta ütles, et küsimise toonil oli väga kehv maitse küljes. Mu vend teadis, et annetused ja ei olnud vastu, aga sellel oli selline väljapressimise sarnane. Ilmselt selekteeriti kohe sikud lammastest.

Millised vestlusel su vend lapsega käis muidu?:)

Ma arvan et selle valega jaidki praegu vahele, et laimad.

Mingit annetust ei NÕUTA, saati ei toonitata seda mingil vestlusel! Veelkord, millisel vestlusel? Mingit vestlust ju polegi:)))

Tundub et lihtsalt hapud viinamarjad, sest laps ei kvalifitseerunud. Eks siis hakkavadki igasuguseid asjad tunduma.

Sa oled nagu teismeline fänn kes klapid silmadel ei märka, et tema iidol on paheline. Tik-i raha küsimine on vana teema ja seda tehakse endiselt, ei ole ses osas miskit muutunud. Lapsevanematelt küsitakse vestlusel, et mida olete valmis kooli heaks tegema.Olen alati olnud arvamusel, et koole peaks toetama vabatahtlikult, kuid nõuda ja otsuseid teha selle järgi, kui suurt innukust üles näidatakse, see on väär.

Hoopis sina elad klapid silmadel, sest arvad tänaseni, et TIK nõuab ainsana raha. Mida ta ei tee.

Ela tänases päevas ja vii ennast kurssi. Vabatahtlik annetus on kõikides eliitkoolides, igakuist raha ei kysita.

Eliitkoolide tundide maht on suurem kui tavakoolidel, seega see on igati põhjendatud. Ja inimesed tohivad annetada soovi korral oma kogukonnale nagu annetatakse Ukraina sõjapõgenikele, varjupaikadele, kodututele loomadele jne.

Kohustuslikke makseid pole.

Ainus rahamaias kool on tegelikult VHK, kus on kohustuslikud maksed.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

GAG ei ole tõesti ühegi ainetunni eest kunagi raha küsinud ja ka SA kirjad annetuste kohta on äärmiselt tagasihoidlikud, mingid survestamist pole kunagi toimunud.

Samamoodi tagasihoidlikud on need kirjad ka TIKis ja Reaalis, keegi ei survesta ega pea nõiajahti.

No mastaabid on ikka totaalselt erinevad: TIKi soovitusliku 400-eurose annetuse vastu on nt GAGi lapsevanemana mul panna üks või kaks korda aastas pakutav võimalus panustada kordades väiksema summaga.

Jah, kindlasti.

Aga GAG ka norgem kool ja tana juba mitu aastat tavaline piirkonnakool.

Teil GAGis klass pooleks keeltes ja 30 õpilast klassis. TIK klassis max 24 last kokku ja keeleryhmades 8 õpilast. On pakutava kvaliteedis objektiivne vahe.

TIKis välismaised lapsed, kelle kodune keel pole eesti keel, erineva nahavärviga lapsed, Sama moodi õpetajad, see kõik arendab laia silmaringi ja kasvatab maailmakodanikke. IB õppe baasilt lähed kuhu iganes edasi õppima.

Mis GAGil peale tavakeskhariduse?

Kusjuures erinevalt TIKist lastakse GAGis õpetajaid julmalt üle, tasustatakse oluliselt vähem. Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

Kas tõesti taunimisväärne?

ok, aga mu viimase postituse lõpuks siin teemas ja seekord teemasse nüüd. TA, tahad lihtsat kooli, lihtsat diplomit, pane 21.kk. Vast enam ei karjuta ja ei alandata nagu minuga juhtus. Tahad tippharidust, kui on tõeliselt voimekas laps, pane TIK.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

GAG ei ole tõesti ühegi ainetunni eest kunagi raha küsinud ja ka SA kirjad annetuste kohta on äärmiselt tagasihoidlikud, mingid survestamist pole kunagi toimunud.

Samamoodi tagasihoidlikud on need kirjad ka TIKis ja Reaalis, keegi ei survesta ega pea nõiajahti.

No mastaabid on ikka totaalselt erinevad: TIKi soovitusliku 400-eurose annetuse vastu on nt GAGi lapsevanemana mul panna üks või kaks korda aastas pakutav võimalus panustada kordades väiksema summaga.

Jah, kindlasti.

Aga GAG ka norgem kool ja tana juba mitu aastat tavaline piirkonnakool.

Teil GAGis klass pooleks keeltes ja 30 õpilast klassis. TIK klassis max 24 last kokku ja keeleryhmades 8 õpilast. On pakutava kvaliteedis objektiivne vahe.

TIKis välismaised lapsed, kelle kodune keel pole eesti keel, erineva nahavärviga lapsed, Sama moodi õpetajad, see kõik arendab laia silmaringi ja kasvatab maailmakodanikke. IB õppe baasilt lähed kuhu iganes edasi õppima.

Mis GAGil peale tavakeskhariduse?

Kusjuures erinevalt TIKist lastakse GAGis õpetajaid julmalt üle, tasustatakse oluliselt vähem. Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

Kas tõesti taunimisväärne?

ok, aga mu viimase postituse lõpuks siin teemas ja seekord teemasse nüüd. TA, tahad lihtsat kooli, lihtsat diplomit, pane 21.kk. Vast enam ei karjuta ja ei alandata nagu minuga juhtus. Tahad tippharidust, kui on tõeliselt voimekas laps, pane TIK.

Kustkohast Sa TIKi ja GAGi õpetajate palkasid tead?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

GAG ei ole tõesti ühegi ainetunni eest kunagi raha küsinud ja ka SA kirjad annetuste kohta on äärmiselt tagasihoidlikud, mingid survestamist pole kunagi toimunud.

Samamoodi tagasihoidlikud on need kirjad ka TIKis ja Reaalis, keegi ei survesta ega pea nõiajahti.

No mastaabid on ikka totaalselt erinevad: TIKi soovitusliku 400-eurose annetuse vastu on nt GAGi lapsevanemana mul panna üks või kaks korda aastas pakutav võimalus panustada kordades väiksema summaga.

Jah, kindlasti.

Aga GAG ka norgem kool ja tana juba mitu aastat tavaline piirkonnakool.

Teil GAGis klass pooleks keeltes ja 30 õpilast klassis. TIK klassis max 24 last kokku ja keeleryhmades 8 õpilast. On pakutava kvaliteedis objektiivne vahe.

TIKis välismaised lapsed, kelle kodune keel pole eesti keel, erineva nahavärviga lapsed, Sama moodi õpetajad, see kõik arendab laia silmaringi ja kasvatab maailmakodanikke. IB õppe baasilt lähed kuhu iganes edasi õppima.

Mis GAGil peale tavakeskhariduse?

Kusjuures erinevalt TIKist lastakse GAGis õpetajaid julmalt üle, tasustatakse oluliselt vähem. Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

Kas tõesti taunimisväärne?

ok, aga mu viimase postituse lõpuks siin teemas ja seekord teemasse nüüd. TA, tahad lihtsat kooli, lihtsat diplomit, pane 21.kk. Vast enam ei karjuta ja ei alandata nagu minuga juhtus. Tahad tippharidust, kui on tõeliselt voimekas laps, pane TIK.

Piirkonnakool on GAG ainult põhikooli osas. Gümnaasiumisse on suur konkurss ja pingereas GAG TIKiga enam-vähem võrdne.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

GAG ei ole tõesti ühegi ainetunni eest kunagi raha küsinud ja ka SA kirjad annetuste kohta on äärmiselt tagasihoidlikud, mingid survestamist pole kunagi toimunud.

Samamoodi tagasihoidlikud on need kirjad ka TIKis ja Reaalis, keegi ei survesta ega pea nõiajahti.

No mastaabid on ikka totaalselt erinevad: TIKi soovitusliku 400-eurose annetuse vastu on nt GAGi lapsevanemana mul panna üks või kaks korda aastas pakutav võimalus panustada kordades väiksema summaga.

Jah, kindlasti.

Aga GAG ka norgem kool ja tana juba mitu aastat tavaline piirkonnakool.

Teil GAGis klass pooleks keeltes ja 30 õpilast klassis. TIK klassis max 24 last kokku ja keeleryhmades 8 õpilast. On pakutava kvaliteedis objektiivne vahe.

TIKis välismaised lapsed, kelle kodune keel pole eesti keel, erineva nahavärviga lapsed, Sama moodi õpetajad, see kõik arendab laia silmaringi ja kasvatab maailmakodanikke. IB õppe baasilt lähed kuhu iganes edasi õppima.

Mis GAGil peale tavakeskhariduse?

Kusjuures erinevalt TIKist lastakse GAGis õpetajaid julmalt üle, tasustatakse oluliselt vähem. Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

Kas tõesti taunimisväärne?

ok, aga mu viimase postituse lõpuks siin teemas ja seekord teemasse nüüd. TA, tahad lihtsat kooli, lihtsat diplomit, pane 21.kk. Vast enam ei karjuta ja ei alandata nagu minuga juhtus. Tahad tippharidust, kui on tõeliselt voimekas laps, pane TIK.

Piirkonnakool on GAG ainult põhikooli osas. Gümnaasiumisse on suur konkurss ja pingereas GAG TIKiga enam-vähem võrdne.

Reaal- ja loodusainete osas GAG ikka TIKist üle. Vaata kasvõi Raketi saadet, milles osalejad on reaal- ja loodusainete tipud: seal finalistide hulgas GAGi õpilasi on tunduvalt rohkem kui TIKi õpilasi. Nii et emotsiooni pealt või solvumisest paugutad – faktilist tõestust su väitel ei ole, et GAG TIKist nõrgem.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures erinevalt TIKist lastakse GAGis õpetajaid julmalt üle, tasustatakse oluliselt vähem. Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

need tuttavad õpetajad, kes 21.kooli tööle läinud, saavad ka suuremat palka kui oma eelmises koolis said. ometi ei ole ka 21.koolis mingit annetuste nõudmist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

Kas tõesti taunimisväärne?

Me võime siin jäädagi vaidlema koolide taseme jms üle või lõputult arutada, kas lapsevanemate annetustest (loe: varjatud õppemaksust) õpetajatele lisatasu maksmine on taunimis- või hoopiski kiiduväärne, kuid fakt on see, et see on ebaseaduslik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

Kas tõesti taunimisväärne?

Me võime siin jäädagi vaidlema koolide taseme jms üle või lõputult arutada, kas lapsevanemate annetustest (loe: varjatud õppemaksust) õpetajatele lisatasu maksmine on taunimis- või hoopiski kiiduväärne, kuid fakt on see, et see on ebaseaduslik.

Hmm, ja just siinsamas kõrval käib VHK teema, kus nn õppemaksu kogumine tundub igati seaduslik. Võta siis kinni.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

Kas tõesti taunimisväärne?

Me võime siin jäädagi vaidlema koolide taseme jms üle või lõputult arutada, kas lapsevanemate annetustest (loe: varjatud õppemaksust) õpetajatele lisatasu maksmine on taunimis- või hoopiski kiiduväärne, kuid fakt on see, et see on ebaseaduslik.

Hmm, ja just siinsamas kõrval käib VHK teema, kus nn õppemaksu kogumine tundub igati seaduslik. Võta siis kinni.

See, et VHK on suutnud endale mingi eristaatuse välja rääkida, ei muuda ometigi TIKi rahaküsimist kuidagimoodi seaduslikuks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei näe mõne lapsevanema postituse puhul grammigi hoolivust, vaid õelust ja ärapanemist. Selliste lapsevanemate väärtushinnanguid on keeruline mõista ja kui nende lapsed on samasugused, siis sellisest koolist tuleb ringiga mööda käia. Kui kooli suhtes tehakse kriitikat, siis tuleb võtta seda paratamatusena, sest igal koolil omad head ja vead, aga vaikida maha probleeme, mis on koolivalikul olulised, on hoolimatus. Keegi ei räägi paha pärast probleemidest, lastest hoolitakse, aga kui koolipoolne käitumine ja suhtumine ei ole mõnele perele vastuvõetav, tuleks sellest ausalt rääkida ja iga lapsevanem saab otsustada kuhu kooli oma lapse paneb.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voibolla lähevad “annetused” ka selleks, et õpetajatel oleks normaalne palk?

Kas tõesti taunimisväärne?

Me võime siin jäädagi vaidlema koolide taseme jms üle või lõputult arutada, kas lapsevanemate annetustest (loe: varjatud õppemaksust) õpetajatele lisatasu maksmine on taunimis- või hoopiski kiiduväärne, kuid fakt on see, et see on ebaseaduslik.

Hmm, ja just siinsamas kõrval käib VHK teema, kus nn õppemaksu kogumine tundub igati seaduslik. Võta siis kinni.

See, et VHK on suutnud endale mingi eristaatuse välja rääkida, ei muuda ometigi TIKi rahaküsimist kuidagimoodi seaduslikuks.

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

Mul poeg gümnaasiumis Reaalkoolis ja küsitakse ikka küll raha annetuse näol. Alles aprilli alguses tuli kiri. Aga raha ei küsi mitte kool ise, vaid hoolekande selts. Ja mitte õpetajate palkadeks, vaid traditsioonide hoidmiseks, ürituste korraldamiseks, valve korraldamiseks jne. Seega see vaidlus siin on mõttetu. Mõlemal poolel on omamoodi õigus.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

Mul poeg gümnaasiumis Reaalkoolis ja küsitakse ikka küll raha annetuse näol. Alles aprilli alguses tuli kiri. Aga raha ei küsi mitte kool ise, vaid hoolekande selts. Ja mitte õpetajate palkadeks, vaid traditsioonide hoidmiseks, ürituste korraldamiseks, valve korraldamiseks jne. Seega see vaidlus siin on mõttetu. Mõlemal poolel on omamoodi õigus.

Umbes sama süsteem on ka GAGis – minu isikliku kogemuse põhjal.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

Mul poeg gümnaasiumis Reaalkoolis ja küsitakse ikka küll raha annetuse näol. Alles aprilli alguses tuli kiri. Aga raha ei küsi mitte kool ise, vaid hoolekande selts. Ja mitte õpetajate palkadeks, vaid traditsioonide hoidmiseks, ürituste korraldamiseks, valve korraldamiseks jne. Seega see vaidlus siin on mõttetu. Mõlemal poolel on omamoodi õigus.

No aga milleks tuua see sisse teemasse, kus juttu on tasulisest õppest? Kui TIK küsib/küsis raha inglise keele tundide jaoks, siis ei ole ju sama nagu annetuse tegemise võimalus oreli ostmiseks, eks ole. Ühel puhul toetavad vabatahtlikult need, kes saavad ja tahavad, teisel puhul peavad raha maksma kõik, kes soovivad, et laps saaks tunnis käia. Totaalselt erinevad asjad ju.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

Vabandust, aga minu ylejäänud kaks last on Reaalis ja absoluutselt on sealgi vabatahtlik annetus pluss lausa kolmanda keele tunnid maksad eraldi lapsevanemana kinni!

Ma ju tean, ma ei lahmi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja et ei oleks vääriti arusaamist, igaks juhuks olgu lisatud, et meie perel ei ole kooli toetamise vastu absoluutselt midagi ning hea meelega teeme seda. Kanname rohkem, kui küsitud soovituslik summa.

Lihtsalt mind ärritab, et materdatakse ühte kooli, kui tegelikult teevad seda kõik. Kõige ahnem on veel nö. kristlikest väärtustest kantud kool:)

Seega ärge materdage tühja. On ka GAGis vabatahtlik annetus, kysisin healt sõbralt üle, kelle lapsed seal 🙂 tõsi, kuna tema mõlemad gümnaasiumis juba, siis põhikooli kohta ei oska ega saa faktipõhiselt kinnitada.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga minu ylejäänud kaks last on Reaalis ja absoluutselt on sealgi vabatahtlik annetus pluss lausa kolmanda keele tunnid maksad eraldi lapsevanemana kinni! Ma ju tean, ma ei lahmi.

Lahmid küll. Mugavalt jätad lisamata, et see kolmas võõrkeel Reaalkoolis on täiesti vabatahtlik valik ja mitte kohustuslik õppeprogrammi osa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

Mul poeg gümnaasiumis Reaalkoolis ja küsitakse ikka küll raha annetuse näol. Alles aprilli alguses tuli kiri. Aga raha ei küsi mitte kool ise, vaid hoolekande selts. Ja mitte õpetajate palkadeks, vaid traditsioonide hoidmiseks, ürituste korraldamiseks, valve korraldamiseks jne. Seega see vaidlus siin on mõttetu. Mõlemal poolel on omamoodi õigus.

Umbes sama süsteem on ka GAGis – minu isikliku kogemuse põhjal.

Meie 3-aastase GAGi kogemuse põhjal ei vihjatud annetusele muud moodi, kui öeldi, et Gustav Adolfi Koolituskeskuses toimuvate ringide osalustasu läheb kooli toetuseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

Mul poeg gümnaasiumis Reaalkoolis ja küsitakse ikka küll raha annetuse näol. Alles aprilli alguses tuli kiri. Aga raha ei küsi mitte kool ise, vaid hoolekande selts. Ja mitte õpetajate palkadeks, vaid traditsioonide hoidmiseks, ürituste korraldamiseks, valve korraldamiseks jne. Seega see vaidlus siin on mõttetu. Mõlemal poolel on omamoodi õigus.

Umbes sama süsteem on ka GAGis – minu isikliku kogemuse põhjal.

Meie 3-aastase GAGi kogemuse põhjal ei vihjatud annetusele muud moodi, kui öeldi, et Gustav Adolfi Koolituskeskuses toimuvate ringide osalustasust osa läheb kooli toetuseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

Mul poeg gümnaasiumis Reaalkoolis ja küsitakse ikka küll raha annetuse näol. Alles aprilli alguses tuli kiri. Aga raha ei küsi mitte kool ise, vaid hoolekande selts. Ja mitte õpetajate palkadeks, vaid traditsioonide hoidmiseks, ürituste korraldamiseks, valve korraldamiseks jne. Seega see vaidlus siin on mõttetu. Mõlemal poolel on omamoodi õigus.

No aga milleks tuua see sisse teemasse, kus juttu on tasulisest õppest? Kui TIK küsib/küsis raha inglise keele tundide jaoks, siis ei ole ju sama nagu annetuse tegemise võimalus oreli ostmiseks, eks ole. Ühel puhul toetavad vabatahtlikult need, kes saavad ja tahavad, teisel puhul peavad raha maksma kõik, kes soovivad, et laps saaks tunnis käia. Totaalselt erinevad asjad ju.

Jutt valgus juba väga laiali, seetõttu tõin konkreetse näite. Et ei peaks enam jahuma, mida keegi kuulnud on.

Aga jah, olen nõus, et teemast väljas, kuna TA tegi teema “TIK vs 21. kool”.

Vabandage.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas siis Reaali ja GAGi rahaküsimine on seaduslik ja puid alla pannakse ainult TIKile?

Ma ei saa aru, miks sa ei usu meid, et Reaalkoolis ja GAGis ei küsita vanematelt raha. Loomulikult ei oleks ka nende rahaküsimine seaduslik, aga seal seda lihtsalt ei toimu. Juba Riigikontrolli auditi tegemise ajal ei toimunud.

Mul poeg gümnaasiumis Reaalkoolis ja küsitakse ikka küll raha annetuse näol. Alles aprilli alguses tuli kiri. Aga raha ei küsi mitte kool ise, vaid hoolekande selts. Ja mitte õpetajate palkadeks, vaid traditsioonide hoidmiseks, ürituste korraldamiseks, valve korraldamiseks jne. Seega see vaidlus siin on mõttetu. Mõlemal poolel on omamoodi õigus.

Umbes sama süsteem on ka GAGis – minu isikliku kogemuse põhjal.

Meie 3-aastase GAGi kogemuse põhjal ei vihjatud annetusele muud moodi, kui öeldi, et Gustav Adolfi Koolituskeskuses toimuvate ringide osalustasu läheb kooli toetuseks.

Siis sa ei loe koolist saadetud e-kirju piisavalt põhjalikult. Mulle meenub küll paugust SA poolt saadetud üleskutse koguda rahalist toetust tunnustusürituse korraldamiseks õpetajatele. Hea meelega tegin ülekande. Sa ei teinud? Ja SA-d võib ka vabalt konkreetse sihtmärgitagi toetada, kindlasti on iga euro abiks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga minu ylejäänud kaks last on Reaalis ja absoluutselt on sealgi vabatahtlik annetus pluss lausa kolmanda keele tunnid maksad eraldi lapsevanemana kinni! Ma ju tean, ma ei lahmi.

Lahmid küll. Mugavalt jätad lisamata, et see kolmas võõrkeel Reaalkoolis on täiesti vabatahtlik valik ja mitte kohustuslik õppeprogrammi osa.

Jah, eks igayks mõtleb oma rikutuse tasemel.

Reaali õpilaskond on sellised lapsed, et nagu mõte ei liigu üldse suunas, et aaa, ma ei võta seda ainet, ajan lihtsamini läbi:)

Samamoodi nagu gümnaasiumis ei tule kõne alla valida kitsas matemaatika. Nagu häbiasi ju.

Mõttetu vaidlus tegelikult siin. Annetus on seal ju ikka. Ja see on täiesti okei, nii nagu ka TIK ja GAG puhul. Ei üheski kolmest koolist ei sunnita kedagi seda maksma.

 

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga minu ylejäänud kaks last on Reaalis ja absoluutselt on sealgi vabatahtlik annetus pluss lausa kolmanda keele tunnid maksad eraldi lapsevanemana kinni! Ma ju tean, ma ei lahmi.

Lahmid küll. Mugavalt jätad lisamata, et see kolmas võõrkeel Reaalkoolis on täiesti vabatahtlik valik ja mitte kohustuslik õppeprogrammi osa.

Jah, eks igayks mõtleb oma rikutuse tasemel.

Reaali õpilaskond on sellised lapsed, et nagu mõte ei liigu üldse suunas, et aaa, ma ei võta seda ainet, ajan lihtsamini läbi:)

Samamoodi nagu gümnaasiumis ei tule kõne alla valida kitsas matemaatika. Nagu häbiasi ju.

Mõttetu vaidlus tegelikult siin. Annetus on seal ju ikka. Ja see on täiesti okei, nii nagu ka TIK ja GAG puhul. Ei üheski kolmest koolist ei sunnita kedagi seda maksma.

Rikutuse tase on sinu jaoks see, et vabatahtikku ainet kohustuslikuks ei loeta? Ikka täiega lahmid.

Ja kui sa nüüd omaksid lapsevanemana kogemust, siis sa teaksid ka, et see c-võõrkeel algab seitsmendas klassis., mis tähendab, et gümnaasiumis saavad sellega jätka ainult need, kes juba kolm aastat seda õppinud on, mingit nullist alustamist gümnaasiumis enam pole. Ja põhikooli lõpuks on nende keeleõppijate hulk niipalja kahanenud, et algsed klassipõhised grupid tehakse lennepõhiseks. Reaalkoolis käivad siiski lapsed, kel on huvisid ka väljaspool kooli, kes tahavad trennides käia ja kes lihtsalt füüsiliselt ei jõua kõiki aineid võtta. Lisaks tasulisele c-võõrkeelele on seal põhikoolis ka matemaatika ja bioloogia valiktunnid (tasuta).

Mis puutub kitsasse matemaatikasse, siis miks minna reaalsuunaga kooli kui matemaatikat õppida ei taha.?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga minu ylejäänud kaks last on Reaalis ja absoluutselt on sealgi vabatahtlik annetus pluss lausa kolmanda keele tunnid maksad eraldi lapsevanemana kinni! Ma ju tean, ma ei lahmi.

Lahmid küll. Mugavalt jätad lisamata, et see kolmas võõrkeel Reaalkoolis on täiesti vabatahtlik valik ja mitte kohustuslik õppeprogrammi osa.

Jah, eks igayks mõtleb oma rikutuse tasemel.

Reaali õpilaskond on sellised lapsed, et nagu mõte ei liigu üldse suunas, et aaa, ma ei võta seda ainet, ajan lihtsamini läbi:)

Samamoodi nagu gümnaasiumis ei tule kõne alla valida kitsas matemaatika. Nagu häbiasi ju.

Mõttetu vaidlus tegelikult siin. Annetus on seal ju ikka. Ja see on täiesti okei, nii nagu ka TIK ja GAG puhul. Ei üheski kolmest koolist ei sunnita kedagi seda maksma.

Rikutuse tase on sinu jaoks see, et vabatahtikku ainet kohustuslikuks ei loeta? Ikka täiega lahmid.

Ja kui sa nüüd omaksid lapsevanemana kogemust, siis sa teaksid ka, et see c-võõrkeel algab seitsmendas klassis., mis tähendab, et gümnaasiumis saavad sellega jätka ainult need, kes juba kolm aastat seda õppinud on, mingit nullist alustamist gümnaasiumis enam pole. Ja põhikooli lõpuks on nende keeleõppijate hulk niipalja kahanenud, et algsed klassipõhised grupid tehakse lennepõhiseks. Reaalkoolis käivad siiski lapsed, kel on huvisid ka väljaspool kooli, kes tahavad trennides käia ja kes lihtsalt füüsiliselt ei jõua kõiki aineid võtta. Lisaks tasulisele c-võõrkeelele on seal põhikoolis ka matemaatika ja bioloogia valiktunnid (tasuta).

Mis puutub kitsasse matemaatikasse, siis miks minna reaalsuunaga kooli kui matemaatikat õppida ei taha.?

mis paneb sind arvama, et ma ei tea sinu poolt nagu ilmaimet edastatud infot?:)

Tean kõike, jah, ongi 7. klassi valik. Ma ei saa aru, mis see siia puutub?  Ja muidugi on seal rohkem valikauneid, puudsid oma pädevust näidata? Naljatilk. Miks ma peaks mainima tasuta valikaineid, kui jutt õppemaksust kui sellisest?!

Sa lihtsalt elad teisel planeedil kui mina ja kõik.

Ma ei rääkinud sellest, et Reaali õpilane ei vali kitsast matemaatikat, kuna ta nii armastan matemaatikat, vaid tal pole seda valikutki. Siin on vahe.

Mitu last ja mis klassides sul üldse seal koolis õige on?:) Sest järjest kummalisemalt kõlad.

Mul kaks, mõlemad alates esimesest klassist.

Jätke juba see nõiajaht. Vähe inimesi teab siseelu, enamus arvab. Head koolid kõik.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei rääkinud sellest, et Reaali õpilane ei vali kitsast matemaatikat, kuna ta nii armastan matemaatikat, vaid tal pole seda valikutki. Siin on vahe.

Tegelikult on iga kool kohustatud pakkuma nii laia kui kitsast matemaatikat. ja kui keegi Reaali sissesaanud otsustab kitsast matemaatikat õppida, küll siis ka see ära korraldatakse. Ära hüppa siin midagi, et pole valikut. Küsimus on ainult, miks peaks kitsa matemaatika õppija soovija Reaalkoolis olema.

Tean kõike, jah, ongi 7. klassi valik. Ma ei saa aru, mis see siia puutub?  Ja muidugi on seal rohkem valikauneid, puudsid oma pädevust näidata? Naljatilk. Miks ma peaks mainima tasuta valikaineid, kui jutt õppemaksust kui sellisest?!

Sest sa kirjutasid:

Reaali õpilaskond on sellised lapsed, et nagu mõte ei liigu üldse suunas, et aaa, ma ei võta seda ainet, ajan lihtsamini läbi:)

Ehk siis sinu loogika põhjal võtavad Reaali õpilased kõik tasuta ja tasulised lisaained, mis kool pakub ning ei “aja lihtsamalt läbi”. Reaalsus on ikka see, et õpilased ei jõua juba puhtfüüsiliselt kõiki kooli poolt pakutud võimalusi lisaks võtta ning c-võõrkeel on täpselt samamoodi võimalus ja mitte kohustus ning keegi ei sunni seal koolis tasulist võõrkeelt õppima. Mitte nagu sa üritad siin väita, et Reaalkoolis peab maksma c-võõrkeele õppimise eest. Ei pea. Võib, aga ei pea ja tean vägagi isiklikust kogemusest, et kedagi ka ei survestata ega sunnita seda c-võõrkeelt õppima. Nii et ära jaga siin valeinfot.

Mitu last ja mis klassides sul üldse seal koolis õige on?:) Sest järjest kummalisemalt kõlad. Mul kaks, mõlemad alates esimesest klassist.

Ainus kummaline tüüp oled siin sina. Ja mina ei kavatsegi hakatagi siin võistlema stiilis, et mul on suurem kui sul. Pole sinu asi, mitu last mul seal koolis õpib. Aga ära muretse, õpib neid seal üks kuni mitu. Või mis sa arvad, et ma mõtlen omast peast asju välja nagu sina?

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuulge, väga pikale kisub, teeme nüüd nii, et loeme selle rahateema lõpetatuks ja kes oskab,  vastab vaid TA küsimusele 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 109 )


Esileht Koolilaps TIK vs 21. Kool (gümnaasium)