Esileht Koolilaps TIK vs 21. Kool (gümnaasium)

Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )

Teema: TIK vs 21. Kool (gümnaasium)

Postitas:
Kägu

Vabandust, aga minu ylejäänud kaks last on Reaalis ja absoluutselt on sealgi vabatahtlik annetus pluss lausa kolmanda keele tunnid maksad eraldi lapsevanemana kinni!

minu laps on Reaali vilistlane juba.

Tasulised on nende aastate jooksul olnud:

1) peotants algklassides (vabatahtlik, kes ei tahtnud, ei osalenud, nt mu lapse pinginaaber ei osalenud)
2) nn 3.võõrkeel (absoluutselt vabatahtlik, nende klassist valis 3.võõrkeele vaid ca 1/3 klassist, ülejäänud valisid tasuta lisakursuseid reaalainetest)
3) Reaali Autokool (Reaali tiiva all tegutsev erafirma, loomulik, et oma juhilubade eest maksad ise, tasuta autojuhiõpet pole vist enam üheski tallinna koolis)

nn annetust küsib Hoolekandeselts. Lapse 0.-12.klassi jooksul maksis meie pere seda üldse 1 korra ja sedagi algklassides, keegi pole sundinud ega survestanud seda annetust maksma

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljutine kogemus TIK-i gümnaasiumiga. Laps tuli nn tavakoolist  TIK-i 10ndasse. TIK-i enda õpilasi jäi klassi ca 50%, aga laps võeti kiiresti omaks. Annetust tuletati meelde üldmeiliga 1-2 korda aastas. Kes maksab või kes ei maksa, seda mina ei teadnud. Ise ei maksnud, aga  mingit eraldi lapse häbistamist pole olnud. Õppekoormus oli suur, eriti RÕK-is, koolipäevad olid väga pikad. Oli õpetajaid, kes on kiuslikud ja ebameeldivad, oli ka väga toredaid õpetajaid. Kool nagu iga teine munitsipaalkool – erandeid ei tehta, isiklikku lähenemist pole, ükskõik mis muudatuste sisse viimine on väga aeglane. Õpetajaid on viimasel ajal palju lahkunud, see ilmselt viitab ikkagi mingitele probleemidele administratsioonis – võimalik, et  (alustavaid) õpetajaid ei toetata piisavalt? Üldjoontes aga olen rahul sellega, mis laps sealt nende aastate jooksul sai –  head õpioskused ja head sõbrad. Lisaks see, et ta käis rõõmuga koolis (osaliselt küll distantsõppel) ja oli motiveeritud tööd tegema.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljutine kogemus TIK-i gümnaasiumiga. Laps tuli nn tavakoolist TIK-i 10ndasse. TIK-i enda õpilasi jäi klassi ca 50%, aga laps võeti kiiresti omaks. Annetust tuletati meelde üldmeiliga 1-2 korda aastas. Kes maksab või kes ei maksa, seda mina ei teadnud. Ise ei maksnud, aga mingit eraldi lapse häbistamist pole olnud. Õppekoormus oli suur, eriti RÕK-is, koolipäevad olid väga pikad. Oli õpetajaid, kes on kiuslikud ja ebameeldivad, oli ka väga toredaid õpetajaid. Kool nagu iga teine munitsipaalkool – erandeid ei tehta, isiklikku lähenemist pole, ükskõik mis muudatuste sisse viimine on väga aeglane. Õpetajaid on viimasel ajal palju lahkunud, see ilmselt viitab ikkagi mingitele probleemidele administratsioonis – võimalik, et (alustavaid) õpetajaid ei toetata piisavalt? Üldjoontes aga olen rahul sellega, mis laps sealt nende aastate jooksul sai – head õpioskused ja head sõbrad. Lisaks see, et ta käis rõõmuga koolis (osaliselt küll distantsõppel) ja oli motiveeritud tööd tegema.

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga heas kooli ei tööta kiuslikud õpetajad.

+4
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga heas kooli ei tööta kiuslikud õpetajad.

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga kehvi õpetajaid leidub kahjuks on nii tava-, eliit- kui erakoolides. Samamoodi nagu kiuslikke kommenteerijaid Perekoolis.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga heas kooli ei tööta kiuslikud õpetajad.

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga kehvi õpetajaid leidub kahjuks on nii tava-, eliit- kui erakoolides. Samamoodi nagu kiuslikke kommenteerijaid Perekoolis.

Mul on mitu last ja kogemused mitmes koolis, nii eliit- kui tavakoolis. Nõustun selle postitajaga, et seal koolis kus juhtkond ei osata kaitsta õpilasi kui õpetajaid kiusamise eest, on vilets kool ja kehva õhkkonnaga. Sellisesse kooli ei tasu lapsi kindlasti panna ja edetabeli koht ei tohiks olla ealse ainus kriteerium. Pean Gustav Adolfi kooli ja Reaalkooli hea õhkkonnaga ja suurepärasteks koolideks, samuti kiidan Kiili, Saku ja Saue koole, sest mul on paaris koolis sõbrannadest õpetajad ja mu lapsed õpivad erinevates koolides.  Seetõttu võin julgelt öelda kui mu lapsed on oma koolide lõpusirgele asunud, et kui koolist räägitakse halba, on see tihtipeale tõsi ja jäämäe tipp kogu infost. Halbadest ja mürgise õhkkonnaga koolide puhul ei ole vaja oodata, et asjad paranevad, paljudes koolides ei muutu midagi paremaks ja kõige õigem on nii õpetajana kui õpilasena kooli vahetada. Peale halba kooli tunnete kuidas teie maailmapilt loksub jälle paika, lapsed armastavad koolis käia ja õpetajad on head, sõbralikud ja abivalmid, kooli kogukond toetav ja kooli arendav, laste närvikava ja tervis on parimas korras ja kogu perekond on õnnelik.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga heas kooli ei tööta kiuslikud õpetajad.

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga kehvi õpetajaid leidub kahjuks on nii tava-, eliit- kui erakoolides. Samamoodi nagu kiuslikke kommenteerijaid Perekoolis.

Sul ja su lapsel ei ole kooliga lihtsalt vedanud, seetõttu üldistad ja üritad end veenda, et häid koole ei olegi olemas.

+4
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga heas kooli ei tööta kiuslikud õpetajad.

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga kehvi õpetajaid leidub kahjuks on nii tava-, eliit- kui erakoolides. Samamoodi nagu kiuslikke kommenteerijaid Perekoolis.

Sul ja su lapsel ei ole kooliga lihtsalt vedanud, seetõttu üldistad ja üritad end veenda, et häid koole ei olegi olemas.

Vastupidi, mul ja mu lastel on aastate jooksul olnud kogemusi kõigi kolme kooliliigiga. Kusjuures need koolid on olnud kõik väga toredad vaatamata sellele, et kõigis neist on olnud mõni õpetaja, kes õpilastele pehmelt öeldes ei meeldi, aga kelle asemele pole ka uut võtta.

Alles siin olintx teema Hugo Treffneri Gümnaasiumi kohta, kus aastast aastasse hoitakse palgal õpetajat, kelle õpilased peavad endale eraõpetajad palkama, et kuidagi järjel püsida.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga heas kooli ei tööta kiuslikud õpetajad.

Võib-olla mõnele lapsevanemale on üllatuseks, aga kehvi õpetajaid leidub kahjuks on nii tava-, eliit- kui erakoolides. Samamoodi nagu kiuslikke kommenteerijaid Perekoolis.

Sul ja su lapsel ei ole kooliga lihtsalt vedanud, seetõttu üldistad ja üritad end veenda, et häid koole ei olegi olemas.

Minu laps hakkab GAGi lõpetama ja kuigi kolme aasta jooksul on ikka olnud nurinat ka, siis ma arvan, et mu laps nõustub minuga, et loomult kiuslikke õpetajaid seal ei ole. See,mmismkehval hetkel võib isegi tunduda kiusuna, on tegelikult hoolimine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei rääkinud sellest, et Reaali õpilane ei vali kitsast matemaatikat, kuna ta nii armastan matemaatikat, vaid tal pole seda valikutki. Siin on vahe.

Tegelikult on iga kool kohustatud pakkuma nii laia kui kitsast matemaatikat. ja kui keegi Reaali sissesaanud otsustab kitsast matemaatikat õppida, küll siis ka see ära korraldatakse. Ära hüppa siin midagi, et pole valikut. Küsimus on ainult, miks peaks kitsa matemaatika õppija soovija Reaalkoolis olema.

Tean kõike, jah, ongi 7. klassi valik. Ma ei saa aru, mis see siia puutub? Ja muidugi on seal rohkem valikauneid, puudsid oma pädevust näidata? Naljatilk. Miks ma peaks mainima tasuta valikaineid, kui jutt õppemaksust kui sellisest?!

Sest sa kirjutasid:

Reaali õpilaskond on sellised lapsed, et nagu mõte ei liigu üldse suunas, et aaa, ma ei võta seda ainet, ajan lihtsamini läbi:)

Ehk siis sinu loogika põhjal võtavad Reaali õpilased kõik tasuta ja tasulised lisaained, mis kool pakub ning ei “aja lihtsamalt läbi”. Reaalsus on ikka see, et õpilased ei jõua juba puhtfüüsiliselt kõiki kooli poolt pakutud võimalusi lisaks võtta ning c-võõrkeel on täpselt samamoodi võimalus ja mitte kohustus ning keegi ei sunni seal koolis tasulist võõrkeelt õppima. Mitte nagu sa üritad siin väita, et Reaalkoolis peab maksma c-võõrkeele õppimise eest. Ei pea. Võib, aga ei pea ja tean vägagi isiklikust kogemusest, et kedagi ka ei survestata ega sunnita seda c-võõrkeelt õppima. Nii et ära jaga siin valeinfot.

Mitu last ja mis klassides sul üldse seal koolis õige on?:) Sest järjest kummalisemalt kõlad. Mul kaks, mõlemad alates esimesest klassist.

Ainus kummaline tüüp oled siin sina. Ja mina ei kavatsegi hakatagi siin võistlema stiilis, et mul on suurem kui sul. Pole sinu asi, mitu last mul seal koolis õpib. Aga ära muretse, õpib neid seal üks kuni mitu. Või mis sa arvad, et ma mõtlen omast peast asju välja nagu sina?

Tead, nüüd ütlen küll otsesemalt kui varem.

Juba gümnavestluse kaigus on selge sõnum, et kitsast matemaatikat ei valita siin koolis. Et kas lai matemaatika sobib või ehk siis mõni sobivam kool.

Ära vaidle kui sa ei tea. Mul on lapsed Reaalis ja olen ise no siseringis. Ma ei ole kirjutanud midagi kuulujuttude baasil ega pahast tahtest, vastupidi.

Paris kindlasti pole sinusugune Reaali lapsevanem. Õel, solvav, kitsa silmaringiga.

Kuna erinevalt minust sul argumente pole ja fakte sa ka ei avalda, siis tiksu oma kibestumises edasi.

Ma ei lahmi.

Lapsed, kes saavad gümnasse, võtavad 7.ndas kolmanda keele. Jah, see on tasuline. Keegi ei pane pahaks, sest see on köömes sealse õhkkonna eest. Väikesed summad niigi ju.

Ma siiralt loodan et sa pole Reaali lapsevanem. Sinusuguseid õelaid ja väiklaseid pole kohanud Hoolekogu vabatahtliku töö raames ja vahetus suhtlemises.

 

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga minu ylejäänud kaks last on Reaalis ja absoluutselt on sealgi vabatahtlik annetus pluss lausa kolmanda keele tunnid maksad eraldi lapsevanemana kinni!

minu laps on Reaali vilistlane juba.

Tasulised on nende aastate jooksul olnud:

1) peotants algklassides (vabatahtlik, kes ei tahtnud, ei osalenud, nt mu lapse pinginaaber ei osalenud)

2) nn 3.võõrkeel (absoluutselt vabatahtlik, nende klassist valis 3.võõrkeele vaid ca 1/3 klassist, ülejäänud valisid tasuta lisakursuseid reaalainetest)

3) Reaali Autokool (Reaali tiiva all tegutsev erafirma, loomulik, et oma juhilubade eest maksad ise, tasuta autojuhiõpet pole vist enam üheski tallinna koolis)

nn annetust küsib Hoolekandeselts. Lapse 0.-12.klassi jooksul maksis meie pere seda üldse 1 korra ja sedagi algklassides, keegi pole sundinud ega survestanud seda annetust maksma

Ka GAGis ja TIKis küsib ju Hoolekandeselts, mitte kool ise.

Kurb, et siis on ka neid, kes ei maksa. Nii palju võimalusi, nii palju lisaväärtust ju su lapsele.

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb, et siis on ka neid, kes ei maksa. Nii palju võimalusi, nii palju lisaväärtust ju su lapsele.

Mis asi on kurb? Et kõik ei tee annetusi? Annetus on vabatahtlik panustamine, meenutan ma sulle. Annetus ei ole oma loomult tasu, mille eest oodatakse vastuhüvesid (ehk lisaväärtust, mida kool siis lapse(vanema)le peaks pakkuma).

See postitus on ehe näide sellest, et inimesed ei võta koolile/kooliga seotud ühendusele annetamist mitte annetamise, vaid õppemaksuna. Kui keegi ütleb, et nii kurb, et kõik ei maksa, siis on see täpselt seesama varjatud survestamine, millest riigikontroll rääkis ja mille tõttu keelati ära igasugused annetused koolidele – sest see kujunes varjatud viisil tasuliseks hariduseks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei rääkinud sellest, et Reaali õpilane ei vali kitsast matemaatikat, kuna ta nii armastan matemaatikat, vaid tal pole seda valikutki. Siin on vahe.

Tegelikult on iga kool kohustatud pakkuma nii laia kui kitsast matemaatikat. ja kui keegi Reaali sissesaanud otsustab kitsast matemaatikat õppida, küll siis ka see ära korraldatakse. Ära hüppa siin midagi, et pole valikut. Küsimus on ainult, miks peaks kitsa matemaatika õppija soovija Reaalkoolis olema.

Tean kõike, jah, ongi 7. klassi valik. Ma ei saa aru, mis see siia puutub? Ja muidugi on seal rohkem valikauneid, puudsid oma pädevust näidata? Naljatilk. Miks ma peaks mainima tasuta valikaineid, kui jutt õppemaksust kui sellisest?!

Sest sa kirjutasid:

Reaali õpilaskond on sellised lapsed, et nagu mõte ei liigu üldse suunas, et aaa, ma ei võta seda ainet, ajan lihtsamini läbi:)

Ehk siis sinu loogika põhjal võtavad Reaali õpilased kõik tasuta ja tasulised lisaained, mis kool pakub ning ei “aja lihtsamalt läbi”. Reaalsus on ikka see, et õpilased ei jõua juba puhtfüüsiliselt kõiki kooli poolt pakutud võimalusi lisaks võtta ning c-võõrkeel on täpselt samamoodi võimalus ja mitte kohustus ning keegi ei sunni seal koolis tasulist võõrkeelt õppima. Mitte nagu sa üritad siin väita, et Reaalkoolis peab maksma c-võõrkeele õppimise eest. Ei pea. Võib, aga ei pea ja tean vägagi isiklikust kogemusest, et kedagi ka ei survestata ega sunnita seda c-võõrkeelt õppima. Nii et ära jaga siin valeinfot.

Mitu last ja mis klassides sul üldse seal koolis õige on?:) Sest järjest kummalisemalt kõlad. Mul kaks, mõlemad alates esimesest klassist.

Ainus kummaline tüüp oled siin sina. Ja mina ei kavatsegi hakatagi siin võistlema stiilis, et mul on suurem kui sul. Pole sinu asi, mitu last mul seal koolis õpib. Aga ära muretse, õpib neid seal üks kuni mitu. Või mis sa arvad, et ma mõtlen omast peast asju välja nagu sina?

Tead, nüüd ütlen küll otsesemalt kui varem.

Juba gümnavestluse kaigus on selge sõnum, et kitsast matemaatikat ei valita siin koolis. Et kas lai matemaatika sobib või ehk siis mõni sobivam kool.

Ära vaidle kui sa ei tea. Mul on lapsed Reaalis ja olen ise no siseringis. Ma ei ole kirjutanud midagi kuulujuttude baasil ega pahast tahtest, vastupidi.

Paris kindlasti pole sinusugune Reaali lapsevanem. Õel, solvav, kitsa silmaringiga.

Kuna erinevalt minust sul argumente pole ja fakte sa ka ei avalda, siis tiksu oma kibestumises edasi.

Ma ei lahmi.

Lapsed, kes saavad gümnasse, võtavad 7.ndas kolmanda keele. Jah, see on tasuline. Keegi ei pane pahaks, sest see on köömes sealse õhkkonna eest. Väikesed summad niigi ju.

Ma siiralt loodan et sa pole Reaali lapsevanem. Sinusuguseid õelaid ja väiklaseid pole kohanud Hoolekogu vabatahtliku töö raames ja vahetus suhtlemises.

Kuna sa solvad siin isiklikult sulle võõrast inimest, siis edastan selle info nüüd kooli hoolekogule. Neil ei tohiks raske olla sind siin avaldatud andmete põhjal tuvastada ja kuna sinu postitused ei lähe mitte kuidagi Reaalkooli väärtustega kokku, siis on aeg sind sealt “siseringist” välja arvata.

Ja Reaali lapsed, kes oma kooli gümnaasiumisse saavad, ei pea selleks tasulist c-keelt võtma. Selline ilmselge vale levitamine avalikus foorumis on otseselt kooli mainet kahjustav.

Ma ei tea, mis argumentidest sa räägid, uuri alustuseks selle sõna tähendus järele. See, et kägu midagi perekoolis kirjutab, pole veel argument.

Ainus kibestunud, väiklane, õel ja solvav tüüp oled siin sina. Meie pere on selle kooliga väga rahul, seal on suurepärane õhkkond õppimiseks, tasemel õpetajad ning ei ole mingit nõuet ega eeldust võtta tasulisi lisaaineid.

+5
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuulge, lõpetage juba ära.  Tehke Reaalkooli jaoks eraldi teema.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiralt loodan et sa pole Reaali lapsevanem. Sinusuguseid õelaid ja väiklaseid pole kohanud Hoolekogu vabatahtliku töö raames ja vahetus suhtlemises.

Hoolekogu ju ongi see, kes vabatahtlikku annetust küsib ja paar korda aastas meelde tuletab. Viimastel aastatel küll vist vähem või lähevad need kirjad mul rämpsposti kui spämm. Ja ühel minu lapsel on algklassides olnud juhus, kui õpetaja luges tunnis ette nimed, kes annetust veel pole teinud ja lapsele anti vastav paber koju kaasa meeldetuletuseks. Minu laps oli siis üks nendest.

Ja ei võta kõik lapsed seitsmendas kolmandat tasulist keelt, mõnel pole selleks aega muude harrastuste kõrvalt, mõnda võib-olla ei huvita. Ma küll ei tea, et selle põhjal oleks kellegi samasse kooli gümnaasiumisse saamist arvestatud.

Kui sa hoolekogus oled ja siseringi kuulud, siis ausalt öelda tahaks teada, kas kõik teenitav raha läheb ikka õpilaste hüvanguks ja kas plaanitav juurdeehitus on 100% kooli käsutuses või jäid sinna ka rendipinnad nagu eelmistes projektides? Kooli staadion on olnud siiani aktiivselt kasutuses, kas juurdeehitus kompenseerib selle kaotuse? Vaatasin, et õpetajate parkla jääb kenasti alles, hoolekogul on seal vist ka tasuta parkimiskohad kesklinnas (või ainult hoolekogu esimehel?)

Ma olen nüüd ka õel, solvav ja kitsa silmaringiga, aga katsun edaspidi paremaks inimeseks muutuda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiralt loodan et sa pole Reaali lapsevanem. Sinusuguseid õelaid ja väiklaseid pole kohanud Hoolekogu vabatahtliku töö raames ja vahetus suhtlemises.

Hoolekogu ju ongi see, kes vabatahtlikku annetust küsib ja paar korda aastas meelde tuletab. Viimastel aastatel küll vist vähem või lähevad need kirjad mul rämpsposti kui spämm. Ja ühel minu lapsel on algklassides olnud juhus, kui õpetaja luges tunnis ette nimed, kes annetust veel pole teinud ja lapsele anti vastav paber koju kaasa meeldetuletuseks. Minu laps oli siis üks nendest.

Ja ei võta kõik lapsed seitsmendas kolmandat tasulist keelt, mõnel pole selleks aega muude harrastuste kõrvalt, mõnda võib-olla ei huvita. Ma küll ei tea, et selle põhjal oleks kellegi samasse kooli gümnaasiumisse saamist arvestatud.

Kui sa hoolekogus oled ja siseringi kuulud, siis ausalt öelda tahaks teada, kas kõik teenitav raha läheb ikka õpilaste hüvanguks ja kas plaanitav juurdeehitus on 100% kooli käsutuses või jäid sinna ka rendipinnad nagu eelmistes projektides? Kooli staadion on olnud siiani aktiivselt kasutuses, kas juurdeehitus kompenseerib selle kaotuse? Vaatasin, et õpetajate parkla jääb kenasti alles, hoolekogul on seal vist ka tasuta parkimiskohad kesklinnas (või ainult hoolekogu esimehel?)

Ma olen nüüd ka õel, solvav ja kitsa silmaringiga, aga katsun edaspidi paremaks inimeseks muutuda.

Täpsustaks, et mis koolist sa räägid praegu?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan ja imestan. Kas eliitkoolilaste tulevik on samuti nende vanemate kombel Perekoolis kibestuda?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120005595/inglise-kolledzi-direktor-teadis-pedofiilist-meest-varjanud-opetaja-tausta-enne-tema-toolevotmist

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120005595/inglise-kolledzi-direktor-teadis-pedofiilist-meest-varjanud-opetaja-tausta-enne-tema-toolevotmist

Kruusimägil on tagumine aeg teatepulk üle anda. Selgelt liiga kauaks jäänud sama koha peale.

+6
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks kool nii kramplikult õpetajast kinni hoiab? Hetkel on tegemist kobarkäkiga kus algusest peale ei ole mõistetud, et selliste juhtumite puhul tuleb kokkulepped ja rahumeelselt lahku minna. Ükskõik mida õpetaja räägib, on lapsevanematel õigustatult karta oma laste pärast, sest nemad usaldavad oma lapsed koolipersonali kätte ja kes garanteerib, et midagi ei juhtu? Mitte keegi. Samuti on aeg avalikult välja öelda, et laste kasvatamisega tegelevatel koolidel, lasteaedadel ja hoidudel ei tohi isegi pedoofiilia varju lähedal olla. Laste turvalisus on kõige olulisem.

+8
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )


Esileht Koolilaps TIK vs 21. Kool (gümnaasium)