Esileht Koolilaps TIKi elu?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: TIKi elu?

Postitas:
Kägu

Ma küsiks, kuidas 1.sep aktused on olnud.

Kas kõik koos või mitu aktust? Kui palju pereliikmeid võib tulla? Kuidas pildistamine?

Kui palju reaalselt koolivormi jälgitakse ja kas tasub kohe kõik kooliasjad osta (mis nimekirjas olid, mis kool saatis) või pigem augusti koosoleku oodata ja otse õpetaja juhiseid?

Kas on vihjeid, kes oleks 1. Klassi õpetajad?

????‍♀️

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siin Perekoolis mitu aastat kooliteemasid jälginud ja näinud, et absoluutselt IGA KOOLI teemasse ilmub keegi, kelle jaoks see kool on ebameeldiv ja välistatud. Kui kõiki neid tõsiselt võtta, siis meil nagu polekski ühtki head kooli.

Ma ei ole aastate jooksul lugenud Saue kooli, Reaalkooli, Gag-i, Saku ja Kiili koolide kohta siit midagi halba. 32kk kohta on samuti palju head kirjutatud, neid koole on veelgi.

32.kk kohta oli siin hiljuti terve teema, Reaalkooli direktor tegi enesetapu, GAGi, TIKi ja Sütevaka õpilased on teinud enesetapu, GAG, Reaalkool ja veel mitu eliitkooli on käinud läbi ka SA kogutud rahade tõttu jne. See oli lihtsalt see, mis esimesena meenus.

Lisan veel, et minu enda lapsed käivad kahes ülalnimetatud “halvas” koolis. Kui reageeriks kõigele, millest mingid perekooli käod udutavad, siis oleks ilmselt parim lahendus koduõpe.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on ju ainult hea, et teil on koolidega head kogemused. Eks kõigil omad kogemused ja omad arvamused. Selleks siin see jutt ongi, et saaks kuulda erinevaid arvamusi. See on hea, kui inimesed, kellel on nende koolidega probleeme olnud, oma teadmised välja ütlevad. Ka selle põhjal tekib mingi statistika ja kes tahab, saab selle üle mõtteid mõlgutada (nt. kooli valiku langetamisel). Kui sa ei soovi neid arvamusi lugeda, ei pea. Uskuma ammugi ei pea. Kõik teevad ikka omad järeldused. Vahel lihtsalt erinevad arvamused aitavad endal ka mõtteid edasi mõelda jne. See ei tähenda ka, et keegi koge siinsete kommentaaride põhjal hakkaks mingeid otsuseid langetama.

 

Koduõpe on nii ehk naa parim varjant, kui laps sellega nõus on!

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb on see, et teemaalgataja küsimused on kogu muu vahu sisse päris ära kadunud ja konkreetsed vastuseid tulnud ainult mõned üksikud.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koduõpe on nii ehk naa parim varjant, kui laps sellega nõus on!

Olid ka koduõppel ja ema ei osanud õigekirja?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on olemas head koolid, kindlasti on need GAG, Kiili, Saku Gümnaasium ja Kajamaa kool. Pisikestes maakohtades on sõbralikud ja turvalised koolid.

Iga lapsevanem teeb oma väärtushinnangutest lähtuvalt otsuse, ühe inimese postitus ei ole määrav, aga kui kooli kohta räägitakse sagedasti kehvasti, siis on põhjust mõttepaus teha ja kaaluda erinevaid variante. Kooli valik lapsele on äärmiselt oluline otsus.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, vähe konkreetsemaid vastuseid tahaks küll.

Ise tean ja olen kuulnud, et võõrkeele valikul saab kohe ka hispaania keele valida neljandas klassis, kui soovi peaks olema ja hisp keele õpe seal koolis endiselt toimib 🙂

Sama seitsmendas klassis keele valikul. Valida saab: hisp k, saksa k, prantsus k, vene k.

 

Hindamise hakkab viiendast, mis moodi enne seda hinnatakse, ei tea. Kui keegi oskab vastata, oleks tänuväärne info!

 

Hindamine 1-7 palli süsteemis.

 

Klasse ei liigitata taseme järgi. Vähemalt mitte avalikult. Klasside tähised on A ja K ning sinna pannakse lapsed siis vist juhuslikult.

 

Väga tahaks ka luuda lastevanemate arvamusi, kelle lapsed praegustes esimestes klassides käivad ja kes järgmine aastat teise klassiga jätkavad. Milline on klassi sisekliima ja kuidas lood on kiusamise koha pealt?

Kas mõlemad paralleelid on normaalsed klassid?

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90%-100% – hinne „7“ (suurepärane)

80%-89% – hinne „6“ (väga hea)

70%-79% – hinne „5“ (hea)

60%-69% – hinne „4“ (rahuldav)

50%-59% – hinne „3“ (keskpärane)

25%-49% – hinne „2“ (nõrk)

1%-24% – hinne „1“ (puudulik)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koduõpe on nii ehk naa parim varjant, kui laps sellega nõus on!

Olid ka koduõppel ja ema ei osanud õigekirja?

Kas sa võiks palun tema kirjavead välja tuua? Minul endal oli õigekiri kaks. Äkki ma siin areneks, kui te vead välja toote.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on olemas head koolid, kindlasti on need GAG, Kiili, Saku Gümnaasium ja Kajamaa kool. Pisikestes maakohtades on sõbralikud ja turvalised koolid.

Iga lapsevanem teeb oma väärtushinnangutest lähtuvalt otsuse, ühe inimese postitus ei ole määrav, aga kui kooli kohta räägitakse sagedasti kehvasti, siis on põhjust mõttepaus teha ja kaaluda erinevaid variante. Kooli valik lapsele on äärmiselt oluline otsus.

Tallinna (kesklinna) lapsele on vähe kasu Kiili, Saku või Kajamaa koolist.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on olemas head koolid, kindlasti on need GAG, Kiili, Saku Gümnaasium ja Kajamaa kool. Pisikestes maakohtades on sõbralikud ja turvalised koolid.

Iga lapsevanem teeb oma väärtushinnangutest lähtuvalt otsuse, ühe inimese postitus ei ole määrav, aga kui kooli kohta räägitakse sagedasti kehvasti, siis on põhjust mõttepaus teha ja kaaluda erinevaid variante. Kooli valik lapsele on äärmiselt oluline otsus.

Tallinna (kesklinna) lapsele on vähe kasu Kiili, Saku või Kajamaa koolist.

Tean mitmeid õpilasi kes eliitkooli kohast loobusid ja valisid Harjumaa kooli. Käivad Nõmmelt, kesklinnast ja Kadriorust Harjumaa gümnaasiumitesse.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on olemas head koolid, kindlasti on need GAG, Kiili, Saku Gümnaasium ja Kajamaa kool. Pisikestes maakohtades on sõbralikud ja turvalised koolid.

Iga lapsevanem teeb oma väärtushinnangutest lähtuvalt otsuse, ühe inimese postitus ei ole määrav, aga kui kooli kohta räägitakse sagedasti kehvasti, siis on põhjust mõttepaus teha ja kaaluda erinevaid variante. Kooli valik lapsele on äärmiselt oluline otsus.

Tallinna (kesklinna) lapsele on vähe kasu Kiili, Saku või Kajamaa koolist.

Tean mitmeid õpilasi kes eliitkooli kohast loobusid ja valisid Harjumaa kooli. Käivad Nõmmelt, kesklinnast ja Kadriorust Harjumaa gümnaasiumitesse.

Teemaalgatus ei ole ju ometi gümnaasiumiosast!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsuge nüüd olla, teemaalgataja laps läheb Tallinnas esimesse klassi ja vähemalt pool teemat räägib enesetappudest või nunnudest maakoolidest…

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajakirjandus võiks tänasel Lastekaitsepäeval rääkida selle poisi klassikaaslastega. Kui nad saaks ausalt ja anonüümselt rääkida, nagu teisedki enesetapu teinud laste klassikaaslased, selguks palju erinevaid kihte.

Minu lapse põhikooli aegne hea sõber õppis seal klassis ühe aasta, vahetas peale 10 klassi kooli. Lapse sõnul läksid paljud sealt klassit ära, kui paljud ma tegelikult ei tea. Ei tahtnud üldse seda teemat rohkem torkida kui laps ise rääkis ja ega tema ka ilmselt kõike ei teadnud. Ma pole väga kindel, kui palju neist noortest täiskasvanutest praegu ajakirjandusele ausalt ja anonüümselt räägiks, kas nad peale juhtunutki oleks seda teinud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fakt on see, et paljudes koolides on aegade jooksul toimunud enesetappe ning loomulikult on seda mahajääjatel raske taluda. See poiss oli kuulus ja ema väga avameelne, aga ülejäänud lugusid me ei kuulegi. Fakt on ka see, et ema kooli mitte ühe sõnagagi ei süüdistanud. Tema poja klassikaaslased toetasid nii ema kui nooremat venda, kes käis samas koolis.

Tehke selle edasi arutamiseks eraldi teema.

 

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Kas endiselt on võimalik TIKis hispaania keelt valida kasvõi esimeseks võõrkeele valikuks, kui peaks soovi olema? Või see on siiski kavast maas praegu üldse mingil põhjusel? Miks?

Vene keele valik ei ole üheski astmes kohustuslik?

 

2. Palju see vabatahtlik annetus täpselt on (kuu lõikes), mis peaks nö õppemaksu asendama? Milliste väljaminekutega peaks veel selle kooli puhul arvestama?

 

3. Kes praegu esimestes klassides õpivad, milline on teie klass? Sisekliima, koolikius, elitaarsus, õpetajad, klassijuhataja(d) eelkõige – näeb/vad reaalset pilti toimuvast??

Klassikaaslased üldiselt, kas on head klassid kokku sattunud. Oleks väga tänulik, kui lapsevanemad, kelle lapsed hetkel esimestes klassides käivad, võtaks vaevaks siia kirja panna klassi õhkkonna ja seltskonna ???? Ja mis päriselt klassi siseselt toimub?

 

4. Mille järgi need kaks esimest eesti keelset klassi A ja K jaotatakse, mingi taseme järgi, millise?

 

5. Palun rääkige, mis on selle kooli juures kõige parem asi ja mis on ka head asjad selle kooli juures??

 

6. Miks just selle kooli lõpuks valisite?

 

7. Milline on hindamissüsteem? Numbriline hindamine tuleb alles 5ndast klassist? Mis moodi täpsemalt algklassides hinnatakse? Kas hilisem numbrilise hindamise skaala on klassikaline, 1-5 palli süsteemis?

 

8. Öelge välja kõik oluline, mida teie arvates selle kooli kohta öelda on!

Minu laps käib praegu TIK algkoolis, laps on kooliga rahul ja mina ka.

Esimesest klassist alates on inglise keele tunnid.

Alates 4. klassist saab valida ühe keele lisaks – prantsuse, hispaania, vene vist olid valikus. 7. klassist vist tuleb veel üks võõrkeel nende hulgast juurde valida. Vene keelt valida kohustuslik pole.

Küll aga on koolis kohustuslikud peotantsutunnid 😀

Vabatahtlik annetus on vabatahtlik, mina näiteks pole mitte kordagi annetanud, sest olen suht vaene ja ühtegi kirja vms pole mulle kunagi annetuse teemal koolist tulnud.

Algklassides on kujundav hindamine. Hinded on Oskaja, Tegutseja ja Arenev. Alati on hindel juures ka pikem kirjeldus.

Õpe toimub moodulites, see tähendab, et üritatakse võtta ühte teemat kõigis ainetes korraga. Näiteks kui teemaks on planeedid siis räägitakse nendest nii loodusõpetuses, aga ka muudes ainetes, näiteks matemaatikas ja keeletundides.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga põnev, suur tänu vastuse eest.

Väga hea teada ja vajalik inf. Kui tuleb veel midagi praktilist olulist meelde või niisama kirjeldavat olukorra kohta koolis, võib alati lisada 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpe toimub moodulites, see tähendab, et üritatakse võtta ühte teemat kõigis ainetes korraga. Näiteks kui teemaks on planeedid siis räägitakse nendest nii loodusõpetuses, aga ka muudes ainetes, näiteks matemaatikas ja keeletundides.

See on lõiming ja tuleneb juba riiklikust õppekavast ehk ei ole midagi TIKispetsiifilist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on lõiming ja tuleneb juba riiklikust õppekavast ehk ei ole midagi TIKispetsiifilist.

Vaat ei tea. Mu teine laps käib teises koolis ja seal sellist süsteemi pole. Samuti mitte sõbrannade laste koolides.

Aga vastan veel kulutuste kohta-

Mingeid suuri lisakulutusi pole olnud. Näiteks koolivormist peab kandma minimaalselt vaid ühte asja (polosärk, kampsun) ehk siis kogu komplekti, näiteks lisaks pükse või seelikut välja ostma ei pea. Paljud vanemad müüvad ka väikseks jäänud koolivormi soodsalt edasi.

Kogutakse klassiraha ca. 100-150 eur aastas, sellest siis makstakse väljasõidud, kingitused jms.

Klassi sisekliima on minu meelest hea ja nähakse vaeva et kõik lapsed omavahel suhtleksid ja ei tekiks kindlaid kampasid. Näiteks klassides istutakse pinkides nelja kaupa ja neid pinginaabreid aeg-ajalt vahetatakse. Mingit rikkuse järgi vahet tegemist pole õnneks veel märganud.

Õppetöös on esimesest klassist alates väga palju grupitöid ja esitlusi, ehk siis otsivad oma kooli aktiivseid ja jutukaid lapsi.

 

 

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Super vastus. Suur tänu.

Ootan veel selliseid asjalikke kirjeldusi 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi, mida mina TIKi puhul kiidan, on Learning Conference. Kui õigesti mäletan, tuleb see teemaks alates põhikoolist. Tegemist on lühikese, max 5 min kohtumisega lapse erinevate aineõpetajatega; ka laps ise on juures. 5 min on piisav, et kõik oluline räägitud saaks. Vajalik on eelnev registreerimine (vanem ise valib, kas ja kellega vestelda soovib). Praktikas näeb asi välja nii, et saalis istuvad õpetajad igaüks oma laua taga ja vastavalt eelnevalt paika pandud graafikule liiguvad lapsevanemad ühe juurest teise juurde.

Kui oleks minu teha, teeksin sellise tagasiside andmise vormi kohustuslikuks kõikides koolides.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps TIKi elu?