Esileht Koolilaps TIKTOK

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: TIKTOK

Postitas:

Tere, minu laps on 10 aastane ja kasutab äppi TIKTOK.
Mulle tundub, et see paelub teda üsna palju. Tal on lubatud veeta 2 h aega telefonis ja selle kasutab 100% ainult TIKTOKis ära. Vaatasin, mis lapsed seal teevad. Tehakse käe liigutustega nn tantsuvideosid ja kogutakse sõpru ning laike. Mulle kuidagi tundub, et laps on ärevil ja koguaeg ootab jälle millal saab vaadata mitu laiki on tulnud või kes on kirjutanud jms. Enam eriti ei huvita õue sõbrad? Pigem soovib minna võõraste lastega nn TIKTOK meet upile (TIKTOK sõpradega kohtuvad ja siis teevad tavaliselt kusagil kaubanduskeskuses videosid). Kuidas Teil? Kas olete tundunud, et see pole väga õige äpp lapse jaoks? Kas olete kasutamist piiranud? Millised on ohud lapse jaoks, kui ta seda kasutab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vaatab laps (8 a) seal muusikavideoid ja naljavideoid, aga kuna me pole lubanud tal endal kasutajakontot sinna teha, siis ei saa ta ise midagi postitada, nii et seda ärevust, et kas keegi on tema asju vaadanud või mitte, tal ei ole. Paaril tema klassikaaslasel on seal kasutaja, nii et nende asju jälgib, aga me oleme rääkinud, et selliseid laste videoid vaatavadki laste enda sõbrad, et see, palju seal laike on, pole üldse mingi näitaja. Praegu tundub, et lapse põhihuvi on seal siiski muusikal, nii et seni pole hullu. Kui on telefonis mängimise aeg (tund päevas, tingimusel, et enne on mingit raamatut lugenud), siis iga päev tiktokis ei käi.

Üks põhjus, miks me pole lubanud lapsel kuhugi kasutajaid teha (peale tema vanuse, tegemist on siiski alles 8-aastasega), ongi see, et me ei suudaks kogu aeg ju jälgida, kellega ta seal suhtleks. Oleme küll rääkinud netiohtudest, et netis sa ei tea kunagi, kas see, kellega seal koos mängid, on ikka laps või mõni halba sooviv täiskasvanu jne, aga mul on tunne, et ega nad selles vanuses asja tõsidust veel ei adu. Praegu on laps telefonikasutuse jälgimiseks meil Family link kasutusel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 12-aastane tüdruk ka kasutab seda. Ta on sellest samuti üsna sisse võetud ja telefonis olles, u. pool aega on tiktokis.
Mina, konservatiivne inimene, suhtun sellistesse asjadesse ettevaatlikult. Lapsel olen lubanud praegu teha selliseid videosid, kus tema nägu ei ole näha. Võõrastega kusagile kohtuma minna ei luba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on ka keelatud oma konto alt postitamine. Muidu passib ka 100% seal koguaeg. Ta teeb küll sarnaseid videosid, aga enda jaoks ja hoiab oma telefonis. Vahel näitab oma telefonist naabrilapsele tehtud videosid. Paar korda ka postitanud naabrilapse konto alt ja saanud kohe ka netikiusamise ohvriks. Laps on 10 aastane samuti, tema klassiõde oli teinud neid videosid ja avalikult postitanud, mille peale oli saanud ta ka veidi netikiusamist tunda. Ma kohe ütlesin, et see on ka üks suur põhjus, miks ma ei luba postitada avalikult + on netis lisaks veel liiga palju perverte. Keelata ma ei ole plaaninud lapsel teise asju vaadata, aga siiani olen veendunud, et nii noor laps ei tohiks postitada avalikult.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 13:46; 08.08 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täielik sõltuvus, mulle isiklikult absoluutselt ei meeldi see videote tegemise viis seal laulude järgi. Laps 9- aastane, olen korduvalt tal konkreetselt käskinud kõik videod sealt ära kustutada, mis üles on pannud ja lubanud ainult edaspidi ta enda tühja konto alt vaadata teiste videosid. Mõned panevad seal päevas 15 videot üles, lapsed istuvad toas ja teevad muudkui videosid, selle asemel et väljas värskes õhus olla.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma last õue peksan, siis ta smuugeldab telefoni õue ja teeb seal neid videosid edasi ????
Õnneks, mis ma kontrollinud olen, siis ta filmib ikka oma akrobaatilisi oskusi. Otseselt midagi hullu nagu ta ei tee, aga ma tean, et kui ta need netti laeks, siis raudselt saaks ta negatiivseid kommentaare õeluskottidelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 13:46; 08.08 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hetkel sama probleem.
Kasutajakontot teha ei luba, videosid postitada ei luba. Sõbra konto kaudu tegid meie kodus mingeid tobedaid videosid, mille üles laadisid. Need käskisin ära kustutada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:28; 15.08 09:33; 20.05 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma last õue peksan, siis ta smuugeldab telefoni õue ja teeb seal neid videosid edasi ????

Õnneks, mis ma kontrollinud olen, siis ta filmib ikka oma akrobaatilisi oskusi. Otseselt midagi hullu nagu ta ei tee, aga ma tean, et kui ta need netti laeks, siis raudselt saaks ta negatiivseid kommentaare õeluskottidelt.

Ja kusjuures saavadki. Mu laps laadis enda komponeeritud videoloo kunagi youtube üles. Täiesti neutraalne video oli ühest mängust. No ikka draamaks läks, pigem ikka kiputi halvustama. Kui ise sellest videost teada sain, siis käskisin maha võtta. Mulle need positamised ei meeldi üldse.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:28; 15.08 09:33; 20.05 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ka lubasime lapsel selle tõmmata (7-aastane), aga kui nägime, kui idiootseid videoid seal postitatakse, ja milline ajaraisk see on, siis võtsime maha ja enam ei luba. Kasutajat ei lubanud ka kunagi teha.

Miks te maha ei lase seda?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna avastasin selle koha, päris palju roppust. Enamasti nõmedust. Mitte midagi tarka. Kahju põlvkonnast, kes sellega üles kasvab.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin mõni aeg tagasi siia perekooli vastuseks (mitte sellesse teemasse), et nii mõttetu sõltuvust tekitav koht mõttetute ja kohati roppude videodega. Siis sain küll hunniku kriitikat, et no nii tore koht ju.
On sõltuvust tekitav jah. Ma kustutasin selle mingiks ajaks ära ja ei lubanud vaadata. Suurem ind läkski nii üle. Nüüd vahel vaatavad, aga mitte enam nii süvenenult.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 09:28; 15.08 09:33; 20.05 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse telefonis on Family app ja selle kaudu panin bloki peal tik-tokile. Seal on ikka tõesti palju roppusi jms. Ma ei taha, et mu kaheksa-aastane selliseid asju vaatab.
Eks ta nördinud oli, et sõpradel on jne, aga leppis. Praeguseks unustatud teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vaatab vahel teiste tegemisi. No näitab mulle ka kuidas 8.-9.a naabrilapsed on oma kodudes teinud “tutvustamiseks” mitu tiiru peale. Õudne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps TIKTOK