Esileht Veebikonstaabel TikTokis postitas sõber lapse konto kohta

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: TikTokis postitas sõber lapse konto kohta

Postitas:
Kägu

Tere,

Kuidas reageerida, kui lapse sõber teeb TikTokis videopostituse minu lapse konto kohta, kus see sõber näitab, et “Leidsin oma naabripoisi piinliku konto HAHA”? Ja tema lühivideos on näha, kuidas ta scrollib mu lapse videosid. Need ei ole mu meelest piinlikud, tavalised videod, mida noored ikka postitavad.

Plaanin lapse emaga vestelda. Lihtsalt seletada, et minu meelest on tegemist kiusamisega. Mida veel mainida?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapse ema tead siis suhtlemine on õige samm. Võimalik, et poiss ei mõtle reaalselt midagi paha, see tundub lihtsalt rohkem sooviga populaarsust võita ja teisi järgi teha. Emal vaja poisiga jutuajamine maha pidada, et mis käitumine on ok, mis on kiusamine ja mis teistele haiget teeb. Tavaliselt saavad lapsed aru alles siis kui panna neid mõtlema, et kui nemad samas olukorras oleks, mida nad tunneks.

Lisaks võiks üleüldiselt rääkida mõlema lapsega, et kõik, mis internetti pannakse on nö “igavene” ja alati veenduda, mis kellelegi nähtav on. Oma lapsele seletada, et tihti inimesed teevad lolle asju ka mõtlematusest, mitte pahatahtlikusest, et mitte väga südamesse võtta. Et see on karje tähelepanu järgi kuna ilmselgelt sel poisil pole muid paremaid oskusi ega iseloomu millega pildid püsida ja inimestele meeldida, vaid püüab “odavat tähelepanu” teiste arvelt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti tegeleda ja suhelda, et varakult asjale piir panna.

Üks halvasti lõppenud näide: https://epl.delfi.ee/artikkel/90587617/aastatepikkune-kiusamine-vottis-heldin-noolelt-elu-ma-arvan-et-minu-minevikust-on-saanud-minu-olevik-ja-tulevik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile. Rääkisin emaga ja ta mõistis koheselt, et tegu on kiusamisega ja lubas pojaga rääkida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaksin veel seda, et see TikToki ja Snapchati maailm on nii jube, kui seda kasutavad alla 13-aastased. Aga kuna kõigil on, siis ei saa ju ilma ka! Kohutav, nii raske sellega leppida. Need postitused, mida nad teevad, on enamasti täielik saast, aga nad ise ei mõista veel pooli maailma asju. Vähemalt meie lastel on telefonis päevas ajapiirang 1 tund, enamusel pole mingit piirangut, sest vanemad ei viitsi või ei oska seda seada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Kuidas reageerida, kui lapse sõber teeb TikTokis videopostituse minu lapse konto kohta, kus see sõber näitab, et “Leidsin oma naabripoisi piinliku konto HAHA”? Ja tema lühivideos on näha, kuidas ta scrollib mu lapse videosid. Need ei ole mu meelest piinlikud, tavalised videod, mida noored ikka postitavad.

Plaanin lapse emaga vestelda. Lihtsalt seletada, et minu meelest on tegemist kiusamisega. Mida veel mainida?

miks su lapsel on TikToki konto??   ma alustaks lapsega vestlust teemal neti turvalisus ja tema tulevik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Kuidas reageerida, kui lapse sõber teeb TikTokis videopostituse minu lapse konto kohta, kus see sõber näitab, et “Leidsin oma naabripoisi piinliku konto HAHA”? Ja tema lühivideos on näha, kuidas ta scrollib mu lapse videosid. Need ei ole mu meelest piinlikud, tavalised videod, mida noored ikka postitavad.

Plaanin lapse emaga vestelda. Lihtsalt seletada, et minu meelest on tegemist kiusamisega. Mida veel mainida?

miks su lapsel on TikToki konto?? ma alustaks lapsega vestlust teemal neti turvalisus ja tema tulevik.

Ütlen ausalt – sest ta oleks vastasel juhul outsider ehk ainus, kel pole (sõpradest). Niigi lubasime talle selle alles mõned kuud tagasi. Läheb 5. klassi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Kuidas reageerida, kui lapse sõber teeb TikTokis videopostituse minu lapse konto kohta, kus see sõber näitab, et “Leidsin oma naabripoisi piinliku konto HAHA”? Ja tema lühivideos on näha, kuidas ta scrollib mu lapse videosid. Need ei ole mu meelest piinlikud, tavalised videod, mida noored ikka postitavad.

Plaanin lapse emaga vestelda. Lihtsalt seletada, et minu meelest on tegemist kiusamisega. Mida veel mainida?

Lapse sõber jagab sinu lapse avalikke postitusi. Mis kiusamisest sa räägid?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Veebikonstaabel TikTokis postitas sõber lapse konto kohta