Esileht Ilu ja tervis Tilgakujuline psoriaas/ guttate psoriasis

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Tilgakujuline psoriaas/ guttate psoriasis

Postitas:

Tere

Minul oli veebruari kuus angiin ning nädal peale angiini põdemist lõi mulle näkku kummalised punased punnid, sügelesid natuke ka. Sain arstile aja ja selleks ajaks olid punnid juba levinud üle keha ( jalad, kõht, selg, käed, rinnaesine, kael) ning sain diagnoosiks tilgakujulise psoriaasi. See pidi noorte seas peale ägedat kurgupõletiku suhteliselt levinud olema. Määrati kaks hormoonkreemi mida ma siis hoolega olen määrinud. Näost kadusid nädalaga, aga kehal on siiani. No näha on, et need lähevad vaikselt ära. Määrati ka valgusravi kus sain umbes 5-6 korda käia, aga praeguses eriolukorras enam mitte.
Kas kellelgi on veel olnud ? Kas saite lahti, kaua aega võttis? Kas muutsite ka toitumist?
Arst julges prognoosida, et kui mandlid ka nüüd ära lõikan ( sain juulis aja mandliopile) , et siis üldiselt antud psoriaasi vorm ei jää krooniliseks.

Ette tänades
🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 06:13; 02.04 06:55; 04.04 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Minul algas see haigus ühest sügelevast laigust seljal, mille esialgu nahavähiks diagnoosisin ja tohutusse paanikasse sattusin. Arstile oli pikk järjekord. Õnneks aga um. kuu aja pärast tekkis neid laike ka mujale ja siis sain enda diagnoosi ümber hinnata:P ning nahaarst siis lõpuks kinnitas mu diagnoosi. Mandlid lõikasin ka ära, kuigi angiini polnud kunagi põdenud, olid lihtsalt põletikulised. Seostan haigust suure pingega, sest just siis lõi välja. Kreemid aitasid, kuid nt. uuele töökohale minnes tekkisid samad laigud juustesse ja sealt kadusid ajapikku ise, kui pinge natuke langes. Seega mina mandlite lõikamisega paranemist ei seostaks, kuid ilma oleks ehk veel hullem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 06:45; 02.04 17:50; 02.04 18:00; 04.04 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pika aja möödudes Sul kadusid laigud ära? No mul nuud sai kuu täis ja suhteliselt heledaks läinud. Rohkem hormoonkreemi ei kasuta ka enam.
Mandlid pean nkn ära lõikama, mul väga kehvad need… või nagu arst ütles, siis mitte väga sümpaatsed mandlid ????
Millal Sul mandli opp oli peale punnide välja löömist? Ja no kui jube see opp oli, kardan täiega, aga sellise nahagahaigisega ka riskida rohkem ei tahaks 🙂 ?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 06:13; 02.04 06:55; 04.04 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see jama kestis ikka oma pool aastat kindlasti. Välja lõi kevadel ja lõikuse aja (tasulise) sain oktoobri algusesse ning juustesse tulid laigud detsembris umbes, olles keha pealt juba kadunud. Nüüd olen ca 6 aastat laiguvaba ptüi-ptüi-ptüi. Kardan, et ühe kuuga paranemist oodata pole mõtet, anna rohkem aega. Praegu ju selles mõttes kergem, et kahe meetri pealt võõrast silma vast ei häiri ja omad inimesed võiksid aru saada, et tegu haigusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 06:45; 02.04 17:50; 02.04 18:00; 04.04 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, opist ka:P Oli ikka päris jube olemine esimestel päevadel. Haigla poolt antud jäätist sõin nii, et pisarad voolasid ja mõttes vandusin, et enam mitte kunagi ühtegi jäätist ei söö. No minu jaoks nahahaigus ise polnud nagu eriti häiriv v-o sellepärast, et vähihirmu äralangedes olin valmis kannatama ükskõik kui suur sügelust peaasi, et surema ei hakka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 06:45; 02.04 17:50; 02.04 18:00; 04.04 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see jama kestis ikka oma pool aastat kindlasti. Välja lõi kevadel ja lõikuse aja (tasulise) sain oktoobri algusesse ning juustesse tulid laigud detsembris umbes, olles keha pealt juba kadunud. Nüüd olen ca 6 aastat laiguvaba ptüi-ptüi-ptüi. Kardan, et ühe kuuga paranemist oodata pole mõtet, anna rohkem aega. Praegu ju selles mõttes kergem, et kahe meetri pealt võõrast silma vast ei häiri ja omad inimesed võiksid aru saada, et tegu haigusega.

Mul too nahaarst andis lootust, et kaob suhteliselt kiiresti kuna sellest hetkest kui punnid välja lõid sain nahaarstile ülejärgmine päev ja hakkasin kohe kreemi kasutama. Näost kadus paari päevaga, aga no need kehal olevad… Need punased tumedad punnid on asendunud ketendavate heledate laikudega. Kuidas sa jalgade raseerimisega tegid ? Millal sa hakkasid raseerima? Siiani pole ma veel julenud, aga nüüd juba tahaks küll… aga üldse ei julge. Kusjuures, üleeile tundsin,et vist juustesse ka löönud. Sealt nagu hullult sügelevad ja mees siis vaatas üle ja jah, seal nüüd need punnid. Omad muidugi saavad aru, et see haigus ja teiste arvamusest mul mega savi, aga vot ise tunnen ennast ülimalt häiritud. Eesti keelsetes foorumites selles üli üli vähe räägitud kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 06:13; 02.04 06:55; 04.04 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jalgadel vist eriti ei olnud neid punne,vähemalt ei mäleta, et raseerimisega probleeme oleks olnud. Aga kui sul on, siis ehk pead mõned nädalad ootama, et mitte nahka rohkem vigastada. Seeliku-ilmani veel natuke aega ka. Juustesse läks mingi eraldi vedelik, mitte see sama kreem. See keha laigulisus polnud pooltki nii hull kui pea oma. Mul olid siis tumedad juuksed ja osa laike tekkis juuksepiirile ja kõrvade juurde, vot see oli kole vaatepilt, lisaks veel oli pidevalt valge pudi juustes. Mina värvisin oma juuksed selle tõttu blondiks, et see “kõõm” nii hullusti silma ei paistaks. Sul vedas isegi, et nii ruttu aja said, mina pidin iga uue probleemi tekkimise järel mitu kuud oma aega ootama:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 06:45; 02.04 17:50; 02.04 18:00; 04.04 08:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Tilgakujuline psoriaas/ guttate psoriasis