Esileht Kodunurk Till

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Till

Postitas:

Milline tegur annab avamaal kasvanud tillile õige maitse ja aroomi, mida toas või kasvuhoones ei ole võimalik saavutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 23:31; 02.07 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei võrdleks tuba ja kasvuhoonet. Ekspert ei ole, aga minu maitseks on ka potit- ja kotiomatil ja maamullas kasvanud tomatil suur vahe. Ise arvan, et just see “vaba kasvamine”, õhk, mulla mineraalid, väetis.
Kui keegi väidab, et teeb suurepäraselt vahet GMO porgandil ja maheporgandil, siis mina olen loll ja aru ei saa. Ei saa ka aru sügavkülmutatud/üles sulatatud lihast toidul ja värskest lihast toidul. Viina erinevatest maitsetest ei taha rääkidagi, sest minu jaoks on juba viina hais nii ebameeldiv, et juua ei saa, heal juhul kannatan kompressid ja puhastusteemad ära.
Ok, see nüüd selleks.

Kasvuhoone ja avamaa tillil on minu jaoks aromaatne ja maitserohke just tänu päikesele, tuulele, vihmale, maamullale. Toas on üksainuke kitsas pott sama mullaga. Midagi looduslikku ta ei saa, isegi tolmeldajaid mitte. Kõige nukramad on need poes müüdavad pisikestes istutuspottides maitseürdid – absoluutselt midagi muud peale rohelise värvi seal pole. Haa, muide läksin sellepärast isegi koriandriga alt, sest poe potikese koriander on selline…no üli-üli mahe ja võiks lausa öelda, et mittemidagiütlev. Mina, kes ma väga Araabia ja Lähis-Ida toite teen ja söön, olin sellega linnatingimustes harjunud. Kolides maale, oli esimene asi – pikk peenar koriandrit. Oi jessus, kui vastik see oli! NIII intensiivse seebi maitsega ja nii võimsalt paljunev, et kolm aastat tagasi külvatud ja teistpidi välja kistud taimed tärkasid veel aastaid hiljemgi. Süüa ma seda ei suutnudki – liiga tugeva maitsega.
Samamoodi kodused potisibulad-tillid-petersellid-harakputked jne on kuidagi mahedad ja maitsetud, peenral kasvanud ja loodusega abielus olnud ürdid hoopis teine maailm.

Eks asjapulgad võivad mu teooriale vastu vaielda, mingile absoluutsele tõele ei pretendeeri, kõik on vaid minu isiklik maitse ja arvamus.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 10:29; 03.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi looduslikku ta ei saa, isegi tolmeldajaid mitte.

Tolmeldajaid? Mis tolmeldajaid tillil vaja on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul vist veel vähe aastaid kogemust tilli kasvatamisega? Sordist oleneb. Parima tilli sain sel aastal kasvuhoonest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul vist veel vähe aastaid kogemust tilli kasvatamisega? Sordist oleneb. Parima tilli sain sel aastal kasvuhoonest.

Jah, on küll vähe kogemusi. Vähe võimalusi ka ???? Proovisin kasvatada aknalaual. Anum päris suur, päikest saab ja aken on tihti lahti ka. Tulemus väga vähe aromaatne. Sordiks mingi madalakasvuline, mis kasvab kiiresti, õisikuid ei moodusta.
Isa rääkis, et kunagi kasvatas kasvuhoones ja ka ei olnud eriti lõhna ega maitset. Tuttav on proovinud toas taimekasvatuslambiga – niimoodi täiesti mõttetu, ainult silmailu. Tõin isa juurest õuest peenralt tilli ja panin supi sisse – juba väike kogus andis kõvasti maitset ja lõhna. Aga tal muidugi seal mingi kõrge sort, mis moodustab ka õisikuid. Sellist jällegi aknalaual ei kasvata.. Muidu oleme poest ostnud neid pottide sees, aga maalt õuest saadud tilliga sedagi võrrelda ei kannata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 23:31; 02.07 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poest ostetud potitillil polegi erilist lõhna ega maitset ja asi pole mitte õue või kasvuhoone vahes vaid need aetakse väetisega nii üles, et igast seemsest saaks müügikõlbulik puhmas. Sort selline ja palju lämmastikku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi looduslikku ta ei saa, isegi tolmeldajaid mitte.

Tolmeldajaid? Mis tolmeldajaid tillil vaja on?

Jutu käigus kandus mõte juba ka muudele taimedele ja aedviljadele, kuigi jutt oli tõesti vaid tillist. Vabandan, et Sinus eksitust tekitasin!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 10:29; 03.07 15:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Till