Esileht Koolilaps Tingimusteta armastus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Tingimusteta armastus

Postitas:
Kägu

Kui vanalt peab laps hakkama aru saama, et tingimusteta armastavad teda vaid vanemad? See -jää iseendaks-enam ei kehti või toob kurbust. Nt lohaka lapse puhul ei saa terve ta lapsepõlve pahandada ja nõuda . Ok, ta ongi selline. Aga läheb ta tööle-teda kui töökaaslast ei taluta.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maailmas on miljoneid inimesi, keda lohakus absoluutselt ei häiri. Ma küll ei oleks nii kindel, et laps ei leia nende seast kedagi, kes teda tingimusteta armastaks. Mis töölkäimisesse puutb, siis sõltub ikka tööst ja töökaaslastest. Üldiselt on 3 võimalust – muuda ennast, muuda suhtumist või lahku. Ks su laps siis valib neist kolmest kui ta tööle läheb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vanalt peab laps hakkama aru saama, et tingimusteta armastavad teda vaid vanemad? See -jää iseendaks-enam ei kehti või toob kurbust. Nt lohaka lapse puhul ei saa terve ta lapsepõlve pahandada ja nõuda . Ok, ta ongi selline. Aga läheb ta tööle-teda kui töökaaslast ei taluta.

Lohakus ei ole maailma kõige suurem patt. Kodus lohakas laps võib tööl olla maailma kohusetundlikeim. Sellega sa küll last korralikuks ei saa. Lihtsalt armasta teda, ta kasvab ja õpib. Ja ära korista tema järel koguaeg.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole suur patt jah… ometi räägivad naised meeste vedelevatest sokkidest nagu ühest suust, kui väga häirivast asjast. Ja ega neid lohuta ka sõbrannade või ämma tarkus, et lohakus pole suurim patt.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema näris mu kallal terve lapsepõlve, et kuidas ma olen lohakas ja kuidas pean paremini õppima jne. Kui kodust välja kolisin ja oma elu peale läksin, siis selgus, et neid inimesi, kes mind armastavad rohkem kui mu oma ema, on palju. Emaga suhtlen üha harvem ja harvem.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mini 19a on hea näide ülilaiskusest ja kohutavast lohakusest, tema toa võiks nimetada riiedemäeks ja voodialuse prahikoopaks ja kogu tema elustiil on selli voodis ja magamine 16ni.  Tööl hakkas käima 15selt kooli kõrvalt. Ja ta jõuab sinna alati õigel ajal, olgu või algus kell 7 hommikul. Ja ta on väga hinnatud töötaja kolleegide seas ja ka klientide seas. Seega ära ette muretse ja ära ähvarda, et teised ei kannata teda. Küll ta reguleerib ennast ise.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ei pea ilmtingimata minema palgatööle ja kui ka läheb palgatööle, siis iga töö ei olegi selline, kus on oluline see, kas tema töölaud on korras või mitte.

Maailmas on tohutult palju erinevaid võimalusi selleks, kuidas raha teenida ja rääkida lapsele mingit sellist juttu, et kui sa praegu oled selline või teistsugune, siis tulevikus on sul raske, on nõme.

Minul on eluaeg olnud raskusi varase ärkamisega hommikul. Koolis klassijuhataja õiendas mu kallal, et küll sinul alles saab tulevases elus raske olema. Mul siis sai ükskord kõrini ja vastasin talle, et ma valin sellise töö, kus ei pea hommikul vara ärkama! terve klass naeris, õpetaja vait, edaspidi sel teemal enam ei tänitanud.

Kui suureks kasvasin, siis valisingi sellise töö, mis ei alga ilmtingimata niisugusel kellaajal, et peab hommikul vara ärkama. praegune töö mul on õhtuti, aga kui olen hommikupoole teinud, siis on tööpäeva algus olnud kella 10 paiku ja seda ka mitte iga päev, meil oli see teema, et koosolek algab kell 10 ja sel ajal siis pidi kohal olema. Ülejäänud aja jooksul ei pidanud kontoriski ilmtingimata passima ja iga päev ei olnud vajalik ka kohale minna. Peaasi, et töö tehtud. Kolleegidega väga ninapidi koos olemist ei olnudki, et kellegi kummalised harjumused oleks häirima hakanud.

Lühidalt – inimene ei pea painduma mingi imaginaarse korraliku töö järgi, vaid tuleb leida töö enda järgi. Mitte pole vaja ennast muuta töö pärast, vaid leida selline töö, mis loomuldasa sobib. Nii on vaimne tervis korras ja pole mingit hambad ristis punnitamist. Vabalt võib ka ise endale sobiva töökoha luua. Mu meelest võikski lapsi suunata rohkem sinnapoole, et nad ei mõtleks nii, et kasvavad suureks ja lähevad palgatööle. Pigem arendada neis loovust ja ettevõttlikkust, mitte nööri mööda kõndimist.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole suur patt jah… ometi räägivad naised meeste vedelevatest sokkidest nagu ühest suust, kui väga häirivast asjast. Ja ega neid lohuta ka sõbrannade või ämma tarkus, et lohakus pole suurim patt.

Mina rääkisin, et lapse lohakus pole suurim patt.
Sinu probleem piastab olevat milleski muus. Kas sulle ei meeldi enda laps? Või oma kaaslase laps?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vanuses see muutub, et Sina pole su tegu. Millalgi ju see muutub. Täiskasvanute puhul hinnatakse inimest tema tegude ja harjumuste põhjal. Võid ju olla hea inimene aga koristaja käest saad ka tööl  õiendada, kui oled lohakas.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vanuses see muutub, et Sina pole su tegu. Millalgi ju see muutub. Täiskasvanute puhul hinnatakse inimest tema tegude ja harjumuste põhjal. Võid ju olla hea inimene aga koristaja käest saad ka tööl õiendada, kui oled lohakas.

Oma elu selle järgi painutada, et mitte koristajalt õiendada (???) saada, on ikka väga alandlik suhtumine. Usu mind, tänapäeva noor inimene küll nii ei mõtle, kuidas võimalikult kõigile meele järgi olla ja mitte kuidagi välja paista. Minu meelest dramatiseerid sa üle. Küll elu õpetab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vanuses see muutub, et Sina pole su tegu. Millalgi ju see muutub. Täiskasvanute puhul hinnatakse inimest tema tegude ja harjumuste põhjal. Võid ju olla hea inimene aga koristaja käest saad ka tööl õiendada, kui oled lohakas.

Said valesti aru. Sina oled ikka sinu tegu. Aga inimene ise muutub, “lohakast” lapsest (usun, et jutt käib täitsa tavalisest lapsest) kasvan toimetulev ja tubli täiskasvanu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on normaalne, et pubekad on lohakad. Paljud pedandid, kelle isiklik kodu läigib, on noorena elanud oma toas seapesas.

See kuidas inimene käib tööl ja kuidas ta on kodus, on alati väga erinevad asjad. Ise lubad ka endal kodus olla näiteks koduriietes või lohaka krunniga, aga tööle lähed ilusti riides ja juuksed kammitud. Kodus vedeled diivani peal nagu kringel, aga tööl istud ilusti selg sirgelt. Selleks ongi inimestel kodu ja oma tuba, et saab ennast lasta lõdvaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen seda ka oma lastele rääkinud/õpetanud, aga mitte mingite lohakile jäetud asjade või voodi all vedelevate sokkide kontekstis, vaid pigem tõsisematel puhkudel, et nt kui laps valab oma emotsioone kodus lähedaste peale välja, ei kontrolli alati oma sõnavara ja purskab välja, mis sülg suhu toob, siis pere ja vanemad, jah, annavad andeks (sest mis neil muud üle jääb), aga tulevases elus paariline või sõbrad ei pea seda taluma ja andestama. Ehk siis et ennast tuleb ikkagi kontrollida. Samas peab inimesel olema võimalus ka end välja elada ja kuskil vabamalt tunda, eriti, kui inimese pidurdusmehhanismid alles vanusest tulenevalt arenevad, seega mingi igavese üksijäämise või tulevase ämma pahameelega ma seejuures ei ähvarda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas peab inimesel olema võimalus ka end välja elada ja kuskil vabamalt tunda, eriti, kui inimese pidurdusmehhanismid alles vanusest tulenevalt arenevad, seega mingi igavese üksijäämise või tulevase ämma pahameelega ma seejuures ei ähvarda.

Tänapäeva psühholoogia räägib pigem emotsioonide peatamisest: enda vabalt tundmine ei pea tähendama seda, et sa lased tunnetel üle pea kerkida ja paiskad siis kõik endast välja, pikemas perspektiivis see ei ole suurt parem kui tunnete allasurumine, eriti kui lähedased ka selle all kannatavad. Ühesõnaga, sa tunned ennast vabalt ja otsustad ise negatiivseid emotsioone mitte tunda, see on mõnel inimesel justkui peaaegu kaasasündinud oskus, aga kui mitte, siis õpitav.

Mis lohakusse puutub, siis teemaalgataja, mina näiteks olen teadustöötaja ja mul on päris sageli töölaud segamini (no aeg-ajalt ikka koristan ära ka). Meil koristaja pistab nina ukse vahelt sisse ja küsib, kas ta tohib prügikasti tühjendada. Põrandaid pesema tuleb alles siis, kui tuba on tühi. See oleks kuuldamatu, kui koristaja hakkaks mõne töötajaga lohakuse pärast õiendama!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus vedeled diivani peal nagu kringel, aga tööl istud ilusti selg sirgelt.

Aa, ja mina kindlasti ei töötaks sellisel töökohal, kus ma peaks “ilusti selg sirgelt” istuma, see on ju jube ebamugav. Ma istun oma töölaua taga enamasti, jalad tooli peal, ja vahetan sageli asendit. Selg jm kohad ära ei väsi ja miski kuskilt ei valuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Tingimusteta armastus