Esileht Imetamine Tiss suus või lutt?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tiss suus või lutt?

Postitas:

Tere!
Küsiks nõu. Kumb on parem variant – kas see, kui minu pea 3-nädalane jääb magama tiss suus ja siis ma tõstan ta oma voodisse või pakkuda lutti tema enda voodis juba? Asi selles, et ta sööb väga ruttu kõhu täis ning siis jääb mu tissi niiöelda tühjalt imema. Lutti oleme talle juba korra pakkunud ning tänu sellele ta päeval mu kaisus magama jäi. Kuid siiski kumb variant oleks parem?
Variant ei ole, et ta jääb meie voodisse magama. Pigem tahaks et ta siiski enda voodisse jääks, kuid tal on nii suur imemisvajadus.
Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta peaks ilma lutita ka magama jääma, lihtsalt tõsta voodi kui magama jääb. Kui aktiivselt ei ime, eemalda tiss, kui otsib siis paku uuesti (vajadusel korda). Lutt muidu aitab küll pideva tissil olemise vastu või kui uni on katkendlik.
Sellises vanuses võib olla lähedusevajadus suur, sp tahab su lähedal olla ja kaisus hea turvaline. Võid näiteks võrevoodi kasvõi enda voodi vastu panna, et saaksid vajadusel käe näiteka juurde panna vms. Lisaks tihti rinnal olemine tähendab ka piima juurde tellimist, sest isu on kasvanud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim on see, millega te ise enda hästi tunnete. Kui sind häirib, et jääb tiss suu smagama, siis paku lutti, kui lapsel sellega probleemi pole. Ära mõtle üle vaid vaata ise, kuidas teile endile sobib.

Tänapäeval on liiga palju ülemõtlemist lastekasvatuses. Kui asi ei ole ohtlik ja ilmselgelt tervist kahjustav (nagu nt hüppetraksid mittekõndivale beebile vmt), sisi ei ole vaja üle mõelda teemal “mis on kõige parem”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks tihti rinnal olemine tähendab ka piima juurde tellimist, sest isu on kasvanud. ????

Jah, just selle tellimissüsteemi segiajamise kartuses mina nii noorele imikule lutti pakkuda väga ei julgeks. Laseks iga imemissoovi puhul imeda just rinda, et rind oleks maksimaalselt stimuleeritud, kui rind on makismaalselt stimuleeritud – see tähendab rohkem piima, rohkem piima jällegi paremini kasvavat last – kuigi, mitte tingimata rahulikku last, sest piima kogus peab ju kogu aeg kasvama ja see tellimine ja mõningane rahutus (sest “sisseantud tellimus” ei täitu ju reeglina kohe, vaid päeva-paari jooksul) käib ju veel ja veel. Kolmekuused on veel agarad piimatellijad, siis asi natuke vaibub.

Aga juba suurema, nii pooleaastase imiku puhul rahustuseks antud lutt ehk midagi niiväga ei muuda.

Minu lapsed lutti ei tunnistanudki (lihtsalt sülgasid välja selle jubina, et mis sa mulle topid siin mingit imelikku asja!).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Imetamine Tiss suus või lutt?