Esileht Koolilaps Distantsõpe ja lõunasöök Tallinnas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Distantsõpe ja lõunasöök Tallinnas

Postitas:

Kuidas Tallinna koolid on lõunasöögi distantsõppel lahendanud? Üks lastest ütleb, et saavad toidupaki aga kuidas ja millal.. Info puudub. Teine aga sai info, et kui kõht tühi, tule kooli. Anname sulle syya. Hmm, mis mõte on siis tistantsõppel.

 

+3
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 19:36; 12.12 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa huvitav kohe, millises Tln koolis info liikumine nii puudulik on … e-kooli oled ikka vaadanud?

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 19:48; 02.12 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps kevadel võttis toidupakke, teine mitte (õnneks). Minu küsimise peale väitis, et meil pole kodus piisavalt süüa (no võis küll olla, et piim sai poole päeva pealt otsa kui 2 last hommikust saati ainult krõbinaid sõid, või polnud parasjagu bataati või banaani smuuti jaoks vms). Toidupakist sõi maitsvama osa ära (kohukesed, puuviljad), ülejäänu jäi siis perele tarbimiseks. Purgisupp siiani alles, ühe purgi tegi mees ära ja pärast nurises, et ilma lihata supp oli. Osa jämedaid kaerahelbeid siiani alles. Tatra oleme vist ära teinud ja makaronid. Kilepakis 2,5% piima kasutasime ka ära. Ja leiva-saia-sepiku. Viimane oli toidupaki kõige halvem osa, leib oli nii pude, et sinna võid määrida ei õnnestunud, viilud lagunesid mitmeks tükiks. Sai ja sepik olid veidi paremad, aga kõik suhteliselt saepurumaitselised, ise selliseid iialgi ei ostaks.

Mulle ei meeldi toitu raisata, aga selliseid toite, mis kellelegi ei maitse ka süüa ei taha.

Seega toidupakid võiksid ikka jääda nendele, kes neid tõesti vajavad ja kui soovijaid on vähem, siis saab selle raha eest ka võib-olla kvaliteetsema sisu mitte kõige odavama.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 20:41; 12.12 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt öeldes ei ole ka minu lapse koolis selle kohustusliku distantsõppe toidupakkidest midagi kuulda olnud. kui nad arvukate nakatumiste tõttu kogu gümnaasiumiga kolm nädalat kodus olid, siis said küll paki.

põhikoolilaps sai varem toidupakid distantsõppe nädala eest (nad olid nädal koolis, nädal kodus), kuid viimasel nädalal, kui olid kogu klassiga isolatsioonis, olid pakid abivajavatele õpilastele mõeldud.

ilmselgelt siin mingit ühtset süsteemi ei ole.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on toidupakke jagatud, sest riik maksab laste eest toiduraha ja see tuleb ära kasutada. Laps ju õpib, mis sest, et kodus. Minu arust jälle nõme lahterdada lapsi “abivajajateks” ja mitte abivajajateks. Võib olla peresid kus vanemad on töö kaotanud aga lapsel ja perel on piinlik küsida pakki, kuna muidu arvatakse, et oled vaene. Ma ei suudaks sellistel tingimustel mingit toidupakki koolist vastu võtta. Enne istuks näljas. Seega minu arust oli normaalne, et kevadel jagati kõigile. Samas ilmselt ei pidanud seda võtma kui tahtnud. Ega koju seda vägisi ei toodud ju.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Asi on ilmselt selles, et toidupaki hind on kallim sama aja toidurahast. Tallinnas peaks olema vist endiselt riigilt 1 euro ja linnalt 34 senti. Mis tähendab, et paki kohta oleks kulutada ainult 6.70. Kui ma kevadiste pakkide hinda vaatasin ja võimalikult madalate hindadega üritasin läbi arvutada, sain 10+ eurot. Lisaks sõltub veel sellest, millised lepingud on toitlustajaga. Et kas linn saaks neilt lihtsalt raha ära võtta või maksmata jätta.

 

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.12 06:02; 02.12 09:29; 02.12 10:55; 02.12 12:13; 02.12 14:27; 15.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on ilmselt selles, et toidupaki hind on kallim sama aja toidurahast. Tallinnas peaks olema vist endiselt riigilt 1 euro ja linnalt 34 senti. Mis tähendab, et paki kohta oleks kulutada ainult 6.70. Kui ma kevadiste pakkide hinda vaatasin ja võimalikult madalate hindadega üritasin läbi arvutada, sain 10+ eurot. Lisaks sõltub veel sellest, millised lepingud on toitlustajaga. Et kas linn saaks neilt lihtsalt raha ära võtta või maksmata jätta.

Ma väga ei usu, et hulgi ostes hinnad täpselt samad on, mis tavainimesele poes.

 

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 09:11; 02.12 11:24; 03.12 20:30; 15.12 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli lapse klass 5 päeva kodus ja keegi ei pakkunud toiduabi vms.

Kevadel said ka valitud ainult.

Huvitav, mille järgi Tallinn otsustab, kes saab ja kes ei saa? Tegu tavalise elukohajärgse kooliga.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 09:18; 02.12 10:29; 14.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse koolis toimus kevadel jagamine sooviavalduse alusel, st said need, kes olid end kirja pannud … nüüd sügisel (on osalisel distantsõppel) jagatakse kõigile. vastavasisuline info pannakse e-kooli. samas olen aru saanud, et nüüd jääb suur osa pakkidest välja võtmata, sest lapsed ei viitsi lihtsalt peale tunde kuskil pakijärjekorras passida ja sinna need jäävadki. täitsa huvitav kohe, mis neist pakkidest edasi saab …

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 19:48; 02.12 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ka täitsa olematute hindadega arvutades ei paista need 6.70 pakid. Ega ka sellised pakid, milleta sissetuleku säilitanud pered hakkama ei saaks. Pigem võiks abivajajatele rohkem olla.

https://opleht.ee/2020/04/riik-on-eraldanud-toiduraha-iga-lapse-jaoks-kuhu-see-kaob/

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.12 06:02; 02.12 09:29; 02.12 10:55; 02.12 12:13; 02.12 14:27; 15.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps kevadel võttis toidupakke, teine mitte (õnneks). Minu küsimise peale väitis, et meil pole kodus piisavalt süüa (no võis küll olla, et piim sai poole päeva pealt otsa kui 2 last hommikust saati ainult krõbinaid sõid, või polnud parasjagu bataati või banaani smuuti jaoks vms). Toidupakist sõi maitsvama osa ära (kohukesed, puuviljad), ülejäänu jäi siis perele tarbimiseks. Purgisupp siiani alles, ühe purgi tegi mees ära ja pärast nurises, et ilma lihata supp oli. Osa jämedaid kaerahelbeid siiani alles. Tatra oleme vist ära teinud ja makaronid. Kilepakis 2,5% piima kasutasime ka ära. Ja leiva-saia-sepiku. Viimane oli toidupaki kõige halvem osa, leib oli nii pude, et sinna võid määrida ei õnnestunud, viilud lagunesid mitmeks tükiks. Sai ja sepik olid veidi paremad, aga kõik suhteliselt saepurumaitselised, ise selliseid iialgi ei ostaks.

Mulle ei meeldi toitu raisata, aga selliseid toite, mis kellelegi ei maitse ka süüa ei taha.

Seega toidupakid võiksid ikka jääda nendele, kes neid tõesti vajavad ja kui soovijaid on vähem, siis saab selle raha eest ka võib-olla kvaliteetsema sisu mitte kõige odavama.

Purgisuppi saab ju kasutada supipõhjana, kuhu saab lisada kõike, mida ise supis näha tahad, ka liha. Kaerahelbest saab teha ise batoonikesi, jahvatades seda saab kasutada jahu asemel pannkookides, keeta putru või teha suhkruga panni peal. Leivast saab teha kas võileivatorti või leivasuppi või küüslauguleiba ja saiast saab teha saiavormi või “vaeseid rüütleid”.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse koolis toimus kevadel jagamine sooviavalduse alusel, st said need, kes olid end kirja pannud … nüüd sügisel (on osalisel distantsõppel) jagatakse kõigile. vastavasisuline info pannakse e-kooli. samas olen aru saanud, et nüüd jääb suur osa pakkidest välja võtmata, sest lapsed ei viitsi lihtsalt peale tunde kuskil pakijärjekorras passida ja sinna need jäävadki. täitsa huvitav kohe, mis neist pakkidest edasi saab …

Palun ütle, kus Tallinna koolis praegu kõigile jagatakse.

täitsa huvi pärast tahaks seda teemat haridusametilt uurida ja siis hea näitena tuua kooli, kus toimub ja miks teistes nii ei toimu

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 09:18; 02.12 10:29; 14.12 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse koolis toimus kevadel jagamine sooviavalduse alusel, st said need, kes olid end kirja pannud … nüüd sügisel (on osalisel distantsõppel) jagatakse kõigile. vastavasisuline info pannakse e-kooli. samas olen aru saanud, et nüüd jääb suur osa pakkidest välja võtmata, sest lapsed ei viitsi lihtsalt peale tunde kuskil pakijärjekorras passida ja sinna need jäävadki. täitsa huvitav kohe, mis neist pakkidest edasi saab …

Palun ütle, kus Tallinna koolis praegu kõigile jagatakse.

täitsa huvi pärast tahaks seda teemat haridusametilt uurida ja siis hea näitena tuua kooli, kus toimub ja miks teistes nii ei toimu

Westholmis on laps saanud reedel koti toiduga, kui järgmine nädal kodus. Kotis makaronid, piim, midagi lihast: pihvid, sink vms, leivatoode, mingi juustuline, munad. Midagi vist veel ja natuke varieerub. Enamus kulub pere toidulaual ära (meil sepik ja määrdejuust  järgi jäänud). Makaronid on küll need kõige odavamad ja keetmisel peab vaatama, et jahuseks ei lähe. Pole kusagil nime kirja pannud ja kevadel ei tellinud toidupakki.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Arte lehel pole välja toodud, et abivajajatele. Aga minu meelest oli kevadel ka erinev. Oli koole, kus öeldi, et pakk on abivajajatele ja oli koole, kus öeldi, et kõigile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.12 06:02; 02.12 09:29; 02.12 10:55; 02.12 12:13; 02.12 14:27; 15.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka täitsa olematute hindadega arvutades ei paista need 6.70 pakid. Ega ka sellised pakid, milleta sissetuleku säilitanud pered hakkama ei saaks. Pigem võiks abivajajatele rohkem olla.

https://opleht.ee/2020/04/riik-on-eraldanud-toiduraha-iga-lapse-jaoks-kuhu-see-kaob/

Ka sissetuleku säilitanud perede rahaline koormus tõuseb kui lapsed kodus on ja ainult kodus söövad. Eriti kui need lapsed on hundiisuga teismelised. Üleüldse peaks igaüks ainult  oma pere eest otsuseid tegema kas vajab pakki või mitte. Kevadel oli siin toidupakkide teemas inimesi, kes ei julgenud abi küsida, sest hakatakse vaeseks pidama. Ilmselt just selliste näpuga näitajate pärast.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 09:11; 02.12 11:24; 03.12 20:30; 15.12 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on ilmselt selles, et toidupaki hind on kallim sama aja toidurahast. Tallinnas peaks olema vist endiselt riigilt 1 euro ja linnalt 34 senti. Mis tähendab, et paki kohta oleks kulutada ainult 6.70. Kui ma kevadiste pakkide hinda vaatasin ja võimalikult madalate hindadega üritasin läbi arvutada, sain 10+ eurot. Lisaks sõltub veel sellest, millised lepingud on toitlustajaga. Et kas linn saaks neilt lihtsalt raha ära võtta või maksmata jätta.

ma pigem vaatasin kevadel, et pakk koosnes vaieldamatult kõige odavamast kraamist, mida leida on võimalik. need marco makaronid on grossi poes 32 senti pakk, kuid hulgi ostes ilmselt mõnevõrra odavam. samas tuleb tõdeda, et erinevad toitlustajad komplekteerivad totaalselt erinevaid pakke. ühest koolist tuleb lisaks makaronidele pakk müslit, juustu, mitmesuguseid puuvilju jms, teisest koolist järjekindlalt iga nädal ainult makarone, purgisuppi ja leiba. purgisupid on mingi läti/leedu bränd, mida guugeldades ei leidnudki, aga väheusutav, et üle 1€ purk. ehk siis minu ühe lapse kooli toidupaki maksumus kindlasti 6,40€ ei ületa. pigem on poole summa eest toiduianeid ja pool on palkadeks läinud.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei paista siiski, et oleks päris igale perele toidupakk sel sügisel ette nähtud.

Nädal tagasi: Täna hommikul viidi distantsõppele suunatud Lasnamäe Vene gümnaasiumi õpilastele koju toidupakid, millest peaks jätkuma vähemalt nädalaks. Pakke ei viidud mitte kõikidele koduõppele saadetud õpilastele, vaid neile, kes kooli ja linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna hinnangul võiksid erinevatel põhjustel sellist abi vajada.

Ilmselt taas nagu kevadel – mõnes koolis jagatakse kõigile, mõnes mitte.

 

 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.12 06:02; 02.12 09:29; 02.12 10:55; 02.12 12:13; 02.12 14:27; 15.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt taas nagu kevadel – mõnes koolis jagatakse kõigile, mõnes mitte.

Loogiliselt võttes ei komplekteeri neid pakke ju koolid ise, vaid seda korraldab haridusamet, seega jääb küll arusaamatuks, kuidas ühe omavalitsuse erinevates koolides erinev süsteem on.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 13:24; 02.12 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle täpselt sama teema mis kevadel. Ja jälle ei suuda ma aru saada , et kes need lapsed koolivaheaegadel siis toidab, kui nädal kodus lõuna söömist juba nii laastavalt pere eelarvele mõjub?

Kui on pere kes hakkama ei saa, peaks kohaliku omavalitsuse poole pöörduma, saaks äkki abi aastaringselt. On olemas ka Toidupank jne.

Suures plaanis see kõikidele pakkide andmine lihtsalt raha raiskamine.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse koolis toimus kevadel jagamine sooviavalduse alusel, st said need, kes olid end kirja pannud … nüüd sügisel (on osalisel distantsõppel) jagatakse kõigile. vastavasisuline info pannakse e-kooli. samas olen aru saanud, et nüüd jääb suur osa pakkidest välja võtmata, sest lapsed ei viitsi lihtsalt peale tunde kuskil pakijärjekorras passida ja sinna need jäävadki. täitsa huvitav kohe, mis neist pakkidest edasi saab …

Sellepärast peakski jagama vaid soovijatele, nii saaks ka paremad pakid teha.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 13:49; 02.12 13:51; 02.12 17:24; 08.12 15:17; 15.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka täitsa olematute hindadega arvutades ei paista need 6.70 pakid. Ega ka sellised pakid, milleta sissetuleku säilitanud pered hakkama ei saaks. Pigem võiks abivajajatele rohkem olla.

https://opleht.ee/2020/04/riik-on-eraldanud-toiduraha-iga-lapse-jaoks-kuhu-see-kaob/

Ka sissetuleku säilitanud perede rahaline koormus tõuseb kui lapsed kodus on ja ainult kodus söövad. Eriti kui need lapsed on hundiisuga teismelised. Üleüldse peaks igaüks ainult oma pere eest otsuseid tegema kas vajab pakki või mitte. Kevadel oli siin toidupakkide teemas inimesi, kes ei julgenud abi küsida, sest hakatakse vaeseks pidama. Ilmselt just selliste näpuga näitajate pärast.

Aga kust teised teada saavad, et on abi küsitud?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 13:49; 02.12 13:51; 02.12 17:24; 08.12 15:17; 15.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt taas nagu kevadel – mõnes koolis jagatakse kõigile, mõnes mitte.

Loogiliselt võttes ei komplekteeri neid pakke ju koolid ise, vaid seda korraldab haridusamet, seega jääb küll arusaamatuks, kuidas ühe omavalitsuse erinevates koolides erinev süsteem on.

ole nüüd ikka, haridusamet ei komplekteeri mingeid toidupakke. kooli toitlustaja komplekteerib neid, kuid see otsus, kas anda kõigile või ainult abivajajatele, peaks muidugi olema kov tsentraalne otsus.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

32-sendised makaronid ja tundmatut päritolu purgisupp ei ole ju tegelikult asi, mis suuremal osal peredest kodus puudu oleks. Küll aga saaks poole vähem pakke tehes panna sinna juba 64-sendised makaronid ja vähemalt ehk lihaga purgisupi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.12 06:02; 02.12 09:29; 02.12 10:55; 02.12 12:13; 02.12 14:27; 15.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

32-sendised makaronid ja tundmatut päritolu purgisupp ei ole ju tegelikult asi, mis suuremal osal peredest kodus puudu oleks. Küll aga saaks poole vähem pakke tehes panna sinna juba 64-sendised makaronid ja vähemalt ehk lihaga purgisupi.

nojah, aga sellise paki võtaks ju hea meelega juba need ka vastu, kes praegusest loobuvad ehk siis ikkagi jääb raha väheks.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.12 23:14; 02.12 11:44; 02.12 13:51; 02.12 14:37; 06.12 23:40; 11.12 18:57; 11.12 20:35; 12.12 22:16; 13.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ole nüüd ikka, haridusamet ei komplekteeri mingeid toidupakke. kooli toitlustaja komplekteerib neid, kuid see otsus, kas anda kõigile või ainult abivajajatele, peaks muidugi olema kov tsentraalne otsus.

Vabandust, komplekteerimise all pidasingi silmas nimekirjade / arvu, mitte toidupakkide endi kokku panemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 13:24; 02.12 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

32-sendised makaronid ja tundmatut päritolu purgisupp ei ole ju tegelikult asi, mis suuremal osal peredest kodus puudu oleks. Küll aga saaks poole vähem pakke tehes panna sinna juba 64-sendised makaronid ja vähemalt ehk lihaga purgisupi.

nojah, aga sellise paki võtaks ju hea meelega juba need ka vastu, kes praegusest loobuvad ehk siis ikkagi jääb raha väheks.

Kui seda taotlema peaks, siis ehk mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 13:49; 02.12 13:51; 02.12 17:24; 08.12 15:17; 15.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei oska üldse hinnata seda, et meie lapsed saavad koolis tasuta sooja sööki. Maailma mastaabis on see ime. Ja kui lapsed on kodus, siis läheb kohe vingumiseks, et miks ikka odavad makaronid ja mis veel ei sobi. Mul küll käsi ei tõuse selle toidupaki järgi, peab täitsa nälg vist olema, et läheks seda küsima, seepärast ei saa ma aru, kuidas võib vinguda kui midagi tasuta saadakse. Soe toit koolis, jah, see on kõigile vajalik, suuremas astmes isegi võiks kaks korda olla. Aga pakk, see võiks ikka olla tõesti neile, kel seda vaja. Ja kui vaja on, siis võiks mitte vinguda, et miks nii viletsad asjad sees.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsed toidupakke ei saanud, kuna Pirita LOV oli selle jagamise korraldanud endale iseloomulikult väga veidralt: pärast lapse nime kirjapanemist toimus siis ühel päeval nädalas suur ülimalt rahvarohke aktsioon, kus Pirita LOV ukse taha maandusid kogu linnaosa lapsed kõikidest kohalikest koolidest: kohal olid nii Pirita kui ka Merivälja mammutkoolide lapsed, ja siis sealt ukse juurest jagati neile pakke. Kusjuures, mu mäletamist mööda alguses oli veel nii hull, et iga päev ulatati sealt üle ukse toidukarp – mis paraku tähendas, et kõik lapsed üle terve Pirita pidid sõitma iga jumala päev kohale (enamasti ühistranspordiga) ning kogunema suurde puntrasse sinna ukse taha. Ja seda padukarantiini ajal, mil kogu Eesti oli lukus!? Kui need Pirita teistmoodi ametnikud asjast niigipalju sotti said, siis korraldati pakkide jagamine ümber – ühel päeval nädalas.

Samal ajal näiteks kesklinna koolides jagati toidupakke normaalselt koolist. Oma kooli minna oskasid kõik lapsed ja kokkupuude oma koolikaaslastega oli turvalisem kui kohtuda LOV ukse taga suure hulga võõraste koolide õpilastega.

Kui LOV tahab suhtuda tõeliselt inimesekeskselt, siis võiks uue üleüldise distantsõppe tingimustes tulla äkki kõne alla see, kui LOV sotsiaaltöötaja sõidab ühel päeval nädalas oma autoga oma asumi läbi, sarnaselt näiteks raamatukogubussi Katariina Jee marsruudile, jagades peatustes sinna tulnud ja oma nime eelnevalt kirja pannud lastele toidupakke. Siis ei pea karantiinis olevad lapsed uhama ühistranspordiga LOV hoonesse oma pakile järele ega võimalikult nakatama suurt hulka teisi asumilapsi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 18:12; 07.12 08:54;
To report this post you need to login first.

Põhikool, Tartus, lapsed saadeti distantsõppele. Pakuti varianti kooli sööma minna, toidupaki soovi pidi kohe samal päeval kirja panema. Ja siis selgus, et paljud saadeti eneseisolatsiooni. Ehk et ei mingit kooli sööma ega toidupakile järgi minekut. Vanemad pikka päeva tööl, lapsed omapead kodus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

</p>

minu lapse koolis toimus kevadel jagamine sooviavalduse alusel, st said need, kes olid end kirja pannud … nüüd sügisel (on osalisel distantsõppel) jagatakse kõigile. vastavasisuline info pannakse e-kooli. samas olen aru saanud, et nüüd jääb suur osa pakkidest välja võtmata, sest lapsed ei viitsi lihtsalt peale tunde kuskil pakijärjekorras passida ja sinna need jäävadki. täitsa huvitav kohe, mis neist pakkidest edasi saab …

Palun ütle, kus Tallinna koolis praegu kõigile jagatakse.

täitsa huvi pärast tahaks seda teemat haridusametilt uurida ja siis hea näitena tuua kooli, kus toimub ja miks teistes nii ei toimu

Arte pakkus kõigile distantsõppel olevatele lastele kes soovi avaldasid. Tuli märkida sooviavaldusele vaid lapse nimi ja distantsõppe periood.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Koolilaps Distantsõpe ja lõunasöök Tallinnas