Esileht Lapse ootamine Titeasjad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Titeasjad

Postitas:

Tere.

Mais tuleb mul esimene laps, nii et vaikselt koostan nimekirja asjadest, mida oleks vaja soetada. Aga kuna on esimene titt, siis ega päris täpselt ei tea mis tuleks osta ja mille võiks pigem poodi jätta või mis on kahe silma vahele jäänud, seega palun, et vaataksite mu nimekirja üle:)

Voodi, käru, hunnik riideid ja turvahälli saame tuttavatel, seega pole nimekirjas. Küsimärgiga märgitud asjades pole väga kindel.

Tudukott
Vann, vannitermomeeter
Kõhukott (?)
Küünetangid
Kraadiklaas, ninapump
Voodipesu
Lutt (?)
Rinnapump (?)

Suured tänud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätaks ära magamiskoti, vannitermomeetri (ostsin, ei kasutanud), küüentangid (ostsin, kasutasin tavalisi, oli palju lihtsam!), luti saime tasuta mingist pakist, selle vist 1 ostaks muidu, rinnapumba ostaks hiljem, kui vaja. Ma vaataks lamamistooli ka sinu asemel. Eraldi autokäru ehk? Tula teki ostaks ka.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 16:47; 06.02 08:06; 06.02 13:03; 07.02 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rinnapumpa ei ostaks ette, vaid soetaks selle vajadusel.

Ja ma lihtsalt ei saa jätta mainimata, et sõna “titt” kõlab halvasti, on ka ilusamaid sõnu lapse kohta. Nt “tita” on ilusam sõna, “titt” kõlab väga halvustavalt.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 18:54; 04.02 19:55; 05.02 15:03; 07.02 14:13; 09.02 08:49; 09.02 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma lihtsalt ei saa jätta mainimata, et sõna “titt” kõlab halvasti, on ka ilusamaid sõnu lapse kohta. Nt “tita” on ilusam sõna, “titt” kõlab väga halvustavalt.

Titt on täiesti normaalne sōna. Ei maksa oma kiikse teistele üle kanda.

Lamamistooli soovitaks samuti.
Kōhukott või kandelina – teeks ilmselt eeltööd, aga ostaks siis kui reaalselt vajadust tunnen.
Küünetangidega poleks ma ilmselt hakkama saanud, kasutasin kääre. Aga midagi on kindlasti vaja küünte lõikamiseks.
Lutte on eri kujuga ja see üks ei pruugi üldse lapsele kōlvata. Neid võiks siis pigem erinevaid varuda kui lutiandmine plaanis on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis suur ja valus piimapais teise päeva öösel ja rinnapump oli väga tänuväärne vahend.
Vannitermometer oli minu jaoks kindlasti vajalik, mul on endal käed peaaegu alati külmad ja ei taju temperatuuri õigesti. Vannis oli vajalik asi ka alus, kuhu peale beebi panna.
Beebi küüsi oli mul mugavam lõigata beebile mõeldud küünekääridega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aluslinad (mähkme vahetuseks), voodisse veekindel lina,paracetamooli küünlad, rinnapadjad, suured sidemed ja fikseerivad püksid (hea ära visata),mähkimiskummut ja mähkimisalus, erinevaid tekke (põrandale, voodisse, vankrisse) või soojakott vankrisse, kapuutsiga vannirätt, lutikett, beebitarvete kott on hea alist enne ära tellida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma lihtsalt ei saa jätta mainimata, et sõna “titt” kõlab halvasti, on ka ilusamaid sõnu lapse kohta. Nt “tita” on ilusam sõna, “titt” kõlab väga halvustavalt.

Titt on täiesti normaalne sōna. Ei maksa oma kiikse teistele üle kanda.

Lugedes vanu teemasid siin, siis selgub, et see kiiks on paljudel js pole midagi teha, et “titt” halvustavalt kõlab. Aga las ta jääda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 18:54; 04.02 19:55; 05.02 15:03; 07.02 14:13; 09.02 08:49; 09.02 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanker/käru
turvahäll
sääsevõrk
vihmakile
kombenesoon
Turvahälli soojakott- hea kui on pikad autosõidud
müts- talveks/kevadeks
kindad- talveks-kevadeks
ilalapd- võiks olla mitu tk, hea ila või okset pühkida
alusflanell linad- hea last seal peal hoida toitmise ajal või kui ta magab, et okse või ila diivanit/voodit ei rikuks
nohupump elektriline- nosiboo oma kõige parem
ihupiim/ kreem- kohe peale sündinist hea kasutada kui laps on kuiva nahakaga
dusshiseep- pepu pesemiseks
vanniõli/shampoo- kui on titekõõm
talk- kuivatab hauduva pepu ära
madratsikaitse- parem voodis, kui rohelised ühekordsed mähkimisalused
niisked salvrätid
rinnapuhastuslapid- hea kui väljaspool kodu ennem toitmist saab rinna puhtaks
luti puhastuslapid- kui lutt maha kukub
mähkmekonteiner- haivad mähkmed hoiab steriilsena toas
kõhukott- suur abimees, kui tita on sülelapsnja magab ainult ema/isa süles
kraadiklaas- hea nii elektrooniline kui ka kontaktivaba
lutipudel- kui pead eraldi juurde rpa andma
beebitarvetekott- kui lapsega
lähed kuskile, siis sinna hea mahutafa kõik tarvikud
mänguaedik- laps turvaliselt, saad ise süüa vms teha
turvamüts- kui püsti ajama hakkab ja kõndima
imetamisrinnahoidja
ukseriivid
nurgakaitsmed
hari ja kamm
saunalina
rinnapadjad rinnahoidjasse
vatitikud
lutt
soojakott/tekk vankrisse
rinnapump- võib juba kohe vaja minna, kui on piimapais või kui piima tuleb liiga palju
kyynekäärid
lutikett
pudelihari
mähkmed
vannitermomeeter
pleed/ tekid
svamm
d vitamiin
koolikute rohi
piimhappebakterid
Köhusalv- kui koolikud on siis hea selega kõhtu masseerida
yhekordsed mähkimisalused
saialilletinktuur- naba puhastamiseks
mähkmekreem sudocrem
fysioloogiline lahus
nibukaitse kreem- seda läheb vaja kohe juba sünnitusmajas
Rinnakompress- parim abiline, teeb lõhenenud nibud kohe korda
paratsetamooli kyynlad
silmapuhastus lapid- mittseteriilsed marlid
imetamistee- sisaldab apteegitilli, hea koolikute raviks
hanerasv
igemegeel
tegelustekk
Auruaparaat- nohu korral
lamamistool

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mingid mänguaedikud ja turvamütsid jäta küll ostmata, hiljem jooksvalt vaatad. Ja üleüldse ma ei tea mitte kedagi, kes kasutaks turvamütsi. Ei tasu nüüd hulluks ka minna.

Magamiskott- ette ei ostaks, samamoodi hiljem vaatad, kas läheb vaja.

Vannitermomeeter- mina esmase emana küll algul kasutasin, kuna see on nii odav, siis ikka vōid osta. Vann kindlasti ka. Kui sa ei osta spetsiaalset beebivanni (nende kasutusaeg on suht lühike), siis soovitan kindlasti vannitamise aluse ka ette osta. Muidu üksi on suht võimatu vannitada. Ja kui vähegi võimalik, soovitan osta jalgadega vann – peale sünnitust on suht hull põrandal küürutada…

Kandekott/lina – jällegi ette ei ostaks. Mina ostsin siis kui laps oli paarikuune ja kokku kasutasingi ehk 5 korda. Polnud mugav asi minu jaoks ja laps seda just ei armastanud.

Beebitekke võiks olla mitmeid. Algul juhtus meil õnnetusi ikka palju. Kui Tula teki otsustad osta, siis arvesta, et need on väga õhukesed, nagu linad. Hea kasutada palavaga vankris.

Küünetangid- pole vaja. Ja beebi kääre ka mitte. Tavaliste küünekääridega kõige parem lõigata.

Väga soovitan veel osta Babybjörni lamamistooli. Usu mind, see teeb su elu palju lihtsamaks.

Ühe luti soovitan kindlasti ette osta. Meil oli MAM ja sobis väga hästi.

Voodipesu on ikka vaja, beebi madratsile soovitan niiskuskindlat kummiga lina ja sinna peale tavalised kummiga linad. Muud pole vist vaja.

Minul rinnapumpa polnud ja tundsin sellest puudust küll. Tegelikult ette siiski ei ostaks, sest kunagi ei tea, kuidas imetamine sujuma hakkab. Vōi siis ostaks järelturult odava.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 23:06; 09.02 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luti jätsin ostmata. Igasugustes beebihooldamise juhistes (mingi brošüüri sai vist ämmakaltki) kirjutati, et lutt ei ole lapse vajadus, vaid vanema mugavus. Muidugi, tänapäeva inimene ehk eeldab, et tema mugavusega arvestatakse. Igal juhul kui apteegis käisin, siis apteeker pakkus mulle otse loomulikult lutti ka (noh, eks apteeker ole ka kaubandustöötaja).
Igal juhul meie saime lutita väga hästi hakkama – selles mõttes oli isegi mugavam, et ei tekkinud probleemi, kas ujulas võtta lutt kaasa või mitte, nagu mõnedel teistel.
Aga elupäästjaks sai teisel kodusolemise päeval kandelina. Ilmselt kui linasidumist õppida ei viitsi, on kõhukott ka hea – aga selle kvaliteet on väga oluline, olen ma aru saanud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu vanema mugavus aga mina nt olengi mugav inimene. Vaidlen vastu ka beebidel on ikka imemisvajadus päris suur ja igalpool ikka tissi välja ei tõmba ja hea kui see teda rahustab. Ma nagu kõike mis kuskil kirjas ka nii tõsiselt ei võtaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanker/käru

turvahäll

sääsevõrk

vihmakile

kombenesoon

Turvahälli soojakott- hea kui on pikad autosõidud

müts- talveks/kevadeks

kindad- talveks-kevadeks

ilalapd- võiks olla mitu tk, hea ila või okset pühkida

alusflanell linad- hea last seal peal hoida toitmise ajal või kui ta magab, et okse või ila diivanit/voodit ei rikuks

nohupump elektriline- nosiboo oma kõige parem

ihupiim/ kreem- kohe peale sündinist hea kasutada kui laps on kuiva nahakaga

dusshiseep- pepu pesemiseks

vanniõli/shampoo- kui on titekõõm

talk- kuivatab hauduva pepu ära

madratsikaitse- parem voodis, kui rohelised ühekordsed mähkimisalused

niisked salvrätid

rinnapuhastuslapid- hea kui väljaspool kodu ennem toitmist saab rinna puhtaks

luti puhastuslapid- kui lutt maha kukub

mähkmekonteiner- haivad mähkmed hoiab steriilsena toas

kõhukott- suur abimees, kui tita on sülelapsnja magab ainult ema/isa süles

kraadiklaas- hea nii elektrooniline kui ka kontaktivaba

lutipudel- kui pead eraldi juurde rpa andma

beebitarvetekott- kui lapsega

lähed kuskile, siis sinna hea mahutafa kõik tarvikud

mänguaedik- laps turvaliselt, saad ise süüa vms teha

turvamüts- kui püsti ajama hakkab ja kõndima

imetamisrinnahoidja

ukseriivid

nurgakaitsmed

hari ja kamm

saunalina

rinnapadjad rinnahoidjasse

vatitikud

lutt

soojakott/tekk vankrisse

rinnapump- võib juba kohe vaja minna, kui on piimapais või kui piima tuleb liiga palju

kyynekäärid

lutikett

pudelihari

mähkmed

vannitermomeeter

pleed/ tekid

svamm

d vitamiin

koolikute rohi

piimhappebakterid

Köhusalv- kui koolikud on siis hea selega kõhtu masseerida

yhekordsed mähkimisalused

saialilletinktuur- naba puhastamiseks

mähkmekreem sudocrem

fysioloogiline lahus

nibukaitse kreem- seda läheb vaja kohe juba sünnitusmajas

Rinnakompress- parim abiline, teeb lõhenenud nibud kohe korda

paratsetamooli kyynlad

silmapuhastus lapid- mittseteriilsed marlid

imetamistee- sisaldab apteegitilli, hea koolikute raviks

hanerasv

igemegeel

tegelustekk

Auruaparaat- nohu korral

lamamistool

No kus on ikka nimekiri. Ma kolme lapse emana ütlen, et väga paljud asjad selle nimekirjast on ebavajalikud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 18:54; 04.02 19:55; 05.02 15:03; 07.02 14:13; 09.02 08:49; 09.02 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne lapse sündi lugesin sellist soovitust, et kui ise endal lõikad küüsi tangidega, siis tuleks osta tangid ja kui kääridega, siis osta käärid. Sellest lähtuvalt ostsin tangid ja väga õige otsus. Siiani lõikan oma nüüd juba neljaaastasel küüsi nende samade beebitangidega, sest lapse sõrmed on ju väikesed veel kaua aega.

Rinnapumpa ei ostnud valmis, aga oleks vaja olnud kui piimapais tekkis. Käsitsi oli ikka päris tüütu piima välja lüpsta. Nüüd uuesti lapseootel ja kindlasti varun rinnapumba varem valmis, ostan kasutatuna, sest tean et väga vähe leiab kasutust, aga samas päris ilma on ka tüütu.

Kui on plaanis lutti pakkuda, siis ostaks selle ka valmis. Ma ostsin ühe selle mõttega, et kui ei sobi, siis ostan mõne muu. Aga lapsele sobiski kohe see olemasolev variant.

Kõhukotti kohe ei pruugi vaja minna, aga kui soovid hakata last kandma, siis miks mitte juba valmis varuda. Ma ostsin natuke hiljem, kasutasin tegelikult pigem vähe, aga samas oli ikkagi vajalik asi mõnikord.

Lamamistool võib olla olemas, kui tundub, et on vajalik. Ma kasutasin palju, näiteks kui köögis süüa tegin.

Vann, vannitermomeeter, rätik, d-vitamiin, füsioloogiline lahus, lapid silmade ja vatitikud naba puhastamiseks, nibukreem – need on kõik vajalikud asjad ja võiks kohe olemas olla. Mina näiteks küll ei osanud lapsele vannivett parajaks reguleerida (ise olen harjunud üsna kuuma veega vannis käima, aga lapsele panin esimene kord tunde järgi liiga külma vee ning talle üldse ei meeldinud, termomeetriga muutus vanniskäik lapsele kohe meeldivaks) ja seeõttu oli vannitermomeeter seniakaua abiks kuni laps õppis ise ütlema, et kas vesi on külm või kuum.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 19:25; 06.02 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jätaks kõik küsimärgiga asjad ära. Esiteks – poed ja apteegid on lahti ka pärast sünnitust, seega saad need hiljem ka osta (või ostab mees/ema/tädi jm tuttav – kui ise ei suuda poodi minna).
Minu beebi kasvas kiiresti ja kõhukott pani minul selja valutama – beebi oli lihtsalt liiga raske selle jaoks (sünnitasin erakorralise keisriga). Lutti ei igatsenud ükski laps (mul kolm last ja kõik lutivabad). Rinnapumba ostsin siis kui võõrutama hakkasin – et piimapaisu leevendada. Aga käsitsi lüpstes õnnestus see palju paremini, pump seisis peale kaht kasutuskorda õnnetult karbis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps magab magamiskotis ja minu arust on see väga hea asi, ei saa tekki pealt ära ajada ning jalgu võrede vahele susata. Kui laps on juba natuke liikuvam, siis minu arust oluliselt praktilisem kui tekk.

Vann, vannitermomeeter – kui kodus vanni pole, siis pigem vajalik, aga meie käisime lapsega väiksest peale väga palju ka duši all. See on muidugi ka üksi natuke ebamugav. Vannitermomeeter ka vajalik, sest mõnekraadine erinevus võib rolli mängida ja käega seda raske ära tunnetada

Kõhukott – seda soovitaks koos lapsega proovida, sest kõik kotid pole erinevatele inimestele võrdselt mugavad, isegi need, mida väga soovitatakse. Enamus kotid ei sobi alates sünnist niikuinii.

Küünetangid – tange või kääre on kindlasti vaja, mõnikord juba sünnitusmajas (sa ei tea ette, kauaks sa sinna jääma pead)

Kraadiklaas, ninapump – kraadiklaas kõlbab ka tavaline, aga kontaktivaba kindlasti mugavam. Ninapumba saab alati hiljem osta, kohe vast nohu ei ole

Voodipesu – kui laps eraldi magama hakkab, siis kindlasti vaja, eraldi veekindel madratsikate ka tavalise lina alla. Linad kummiga.

Lutt – me ei ostnud ette, aga kingiti kohe ja see sobis ka (Mam lutt). Kasutama hakkasime 3-nädalaselt. Lutte müüakse igal pool ning iga lutt ei sobi kõikidele beebidele, seega võid osta 1-2 tk, rohkem ei ostaks

Rinnapump – Ma laenutasin pärast sünnitusmajast koju saamist elektrilise, et piima tootmist stimuleerida, aga see ei toiminud eriti. Lõpuks tuli piim ikkagi ise rinda, aga piimapaisu ei tekkinudki. Hiljem kasutasin aeg-ajalt manuaalset pumpa, aga mitte pikalt, sest laps keeldus varsti pudelist, kuna pikem vahe jäi sisse. Ehk siis raske ennustada, kas võib vaja minna, aga jällegi, müüakse laialdaselt, isegi Prismas nägin müügil manuaalset pumpa.

Eespool soovitati bb lamamistooli, see on hea asi kindlasti, aga ei sobi tegelikult alates sünnist, seega ette pole vaja osta.

Mida kohe on vaja, on natuke riideid (väga väikseid suuruseid pole mõtet kas üldse varuda või siis üksikud esemed, meil olid olemas riided alates 56 suurusest ja laps sündis 53 cm), vahendid silmade ja naba puhastamiseks (aga midagi saab ka haiglast kaasa tavaliselt), nibukreem, mähkmed, turvahäll, voodi ja magamisvarustus. Ülejäänud asjad saab soetada vastavalt vajadusele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 02:41; 06.02 10:50; 07.02 12:24; 07.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraadiklaas, ninapump – kraadiklaas kõlbab ka tavaline, aga kontaktivaba kindlasti mugavam. Ninapumba saab alati hiljem osta, kohe vast nohu ei ole

See on jama soovitus, sest kui su beebike järsku öösel nohu kätte enam-vähem lämbumas on, kust sa selle pumba siis välja võlud? Ma soovitaksin Nosibood, aga ka Rhinomer ajab asja ära, see pole nii kallis ka, et ette ei võiks osta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 16:47; 06.02 08:06; 06.02 13:03; 07.02 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraadiklaas, ninapump – kraadiklaas kõlbab ka tavaline, aga kontaktivaba kindlasti mugavam. Ninapumba saab alati hiljem osta, kohe vast nohu ei ole

See on jama soovitus, sest kui su beebike järsku öösel nohu kätte enam-vähem lämbumas on, kust sa selle pumba siis välja võlud? Ma soovitaksin Nosibood, aga ka Rhinomer ajab asja ära, see pole nii kallis ka, et ette ei võiks osta.

Ma vaatasin ka seda Nosibood ja pigem kaldun selle, kui mõne muu poole. Veidi kahtlen, sest hind üsna krõbe – kas on päriselt ka seda väärt? 🙂 Mul ei ole kahju enda mugavuse eest maksta, aga arutult ka kulutada ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraadiklaas, ninapump – kraadiklaas kõlbab ka tavaline, aga kontaktivaba kindlasti mugavam. Ninapumba saab alati hiljem osta, kohe vast nohu ei ole

See on jama soovitus, sest kui su beebike järsku öösel nohu kätte enam-vähem lämbumas on, kust sa selle pumba siis välja võlud? Ma soovitaksin Nosibood, aga ka Rhinomer ajab asja ära, see pole nii kallis ka, et ette ei võiks osta.

Huvitav, olen rääkinud mõne mitme lapse emaga (lapsed on veel väiksed), kes pole kunagi kasutanud ninapumpa nohu korral ehk kindlasti saab ka täiesti ilma.

See nohu nüüd minu arust nii järsku ka ei tule, meie lapsel oli esimest korda nohu umbes kuu vanuselt ja seda, et ta haigeks hakkab jääma, oli näha päev varem.

Nendel esimestel haiguskordadel kasutasime ka ninapumpa (rhinomeri) ja see ei meeldinud üldse lapsele, röökis nagu ratta peal. Kui ta viimane kord haige oli, siis käisime ka perearstil ja tema näiteks ei soovitanud kasutada ninapumpa, ütles et see ärritab turses limaskesti ja need lähevad veel rohkem tursesse ja nina võib veel rohkem kinni minna.

Meile soovitati hoopis rohkem auru teha, et tatt ise välja tuleks, ninapumpa polegi nüüd paari viimase viiruse puhul üldse kasutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 02:41; 06.02 10:50; 07.02 12:24; 07.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraadiklaas, ninapump – kraadiklaas kõlbab ka tavaline, aga kontaktivaba kindlasti mugavam. Ninapumba saab alati hiljem osta, kohe vast nohu ei ole

See on jama soovitus, sest kui su beebike järsku öösel nohu kätte enam-vähem lämbumas on, kust sa selle pumba siis välja võlud? Ma soovitaksin Nosibood, aga ka Rhinomer ajab asja ära, see pole nii kallis ka, et ette ei võiks osta.

Ma vaatasin ka seda Nosibood ja pigem kaldun selle, kui mõne muu poole. Veidi kahtlen, sest hind üsna krõbe – kas on päriselt ka seda väärt? ???? Mul ei ole kahju enda mugavuse eest maksta, aga arutult ka kulutada ei taha.

Minu lapsel tuli beebina nohu küll täitsa ootamatult… lihtsalt üks hetk oligi nina tatti paksult täis.
Nosiboo on tõesti väga hea asi, teeb nina täiesti tühjaks. Minu lapsele meeldib ka, sest saab ise hoida ja nuppu vajutada (on juba suurem), muidugi minumeelest Rhinomeriga saab sama hästi, aga on tüütum. Teised elektrilised tunduvad raharaiskamisena, pigem kaalukski Rhinomeri vms samal põhimõttel või Nosibood.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 16:47; 06.02 08:06; 06.02 13:03; 07.02 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli valmis ostetud mingi manualne ninapump, aga see ei toiminud, siis ostsime Rhinomeri, mis toimis paremini. Elektriline ninapump tundub mulle natuke arutu kulutus, sest ega see beebi ju pidevas nohus ei hakna olema. Samuti soovitatakse valmis osta auru tegemiseks inhalaator. Aga miks? Mul on laps juba neljane ja pole siiani kordagi inhalaatorit vaja läinud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 19:25; 06.02 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on olnud palju nohusid (1.5a, ma arvan, et 8 korda kindlasti), samas palavikku polnud tal eriti isegi kolmepäevapalavikuga, ainult öösiti. Lisaks saab Nosiboo järelturul kerge vaevaga maha müüa.
Inhalaatori saime tasuta, natuke oleme köha korral kasutanud ja kui larüngiit oli, siis haiglast kirjutati koju rohtu, mida inhalaatorisse panna. Seega on vaja läinud küll, kui tal jälle see lämbumishoog tuli, saime kohe rohtu anda ja läks üle, ei pidanud tol korral enam kiirabi kutsuma. Tol nädalavahetusel oleks olnud keeruline linna pealt seda otsima hakata. Samas selline 50/50, ei pruugi vaja minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 16:47; 06.02 08:06; 06.02 13:03; 07.02 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli valmis ostetud mingi manualne ninapump, aga see ei toiminud, siis ostsime Rhinomeri, mis toimis paremini. Elektriline ninapump tundub mulle natuke arutu kulutus, sest ega see beebi ju pidevas nohus ei hakna olema. Samuti soovitatakse valmis osta auru tegemiseks inhalaator. Aga miks? Mul on laps juba neljane ja pole siiani kordagi inhalaatorit vaja läinud

See on minu arust natuke naljakas kommentaar, et pole inhalaatorit VAJA läinud. Seda kasutatakse ülemiste ja alumiste hingamisteede haiguste puhul sümptomite leevendamiseks, sest aur niisutab limaskesti, kergendab tati väljatulemist. Kui sa oma lapse haiguste puhul pole seda kasutanud, siis oleks õigem öelda, et sa ei tahtnud seda kasutada või ei teadnud selle kasulikkusest.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 02:41; 06.02 10:50; 07.02 12:24; 07.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu vanem laps 6 aastane ja selle aja jooksul ei ole ka meil inhalaatorit vaja läinud. Oli olemas küll see kollane Omron, korra või paar üritasin kasutada, lapsele see ei meeldinud ja ega suurt kasu ka polnud. Nohud on kõik paari päevaga unustatud olnud. Palju tõhusam on ööseks sibul voodi peatsisse panna, soe tee meega, Hustagil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 18:54; 04.02 19:55; 05.02 15:03; 07.02 14:13; 09.02 08:49; 09.02 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla aastasele lapsele mett anda ei tohi, aga hustagili ja sibulat-küüslauku voodipeatsisse paneme veel lisaks. Kõige esimene nohu möödus paari päevaga, aga järgmised pole läinud nii kiiresti.

Meil on üks inhalaator kondensaatoriga, ilmselt sarnane omroniga ja kuigi see teeb päris kõva häält, siis meie lapsel polnud selle vastu midagi. Nüüd ostsime lisaks veel gt neb väikese kaasaskantava inhalaatori, see on pisike ja täiesti hääletu, see on küll hea asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 02:41; 06.02 10:50; 07.02 12:24; 07.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ostaks sellest nimekirkast midagi. Mul kaks last ja kõik asjad ostnud vastavalt vajadusele ( muidugi riided, käru, voodi ja turvahäll on olemas olnud). Vannialus, -jalad, ühekordsed aluslinad (kulus üks pakk kahele lapsele), vannitermomeeter, igasugused kreemid, küünlad, nosibood jms pole puudust tundnud. Lapsel tuli esimene nohu 2aastaselt ja siis ei lasknud ta oma ninaga muud teha kui merevett pihustada.
Kõhukotte nii palju erinevaid, et oota kuni laps sündinud on ja laenuta nt kas üldse sobib sulle ja beebile.
Inhalaator on küll hea asi. Lapsed mul vãhe haiged, aga ostsin selle kui 35 nädalat rasedana kurk jubedalt valutas ja köhisin, tegi enesetunde ikka tunduvalt paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan:

– Tula tekk. Me mähkisime vastsündinu alguses sinna sisse ja ta magas siis ülihästi. Kui ta juba suuremaks sai, nätserdas sellega ennast ise magama. Mõnus, õhuke, soe
Põrandal olemiseks tekkide asemel soovitan puslematti. Kerge puhastada, ei lähe kortsu beebi all, piisavalt pehme
Kandelina osta FB grupist kasutatuna, sest vbla su beebile ei meeldi või tunned ise ebamugavalt sellega
Turvamüts…no totruse tipp. Jäta ostmata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on inhalaator etem kui nosiboo. Meie kasutasime nosibood aga lapsel tekkis suurem turse ja nina hakkas veritsema. Selle asemel hakkasime hoopis inhalaatoriga auru tegema. See lõi nohu lahti ja tatt voolas ise välja. Nüüd kasutamegi ainult inhalaatorit. Seda saavad ka teised pereliikmed kasutada (ka sina ise).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tudukombed: eelistatult kahepoolselt avatava lukuga ja käänistega kätele (jalad kinni) ning mähkmed – muud eriti esimelsel kuuel kuul vaja ei lähe (ja vanker, loomulikult)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 07:40; 09.02 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tudukombed: eelistatult kahepoolselt avatava lukuga ja käänistega kätele (jalad kinni) ning mähkmed – muud eriti esimelsel kuuel kuul vaja ei lähe (ja vanker, loomulikult)

Esimesed pool aastat ei saa kindlasti AINULT tudukombede, mähkmete ja vankriga hakkama! ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.02 18:54; 04.02 19:55; 05.02 15:03; 07.02 14:13; 09.02 08:49; 09.02 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puslemati puhastamine on just õudukas, sest see kogub igasugu sodi enda alla. Mina viskasin puslematid kodust välja, kuigi algul mõtlesin, et nii hea asi. Palju kergem on panna põrandale tekk, mille saab puhtaks kloppida ja pesumasinasse visata.

Nosiboosid-inhalaatoreid minul pole vaja läinud. Lapsel on nohu olnud mitu korda, ostsin küll Rhinomeri, aga sellega ligi ta ei lase. Vaevalt siis Nosiboodki laseks ja see on absurdselt kallis. Vastsündinuga oleks ilmselt kergem, et ei puikle vastu, aga siis soovitakski odavat Rhinomeri.

Humeri tilgad/spray olid samas küll heaks abimeheks juba sünnist saati, tegid lapsel nina lahti ja laps aevastas kollid ise välja.
Need tilgad olid apteegi tasuta beebipakkides ka olemas (apotheka, benu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 23:06; 09.02 09:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Lapse ootamine Titeasjad