Esileht Tööelu, raha ja seadused. TL lõpetamine katseajal tervise tõttu

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: TL lõpetamine katseajal tervise tõttu

Postitas:
Kägu

Olen katseajal ja soovin lahkuda kuna kaastöötaja rämedalt solvas mind ja karjus mu peale, mida kuulsid ka teised. Mõtlesin, et kirjutan avalduse, et 1. lahkun omal soovil, pidades kinni üleütlemistähtajaast 15p. Kuu keskpaigast läheb 1 puhkusele ja kahjuks pean siis päevast päeva töötama selle solvajast kisakõriga. Mul on ka osaline töövõime. 2. Räägin ülemusele probleemist ja kirjutan avalduse, et lahkun TLS § 91 lg 3. Võin arstilt ka vastava avalduse tööandja jaoks nuiata. Sel juhul saan ma lahkuda küll päevapealt, kuid ei saa töötukassast toetust. 3. V teavitan ülemust ja lasen end lahti lasta TLS § 88.lg 1, et ei sobi antud tööle, katseaeg ebarahuldav vms, kuid siis pean seal sitsima selle hulluga kuu lõpuni, kui ühtlasi saab ka katseaeg läbi, kuid siis peaksin toetust töötukassast saama.
V olenemata lahkumispõhjustest ja TL lõpetamise avaldusest saan siiski toetust, sest mul on osaline töövõime?
Suur segadus ja ei tea, kas saate mu mõttest üldse aru….
Mida teie minu asemel teeksite?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägiksin kaastöötajaga, et selline käitumine mulle ei sobi. Siis räägiksin ülemusega, et selline käitumine mulle ei sobi. Ja siis, kui mõlemaga on räägitud ja nende suhtumine teada saadud, mõtleksin edasi, mida teha. Kui just psühholoogiline hälve ei ole osalise tööhõive põhjuseks, siis töökaaslase iseloom küll selliseid radikaalseid loobumisi ei peaks põhjustama.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära üle mõtle, katseajal pole põhjendust vaja, selleks katseaeg ongi, et aru saada mõlemalt poolt, kas töö/töötaja sobib või ei. TLS paragrahv 86 – põhjendusi ei ole toodud. Kirjuta sellele viidates, et soovid üles öelda ja viimane tööpäev on….

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TL lõpetamine katseajal annab õiguse tkh-le, kui muud tingimused täidetud st oled eelmise 36k jooksul vähemalt 12 k töötanud.

Lasedki lõpetada, mingit põhjust ei pea otsima.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga tegelikult tahaksid seal edasi töötada? Ülejäänud töökaaslased on mõistlikud? Oleks kusagile mujale tööle minna või vedas, et sedagi töökohta pakuti? Kui jah, siis saada see solvaja lihtsalt p***e (kas avalikult või lihtsalt enda mõtetes) ja tööta edasi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.personaliuudised.ee/uudised/2018/09/27/tootervishoiu-ja-tooohutuse-seaduse-muudatused-psuhhosotsiaalne-ohutegur

Psühhosotsiaalsed ohutegurid on õnnetus- või vägivallaohuga töö, ebavõrdne kohtlemine, kiusamine ja ahistamine tööl jne. Sellest piisab , et oma olukorda selgeks teha ja vastavalt käituda. See on ülemuste töö tegeleda kiusajaga. 😉

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

katseajal pole põhjendust vaja, selleks katseaeg ongi, et aru saada mõlemalt poolt, kas töö/töötaja sobib või ei.

Täpsustan su mõtet väheke. Katseajal pole põhjendust vaja vaid töötajal, tööandjal aga on põhjendus kohustuslik!

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. TL lõpetamine katseajal tervise tõttu