Esileht Ilu ja tervis TL lõpetamine katseajal tervise tõttu

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: TL lõpetamine katseajal tervise tõttu

Postitas:

Mulle on määratud osaline töövõime – randmed on läbi ja ühel on plaat sees. Nüüd sain üle pika aja tööle toateenijana. Koormus on suur, koguaeg on tamp taga ja käed valutavad. Kui tahan üldse kunagi oma käsi veel kasutada, siis oleks mõtekas TL lõpetada. Kuidas seda teha korrektselt, et oleks võimalus ka töötukassast töötuna arvele võtmisel mingit raha saada?
Kas peaksin uurima töötukassast v arsti juurest? Varsti tuleb jälle töövõime hindamise ekspertiis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.06 11:28; 01.06 14:35; 01.06 19:40; 02.06 11:35; 02.06 16:46; 02.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poole kohaga ei saaks töötada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 13:26; 03.06 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poole kohaga ei saaks töötada?

Mul on koormus 0.75. Enne kandideerimist ei teadnud ka, mis mind ees ootab ja see sobib lateaiaaegadega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.06 11:28; 01.06 14:35; 01.06 19:40; 02.06 11:35; 02.06 16:46; 02.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on väga suur saladus, miks randmed läbi? Kogemuse jagamise mõttes, asi selles, et ühel hommikul, ca pool aastat tagasi ärgates, vasak käsi randmest jube valus. Käekella vaadata ei saa; kahvlit suule, keeruline; ust enda ees lahti lükata, jube valus.
Mul võimalik ka viited erinevatele põhihaigustele, aga nii vara veel ei ootaks (klapid läbi, liigesed annavad märku?).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on väga suur saladus, miks randmed läbi? Kogemuse jagamise mõttes, asi selles, et ühel hommikul, ca pool aastat tagasi ärgates, vasak käsi randmest jube valus. Käekella vaadata ei saa; kahvlit suule, keeruline; ust enda ees lahti lükata, jube valus.

Mul võimalik ka viited erinevatele põhihaigustele, aga nii vara veel ei ootaks (klapid läbi, liigesed annavad märku?).

Ausalt öeldes ei teagi miks. Traumat ei olnud, kukkunud ei olnud, lihtsalt ühel päeval ei jõudnud enam tühja teelusikatki tõsta. See juhtus juba 20a tagasi ja siiani plaat sees.
Mure, et igat tööd teha ei saa, kus suur käeline koormus, nagu toateeninduses pesuruumide nühkimine ja raske leida ka lasteaiaaegadega sobivat kohta, kuid mis pensioni ma tulevikus tahan, kui tööstaaź puudub?
Kui sul on probleem püsiv, siis lase ka uuringud teha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.06 11:28; 01.06 14:35; 01.06 19:40; 02.06 11:35; 02.06 16:46; 02.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on väga suur saladus, miks randmed läbi? Kogemuse jagamise mõttes, asi selles, et ühel hommikul, ca pool aastat tagasi ärgates, vasak käsi randmest jube valus. Käekella vaadata ei saa; kahvlit suule, keeruline; ust enda ees lahti lükata, jube valus.

Mul võimalik ka viited erinevatele põhihaigustele, aga nii vara veel ei ootaks (klapid läbi, liigesed annavad märku?).

Ausalt öeldes ei teagi miks. Traumat ei olnud, kukkunud ei olnud, lihtsalt ühel päeval ei jõudnud enam tühja teelusikatki tõsta. See juhtus juba 20a tagasi ja siiani plaat sees.

Mure, et igat tööd teha ei saa, kus suur käeline koormus, nagu toateeninduses pesuruumide nühkimine ja raske leida ka lasteaiaaegadega sobivat kohta, kuid mis pensioni ma tulevikus tahan, kui tööstaaź puudub?

Kui sul on probleem püsiv, siis lase ka uuringud teha!

Kas ortoosi ja valuvaigistitega pole võimalik töötada? Alustades ongi esialgne shokk, see võib ajaga paremaks minna.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada annab katseajal töölepingu lõpetamine misiganes põhjusel õiguse töötuskindlustusele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tuleb sellist asja uurida Töötukassast. Arst ei tea sellistest asjadest midagi. Ja miks peakski?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta ette, mis tööd sa siis üldse teha saad, kui 0,75 kohta põrandapühkimist ja pesuvahetamist ka juba üle jõu käib! Milline on töö, kus käsi üldse vaja pole?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta ette, mis tööd sa siis üldse teha saad, kui 0,75 kohta põrandapühkimist ja pesuvahetamist ka juba üle jõu käib! Milline on töö, kus käsi üldse vaja pole?

No näiteks mistahes kontoritööl on käsi ikka märksa vähem vaja kui tube koristades.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta ette, mis tööd sa siis üldse teha saad, kui 0,75 kohta põrandapühkimist ja pesuvahetamist ka juba üle jõu käib! Milline on töö, kus käsi üldse vaja pole?

Korraga on tööl 2 inimest, kellest üks vahetab voodipesu ja võtab tolmu, teine küürib WC-duśśiruumi-vanni-kraadikausi puhtaks… Ja vot mina olen see küürija.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.06 11:28; 01.06 14:35; 01.06 19:40; 02.06 11:35; 02.06 16:46; 02.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuskindlustushüvitise tingimuseks on lisaks sobivale töölepingu lõppemise põhjusele (nt katseaejal) ka viimase 36k jooksul vähemalt 12k töötuskindlustusstaaži ehk palga saamist.

Töövõimetoetuse jaoks on oluline 14päeva jooksul peale töö lõppu töötuks registreerida (kui töötamine on hetkel ainus alus töövõimetoetusele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See juhtus juba 20a tagasi ja siiani plaat sees.

Mure, et igat tööd teha ei saa, kus suur käeline koormus, nagu toateeninduses pesuruumide nühkimine ja raske leida ka lasteaiaaegadega sobivat kohta, kuid mis pensioni ma tulevikus tahan, kui tööstaaź puudub?
[/quote]
Kui vana sa oled? 20aastat on kätega probleem ja siis räägid lasteaia aegadega sobivast tööst? Ja noh, kui randmed on haiged, nii haiged, et nende tõttu lausa osaline töövõimetus on määratud, siis toateenija töö ei ole küll sinu jaoks…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katseaeg on ette nähtud selleks, et töötaja saab katseaja käigus hinnata, kas ta suudab ja tahab kokkulepitud tööd teha. Osapooltel on võimalus jõuda katseajal selgusele, kas selline suhe vastab nende tahtele või mitte.

Tööandja peab töölepingu ülesütlemist katseajal põhjendama ehk nimetama põhjused, miks töötaja ei sobi tegema kokkulepitud tööd. Töötaja ei pea katseajal töölepingu ülesütlemist põhjendama.

Tööandja ja töötaja võivad katseaja jooksul öelda üles nii tähtajalise kui ka tähtajatu töölepingu 15-kalendripäevase etteteatamisega. Ülesütlemisavalduse võib anda ka katseaja viimasel päeval. Sellisel juhul ei lõppe töösuhe katseaja viimasel päeval, vaid etteteatamistähtaja möödumisel, see tähendab 15 kalendripäeva möödumisel. 

Töötukassast ei pea Sa hetkel midagi uurima. Kui oled viimase 3 aasta jooksul 12 kuud töötanud ning viimane töösuhe lõppeb katseajal (TLS paragrahv 86 lg 1), siis tekib õigus ka töötuskindlustushüvitisele. Tuleb tööandjale esitada avaldus töösuhte lõpetamiseks (veendu, et tööandja sisestab töötamise registrisse katseaja paragrahvi), võtta end töötuna arvele ja esitada avaldus töötuskindlustushüvitise taotlemiseks.

Kui oled töövõimetoetuse saaja, siis peaksid peale töösuhte lõppemist end 14 kalendripäeva jooksul töötuna arvele võtma, et toetuse maksmist ei lõpetataks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 15:26; 02.06 17:33; 03.06 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana sa oled? 20aastat on kätega probleem ja siis räägid lasteaia aegadega sobivast tööst? Ja noh, kui randmed on haiged, nii haiged, et nende tõttu lausa osaline töövõimetus on määratud, siis toateenija töö ei ole küll sinu jaoks…

Olen 36 a-ne ja mul on 5 a-ne laps.

Töötukassast ei pea Sa hetkel midagi uurima. Kui oled viimase 3 aasta jooksul 12 kuud töötanud ning viimane töösuhe lõppeb katseajal (TLS paragrahv 86 lg 1), siis tekib õigus ka töötuskindlustushüvitisele. Tuleb tööandjale esitada avaldus töösuhte lõpetamiseks (veendu, et tööandja sisestab töötamise registrisse katseaja paragrahvi), võtta end töötuna arvele ja esitada avaldus töötuskindlustushüvitise taotlemiseks.
Kui oled töövõimetoetuse saaja, siis peaksid peale töösuhte lõppemist end 14 kalendripäeva jooksul töötuna arvele võtma, et toetuse maksmist ei lõpetataks.

Enne nüüdset lasteaiaaegadega sobivale tööle saamist olin pea 1.5 a töötuna arvel ja istusin kodus ja kandideerisin tulutult. Kontoritööle tahavad mingit spets.haridust, kuid mul kõrgharidus raamatupidamises, mis pole rakendust saanud ja kõik ununud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.06 11:28; 01.06 14:35; 01.06 19:40; 02.06 11:35; 02.06 16:46; 02.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid töötuna arvel, kas said töötuskindlustushüvitist, töötutoetust või töövôimetoetust?
Kui nüüd hüvitisele või töötutoetusele ei peaks õigust olema, siis saab töötukassa ehk mingi koolitusega aidata, mis paremale tööle aitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 15:26; 02.06 17:33; 03.06 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid töötuna arvel, kas said töötuskindlustushüvitist, töötutoetust või töövôimetoetust?

Kui nüüd hüvitisele või töötutoetusele ei peaks õigust olema, siis saab töötukassa ehk mingi koolitusega aidata, mis paremale tööle aitaks.

Viimane töösuhe lõppes töövaidluskomisjonis paragrahviga tööandja kahjuks, sellep. toetust saingi. Koolitustel ma tahaksin küll hea meelega käia, kuid takistuseks oligi see, et kursused õhtusel ajal ja lapsehoidjat pole.
Kui ma nüüd lahkun nn omal soovin (tervise tõttu), siis ei peaks ma ka toetust saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.06 11:28; 01.06 14:35; 01.06 19:40; 02.06 11:35; 02.06 16:46; 02.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane töösuhe lõppes töövaidluskomisjonis paragrahviga tööandja kahjuks, sellep. toetust saingi. Koolitustel ma tahaksin küll hea meelega käia, kuid takistuseks oligi see, et kursused õhtusel ajal ja lapsehoidjat pole.
Kui ma nüüd lahkun nn omal soovin (tervise tõttu), siis ei peaks ma ka toetust saama.

Traditsiooniline pere? Kus siis “põlvnemise” mees on?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba said töötukassast hüvitist ja uuesti 12 kuud töötanud ei ole, siis hüvitisele õigust ilmselt ei teki ja kui saad hetkel töövõimetoetust, siis paraku samaaegselt ei maksta ka töötutoetust.
Kursusi ju erinevaid ja töötukassal on mitmeid teenuseid, sh vist ka hooldusteenus nt kursuste ajaks.
Arvele tasuks end ikka võtta, kui oled otsustanud, et praegune töö ei sobi mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 15:26; 02.06 17:33; 03.06 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi endale assistendi või klienditeenindaja tööd meditsiinis. Palk pole suur, aga töö arvuti taga ja sulle sobivatel kellaaaegadel. Jälgi kuulutusi, kogu aeg otsitakse.
Olemasolev kõrgharidus suur pluss. Sellelt kohalt tulevikus hea edasi minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidaja eeldab täpsust? Andmesisestajaid on kõikjal vaja, äkki kandideerid kuhugi sel alal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 13:26; 03.06 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvele tasuks end ikka võtta, kui oled otsustanud, et praegune töö ei sobi mitte.

Osalise töövõimega inimesel on lausa kohustus end arvele võtta, et mitte töövõimetoetusest ilma jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei kujuta ette, mis tööd sa siis üldse teha saad, kui 0,75 kohta põrandapühkimist ja pesuvahetamist ka juba üle jõu käib! Milline on töö, kus käsi üldse vaja pole?

No näiteks mistahes kontoritööl on käsi ikka märksa vähem vaja kui tube koristades.

No kui ta toateenijaks kandideeris, siis vaevalt tal kontoritööks vajalikku haridust on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis TL lõpetamine katseajal tervise tõttu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.