Esileht Lapse ootamine TMI* Kõhukinnisus raseduse alguses

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: TMI* Kõhukinnisus raseduse alguses

Postitas:

Kuidas leevendate rasedusega kaasnevat kõhukinnisust?
Käin suuremal hädal maksimaalselt kord kuni kaks nädalas ja ei punnita suurt midagi välja.
Joon palju vett, söön tasakaalustatud toitu, lisaks kiivisid, keefiri ja kuivatatud ploome igapäevaselt. Varasemalt on seedimise kiirendamisele kaasa aidanud teravama toidu söömine – õnneks maitseb väga terav toit ja olen seda alati söönud. Nüüd aga võin nt tavalise purgi marineeritud jalapenosid korraga ära süüa ja midagi ei muutu.
Proovisin arsti soovitusel kuu aega probiootikume, kuid ka need ei mõjunud.
Toimib ainult lokaalne lahtisti, nt Microlax, aga seda ei soovitanud arst pidevalt kasutada, sest soolestik muutub n.ö ‘laisaks’.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 17:02; 26.07 20:31; 27.07 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kahjuks sama mure. Rasedust hetkel 6 nädalat ja kõhukinnisus vaevanud algusest peale. Veidi on aidanud ploomide söömine, kiivid ei näi mõjuvat. Vastik raske tunne on pidevalt, ootan ka nõuandeid 🙁
Kas kestab niimoodi 9 kuud järjest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3.rasedus ja kõigiga on olnud kõhukinnisus, ei aita ei ussi- ega püssirohi. Kõhukinnisuse tõttu on ka suur kaaluiive rasedustega olnud 16-25kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3.rasedus ja kõigiga on olnud kõhukinnisus, ei aita ei ussi- ega püssirohi. Kõhukinnisuse tõttu on ka suur kaaluiive rasedustega olnud 16-25kg.

Mul täpselt sama mure. Esimese trimestri lõpp pole veel käes, aga juba kaalu ligi 4kg juures.

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 17:02; 26.07 20:31; 27.07 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aitas ka vaid sünnitus. Kinnisus kestis lõpuni. Kaalutõus oli ka suur peaaegu 30kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3.rasedus ja kõigiga on olnud kõhukinnisus, ei aita ei ussi- ega püssirohi. Kõhukinnisuse tõttu on ka suur kaaluiive rasedustega olnud 16-25kg.

16-25 kilo tuli juurde, sest sa ei käinud suurel hädal? Võimatu, selline mass ei saa sooltes olla, see lõppeks surmaga.

Aitab nt. aktiivne liikumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul annab leevendust kombinatsioon duphalac (apteegis käsimüügis), ploomimahl ja erinevad pähklisegud. Ja vedelikku üritan ka teadlikult rohkem tarbida, sest tavapäraselt ma väga palju vett ei joo.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar päeva paastupäeva teha, et eelnev mass jõuaks ära laguneda. Nisutooted miinimumi, põhirõhk köögiviljal

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3.rasedus ja kõigiga on olnud kõhukinnisus, ei aita ei ussi- ega püssirohi. Kõhukinnisuse tõttu on ka suur kaaluiive rasedustega olnud 16-25kg.

16-25 kilo tuli juurde, sest sa ei käinud suurel hädal? Võimatu, selline mass ei saa sooltes olla, see lõppeks surmaga.

Aitab nt. aktiivne liikumine.

Kõhukinnisusest tingitud kaalutõus on täiesti reaalne. Ei leidnud hetkel ühtegi head eestikeelset artiklit, aga guugelda nt inglise keeles märksõnu ‘constipation weightgain’ . See on seotud pigem aeglustunud ainevahetuse ja kehas vee kinni hoidmisega, mitte sooltes oleva roojamassiga.

Teemaalgataja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 17:02; 26.07 20:31; 27.07 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan minna ITKsse toitumise loengusse.. seal näiteks mainti Chia seemneid. Endal seda muret ei ole, pigem on asi vastupidine.

Mari

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul aitas koortega kiivi söömine. Oleks küll nagu karvast hiirt söönud, aga lõi torud puhtaks nagu Torusiil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka kiivit, nagu mu ämmaemand ütles. Küll aga mitte koorega. Aitab. Ploome söön ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine TMI* Kõhukinnisus raseduse alguses