Esileht Kodunurk To

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: To

Postitas:
Kägu

Tomatitaimed aknalaual ja õitsevad. Esimest aastat kasvatan ise seemnest. Nüüd mure, mis peale hakkan. Liiga vara, et kasvuhoonesse panna ja olen lugenud, et kui juba õitseb siis taim enam juurestikku edasi ei tugevamaks ei kasvaya ja taim jääb nõrk.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On need sul madalakasvulised kirsstomatid? Kui jah, siis tõesti ei juurdu pärast õitsema hakkamist enam nii hästi. Mis siis teha? No võta need paar esimest õit ära ja/või istuta hetkel nii suurde potti kui saab ja pärast pane kasvõi koos potiga kasvuhoonesse. Kui mullapall on õitsema hakkamise ajaks piisavalt suur, ei olegi sest enam lugu, et juurekasv edaspidi on tagasihoidlik.

Kui need ei ole madalakasvulised pisikesed kirsstomatitaimed, siis juurduvad nad ka pärast õitsema hakkamist suurepäraselt ja ei pea üldse muretsema.

Kus Eesti piirkonnas sa elad? Ma elan keskmiselt soojas piirkonnas ja siin võib juba reedel/laupäeval tomatid kasvuhoonesse istutada, siis on suuremad öökülmad möödas (vastu neljapäeva pidi olema päris külm) ja kui edaspidi peaks veel kerge öökülm tulema, saab tomateid kaitsta nii, et paned katteloori 3-4kordselt taimedele peale. Kurk sellist kohtlemist ei talu, aga tomatiga ei juhtu midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurk jah külma ei kannata.

Meil on tihtipeale olnud kasvuhoonesse istutamise ajaks tomatitel õienupud ja õied küljes, mitte midagi pole nendega juhtunud. Kui taimed on pikaks veninud, siis istutatakse need veel varrega sügavamale või viltu, isegi varrest ajab taim uusi juurealgeid. Rõdutomatil võib jääda jah kasv kinni, kui õitsema hakkab, nendega mul palju kogemusi pole. Eelmise soovitus praegu suuremasse potti ümber istutada on hea, siis hilisem kasvuhoonesse istutamine traumeerib vähem. Enne kasvuhoonesse istutamist tuleb taimi natukene harjutada väliskliimiga, viia päeval soojaga õue ja tõsta ööseks uuesti tuppa. Eks oleneb ka kasvuhoonest, kui hästi sooja-külma isoleerib jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kõrgetel kirsstomatitel olid eelmine aasta tomatid küljes enne, kui õue istutada jõudsin. Mingit põdemist ei tähendanud, hakkasid pärast istutamist kiiresti edasi kasvama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa nüüd suuremasse potti istutad, siis ta vabalt saab kuni kasvuhoonesse istutamiseni hakkama, väikse poti sees jääb toitainetest äkki väheks. Tomatil pole nagunii tohutu võimast juurestikku, niiet ülisuurt ruumi ta ei vajagi, seepärast saavad väiksekasvulised tomatitaimed ka rõdupotis jne hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk To