Esileht Koolilaps Toa korrashoid

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Toa korrashoid

Postitas:

Kuidas olete saavutanud selle, et laps hoiab toa korras ja hoiab ka oma riided korras?
Ma enam ei jaksa, olen igasuguseid süsteeme välja mõelnud, ükski ei toimi üle nädala-paari.
Tuba nii kohutav ja riideid ei jaksa enam pesta ja triikida. Toa põrand on koguaeg asju täis, astuda pole võimalik. Riided lendavad seljas põrandale. Ja no põrandalt enam selga ei pane ju, seega jälle pessu ja nii mitu paari riideid päeva jooksul. Tegemist siis kohe üheksaseks saava tüdrukuga, peaks nagu aru pähe juba tulema. Räägid, siis lubab, et hakkab korda hoidma ja hoiabki järgmise päevani ja siis vana rada edasi. Vahepeal tuba vaadates tuleb selline masendus peale. Mida küll teha, andke soovitusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 08:53; 23.04 11:15; 23.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused meetmed mõjutavad ja motiveerivad vaid ajutiselt. Pigem on nii, et kel on kalduvus lohakusele, see nii ka jääb aastateks. Reeglina kasvavad nad sellest edaspidi välja. Omal on 10-aastane tüdruk, kelle tuba on minu silmis täielik kaos. Tema ise orienteerub oma asjades ja kord-paar nädalas paneb ka riided korralikult kappi, sest ega muidu vist \”rahu\” ei saa;) Aga jah, olen samuti maadelnud selle probleemiga juba pisikeset peale, tundub, et tulutult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Soovitan lugeda \”Kuidas rääkida lastega nii, et nad kuulaksid, kuulata nii, et nad räägiksid\”

Sealt leiad erinevaid meetode. Ei tasu alahinnata ka lapse võimet probleemile lahendusi genereerida. Kuidas sellist läbirääkimist juhtida ja kuidas mõlemale osapoolele enam-vähem rahuldavaid lahendusi leida ja neid lahendusi ja realiseerida – selle kohta võid ka nimetatud raamatust ideid leida.

Oluline koht korra hoidmisel on ruumi planeerimisel, logistikal. Kui asjade, riiete ärapanemise kohad on läbimõeldud, mugavad kasutada, siis on ka kergem korda hoida.
Nüüd kevadel on just õige aeg kõik asjad üle vaadata, vb saab pooled asjad aktiivsest kasutusest kokku pakkida ja toast üldse välja tõsta pööningule, keldrisse)
Üks asi, mis tihti riideid vahetaval lapsel võiks toas olla on \”jalgadel riidepuu\” või siis sobib tütarlapsele rätseppa mannekeen (mina leidsin sellise vararealiseerimisest, katsin fuksiaroosa riidega üle ja väga äge), sinna saab heita ja riputada veel mitte päris musti riideid, samuti võib olla ka ju mustapesu korv lapse oma toas.
Kestvamaid tulemusi saad ikka ainult kiitusega ja positiivsusega motiveerides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sama teema. kõige hullem on see kohe-üheksane, kes varem oli kõige hoolikam koristaja. vist terve kooliaasta jooksul ei ole tal sõbrannad külas saanud käia, sest tuba on segamini. aga tal pole sellest sooja ega külma, käibki siis hoopis sõbrannade juures. ma ei tea, mis ta põhjenduseks toob, kui teised küsivad, kas sinu juurde saab…

riideid on meie lastel õnnetuseks nii palju, et isegi kui terve nädala jooksul pessu ei viiks ja kuskile vedelema jätaks, siis ikka on midagi selga panna. nii hull meil asi siiski ei ole, et terve toapõrand riideid täis oleks, aga no siia-sinna neid ikka vedelema jääb. kõige rohkem ajab mind hulluks, kui tuleme kuskilt vähe paremate riietega ja need siis õhtul vannituppa hunniku (kolm last) moodustavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 10:44; 23.04 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen proovinud ka seda, et ei korista, aga esiteks ei saa ma siis seal põrandat pesta ja siis tassib sealt kogu tolmu ja prahi mulle mööda elamist laiali, teiseks ka meil riideid palju, nii et jagub nädalaks-paariks iga päev vahetades, kolmandaks, kui laps kooli mustade, räpaste ja kortsus riietega läheb, siis õpetajad ei arva, et ema nüüd kasvatab last, vaid et ema ei hoolitse oma lapse eest, seega sellega teen karuteene endale.
See riidenagi mõte muidugi päris hea, aga kui tõesti ühtegi suurepärast nippi ei tule, ehk jagate siis vähemalt oma motiveerimis nippe, kas on mingid tabelid? Kuidas on mõtekam, kas see, kui korras tuba= autasu või segi tuba=millegist ilma jäämist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 08:53; 23.04 11:15; 23.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka selline räpakollist tütar. Teda lihtsalt ei huvita, et tal enam puhtaid sokke jalga pole panna. Pesukorvi viisin tema tuppa, ikka ei pane sinna.
Mõtlesin juba, et teen nagu väikelapsele A1 paberist tabeli, kuhu panen päevased ülesanded kirja, et must pesu pesukorvi, hommikul voodi ära teha, tuba ülepäeviti tolmuimejaga üle võtta jms ja auhinnaks näiteks kord kuus väljasõit kuhugi või sõbrannadega kinno või mida ta sooviks.
Samas on vanus küll juba selline, et nii suva ei tohiks olla. Endal ju korras toas parem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas olete saavutanud selle, et laps hoiab toa korras ja hoiab ka oma riided korras?
Ma enam ei jaksa, olen igasuguseid süsteeme välja mõelnud, ükski ei toimi üle nädala-paari.
Tuba nii kohutav ja riideid ei jaksa enam pesta ja triikida. Toa põrand on koguaeg asju täis, astuda pole võimalik. Riided lendavad seljas põrandale. Ja no põrandalt enam selga ei pane ju, seega jälle pessu ja nii mitu paari riideid päeva jooksul. Tegemist siis kohe üheksaseks saava tüdrukuga, peaks nagu aru pähe juba tulema. Räägid, siis lubab, et hakkab korda hoidma ja hoiabki järgmise päevani ja siis vana rada edasi. Vahepeal tuba vaadates tuleb selline masendus peale. Mida küll teha, andke soovitusi.[/tsitaat]
kuueaastasega rakendan järgmist poliitikat – kui ajab toa segamini ja suundub järgmise tegevuse juurde, suunan külmalt tagasi – mine korista ära. Järjekindlalt, kaubelda ei lase. Hommikul ärgates mängida enne ei tohi, kui voodi korda tehtud. Multikat enne ei näe, kui tuba koristatud. Unejuttu enne ei saa, kui tuba koristatud, ja kui see liiga palju aega võtab, siis ei jõua üldse unejuttu lugeda.
Ka kogemata-puhkudel samamoodi – ajab piimaklaasi maha, koristab ise ära.
Ilma emotsioonitsemiseta, ilma kurjustamata ja absoluutselt ilma pikkade teoreetiliste loenguteta. Lihtsalt – igaüks, kes juba suudab, kasib enda järelt ise.
Lisaks paneb ta näiteks oma puhta pesu ise oma sahtlisse, jne.
Loodetavasti saan sellega poisile koristamisharjumuse nii sisse drillitud, et 9aastaselt see veel meelest ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 11:53; 23.04 12:01; 28.04 11:33; 28.04 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil sama teema. kõige hullem on see kohe-üheksane, kes varem oli kõige hoolikam koristaja. vist terve kooliaasta jooksul ei ole tal sõbrannad külas saanud käia, sest tuba on segamini. aga tal pole sellest sooja ega külma, käibki siis hoopis sõbrannade juures. ma ei tea, mis ta põhjenduseks toob, kui teised küsivad, kas sinu juurde saab…

riideid on meie lastel õnnetuseks nii palju, et isegi kui terve nädala jooksul pessu ei viiks ja kuskile vedelema jätaks, siis ikka on midagi selga panna. nii hull meil asi siiski ei ole, et terve toapõrand riideid täis oleks, aga no siia-sinna neid ikka vedelema jääb. kõige rohkem ajab mind hulluks, kui tuleme kuskilt vähe paremate riietega ja need siis õhtul vannituppa hunniku (kolm last) moodustavad.[/tsitaat]
vannituppa moodustatud hunniku lükkad sa suurde musta prügikotti ja koti viid pööningule vms lastele ligipääsmatusse kohta. Koos taskus olevate asjadega. Kui seda piisavalt kaua teha, saavad lapsed ehk ¨okimeetodil selgeks, miks oma asju vedelema jätta ei tohi.
Kui sa seda siiski teha ei taha, siis lihtsalt hõikad lapsed kohe tagasi, kui nad vannitoast lahkuvad, ja käsid neil asjad ära korjata, vannitoa vabastada. Järjekindlalt.
Laste koristamisoskusele paneb põõna just see, kui ema neil nagu ori järel jookseb ja nende järelt kõik ise kokku korjab. Sinna juurde räägitud teoreetiline jutt ei aita midagi. Praktika on see, mis loeb.
Noh ja prioriteedid, prioriteedid – mis on teile tähtsam, kas see, et laps õpiks enda eest hoolitsema lõpuks, või see, et äkki õpetaja arvab teist halvasti? Nagu öö, minu meelest on emade ja isade ülesanne oma lapsest iseseisev inimene kasvatada, kes elu elementaarsete nõuetega hakkama saab, mitte õpetaja heakskiitu kerjata lapse kaudu ja oma edevust rahuldada hästiriietatud lapse abil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 11:53; 23.04 12:01; 28.04 11:33; 28.04 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vannituppa moodustatud hunniku lükkad sa suurde musta prügikotti ja koti viid pööningule vms lastele ligipääsmatusse kohta. Koos taskus olevate asjadega. Kui seda piisavalt kaua teha, saavad lapsed ehk ¨okimeetodil selgeks, miks oma asju vedelema jätta ei tohi.
Kui sa seda siiski teha ei taha, siis lihtsalt hõikad lapsed kohe tagasi, kui nad vannitoast lahkuvad, ja käsid neil asjad ära korjata, vannitoa vabastada. Järjekindlalt.
Laste koristamisoskusele paneb põõna just see, kui ema neil nagu ori järel jookseb ja nende järelt kõik ise kokku korjab. Sinna juurde räägitud teoreetiline jutt ei aita midagi. Praktika on see, mis loeb.
Noh ja prioriteedid, prioriteedid – mis on teile tähtsam, kas see, et laps õpiks enda eest hoolitsema lõpuks, või see, et äkki õpetaja arvab teist halvasti? Nagu öö, minu meelest on emade ja isade ülesanne oma lapsest iseseisev inimene kasvatada, kes elu elementaarsete nõuetega hakkama saab, mitte õpetaja heakskiitu kerjata lapse kaudu ja oma edevust rahuldada hästiriietatud lapse abil. [/tsitaat]
Kuule, halloo, mis jutt??????
Küsimus ei ole õpetaja heakskiitu kerjata, aga endast hoolimatu ema mujet ma ka jätta ei soovi. Samuti lapsele puhtaid riideid selga pannes ei rahulda ma oma edevust, vaid minu jaoks on vastuvõetamatu räpaste riietega inimene.
Üleüldse on imelikud sellised kommentaarid, kus hakatakse inimest tundmata tema kohta üldistusi tegema. Kallis inimene saa ei tunne mind ja ei tea mind, nii et ära tule minu kohta väitma ka seda, et ma olen edevust täis naine, kes kerjab teiste heakskiitu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 08:53; 23.04 11:15; 23.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma lapse toast korjan lihtsalt kola kokku ja panen seisma mõneks ajaks. Alles jäävad kooliasjad, vajalikud riided ja üht teist veel, millega pole võimalik segadust tekitada. Mida vähem asju, seda lihtsam on tuba korras hoida.
Teine asi, et võtan talt arvuti ära nädalaks-paariks, siis jääb rohkem aega tuba korras hoida.
Mõlemad toimivad ja üsna pikalt hoiab pärast tuba korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin oma esimese lapsega lihtsa reegli – kõik mis toa põrandal mitu päeva ripakil on ja oma kohta kuidagi üles ei leia, läheb äraviskamisele. Loomulikult ettehoiatamisega. Paar korda prooviti, et kas ikka tõesti. Kui ma prügikotiga tuuseldama hakkasin, sai kõik väga kiiresti korda. Edaspidi piisas mul ainult küsida, et kas saame kodus kraami jälle vähemaks kui kohe oli tuba korras.
Teine laps, ma näen, vajab koos tegutsemist. Sageli kutsub et emme tule appi. Siis koristame koos.
Eks iga vanem peab ise oma last hindama ja sobivama meetodi leidma, lapsed on ju erinevad. Ühele sobib premeerimine, teisele millestki ilma jätmine või hoopis mdagi muud.
Ma ise olin väga lohakas laps. Nüüd täiskasvanuna tagasi vaadates tean ka põhjust. Keegi ei õpetanud maast madalast kuidas asju korras hoida. Kõik sai segi aetud ja siis kästi ära koristada, aga lapse jõud ei hakka peale ja igakordsest koristamsest sai kannatus. Suuremaks saades püüdsid seda vältida kuidas võimalik ja ühel ajal kui vanemate surve jäi väksemaks, ei koristanud enam üldse.
Nii et igal lohakuse võivad olla erinevad põhjused. Ja seega ka erinev ravi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 17:17; 28.04 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu 14a poisil on oma segi tuba tema sõnade järgi-\”süstemaatiliselt organiseeritud\”, ta teab täpselt kus kõik asub

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
… lihtsalt hõikad lapsed kohe tagasi, kui nad vannitoast lahkuvad, ja käsid neil asjad ära korjata, vannitoa vabastada. [/tsitaat]

meil on see kehv asi, et lastel on oma vannituba, kus ma iga päev isegi ei käi mitte. vanust nii palju, et saavad ise pestud-kammitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 10:44; 23.04 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge ostke lastele nii palju riideid! Iga kord kui riidepoes vahvaid hilpe korvi laote, siis mõelge ometi ümber ja pange kokkuhoitud raha säästudeks.
Algklassi tüdrukule on max 3 paari teksaseid täiesti ok. Ega ta ei püherda ju enam poris nagu väikelaps. Minu tütar suudab käia oma 5 päeva ühtede teksadega järjest koolis, siis paneb pessu. Kui on ühed kooliriided, teised koduriided, siis polegi nii palju, mida maha loopida.
Riidekapis võiks olla vaba ruumi, kuhu need kooliriided silma alt ära torgata. Enamik inimesi ei viitsi riideid igapäevaselt riidepuude peale panna, peaks olema lihtsalt tühjem riiul. Eelmise hooaja riided hoiustada kindlasti mujal kapis, et lapsel oleks kergem sobivaid asju kiiresti leida.
Kellel on kodus toapõrand nii must, et hommikul ei kõlba maha pillatud teksaseid enam jalga tõmmata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks esimene kaose tekkimise põhjus vist olegi see, et asju on lihtsalt liiga palju. Meil on tütrel toas puidust riiete stange ja palju pappkarpe. Stange on küll väga kiiduväärt asi, sest kui tütar asjad ise kappi paneks, siis peaksin hakkama kappi koristama. Pappkarbid on ka head süsteemi jaoks, priuh, prauh paneb asjad karpidesse ja tuba ongi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vist küll väga vedanud. Mul on 9-aastane poiss, kes oma toa suudab täiesti korras hoida. Minu meelest on oluline tuba sisustada selliselt, et lapsel oleks lihtne seda korras hoida. Mustad riided viib ise alati vannituppa, puhtad paneb kappi ja kummutisse. Ma pole kusjuures mingit vaeva sellega näinud. Laps justkui saab ise aru, et nii on ja kogu lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 11:51; 25.04 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi mu nõudmised pole ka üle ootuste kõrged. Voodi saab ikka tehtud tal nii, et küürud seljas ja mänguasjad on ka seal kus nad on, aga mulle ei meeldigi piinlik kord. Seda ei nõua, et laps tolmu võtaks, või pesu/nõusid peseks. Mulle piisab, kui paneb mustad nõud kraanikaussi, riided ära ja mustad pesumasinasse. Ja mis korralagedus seal siis saab olla, ma ei saagi aru. Mänguasjad käivad mänguasjade riiulisse ja ühte suurde korvi. Raamatud, cd-plaadid, psp-mängud jne. on raamaturiiulis. Pallid on voodi all. Kirjutuslaua sahtlites on kirjutus/joonistusrtarvikud. Mis segadust siin olla saab üldse, ma ei näe varianti, kuidas oleks tal võimalik see tuppa üldse segi ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 11:51; 25.04 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 9-aastane tüdruk armastas ka varem riideid seljast põrandale visata ja siis need sinna jätta. Ja ega teda üldse ei häirinud, kui need pärast uuesti jälle selga pani. Siis ma üks päev vaatasin, et läheb kooli, kortsus ja mustad riided seljas. Saatsin vahetama ja teatasin, et tänasest päevast rändavad kõik põrandale jäetud riided otse prügikasti. Ilma täiendavate hoiatusteta. Ma pakun, et oma kümmekond asja sai ära visatud, ka üks tema lemmikseelik, enne kui asi kohale jõudis. Peale seda pole probleemi olnud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuule, halloo, mis jutt??????
Küsimus ei ole õpetaja heakskiitu kerjata, aga endast hoolimatu ema mujet ma ka jätta ei soovi. Samuti lapsele puhtaid riideid selga pannes ei rahulda ma oma edevust, vaid minu jaoks on vastuvõetamatu räpaste riietega inimene.
Üleüldse on imelikud sellised kommentaarid, kus hakatakse inimest tundmata tema kohta üldistusi tegema. Kallis inimene saa ei tunne mind ja ei tea mind, nii et ära tule minu kohta väitma ka seda, et ma olen edevust täis naine, kes kerjab teiste heakskiitu![/tsitaat]
Halloo, kui sinu jaoks peamine ja esimesena äramainitav mure on see, et \”lasekski muidu lapsel tema poolt ära määritud riietega kooli minna aga äkki õpetaja arvab minust muidu halvasti\”, siis see paraku ongi oma edevuse eelistamine lapse reaalsele kasvatamisele.
Kui sa lased lapsel minna mäkerdatud riietega kooli, õpib ta lõpuks ise valusatest kogemustest, et tema tegematajätmistel on tagajärjed.
Kui sa kogu aeg mõtled sellele, mida õpetaja sinust arvab, siis su laps ei õpigi oma asju ise ära panema.
Ja ma ei räägi sellest, et laps peaks kogu aeg räpaste riietega koolis käima, ei. Lihtsalt sellest, et kui muu ei aita – ja jutt ning sooja õhu väljalaskmine ei aita ju – siis tuleb talle ¨okiteraapia abil midagi selgeks teha.
See ei ole üldistus, see on sinu enda jutust tehtud loogiline ja konkreetne järeldus, et sinu jaoks on õpetajale hea mulje jätmine olulisem kui lapsele reaalse kogemuse andmine. Vähemalt praegu ja selles konkreetses asjas küll.

hah, juba su praeguse kommentaari sõnastus…
\”endast hoolimatu ema muljet ma küll jätta ei kavatse\”
Kas siis olulisem on mulje jätmine kui tegelik olemine? Hoolimatu ema on see, kes last iseseisvaks eluks ette ei valmista. Kui sa reaalselt tahad olla hooliv ema, siis loobu selle hooliva ema MULJE taga ajamisest – mulje ja tegelikkus on tihti hoopis erinevad asjad.

Vaata, need emad, kes aegajalt tulevad perekooli küsima, kuidas oma lapse eest kooliülesandeid ära teha, need ka JÄTAVAD MULJET, et nende laps on tark ja tubli. Aga reaalsus on mis?
Loodetavasti sa ei solvu selle analoogi peale, sinu lapse õpiharjumuste kohta see ei käi, see on lihtsalt võrdluseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 11:53; 23.04 12:01; 28.04 11:33; 28.04 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

midagi pole parata, ikka emad vaatavad, milline laps välja näeb. ma isegi. see haletsushoog käib nagu automaatselt. täna nt nägin hommikul poest tulles üht u 10a last, ta oli iilmselt emaga. lapsel riided mustad, ei istu seljas. ja hoobilt mind tabab haletsushoog.
ja mitte üldse ei mõtle ma et äkki ema teeb talle shokiteraapiat, et ei pese enam riided.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 15:14; 28.04 15:50; 28.04 18:02; 29.04 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav on see, et te siin rõhute, et ema ei valmista last iseseisvaks eluks ette. see tähendab mida?
minu 11a ei korista ka. ja ei pane asju tagasi ja me elamine on hullumaja. mitte vaid ta tuba.
samas ta kindlalt oskab teha kõiki neid asju, nagu koristamine, ja raamatu järgi söögid ja oskab pesu pesta masinaga ja tolmu tõmmata.
et mida te nagu mõtlete selle kogemuse all või iseseisvaks eluks ettevalmistamise all. vaatamata sellele et ta kõike seda oskab, ta seda ikkagi ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 15:14; 28.04 15:50; 28.04 18:02; 29.04 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga päev ei olegi tuba korras ja ei nõuta ka. Koristamine on kord nädalas. Ise on süüdi kui oma asju ei leia. Riideid peseb masin, laste asi on nad pessu suunata. Kui seljas musti riideid näen, käsin kohe pessu viia. Riideid ei triigi. AInult peo riided vajavad triikrauda. Ülejäänud lähevad nii selga nagu kuivatist tulevad.

Miks ei tohi põrandal vedelevat asja selga panna? põrand on ligane? aga riietega põrandal istuda on lubatud?

Ja enne kui keegi voodi ära teeb, peab voodil laskma pool tundi tuulduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui sa lased lapsel minna mäkerdatud riietega kooli, õpib ta lõpuks ise valusatest kogemustest, et tema tegematajätmistel on tagajärjed.
[/tsitaat]

Mis nimelt need valusad kogemused peaks olema, millest laps õpib?
Mina kasutasin seda meetodit ka, laps ei saanud koolist küll mitte mingeid valusaid kogemusi, millest ta midagi õppinud oleks. Sõbrad jäid ikka samaks, naersid küll, et sul on kooli kõige hullemini kortsus riided ja paar tüdrukut oli maininud, et fui, su särk haiseb, aga sellepärast keegi tema sõprusest ei loobunud, ka tüdrukud mitte ja absoluutselt MITTE MIDAGI kasvatuslikku ei juhunud. Kui ma küsisin, et kas sul endal ei ole paha kui sa selline välja näed, öeldi, et tal on kama, millne ta välja näeb ja mis sel tähtsust on.
Nii et soovitus räpakoll kooli saata ei pruugi absoluutselt töötada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 17:17; 28.04 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult, sest lastele on ju õpetataud et sõprus on enamat kui puhas särk. ja teatud eas on pop olla reegelid rikkuv või üldise korra eiraja. st et kui tuba segi, siis oled sa hoopis ise otsustaja, mitte memmekas kaaslaste silmis.
mul laps käis ka külas väga segi sõbranna toas. ütles et olid riided kokkupoole pildunud ja mahtusid diivanile istuma küll. et teda polmnud häirinud ja tegelt ei olevat see tema asi ka, vo on kiired ajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 15:14; 28.04 15:50; 28.04 18:02; 29.04 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]huvitav on see, et te siin rõhute, et ema ei valmista last iseseisvaks eluks ette. see tähendab mida?
minu 11a ei korista ka. ja ei pane asju tagasi ja me elamine on hullumaja. mitte vaid ta tuba.
samas ta kindlalt oskab teha kõiki neid asju, nagu koristamine, ja raamatu järgi söögid ja oskab pesu pesta masinaga ja tolmu tõmmata.
et mida te nagu mõtlete selle kogemuse all või iseseisvaks eluks ettevalmistamise all. vaatamata sellele et ta kõike seda oskab, ta seda ikkagi ei tee.[/tsitaat]
Üks asi on oskus, teine asi on harjumus ja harjumuse jõud on suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 11:53; 23.04 12:01; 28.04 11:33; 28.04 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

alustame sellest harjumusest, kui nullist.
selge see et meie lastel pole seda harjumust. mis iganes põhjustel. minul nt endal muutus koristamine väga vastikuks, sest ema kujundas harjumust sahtlite ümbervalamise näol ja pideva nõudmise ja pahandamise näol ja asjade ühte hunnikusse või kotti toppimise näol. seda kotti pidin siis mina harutama ja oma asju siluma. lõpuks oli nii, et ma koristasin seepärast et kodusõda vältida, mitte et ma ise tahaks. ja nii kui ma oma elu peale sain, ma mitmeid aastaid filosofeerisin koristamise üle, aga ma ei pingutanud koristada.
kuidas kujundada harjumust 9aastastel? ei maksa öelda, et oleks pidanud varem kujundama. äkki ma seepärast ei suutnudki head harjumust kujundada, et mul oli veel endal kõrvus mu oma ema hääl, kujundamas mus koristusharjumust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 15:14; 28.04 15:50; 28.04 18:02; 29.04 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kaks tütart 5 aastase vanusevahega. ja nagu öö ja päev. ühel on kõik kõige paremas korras alati, teisel on pidev segadus. kui nad veel ühes toas elasid, siis üks pool oli korras ja teine segamini. nooremal ehk segadusetekitajal hetkel vanust 16 ja no ongi tuba segamini enamik aega. aga kuna see on tema tuba , siis ise teab. ilmselt ma kunagi ka riidlesin , aga nähes , et sellel mõtet pole ,siis loobusin.
ja kui on vaja , siis koristab. väga hästi saab hakkama kogu maja koristamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Toa korrashoid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.