Esileht Väikelaps Tobe šokolaadimunajaht

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Tobe šokolaadimunajaht

Postitas:

Kas on ka mõni tibununnunännu emme veel olemas, kes ei korralda lastele seda tobedat šokolaadimuna jahti?

0
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 00:00; 11.04 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt südaööl 00:00 hakkas katus sõitma?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A. Einstein ütles, et kui sa tahad et sul lapsed kasvavad intelligentseteks, loe neile muinasjutte. Kui sa soovid, et neist saaks veelgi intelligentsemad, loe neile veel rohkem muinasjutte.

Mis halba on fantaasiamängudes ja muinasjuttudes?
Kui sa ei soovi šokolaadimune, tee ise värvilisi mune, tee mänguasjajaht vms.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi hambahaldja värk. Ja ei tee seda kah. Šokolaadimuna värki teen, pikk nv kodus passida, mingitki tegevust ja elevust lisaks munade värvimisele.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tee, pole lisašokolaadi neile vaja 😉 Ma võin neile ükskõik mida sinna aeda või tuppa ära peita, ikka on rõõmsad. Kuigi teist aastat järjest peidan munakujulisi kriite (talvel olid ju ära pandud, paras aeg välja tuua).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil toimub TAVALISTE värviliste munade jaht. Ei pea vajalikuks lisa šokolaadi lastele sisse toppida ja kujundada harjumust, et lihavõtted on šokolaadi söömise aeg. Täpselt sama tobe nagu Halloween. Kommerts. Aga tänapäeva tibnunnunännu emmedeks see paljudele on arusaamatu.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 00:00; 11.04 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

šokolaadimunad on needus, äärmiselt laastavad laste hammastele ja tervisele üldiselt. Julm suhkrumass.
Hambahaldjas on köömes selle kõrval, vähemalt pole ebatervislik

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil toimub TAVALISTE värviliste munade jaht. Ei pea vajalikuks lisa šokolaadi lastele sisse toppida ja kujundada harjumust, et lihavõtted on šokolaadi söömise aeg. Täpselt sama tobe nagu Halloween. Kommerts. Aga tänapäeva tibnunnunännu emmedeks see paljudele on arusaamatu.

Mulle on jällegi arusaamatu, miks sind torgib, mida keegi teine ema oma lastele korraldab või teeb. Ela oma elu.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

šokolaadimunad on needus, äärmiselt laastavad laste hammastele ja tervisele üldiselt. Julm suhkrumass.

Hambahaldjas on köömes selle kõrval, vähemalt pole ebatervislik

Väikesed ja seest täis šokolaadimunad on umbes pool šokolaadikommi, suured seest tühjad ehk ühe-kahe tüki jagu tavalist šokolaadi? Kindlasti annaks midagi palju hullemat süüa.
Aga ma unustasin osta, nii et meil ei tule mingit jahti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina korraldan lastele aardejahi, kus peidan neile aeda ära väikese jänesekõrvadega koti, kus on sees mõlemale üks mänguasi, päikeseprillid, mõned raamatud ja mõned sokolaadist jänesed. Ajad on niigi rasked, lapsed ei saa oma trennides käia, ei saa oma sõpradega kohtuda, oma vanavanemaid näha jne siis võin neile vähemalt midagigi korraldada, mis tuju tõstab. Kui lapsed lihavõttel sokolaadi söövad siis vaevalt nende hambad ja elu kohe rikutud on.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole lapsed ammu šokolaadi saanud, pole üle kahe nädala poes käinud. Nüüd käisin ja ei tee see šokolaad neile midagi halba, järgmised kaks nädalat peavad jälle kissellist, kompotist ja külmutatud marjadest magusaisu täis saama. Igapäevaselt me tegelikult magusat ei söögi.

Aga peitus ja asjade otsimine on läbi aegade olnud laste jaoks üks toredamaid tegevusi. Mina peitsin näiteks kogu meie kodumetsa šokolaadimune (pisikesi) täis ja lastel õnnestus hommikul kolmekesi kõik munad kändudest, urgudest, õõnsustest ja puukoore pragudest üles leida. Olid üle loetud ja lapsed teadsid, palju kokku peab leidma.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 13:00; 14.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina peitsin ka mõned kinderid ära. Võid minestada või kulmu kergitada. Oot, võid veel pöördesse minna, munad värvimine ära juba reedel.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina korraldan, peidan tuppa hulgim pisikesi mune.
Eriti meeldib kõigile see, et osa neist jääb alati õigel päeval leidmata ja tulevad välja järgnevate kuude jooksul – suvalisel ajal jaanipäeva paiku võib juhtuda, et keegi karjatab rõõmsalt: “Muna!”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

šokolaadimunad on needus, äärmiselt laastavad laste hammastele ja tervisele üldiselt. Julm suhkrumass.

Hambahaldjas on köömes selle kõrval, vähemalt pole ebatervislik

3 last, šokolaadimune korjavad, kõige vanem küll juba solidaarsusest :). Hambaauke pole, kõigil kenad valged hambad. Päkapikud käivad ka ja toovad kommi. Ei riku need pühad midagi hambaid, kui muidu hoolsad ollakse. Pidev näksimine, magusad joogid, sama lusika kasutamine (või lutt ema suust läbi…) – need rikuvad palju rohkem kui üks šokolaadimuna kord aastas. Ja kohe ei pea ju ära sööma – meil jõuluaegseid komme senimaani alles…

Jah on küll välismaa komme, aga erinevalt Halloweenist, iga pere siseasi – kes tahab, see korraldab, kes mitte, ei korralda. Ei pea võõrastesse aedadesse mune küsima minema 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil toimub TAVALISTE värviliste munade jaht. Ei pea vajalikuks lisa šokolaadi lastele sisse toppida ja kujundada harjumust, et lihavõtted on šokolaadi söömise aeg. Täpselt sama tobe nagu Halloween. Kommerts. Aga tänapäeva tibnunnunännu emmedeks see paljudele on arusaamatu.

Sellised munajahid toimusid juba esimese vabariigi ajal, samuti paljudes peredes ka nõukaajal. Tänapäevane komme?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsepõlvest mäletan, et igasugused traditsioonid olid toredad, eriti need, mis ekstra lastele tehti – päkapikud, jõuluvana, pidulik esimese septembri koogisöömine perega, pidulik viimase koolipäeva tähistamine, sünnipäevad. Rohkem polnudki vist?

Munajahi tegin, aga shokolaadimune oli ainult kaks, lisaks tavalised värvitud munad, paar mänguasja ja kleepsud. Lastel oli väga tore otsida ja leida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina väike olin, siis sellist kommet polnud. ma polnud kuulnudki sellest.
aga oli selline tava, et pajuokstega anti mulle hommikul “tappa”. nii mitu pajukiisut selle tagajärjel küljest tuli, nii palju mune …. vot nüüd ma enam ei mäleta, kas pidin andma või saama.
muidugi pidid need pajuvitsad olema enne toas vaasis u nädala, paar. et pajuurvad oleks üldse küljes ja need ka lahti tuleks. muidu oleks olnud üks valus nüpeldamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magusa söömisega on ka nii, et kui selline laps, kellel kodus piirangud peal, läheb hiljem külas kommikaussi nähes lolliks. Meil on kommid/küpsised kausiga laua peale, mees võtab vahest tee juurde, lapsed söövad heal juhul kommi päevas. Aga on tulnud lapse sõpru, kes lausa tarduvad seda nähes – et ongi nii, kommid vabalt laual. Ja siis ei suuda ennast pidada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magusa söömisega on ka nii, et kui selline laps, kellel kodus piirangud peal, läheb hiljem külas kommikaussi nähes lolliks. Meil on kommid/küpsised kausiga laua peale, mees võtab vahest tee juurde, lapsed söövad heal juhul kommi päevas. Aga on tulnud lapse sõpru, kes lausa tarduvad seda nähes – et ongi nii, kommid vabalt laual. Ja siis ei suuda ennast pidada.

Ei ole nii, see sõltub geneetikast või jumal teab millest, kas inimene võtab piiramatu kommivarustuse puhul vaid paar kommi päevas või sööb kõik korraga ära. Meie viieliikmelise pere kõik inimesed on sellised, et kui laua peal on kommid, süüakse kauss kohe tühjaks. Mitu päeva ei püsi ükski kommipakk. Näiteks praegu koroona ajal käin korra kahe nädala jookul poes. Ostsin 5 karpi-kotti kommi, et jagub pikemalt. Nüüd on möödas neli päeva ja kõik kommid on otsas. Ülejäänud aja elame kommita.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 13:00; 14.04 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me lähtume sellest, kas (šokolaadi)muna jaht teeb lastele rõõmu või mitte, siis valdavalt teeb see rõõmu eks.
Kas sul on kahju, kui lapsed rõõmustavad?
Kas su lapsed on kurvad ja heidavad sulle ette, et miks teie majas munajahti pole?
Ma saan aru, et on vajadus provotseerida, aga milleks?
Või Milles On Sinu Probleem?

Mul teismeline isegi küsis sel aastal, et kas kaart on juba valmis, et tahaks neid mune otsima hakata, mis on ju väga tore.

Äkki saad siit abi http://www.rist.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

60-ndatel, kui mina laps olin, siis shokolaadist mune saada ei olnud. Neid mäletas vanaema
Meile õega tõi lihavõttejänku nende asemel martsipankujukesi. Üls oli mu meelest nii ilus, et ma ei raatsinud seda ära süüa. Kiisu muutus kivikõvaks ja ta on mul siiani alles.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Tobe šokolaadimunajaht