Esileht Sünnitus Tobedad küsimused

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tobedad küsimused

Postitas:
Kägu

Tere

1. Kui sünnitustuppa minnakse ja pannakse selga öösärk, siis kas võetakse kohe aluspüksid ka ära ja nii jääbki? Või hoitakse neid vahepeal jalas, kui parasjagu mingit avanemise kontrolli ei ole?

2. Erinevates loengutes soovitatakse teha tugiisiku poolt sünnitajale tuharamassaazi ning seda ikka massaaziõliga, et nahk ei läheks valusaks. Samuti soovitatakse just väljutusperioodi ajal mudida nimmeluud, kuna sinna tuleb suurim surve. Kui nüüd naine on väljutusperioodis nt põlvili asendis ja nõjatub ülakehaga ülestõstetud voodi servale, siis kuidas selline mudimine reaalselt toimub? Öösärk üles tõstetuna (kuidas see seisab üleval?), pepu paljas ja mees masseerimas tagant poolt massaaziõliga tuharaid ja nimmeluud? Palun jagage oma kogemusi, kes on sünnitanud ja kellel nii olnud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul oli ka enne esimest sünnitust analoogseid küsimusi. Reaalsus on selline, et kui sünnitus päriselt käes, siis sind need teemad ei huvita ja ei pane tähelegi selliseid detaile, tõenäoliselt ei mäleta ka tagantjärele. Mina näiteks ei tea, kuhu said aluspüksid (mees võttis kuskilt kaasa pärast esimest läbivaatust?) või mis hetkel haiglaürp selga sai, ju keegi mingi hetk andis või ütles või suunas nii, aga see oli nii teisejärguline, et tegutsesin automaatselt. Samuti poleks vaatamata eelnevale põdemisele mingit vahet olnud, kas olla kõigi silme all alasti või mis asendis, koha peal oled kõigega nõus mis toimib ja varasemad plaanid ei tule meeldegi 🙂 Igasugused kompleksid kaovad ka lapse saamisega nagunii.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtsin enda aluspüksid kohe ära ja panin kotti. Milleks neid vahepeal jalga tagasi toppida. Nagunii käiakse avatust kontrollimas aeg-ajalt jne. See haigla öösärk on nagunii nagu hullusärk, tissid ripuvad nähtaval kuna see on eest nii lahtine hõlmik. Lõpuks panin tagurpidi selga, et saaksin rahulikult ringikõndida.
Mulle isiklikult ei meeldinud kui mind masseeriti või isegi puudutati. See pidi olema väga levinud. Aga kui tõesti oleks vajadust tuharaid masseerida siis saab ju seda teha ka õliste kätega öösärgi alt.
Aga jah tõepoolest on üsna ükskõik sünnitades kes mida näeb v kuidas oled, mida teed.
Loodus on hoolitsenud selle eest, et katus kergelt sõidab, sest nii on lihtsam.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei mäleta 😀

Mäletan ainult seda, et kui oli aeg haiglast lahkuda, polnud mul aimugi, kus mu üleriided on, kustkaudu ma üldse sisenenud olin jms. Täiesti must auk kogu see sünnituse aeg.

Mehe ajasin sünnitustoas üldse eemale endast, no nii häiris, kui keegi katsus, kuigi olin ka talle eelnevalt seletanud, mida ja kuidas teha ja… ta lõpuks magas palati nurgas tugitoolis ja mul oli täiesti poogen temast.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingist massaažist pole üldse tolku. Kes väidavad, et on, siis see on psühholoogiline.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingist massaažist pole üldse tolku. Kes väidavad, et on, siis see on psühholoogiline.

Ka psühholoogiline abi on abi.

Aga muidu soovitan sama, mis eelnevad – ära mõtle ette detailide peale. Sünnituse ajal sa ei mõtle selliste asjade peale ja pärast ei mäleta.

Mina pükse küll jalga vahepeal ei pannud. Enamuse aega olin üldse vannis ja seega alasti. Ilmselt, sest ise ei mäleta.

Massaaži ei tahtnud, mind ei tohtinud puutuda.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul näiteks olid aluspüksid jalas. Vähemalt ma arvan nii, sest ilma on kuidagi ebamugav minu jaoks. Just seepärast, et äkki hakkavad looteveed tilkuma. Ma arvan, et mul oli lausa side ka aluspükstes. Aga kolmanda lapsega avati mul veed, et sünnitustegevus üldse pihta hakkaks ja vot siis ma ei mäleta. Sest ükski side ei oleks suutnud seda nirisemist takistada. Aga äkki ikka olid jalas. Igal juhul sünnitustoapõrand pidevalt ujus.
Masseerimisest ma ei tea midagi. Mulle ka ei meeldi eriti, et keegi puudutab mind. Ja mingite õlidega mässamine sellisel hetkel… No ma ei tea. Ei ole minu teema.
Ma mäletan, et teist last sünnitades olid mingid praktikandid ka kohal. Mul oli täiesti savi nendest. Sünnitasin käpuli voodil, tagumik upakil. Palju seal ümber inimesi oli, pole aimugi. Ma pärast sünnitust vaevalt mäletasin, milline mu ämmaemand välja nägi või mis nimi rinnasildil oli. Sünnituse viimane osa on tavaliselt vist enamus sünnitajate jaoks mingi ähmane olelus. Kuuled ainult ämmaemanda sõnu nagu läbi udu, teed nii nagu öeldakse, igasugune ajataju on kadunud. Ikka nagu teises maailmas oleks.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Ma vist küsisin seal läbivaatustoas, kus mulle öösärk ja hommikumantel anti ja vist öeldi (täpselt ei mäletagi, et pesu võib ka sünnitustoas ära võtta. Aga kuna ma mõlema sünnitusega nagunii käisin lõpuks ka duši all valusid leevendamas, siis see lahendas kõiksugused küsimused, mis puudutasid riideid (presside ajal olin mõlema lapsega täitsa paljas)

2. Väljutusperioodi massaažist ei räägitud midagi 2014. Küll aga valude ajal mudis mees mul hoolsasti alaselga – kuna mul lõi iga kokkutõmbega sinna ka valu. Kui alaselga poleks valu löönud, poleks ka mudimist palunud.. Väljutusperioodi ajal on sul jumalast poogen, mis pidi sa oled – öösärgi serv on nagunii üles tõstetud, ega siis laps öösärki sünni ja ämmakas peab ju nägema, mis toimub 😀 Enamus naisi kuidagi satub väljutusperioodi ajaks paljas olema – ilmselt just see vannis/duši all käimine jne, et üks hetk ei viitsi enam ürpi tagasi panna.

Aga ma ei usu, et su mees seal mingeid kannikaid mudib, küllap sa ikka hoiad meest end juures ja hoiad tal käest kinni vmt, mees on ikak rohkem vaimne tugi

Ei tasu väga ette mõelda seda asja. Mida rohkem lõpule lähemal sünnitus, seda tihedamad on valud ja kõigest muust on savi – peaasi et see laps juba ükskord välja tuleks 😀

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina panin palja keha peale selle öösärgi, aga hakkasin duši alla minema, siis võtsin ära. Kahjuks jsut siis hakkasid pressid ja ma olin täitsa paljas ja tundsin, et ei mingeid riideid enam mulle selga, ei tahtnud, et midagi vastu nahka puutub 😀 niisiis ma olingi terve aja paljas, haha. mäletan, et küsisin veel luba ka, et kas ma võin paljas olla.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ITK-s seal vastuvõtus kus särk selga anti, see tädike ütles mulle ise, et aluspesu võtku ma ka ära. Seal ma aluspüksid ka ära võtsin.

Mulle mudimine ei sobinud, vaid kerge selja silitamine oli ok. Kuid lõpu poole ei tahtnud üldse mingit puudutust.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene kord ITK-s anti seal valvekabinetis mulle selga öösärk, rinnahoidja jäi alla, jalga sain võrkpüksid ja sideme, sest lekkis mingit veresegust vedelikku. Need võtsin ära, kui veed tulid u 3 h pärast. Edasi vedelesin selili ühes asendis ja öösärk oli üleval kõhu peal kuni lõpuni ehk siis u 3 h.

Teine kord öeldi seal kabinetis, et ainult aluspüksid jalga jätta. Need aitas ära mees sünnitustoas u 5 min enne lapse sündi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sealt alt v6ib tulla igasugust jama, ega sul juhuslikult 10 paai aluspykse pole vahetuseks kaasas? 😀 ehk siis jah, kohe pyksid jalast ikka.

Teise kysimuse vastus nii individuaalne, sest mina ei talu kui keegi mind synnitamise ajal masseerib v6i puudutab kauem kui hetkeks 😀 Selliseid asju ei saa ette planeerida. Isiklikult pole kuulnud, et väljutusfaasis mingit massaazi vaja on, sest reeglina see pole valus ja n6uab hoopis keskendumist pressimisele.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli aluspesu seljas. Panin tagasi kui avatus ära kontrolliti. Seda seetõttu, et mul tuli limakorki ja ma ei sallinud, et see sinna põrandale tilgub kus ma ringi kõnnin (pärast libisen ja kukun). Kui täisavatus käes, lendasid püksid jalast.

Mehel ma end puutuda ei lasknud, viskasin ta üldse välja, sest see häiris mind. Samas sünnitusasend oli ka selline kus ta poleks saanud mind masseerida, pressid olid pikalt (2.5 tundi) ja äe jälgis mind kogu aja, mees poleks saanud mind seal masseeridagi ja oleks äe-le ette jäänud.

Sellega olen nõus, et lõpuks võid sa alasti ka olla ja sul on täiesti suva. Sa ei mõtle sellele. Ma raseduse ajal mõtlesin, et kuidas nii saab, et sündiv laps lükkab soole tühjaks ja jube häbi on. Sünnituse ajal oli mul no nii ükskõik, mõtlesin ainult sellele, et saaks sünnitatud. Tühjenegu terve sool kasvõi ära 😀

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

1. Kui sünnitustuppa minnakse ja pannakse selga öösärk, siis kas võetakse kohe aluspüksid ka ära ja nii jääbki? Või hoitakse neid vahepeal jalas, kui parasjagu mingit avanemise kontrolli ei ole?

2. Erinevates loengutes soovitatakse teha tugiisiku poolt sünnitajale tuharamassaazi ning seda ikka massaaziõliga, et nahk ei läheks valusaks. Samuti soovitatakse just väljutusperioodi ajal mudida nimmeluud, kuna sinna tuleb suurim surve. Kui nüüd naine on väljutusperioodis nt põlvili asendis ja nõjatub ülakehaga ülestõstetud voodi servale, siis kuidas selline mudimine reaalselt toimub? Öösärk üles tõstetuna (kuidas see seisab üleval?), pepu paljas ja mees masseerimas tagant poolt massaaziõliga tuharaid ja nimmeluud? Palun jagage oma kogemusi, kes on sünnitanud ja kellel nii olnud.

Tere

Olen TA ja kirjeldan nüüd enda kogemusi ka. Minul oli siis esmasünnitus ITK-s mõni nädal tagasi.

1. Oleneb olukorrast. Minul tulid veed suure survega ära 12h enne sünnitustuppa minemist, aga kuna kogu aeg nirises sealt kuni sünnituseni ikkagi veel vett välja, siis pidid aluspüksid jalas ja side all olema kogu aeg.

2. Meil tuharamassaaziks avanemisperioodil vajadust ei olnud. Lihtsalt hingasime läbi tuhude ja kasutasime erinevaid lõdvestusasendeid kuni pressideni. Presside saabudes aga ei ole mahti küll mingitele massaazidele mõelda. Keskendusin ise kaasa pressimisele, lapsuke tuli u 10-12 pressiga välja. Kasutasin pressidele kaasa aitamiseks ka oma häält ning mees lihtsalt kõrvalt toetas öeldes ja kinnitades, et olen väga tubli.

Tekib küsimus, et miks loengutes sellist asja soovitatakse, et väljutusperioodil mees võiks massaazi teha. Kas tõesti kellelgi on presside kõrvalt aega massaazile mõelda?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teil on püksis tõesti midagi nii häbenemisväärset, et isegi lapse ilmaletoomine peab vakstu all toimuma?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teil on püksis tõesti midagi nii häbenemisväärset, et isegi lapse ilmaletoomine peab vakstu all toimuma?

A mis see sinu asi on? Mis sa mölised teistega.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

A mis see sinu asi on? Mis sa mölised teistega.

TA küsimustele peaks vastama tema enda vastav spetsialist. Ilmselgelt pole ta seda tehtud või siis on järjekordselt tegu PK saripostitaja fake teemaga, et saada klikke.

0
-2
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Sünnitus Tobedad küsimused