Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tõde ja Õigus (film)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 441 )

Teema: Tõde ja Õigus (film)

Postitas:
Kägu

Kuradi hea film oli.
Sain veelkord kinnitust miks ning millised eestlased on. Tunnistan, et olen samasugune – eestlane.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nagu keegi kusagil ütles, tuleb selleft vaadatuim film. Koolilapsi viiakse klasside kaupa vaatama.😀 aga kui rahulikumaks läheb, vaatan ise ka üle. Ikkagi Tammsaae. Ikkagi Tõde ja õigus. Vaatan üle kummat rohkem on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma loodan, et tõesti on hea film. Ma pole siiani julenud üldse midagi loota. Need tuulepealsed ja marmorid on veidi pettumust tekitanud, sest on lollivuudistatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas film on mitu raamatut koos või esimesest osast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei tea millal peaks seda raamatut tänapäevaseks korrigeerima hakkama- mis õige naine see on, kes oma mehe peksugi välja ei kannata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei tea millal peaks seda raamatut tänapäevaseks korrigeerima hakkama- mis õige naine see on, kes oma mehe peksugi välja ei kannata.

Minu meelest just see osa raamatust on vägagi tänapäevane või õigemini ajatu – teadmine, et peksu ei saa ja ei pea välja kannatama ja sellele pole õigustust. Kõik muidugi ei sure füüsiliselt, nagu Krõõt. Aga pekstavad surevad sisemiselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
paan

Filmis on paljud asjad õnnestunud:
väga head näitlejatööd,
film on hea tempoga ja vaheldusrikas,
olulised ja tähtsad teemad selgelt välja toodud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest just see osa raamatust on vägagi tänapäevane või õigemini ajatu – teadmine, et peksu ei saa ja ei pea välja kannatama ja sellele pole õigustust. Kõik muidugi ei sure füüsiliselt, nagu Krõõt. Aga pekstavad surevad sisemiselt.

Kes ja millal Krõõta peksis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Andres peksis Mari, mitte Krõõta, mu mäletamist mööda. Krõõt lihtsalt töötas ennast surnuks. Vähemalt raamatus oli nii.

Film peaks olema esimesest osast, aga esimene osa toimus ju miski 15-20 aasta vältel, nii et kui see on suudetud 2.40-ga välja mängida, siis väga hästi.

Mulle meeldib see raamat väga (just esimene osa), nii et loodan, et kui siin ja ajakirjanduses ka nii kiitvad kommentaarid on, et tegu väärt filmiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes ja millal Krõõta peksis?

Kus ja millal ma ütlesin, et Krõõta peksti? Ma ütlesin, et Krõõt suri.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nägin selle ära ja soovitan ka teistel vaadata. Tõeliselt hea vaatamine!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nähtud. Hää oli. Kohe väga hää. Minu jaoks hakkas film nö jooksma alles pärast Krõõda surma. Ja mida edasi, seda võimsam. Tore oli see, et suudeti hakkama saada ilma kunstiliste liialdusteta, Tammsaare teost on ikka üpris täpselt järgitud, eriti dialoogid. Vana Andres, Pearu ja Mari olid uskumatult head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähen homme vaatama. Olen juba ootusärevuses. Aga praegu täiesti lambist tuli selline mõte pähe, et mis oleks siis saanud, kui Juss nii vastutulelikult poleks ennast üles poonud? Tollal ju lahutuse võimalust eriti ei olnud? Kas siis oleks Indrek kasvanud saunas Jussi lapsena?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lähen homme vaatama. Olen juba ootusärevuses. Aga praegu täiesti lambist tuli selline mõte pähe, et mis oleks siis saanud, kui Juss nii vastutulelikult poleks ennast üles poonud? Tollal ju lahutuse võimalust eriti ei olnud? Kas siis oleks Indrek kasvanud saunas Jussi lapsena?

Indrek eostati pärast Jussi surma.

Ja Krõõta ei pekstud jah. Isegi Pearu ütles, et tema eit pole peksugagi nii hea kui Krõõt oli ilma peksuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oli siis nii, kas ka teid häiris, ise lähen järgmine nädal vaatama?
https://www.ohtuleht.ee/942265/tiina-lokk-kritiseerib-toe-ja-oiguse-filmi-film-jaab-seisma-sellest-hetkest-kui-kroot-sureb

Please wait...
Postitas:
Kägu

Filmis on paljud asjad õnnestunud:

väga head näitlejatööd,

film on hea tempoga ja vaheldusrikas,

olulised ja tähtsad teemad selgelt välja toodud.

Vaheldusrikas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt
Postitas:
paan

Tiina Lokiga nõustun paljudes asjades, need asjad tõesti häirisid.
Vana asi peab välja nägema nagu vana asi, paatina peab peal olema, mitte “surnuks remonditud” või markeeritud. Ja kuna näitlejate mäng oli väga hea, nende puhul ei olnud mingit markeerimist, siis need muud asjad paistsid silma küll. Aga õnneks oli minu jaoks peajoon olemas ja lugu jooksis. Ja noored inimesed ei oska selliseid detaile tähele panna. Vastupidine variant- detailid on täpsed, aga midagi nagu öelda ei ole- oleks küll hull.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vana asi peab välja nägema nagu vana asi, paatina peab peal olema, mitte “surnuks remonditud” või markeeritud. Ja kuna näitlejate mäng oli väga hea, nende puhul ei olnud mingit markeerimist, siis need muud asjad paistsid silma küll. Aga õnneks oli minu jaoks peajoon olemas ja lugu jooksis. Ja noored inimesed ei oska selliseid detaile tähele panna. Vastupidine variant- detailid on täpsed, aga midagi nagu öelda ei ole- oleks küll hull.

Mis seal siis öeldi sinu meelest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa sellest aru ei saanud, siis on mul küll sinust kahju (ja sinu lähedastest ka). Loodan, et tegid ikka nalja või tahad teada, kas said samamoodi aru nagu teised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa sellest aru ei saanud, siis on mul küll sinust kahju (ja sinu lähedastest ka). Loodan, et tegid ikka nalja või tahad teada, kas said samamoodi aru nagu teised.

Ei teinud nalja. Mis oli filmi peamine sõnum?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nähtud. Hää oli. Kohe väga hää. Minu jaoks hakkas film nö jooksma alles pärast Krõõda surma. Ja mida edasi, seda võimsam. Tore oli see, et suudeti hakkama saada ilma kunstiliste liialdusteta, Tammsaare teost on ikka üpris täpselt järgitud, eriti dialoogid. Vana Andres, Pearu ja Mari olid uskumatult head.

Lugesin just, et Lokk oli just vastupidisel arvamusel: et film jäi Krõõda surmast alates seisma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lugesin just, et Lokk oli just vastupidisel arvamusel: et film jäi Krõda surmast alates seisma.

Jah, just ise muigasin ka. Aga noh, ekspert versus lihtinimene …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldis ka tegelikult esimene pool rohkem ehk kui Krõõt veel elus oli.
Sead rukkis.
Pearu monoloog Krõõda matusepäeva õhtul, kui nad Andresega koos kambris laua taga istuvad.
Mu meelest oli see ikka väga hästi välja toodu, et Krõõt oli perenaine, aga Mari jäi kõigele vaatamata lõpuni saunanaiseks.
Indrek Sammuli Sauna-Madis meeldis väga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja Krõõta ei pekstud jah. Isegi Pearu ütles, et tema eit pole peksugagi nii hea kui Krõõt oli ilma peksuta.

Jessas. Ja siis me kirume moslemeid, et nood oma naisi ihunuhtlevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jessas. Ja siis me kirume moslemeid, et nood oma naisi ihunuhtlevad.

Sa ikka saad aru, mis ajastust me “Tõe ja õiguse” puhul räägime? Miks sa siia kõrvale moslemid tood??? Kuidas see teemaga seostub. Leidmaks mehi, kes peksavad, aga ei pea ajast tagasi minema, vaid neid leidub ka tänasel päeval. Koduvägivald ei ole kuhugi kadunud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maril oli ju pamp pakitud… Eks ta oleks koju tagasi läinud ja Andres oleks tema asemele majja tüdruku võtnud/jätnud (tüdruk oli ju tegelikult talus olemas, Mari abiellumisest saati). Ja kuna tal töö kõrvalt aega uut naist otsida ei olnud, siis oleks sellest tüdrukust perenaine saanud 🙂 Või oleks Mari ammeaja lõpuni teeninud ja siis koju läinud, võibolla ka kõhuga ;).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maril oli ju pamp pakitud… Eks ta oleks koju tagasi läinud ja Andres oleks tema asemele majja tüdruku võtnud/jätnud (tüdruk oli ju tegelikult talus olemas, Mari abiellumisest saati). Ja kuna tal töö kõrvalt aega uut naist otsida ei olnud, siis oleks sellest tüdrukust perenaine saanud 🙂 Või oleks Mari ammeaja lõpuni teeninud ja siis koju läinud, võibolla ka kõhuga ;).

Tollal peeti abielu au sees ja kui Mari ja Andres oleksid nõrgaks osutunud ja Jussi petma jäänudki, saanuks neist täielikud paariad. Kroonika kaanele poleks nad mingil juhul pääsenud ja isegi vägivaldne Pearu oleks olnud nende kõrval taevaingel. Kui Juss poleks ennast vastutulelikult üles poonud, oleks nende lugu ilmselt katki jäänud. Hirmsate piinade ja südamevaludega, aga oleks katki jäänud ja nad oleksid Vargamäelt ära läinud, nagu Juss algusest peale tahtis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 43 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lugesin just, et Lokk oli just vastupidisel arvamusel: et film jäi Krõõda surmast alates seisma.

Kusjuures minu arvates ei jäänud seisma. Mina tajusin terve filmi vältel Andrese tõe ja õiguse otsinguid ja seda mitte ainult kohtustseenide põhjal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldis ka tegelikult esimene pool rohkem ehk kui Krõõt veel elus oli.

Sead rukkis.

Pearu monoloog Krõõda matusepäeva õhtul, kui nad Andresega koos kambris laua taga istuvad.

Mu meelest oli see ikka väga hästi välja toodu, et Krõõt oli perenaine, aga Mari jäi kõigele vaatamata lõpuni saunanaiseks.

Indrek Sammuli Sauna-Madis meeldis väga.

Minu arvates ei olnud Mari otseselt selles ise süüdi, et ta “saunanaiseks” jäi. Ta ei saanud sisimas olla “aus” perenaine. Ta tundis, et oli Jussi alt vedanud ja mingis mõttes tema surmas süüdi. Nii oligi Maril väga raske endise perenaisega samaväärsele kohale astuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tollal peeti abielu au sees ja kui Mari ja Andres oleksid nõrgaks osutunud ja Jussi petma jäänudki, saanuks neist täielikud paariad. Kroonika kaanele poleks nad mingil juhul pääsenud ja isegi vägivaldne Pearu oleks olnud nende kõrval taevaingel. Kui Juss poleks ennast vastutulelikult üles poonud, oleks nende lugu ilmselt katki jäänud. Hirmsate piinade ja südamevaludega, aga oleks katki jäänud ja nad oleksid Vargamäelt ära läinud, nagu Juss algusest peale tahtis.

Kas keegi tõsimeeli arvab, et Mari jäi nii kauaks Vargamäele Andrese pärast? Ise peaksite siin kõvad emad olema, aga selle peale ei tule, et põhjuseks on väiksed lapsed, kes jäid just emata ja keda Mari väga armastas? Minul lapsi pole, aga isegi mina saan sellest aru.

Lisaks veel Krõõda palve laste eest hoolt kanda, juhul kui tema endaga peaks midagi juhtuma. Minu jaoks ei ole ühtegi muud põhjust kui ainult see. Mari oli suure hingega naine, kes pani teiste (Vargamäe pere laste + Krõõda viimse soovi) heaolu enda isiklikust heaolust ettepoole. Kui ta sai aru, et olukord on möödapääsmatu (Jussi ultimaatum), siis võttis ta südame rindu ja oli valmis tagasi pöörduma, sest ta armastas Jussi väga.

Või te päriselt siin arvate, et Mari muudkui põrutas rõõmsalt Vargamäel Andresega ja pidas Jussi üle peenikest naeru? Kui see nii oleks olnud, miks ta siis hiljem, kui Juss juba surnud oli ja tema Andresega abielus, Jussi taga nuttis?

Suhe Andresega tuli ikka juba hiljem, siis kui Juss oli läinud, lein üle elatud ja eluga oli vaja edasi minna. Oleks võinud muidugi märtrit mängida ja üksi oma lastega tagasi sauna kolida, aga kes sellest otsusest lõpuks võitnud oleks? Muidugi valis ta eluga edasi liikumise, mis tundus mõistlik kõigi osapoolte perspektiivist vaadatuna. Aga südamega ei olnud ta kunagi asja juures (sellest sai aru ka Andres ise, kes hiljem ette heitis, et Mari pole Andrest iial oma päris abikaasaks pidanud).

Mingi jutt, et “kui Mari ja Andres oleks nõrgaks osutunud ja Jussi petma jäänud” on täielik pullipask. Siukest asja ei olnud. Mari ei armastanud Andrest kunagi nii nagu ta armastas Jussi. Lihtsalt tema positsioon ühiskonnas (saunatüdruk) ei olnud selline, et ta tundnuks õigust eelkõige iseenda õnnele mõelda ja siis teiste omale. Pererahvas oli alati tähtsam. Pluss veel tema hell süda, mis ei lubanud Krõõda lapsi hoolitsuseta jätta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 441 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tõde ja Õigus (film)