Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tõde ja Õigus (film)

Näitan 30 postitust - vahemik 361 kuni 390 (kokku 441 )

Teema: Tõde ja Õigus (film)

Postitas:
Kägu

Aga Priit Loog oli silmale väga kena vaadata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärge kakelge, arutame parem palju veel neid eestlaseid järgi on, kes pole seda filmi vaatamas käinud? Peale minu.

Pole minu pere ka veel jõudnud: mina, mees, ema, isa. Ootame kui veidi rahulikumaks läheb 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lähen vaatama, kui rahulikumaks jääb.

Mismõttes rahulikumaks? Pileteid on kogu aeg saada ja saalid pooltühjad. Vähemalt IMAX-i suur saal pühapäeva õhtul 18:00 oli pooltühi, kuigi väga mõnus aeg kinokülastuseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Artises polnud ka nädalavahetusel mingit probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas “rahulikuma” all mõtled seda, et kohti pole saada? Ma ei ole enam väga ammu käinud kinos nii, et pole piletit äpist ette ostnud. Tõde ja Õigust käisin vaatamas esimesel nädalavahetusel, pileti ostsin umbes 24h ette ja kohti oli valida vabalt. Saal oli küll puupüsti täis, aga inimesed olid täiesti vaikselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lähen vaatama, kui rahulikumaks jääb.

Mismõttes rahulikumaks? Pileteid on kogu aeg saada ja saalid pooltühjad. Vähemalt IMAX-i suur saal pühapäeva õhtul 18:00 oli pooltühi, kuigi väga mõnus aeg kinokülastuseks.

Tahtsime tütrega täna 17.50 minna, aga saal oli välja müüdud. Kell 21 oli veel mõni vaba koht, aga see jääb juba liiga hiljaks, homme töö ja koolipäev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu maitse küll üldse pole!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ingliskeelses tõlkes oli tumm tõlgitud “dumb”. Kaks korda!

Minumeelest oli kontekst selline, et võis ka nii (a’la “kas sa oled tumm”), ühtki päriselt tumma seal ei olnud.

Vargamäe oli inglise keelde tõlgitud kui “Robbers Rise”, aga vene keeles oli ta tõlkimata, lihtsalt kirillitsas. Kui mõistetav saab siis venelasele olla see nime saamislugu?

nime saamine ei ole loo seisukohast vast see kõige tähtsam

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

käisin just vaatamas. esimene emotsioon: Vihurimäe meets Vargamäe (heas mõttes)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nime saamise lugu oli just väga oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oli küll!
Üldse väga meeldis, et kaks kandvat rolli (Andres ja Mari) oli minu jaoks täiesti tundmatutelt näitlejatelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ootasin seda filmi väga. olude sunnil sain vaatama alles pühapäeval- saalid olid ka siis veel täis.
kui raamatust jäi mulle positiivne emotsioon, siis filmi kohta nii kahjuks öelda ei saa.filmi lõpuks tundsin end täielikult masendunult ja sama nigelalt, kui andres filmis.

kui 2 tundi oli täis tiksunud, kippusid käed juba telefoni järele ja kella vaatama, et millal minema saaks. arvustuse osas, nõustun tiina lokiga. suts jäi vajaka selle filmi tõlgendusest.
kuna see film on aga tehtud nõnda tugeva raamatu ainel, siis jääb ta nii või teisiti eestlastele armsaks.

kõik osalised mängisid omi osi hästi. priit loog oli aga eriti kena ja kerge silmale vaadata .

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ootasin seda filmi väga. olude sunnil sain vaatama alles pühapäeval- saalid olid ka siis veel täis.

kui raamatust jäi mulle positiivne emotsioon, siis filmi kohta nii kahjuks öelda ei saa.filmi lõpuks tundsin end täielikult masendunult ja sama nigelalt, kui andres filmis.

kui 2 tundi oli täis tiksunud, kippusid käed juba telefoni järele ja kella vaatama, et millal minema saaks. arvustuse osas, nõustun tiina lokiga. suts jäi vajaka selle filmi tõlgendusest.

kuna see film on aga tehtud nõnda tugeva raamatu ainel, siis jääb ta nii või teisiti eestlastele armsaks.

kõik osalised mängisid omi osi hästi. priit loog oli aga eriti kena ja kerge silmale vaadata .

käisin ka pühapäeval, ja mind VÄGA häiris ülenaaber (noorem naine, oleks kohe kõrvalnaaber siis oleksin talle öelnud ka), kes mitu korda oma telefoni vaatas! Pimedas saalis on ülimalt ebaviisakas telefoni valgust teistele silma lasta:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nime saamise lugu oli just väga oluline.

mille poolest? kas Vargamäel oleks elu teisiti läinud, kui ta nimeks oleks olnud endiselt Kuusiksaare?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen alati mõelnud, et Krõõt oleks Pearuga palju rohkem sobinud kui Andresega. Pearu hindas teda kui naist tunduvalt enam kui Andres, kes nägi temas eelkõige vahendit: töölooma ja pärija sünnitajat. Pearu oli õnnelik juba ainuüksi selle üle, kui ta Krõõda häält kuulis. Andres hoolis esmajoones sellest, palju Krõõt talle kasu tõi. Või teine variant, et tegelikult hoolis Andres samadest asjadest kui Pearu, aga piiblit lugenuna tundus talle, et kohustusi tuleb kõigepealt täita. Ja kibestus, kui see enese allasurumine ikkagi oodatud õnne ei toonud.

Sellest muide on viiendas osas juttu ka, Pearu arutleb sama asja üle. Eks pärija oli talle ka oluline. Viiendas osas käib üks kemplemine selle üle, kuna Oru meespärija on napakas ja lõpuks kaob üldse. Pearu keelitabki oma poega uut pärijat muretsema (naist petma või lausa maha jätma). Asi siiski selleni ei lähe. Aga Krõõt on tal ka enne surma meeles, ilmselt Krõõdast oleks ta nii palju pidanud, et ei oleks Andrese moodi teda tööga tapnud. Andres võttis kõike ja kõiki endasugustena, rassis ise ja eeldas ka teistelt sama. Orul tehti tööd vähem, vähemalt pererahvas tegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi viitsiks palun mulle teha kokkuvõtte “Tõde ja õigus” III osast? Ma olen kunagi lugenud I ja II, vist ka V osa. Hakkasin nüüd lugema IV osa, see oli mul kodus olemas. III osa ei ole. Aga kohe tekkis küsimus, kes on see Karin, kust tema välja ilmus? Olen lugenud paarkümmend lehekülge IV osa. Tundub, et Indrek abiellus rikka pere tütrega. Kuidas temasugune selline naisega tuttavaks sai?
Tundub ka, et aeg on üsna palju edasi läinud. Majanduslangus oli 1920ndate lõpus. III osa tegevus oli ju vist 1905 mässu ajal. Tammsaare siis jätab hopsti veerand sajandit vahele? Arvutasin endamisi, kui Andres oli I osa algul 29-aastane (nii öeldi filmis, raamatus on öeldud “peaaegu kolmekümnene”), siis V osa ajaks peab ta olema juba 85 kandis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ostsin piletid kuus päeva ette, et ilma ei jääks, täna õhtul käisin vaatamas. Kõik kohad olid saalis täis ja põhjusega, sest on hästi tehtud film. Suurepärased näitlejatööd, Priit Loog oli tõeline Andres ja kuigi Võigemasti Peaaru oli esiplaanil, siis olid osatäitmises suurepärased, kordagi ei tekkinud võltsi tunnet, oli ehe film, paremini vaevalt keegi Tõde ja Õigust teeks.
Eks paljud eestlased sellised ongi, oma õigust elu lõpuni taga ajades, see pani ohkama. Andrese kalestumist oli valus vaadata, aga Tammsaare Andrest oma raamatus nii kujutas, pidevalt mõtisklemas ja pettumas, et kas tööga ei peaks tulema armastust ja miks tema lapsed ei taha seda armastust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kes on see Karin, kust tema välja ilmus?

Karin ilmus välja lambist, temast ei ole minu mäletamist mööda III osas juttu, seal on Indrekul teine pruut ja revolutsioon. Aga mul on III osa kehvasti meeles (lõppu mäletan enam-vähem), sest lugesin ammu ja sealsed uued tegelased ei mänginud hilisemates osades mu meelest mingit rolli (kuigi Melesk võis seal olemas olla) ja revolutsiooni vilju olin ju näha ja tunda saanud, seega selle tegemisele ma ka kaasa ei suutnud eriti elada. Kariniga tuttavaks sai Indrek ilmselt mõnes kohvikus näiteks, haritud inimene, ju ta meeldis Karinile. Karin oligi ju loll naine, kes ei teadnud, mida ta tahab. Indrek jälle ilmselt kujutas ka ette, et Karin on hoopis teistsugune, mingi ingelprintsess, mitte pirtsakas printsess. Eks armastus ja hormoonid panevad inimesi kummalisi valikuid tegema ja siis hiljem, kui mõistus koju tuleb, hakkab irisemine ja üksteisele närvidele käimine pihta, sest on ju olemas kujutlus ideaalsest partnerist, ja, pagan võtaks, see inimene ei sobi sellesse vormi, aga äkki, kui natuke suruda, ikka läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis aastatel toimub III osa tegevus? Kas 1905 mässu ajal või ikkagi juba hiljem, Venemaa oktoobrirevolutsiooni ja vabadussõja ajal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis aastatel toimub III osa tegevus? Kas 1905 mässu ajal või ikkagi juba hiljem, Venemaa oktoobrirevolutsiooni ja vabadussõja ajal?

https://www.miksike.ee/docs/lisa/tode_ja_oigus3_liissandre.htm

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi viitsiks palun mulle teha kokkuvõtte “Tõde ja õigus” III osast? Ma olen kunagi lugenud I ja II, vist ka V osa. Hakkasin nüüd lugema IV osa, see oli mul kodus olemas. III osa ei ole. Aga kohe tekkis küsimus, kes on see Karin, kust tema välja ilmus? Olen lugenud paarkümmend lehekülge IV osa. Tundub, et Indrek abiellus rikka pere tütrega. Kuidas temasugune selline naisega tuttavaks sai?

Tundub ka, et aeg on üsna palju edasi läinud. Majanduslangus oli 1920ndate lõpus. III osa tegevus oli ju vist 1905 mässu ajal. Tammsaare siis jätab hopsti veerand sajandit vahele? Arvutasin endamisi, kui Andres oli I osa algul 29-aastane (nii öeldi filmis, raamatus on öeldud “peaaegu kolmekümnene”), siis V osa ajaks peab ta olema juba 85 kandis.

Vargamäe oli mingi 150 ha .See ei olnud mingi popsi koht vaid suuetalu

Please wait...
Postitas:
Kägu

oli siis nii, kas ka teid häiris, ise lähen järgmine nädal vaatama?

https://www.ohtuleht.ee/942265/tiina-lokk-kritiseerib-toe-ja-oiguse-filmi-film-jaab-seisma-sellest-hetkest-kui-kroot-sureb

Olen Tiina Lokiga nõus filmi lõpu grimmi osas: Need Andres ja Pearu olid nagu raamatu viiendast osast.
Liisi saunaminekust alates muutus film hakitumaks. Tekkis tunne, et filmitegijad ehmatasid:” Oi kaks tundi on täis, püüame nüüd kähku lõpetada, aga jätame alguse ja lõpu sidumiseks ruumi.” Seetõttu suruti ülejäänu, mida taheti näidata, paari lausega sinna vahele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa komakasutust ei ole koolis õppinud või mis on probleemiks?

Sina, krants, pole õppinud, et küsilause algab küsisõnaga.

Miks peaks?

Sellepärast, et eesti keeles algab küsilause ALATi küsisõnaga, nagu kõik vähemalt põhihariduse omandanud inimesed hästi teavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Film oli kaasahaarav ja elamuslik, aga mõned asjad jäid väga häirima

Raamatus oli Krõõt vaevatud ja väga kurb, muudkui nuttis toimetuste juures, kari lapsi seelikusabas.

Nägin telekast filmi selle filmi tegemisest. Seal silmuses rippus poodud Jussina näitleja mingite spetsiaalsete rakmetega. Täiesti mõttetu raharaiskamine, sest Jussi nägu seal rippuva kehaga koos ei näidatud ja ilmselt paksude talveriiete tõttu nägi poodud Juss välja nagu hernehirmutis, mitte inimene. Aga kui tulemus näeb nii kohutavalt täistopitud riiete, mitte inimese moodi välja, milleks siis inimene?

Mind häiris ka see, et Jussi matuste puhul ei avatud seda, miks jumalasõna luges pastori asemel Andres ja miks Juss kalmistuaia taha maeti. Minutilise stseeniga oleks saanud selle ära selgitada neile, kes ei tea. Praegu jäi mulje, et nii tehti vaesuse pärast.

Kust tuleb arvamus, et vana inimese juuksed näevad välja, nagu oleks need torude tihendamise takust tehtud? Need parukad olid väga piinlikud ja meenutasid rahvateatri isetehtud parukaid. Liiatigi oli filmis ca 20 aastat, mitte 60. Vanasti jäädi ehk rutem näost vanaks, aga eelkõige väljendus see võimsates kanavarvastes. Juuksed hõrenevad, aga pole mitte nagu tupeeritud takk.

Kõrtsi meeskoor oli jabur ja ebausutav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häiris ka see, et Jussi matuste puhul ei avatud seda, miks jumalasõna luges pastori asemel Andres ja miks Juss kalmistuaia taha maeti. Minutilise stseeniga oleks saanud selle ära selgitada neile, kes ei tea. Praegu jäi mulje, et nii tehti vaesuse pärast.

Kõike ei saa ka lõpmatuseni läbi nämmutada. Oli piisavalt vihjet, et *midagi* selle Andrese lugemise taga peitus. Kes ei tea, aga huvi tekkis, uurib ise juurde. Kes tõesti arvas, et “vaesuse pärast” (ei tea, miks selline mulje pidi jääma..), ei saaks ka õigest seletusest aru s.t. selle tagapõhjast

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellepärast, et eesti keeles algab küsilause ALATi küsisõnaga, nagu kõik vähemalt põhihariduse omandanud inimesed hästi teavad.

Vau! Mingid uued reeglid eesti keeles.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vau! Mingid uued reeglid eesti keeles.

Need reeglid on küll eesti keeles juba piisavalt pikka aega olemas olnud. Küsilause moodustamine ilma küsisõnata on ilmselt vene keele mõju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh jah … probleem on selles, et kui inimese üldine kultuuritaust on väga hõre, et mitte öelda olematu, siis koosneksidki kõik filmid ja raamatud ainult nn joonealustest märkustest sinusugustele. Mina teadsin juba umbes 12-aastaselt, aga võib-olla veelgi varem, miks Jussi-sugused maeti kirikuaia taha. Minu jaoks oleks jälle igav, kui isegi pikas filmis kulutataks aega veel selliste minu meelest kõigile teada asjade seletamiseks. Minu mäletamist mööda ei seleta seda raamatus eriti laialt ka Tammsaare, sest seda teavad ju ometi kõik.
Ehk loeksid ka mõned raamatud läbi, siis ei esitaks perekoolis lolle küsimusi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Film oli kaasahaarav ja elamuslik, aga mõned asjad jäid väga häirima

Raamatus oli Krõõt vaevatud ja väga kurb, muudkui nuttis toimetuste juures, kari lapsi seelikusabas.

Nägin telekast filmi selle filmi tegemisest. Seal silmuses rippus poodud Jussina näitleja mingite spetsiaalsete rakmetega. Täiesti mõttetu raharaiskamine, sest Jussi nägu seal rippuva kehaga koos ei näidatud ja ilmselt paksude talveriiete tõttu nägi poodud Juss välja nagu hernehirmutis, mitte inimene. Aga kui tulemus näeb nii kohutavalt täistopitud riiete, mitte inimese moodi välja, milleks siis inimene?

Kõrtsi meeskoor oli jabur ja ebausutav.

Arvan, et isegi usukauged inimesed teavad, et kirik ei matnud enesetapjaid ja nad maeti kiriku aia taha, seetõttu pikemat selgitust minu arvates ei olnud vaja. Kui Mari tänas Andrest lugemise eest, siis peaks olema arusaadav, et see oli eriline, sest tegelikult astus Andres üle kiriku soovist, et piiblit enesetapjate haual ei loeta. Seetõttu olid kiriku ja Andrese suhted külmad ja ei tahtnud neid Mariga paari panna, sest Andres kirikus käia ei tahtnud, kuigi piiblit luges igal õhtul.
Lugesin Perekoolist, et kõik räägivad meeskoorist, aga minu arvates sellega ei pingutatud üle, pigem andis nüansi juurde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need reeglid on küll eesti keeles juba piisavalt pikka aega olemas olnud. Küsilause moodustamine ilma küsisõnata on ilmselt vene keele mõju.

Keel areneb, inimesed ka (enamuses), milleks liigne sõna kui enamus saab niigi küsimusest aru?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 361 kuni 390 (kokku 441 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tõde ja Õigus (film)