Esileht Pereelu ja suhted Toeks olema, mida see sinu jaoks tähendab??

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Toeks olema, mida see sinu jaoks tähendab??

Postitas:

Kui juhtub õnnetus või haigestumine, siis olen kuulnud, et “talle peab nüüd toeks olema”. Kuidas see käib? Kas pereliikmed helistavad või sõidetakse kohale?
Ise olen alati üksi pidanud hakkama saama, perekonda pole. Kasvasin vanaemaga, ema on surnud, isaga otseselt ei suhtle. Mõtlen, et kuidas ma peaks käituma kui nüüd sõbrannal on ema raskelt haige. Mida on kombeks teha?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb konkreetsest olukorrast – lähed aitad lapsi hoida, matuseid korraldada või kütad elamise soojaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen, et kuidas ma peaks käituma kui nüüd sõbrannal on ema raskelt haige. Mida on kombeks teha?

Küsida, kas ma saan kuidagi aidata? Öelda – tunnen kaasa, mul on kahju, nii kurb.
Kutsuda kohvile/õhtusöögile, anda võimalus soovi korral rääkida.
Pakkuda abi olmeasjades (nagu viidatud, laste hoidmine vm)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka jah: saad kokku või helistad ja küsid, kas sa saad kuidagi aidata, et mõistad, kui raske tal nagunii ja tahaksid toeks-abiks olla. Nii see käibki.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord on abi seegi, kui keegi helistab ja laseb sul rahulikult haliseda, ilma et hakkaks kohe nõu andma või elu korraldama. Sest teinekord tahad haliseda ja hädaldada ning ennast haletseda, mitte kogu aeg tubli ja vapper olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juhtub õnnetus või haigestumine, siis olen kuulnud, et “talle peab nüüd toeks olema”. Kuidas see käib? Kas pereliikmed helistavad või sõidetakse kohale?

Ise olen alati üksi pidanud hakkama saama, perekonda pole. Kasvasin vanaemaga, ema on surnud, isaga otseselt ei suhtle. Mõtlen, et kuidas ma peaks käituma kui nüüd sõbrannal on ema raskelt haige. Mida on kombeks teha?

Kui see on su hea sõbranna ja tunned ka tema ema, siis peaksid ju tegelikutl ka enam-väham tunnetama, et kuidas ja millist tuge nad vajavad. Mõni inimene tahab omaette olla ja ise hakkama saada; mõni vajab sellist kaaslast, kellele saaks lihtsalt kurta; mõni vajab praktilist abi. Kindlasti võta sõbrannaga ühendust ja uuri, kuidas sa saaksid abiks olla. Pea ka meeles,et vahel on raske abi paluda või abipakkumisi tõsiselt võtta… et kui sõbranna esimene reaktsioon on, et saab hästi hakkama ja midagi pole vaja, siis anna talle ehk veidi aega harjuda mõttega, et sa tõesti oled tema jaoks olemas (ja ta ema jaoks).

Tasub mõelda ka, kuidas su suhe sõbranna emaga on. Kui see ema on sulle ka ema eest olnud ja tunned südames, et tahad lähedal olla, siis ma pakiks kiirelt koti ja läheks haiglasse vaatama või abiks nagu enda emale läheks. Ema juurde läheks isegi küsimata, kas tal just midagi on vaja, sest mul oleks iseenda rahustamiseks vaja olla juures ja abiks, kui emal on raske. Aga jah, oleneb, mis suhted teil omavahel on ja mis su süda ütleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevate inimeste jaoks tähendab see erinevat asja.

Mina olen näiteks selline haige, kes jumala eest ei tahaks, et keegi mulle toitu vaaritaks ja patja saputaks. Tahan, et mind haiguse ajal rahule jäetaks ega ootataks mult midagi. Abi sel puhul seisneb näiteks selles, et pere saab ise enesega hakkama, mitte ei oota, et ma süüa vaaritan, pesu pesen, e- kooli jälgin, õppimises aitan, teiste järelt koristan ja pidevalt kellelegi tähelepanu osutan, tema juttu kuulan. Haigena tahan olla üksi omaette ja mitte kellelegi tähelepanu pöörata. Sest see teiste märkamine väsitab hirmsasti.

Samas on mul sõbrannasid, kes ise haigeks jäädes näiteks keelavad kogu perel küllamineku ära, sest pere peab jääma koju ema eest hoolitsema – teed keetma, kätt hoidma, tekki kohendama, külmkapist süüa tooma. Sellisest haige olemisest mina aru ei saa, aga teised jälle saavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sõbrataril jättis mees teda lapsega maha, siis ma olingi talle toeks – andsin nutmisel uue taskurätiku, võtsin ta lapse enda juurde hoida, vastasin iga kell ta kõnedele, kuulasin lõputuid arutelusid tema ja mehe suhtest.  Aitasin koristada, poes käia.

Kui ema ja isa haigestusid vähki, siis ma olin nende jaoks olemas absoluutselt kõiges.

Kui lähedane oli kimpus alkoholismiga, siis ma aitasin teda viinakuradist võitu saada.

Kui meessõber oli pikalt töötu, siis abistasin teda uue töökoha leidmisel.

Kui vanem poeg põdes esimest suurt armumise purunemist, siis tegin talle tulist teed ja aitasin lahkuminekust üle saada.

Kui minul olnud rasked perioodid, siis on sõbrad-tuttavad püüdnud igati leevendada pisimuresid – käisid poes, aitasid koduses majapidamises jms.

Aga olen ise üsna kinnine inimene ja tean hästi, kuidas endale toeks olla, kui mingi jama majas.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juhtub õnnetus või haigestumine, siis olen kuulnud, et “talle peab nüüd toeks olema”. Kuidas see käib? Kas pereliikmed helistavad või sõidetakse kohale?

Ise olen alati üksi pidanud hakkama saama, perekonda pole. Kasvasin vanaemaga, ema on surnud, isaga otseselt ei suhtle. Mõtlen, et kuidas ma peaks käituma kui nüüd sõbrannal on ema raskelt haige. Mida on kombeks teha?

teed labase teema perekooli?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Pereelu ja suhted Toeks olema, mida see sinu jaoks tähendab??