Esileht Kodunurk Tõeliselt tervislik päevamenüü

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 220 )

Teema: Tõeliselt tervislik päevamenüü

Postitas:
Kägu

Kui magad halvasti, ja kui unega on kogu aeg probleeme, siis söö nii tervislikult kui tahes, aga tervis läheb rappa ikkagi. Kehakaal tõuseb ka halva une tõttu, mitte ainult kehva menüü tõttu.

Täitsa huvitav ju. Räägi lähemalt, kuidas halva une tõttu kehakaal tõuseb (menüüst sõltumata). Ootan huviga täpsemat selgitust.

Küllap stressihormoon kortisool on siin põhjuseks.
https://gethlth.com/three-bad-sleep-habits-that-make-us-fat/

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav ju. Räägi lähemalt, kuidas halva une tõttu kehakaal tõuseb

Kui oled kehvasti maganud, siis päeval tahad pidevalt midagi näksida, et energiat saada. Mul on küll nii.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsa huvitav ju. Räägi lähemalt, kuidas halva une tõttu kehakaal tõuseb

Kui oled kehvasti maganud, siis päeval tahad pidevalt midagi näksida, et energiat saada. Mul on küll nii.

Ja miks sa siis näksid, kas su mõistus ei ütle, et ära näksi või milles on asi?

+3
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küllap stressihormoon kortisool on siin põhjuseks. https://gethlth.com/three-bad-sleep-habits-that-make-us-fat/

Hormoon ise muudab sind paksuks, kuidas, palun räägi sellest mehhanismist lähemalt. Ega sellel ju midagi toiduga pistmist ei ole, ega?

+1
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Küllap stressihormoon kortisool on siin põhjuseks. https://gethlth.com/three-bad-sleep-habits-that-make-us-fat/

Hormoon ise muudab sind paksuks, kuidas, palun räägi sellest mehhanismist lähemalt. Ega sellel ju midagi toiduga pistmist ei ole, ega?

Mismoodi seda sulle rääkima peab? Loe lingilt, mille ma panin.
Cortisol, among its many, many effects, pushes fat cells in the trunk of our body (i.e., around the waist) to get big [6]. Cortisol also makes insulin go up [7], which further amplifies the growth of fat cells all around the body [8].

All on ka teadusuuringute viited, saad kohe pikemalt süveneda teemasse.

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei julge kirjutadagi, sest söön tõesti ainult üks kord päevas. Pole näljatunnetki. 170/54kg.

Sina kindlasti ei peakski kirjutama, sest tervislikust toitumisest on see tavalise inimese jaoks väga kaugel. Tean ka inimest, kel näljatunnet mitte kunagi ei teki, temal ongi selline seisund arstide poolt diagnoositud. Aga ta on oma ebameeldivate kogemuste ja dietoloogide soovituste järgi õppinud järgima kehale vajalikku toitumiskava ja üritab sellest kinni pidada. Üks kord päevas söömisega on tõesti väga keeruline kõiki vajalikke aineid piisavas koguses omastada tavatoitu süües.

Tänan muretsemast, tervise üle ei kurda. Käin koeraga pikki ringe metsas, toimetan ja energiat jagub. Enesetunne hea.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Maapähklivõi-100 grammi ca 550 kalorit.

Hummus. 100 grammi ca 400 kalorit. Sest sinna pannakse oliivõli. Samuti sisaldab kikerhernes fütiinhapet, mistõttu seal sisalduvad mineraalid ei imendu.

Pulk prses elamine on palju ebatervislikum

Mis see väljend tähendab?

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei taha teada koguseid, kui mitmest grammist kruupidest koosneb kellegi puder või mitu muna kulub omletiks, kirjutage lihtsalt, mida sööte hommikuks, lõunaks ja õhtuks, mida kasutate, mida ampsate, kui näiteks ülinäljasena südaööl koju saabute või enne trenni minekut nt 5 tundi pole süüa jõudnud. Kõik, kes teavad, et nemad toituvad tervislikult ja manustavad vaid kehale vajalikke aineid. Nagu need siin paljudes teemades kõiki tavalisi toite mõnitavad inimesed.

Mina näen sinu küsimustes kohta, kus saad oma toitumises kohe korrektuure teha: mida ampsate, kui näiteks ülinäljasena südaööl koju saabute või enne trenni minekut nt 5 tundi pole süüa jõudnud. Sellistel olukordadel ei tohi lasta tekkida ja võti on siin ette planeerimine. Järgmise toidukorra peale ära mõtle mitte siis kui sul kõht tühjaks hakkab minema vaid planeeri see juba eelmisel päeval. Veel parem, tee valmis ja võta kaasa.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma ei ole 5 tundi enne trenni söönud, siis ma ei lähe trenni. Milleks? Et kümne minuti pärast ära minestada?

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma ei ole 5 tundi enne trenni söönud, siis ma ei lähe trenni. Milleks? Et kümne minuti pärast ära minestada?

Normaalse inimesega, kes ainult suhkrulaksust suhkrulaksuni ei ela, ei juhtu mitte midagi, organism oskab rasvavarude pealt ka töötada.

Internet on pungil täis soovitusi, üldisemaid ja “daily menu for…” soovitusi. Miks enda oma siia riputama peaksin, et kõik käod karjakaupa üksipulgi läbi mõnitada saaks menüü ja minu? Ma ei ole masohhist. Siin see nii käib ju, seepärast polegi mitme lehe peal eriti menüüsid näha. Tahad midagi teada, otsi, internet on pungil, fitlapsi päevamenüüd erineva kaloraazile jnejne. Minu menüü on mulle sobiv, see on kõik, mis mul on vaja teada.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Internet on pungil täis soovitusi, üldisemaid ja “daily menu for…” soovitusi. Miks enda oma siia riputama peaksin, et kõik käod karjakaupa üksipulgi läbi mõnitada saaks menüü ja minu? Ma ei ole masohhist. Siin see nii käib ju, seepärast polegi mitme lehe peal eriti menüüsid näha. Tahad midagi teada, otsi, internet on pungil, fitlapsi päevamenüüd erineva kaloraazile jnejne. Minu menüü on mulle sobiv, see on kõik, mis mul on vaja teada.

Eriti ei ole huvit vastata mingitele ilkujatele, kes lõpetavad oma “siira” küsimuse lausega stiilis: …pange oma menüü, need kes siin tavalist toitu mõnitavad. Sööge oma “tavalist toitu” edasi siis, kui selle kohta keegi midagi kommenteerida ei või, mis te nutate? Sardell majoneesiga ja rahu majas.

0
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

hommik:  2 vedelat keedumuna, soolatud lõhe paar viilu, kurk/kirsstomatid, kohv

lõuna: keedukartul, tursafilee, tartarkaste, värske salat

õhtu: misiganes. röstitud juurviljad, kana. kodune pitsa. seljanka. vokk köögiviljade ja krevettidega.

pmst ma ei arva, et peaks lolliks selle tervislikkusega minema.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Söön niimoodi umbes 80-90% ajast. Üritan lihtsalt mõistlik olla ilma rangete piiranguteta, ekstreemdieete oma keha peal ei harrasta.

Kas su pere sööb sama toitu või neile teed midagi muud? Või ei ole sul peret?

Miks peaks perele sellise menüü juures midagi muud tegema??? Kuidas selline küsimus üldse tekkida saab?

Tegemist on tervisliku menüüga, aga ma ei kujuta ette, et lapsed sellise üksluise menüüga lepiks. Kas tõesti on mõni laps nõus päevast päeva sööma kala/kana, kartulit ja köögivilju?

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Söön niimoodi umbes 80-90% ajast. Üritan lihtsalt mõistlik olla ilma rangete piiranguteta, ekstreemdieete oma keha peal ei harrasta.

Kas su pere sööb sama toitu või neile teed midagi muud? Või ei ole sul peret?

Miks peaks perele sellise menüü juures midagi muud tegema??? Kuidas selline küsimus üldse tekkida saab?

Tegemist on tervisliku menüüga, aga ma ei kujuta ette, et lapsed sellise üksluise menüüga lepiks. Kas tõesti on mõni laps nõus päevast päeva sööma kala/kana, kartulit ja köögivilju?

30 a tagasi sõid inimesed veelgi üksluisemat menüüd.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks see üksluine olema peab? Kana on võimalik väga erinevalt valmistada. Kala on mitmeid liike ja samuti palju valmistusviise. Köögivilja ammugi. Mis see vaheldusrikas siis on? Pihvid, nagitsad ja poemarinaadis sealiha? Kui sa oled oma laste maitsemeeled maitsetugvdaja ja ülimagusate maiustustega pekki keeranud, siis tuleb muidugi veidi vaeva näha, et nad maitset tundma hakkaks kõigepealt.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõistus ütleb, aga nii väsinud oled, et ei suuda mõistusega võtta. Vaja tööd teha, aga energiat üldse pole. Jood kohvi ja sööd šokolaadi, et tööpäev vastu pidada. Ka juustusaia sööd ja kõike muud jama, sest nii kuradi väsind oled lihtsalt.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks see üksluine olema peab? Kana on võimalik väga erinevalt valmistada. Kala on mitmeid liike ja samuti palju valmistusviise. Köögivilja ammugi. Mis see vaheldusrikas siis on? Pihvid, nagitsad ja poemarinaadis sealiha? Kui sa oled oma laste maitsemeeled maitsetugvdaja ja ülimagusate maiustustega pekki keeranud, siis tuleb muidugi veidi vaeva näha, et nad maitset tundma hakkaks kõigepealt.

Milleks on vaja isiklikuks minna?  See kägu kirjutas ju konkreetse menüü – kana/kala, kartul ja köögiviljad. Iga päev. See on ju üksluine, kui sööd iga päev vaid kartulit. Meie sööme lisaks kartulile riisi, tatart, tangu, läätsesid, kuskussi, makarone jms. Sööme kana ja kala ka, aga ka muud liha. Ma arvan, et laste menüü peaks olema vaheldusrikas, et nad kõik vajalikud ained toidust kätte saaks.

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks on vaja isiklikuks minna? See kägu kirjutas ju konkreetse menüü – kana/kala, kartul ja köögiviljad. Iga päev. See on ju üksluine, kui sööd iga päev vaid kartulit. Meie sööme lisaks kartulile riisi, tatart, tangu, läätsesid, kuskussi, makarone jms. Sööme kana ja kala ka, aga ka muud liha. Ma arvan, et laste menüü peaks olema vaheldusrikas, et nad kõik vajalikud ained toidust kätte saaks.

Pesn ikka riisi ja kuskussi sööma, kui need mulle ei maitse? Köögiviljad on üsna vaheldusrikas menüü. Ära topi oma makarone mulle.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks on vaja isiklikuks minna?  See kägu kirjutas ju konkreetse menüü – kana/kala, kartul ja köögiviljad. Iga päev. See on ju üksluine, kui sööd iga päev vaid kartulit. Meie sööme lisaks kartulile riisi, tatart, tangu, läätsesid, kuskussi, makarone jms. Sööme kana ja kala ka, aga ka muud liha. Ma arvan, et laste menüü peaks olema vaheldusrikas, et nad kõik vajalikud ained toidust kätte saaks.

Olen “see kägu”.

Paluti päevamenüüd ja üritasin kõige lihtsamal viisil selle kirja panna. Igat detaili üksipulgi lahti ei kirjutanud.

Telefonis kiirelt kribades tuli, et söön kana/kala, aga mõtlesin ikka LIHA või kala (kaasaarvatud mereannid). Söön peaaegu kõike – kana, veist, lammast, kalkunit, ka organeid, kalaletist peaaegu kõike. Maitseb küülik, põldvutt, ulukiliha, aga neid söön harva ja enamasti restoranis. Mereannid meeldivad ka, aga neid söön hinna ja kättesaadavuse tõttu harvem.

Põhitoidukorra süsivesikud eelistan kätte saada kartulist, riisist või pastast. Kust sa ainult kartuli välja lugesid?

Tatar, tang ja kuskuss – süsivesikuvaesemad, ma ei jõua neid suures koguses süüa (mõnele teisele just hea dieettoit, täidab kõhtu) ja ega need mulle ei maitse ka, nagu linnutoidusegu sööks, sorry. Kui kuskile salatisse vms segatud on, siis on okei.

Võtan kõrvale ka igasuguseid muid asju – amps hapendatud toitu sooletiku bakteritele, tass veisekontidest keedetud puljongit kollageeni jaoks jne.

Läks nüüd teemast välja, aga loodetavasti sain nüüd paremini põhjendatud. Üksluisest toitumisest on asi kaugel.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks on vaja isiklikuks minna? See kägu kirjutas ju konkreetse menüü – kana/kala, kartul ja köögiviljad. Iga päev. See on ju üksluine, kui sööd iga päev vaid kartulit. Meie sööme lisaks kartulile riisi, tatart, tangu, läätsesid, kuskussi, makarone jms. Sööme kana ja kala ka, aga ka muud liha. Ma arvan, et laste menüü peaks olema vaheldusrikas, et nad kõik vajalikud ained toidust kätte saaks.

Olen “see kägu”.

Paluti päevamenüüd ja üritasin kõige lihtsamal viisil selle kirja panna. Igat detaili üksipulgi lahti ei kirjutanud.

Telefonis kiirelt kribades tuli, et söön kana/kala, aga mõtlesin ikka LIHA või kala (kaasaarvatud mereannid). Söön peaaegu kõike – kana, veist, lammast, kalkunit, ka organeid, kalaletist peaaegu kõike. Maitseb küülik, põldvutt, ulukiliha, aga neid söön harva ja enamasti restoranis. Mereannid meeldivad ka, aga neid söön hinna ja kättesaadavuse tõttu harvem.

Põhitoidukorra süsivesikud eelistan kätte saada kartulist, riisist või pastast. Kust sa ainult kartuli välja lugesid?

Tatar, tang ja kuskuss – süsivesikuvaesemad, ma ei jõua neid suures koguses süüa (mõnele teisele just hea dieettoit, täidab kõhtu) ja ega need mulle ei maitse ka, nagu linnutoidusegu sööks, sorry. Kui kuskile salatisse vms segatud on, siis on okei.

Võtan kõrvale ka igasuguseid muid asju – amps hapendatud toitu sooletiku bakteritele, tass veisekontidest keedetud puljongit kollageeni jaoks jne.

Läks nüüd teemast välja, aga loodetavasti sain nüüd paremini põhjendatud. Üksluisest toitumisest on asi kaugel.

Kohe saad mõne teise “asjatundja” käest oma ulukiliha, mereandide ja kollageenipuljongi eest 😀 Ma ju ütlesin, et ei ole mõtet perekooli mammidele midagi soovitada, siin on kõik ju ise nii targad – lapsed söövad “vaheldusrikkuse mõttes” makarone. Haha!

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on mõni laps nõus päevast päeva sööma kala/kana, kartulit ja köögivilju?

Mida need lapsed siis sööma peavad?

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on mõni laps nõus päevast päeva sööma kala/kana, kartulit ja köögivilju?

Mida need lapsed siis sööma peavad?

Vinkusid ja friikaid, makarone ja nagitsaid, limpsi ja kommi.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie sööme lisaks kartulile riisi, tatart, tangu, läätsesid, kuskussi, makarone jms. Sööme kana ja kala ka, aga ka muud liha. Ma arvan, et laste menüü peaks olema vaheldusrikas, et nad kõik vajalikud ained toidust kätte saaks.

Milliste “lastele vajalike ainete” jaoks sul makaronid ja kuskuss menüüs on?

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hummus on kaloririkas seesamipasta (tahini) tõttu. Õli pannakse pigem kaunistuseks peale.

Tahiinipasta hummuse PEALE?? ????
Tahiinipasta, sidrunimahl, küüslauk, kikerherned, sool (soovi kohaselt), vesi (vajadusel). Kõik püreestad läbi, oliivõli ja paprikapulber on peale (kaunistuseks). Tahiinipasta on ise õli sees, lisaõli massi pole küll vaja.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesn ikka riisi ja kuskussi sööma, kui need mulle ei maitse? Köögiviljad on üsna vaheldusrikas menüü. Ära topi oma makarone mulle.

Maitseb või ei maitse, aga lapsi võiks ikka õpetada neid sööma. Mina arvasin siiani, et lapsed ei söö lasteaias ja koolis enam sellepärast, et vanemad lihtsalt ei viitsi neile vaheldusrikast toitu pakkuda ja söövadki pelmeene ja makarone iga päev, aga siit teemast tuleb välja, et vanemad põhimõtteliselt ei anna oma lastele vaheldusrikast toitu ja peavad seda veel tervislikuks toitumiseks.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Maitseb või ei maitse, aga lapsi võiks ikka õpetada neid sööma. Mina arvasin siiani, et lapsed ei söö lasteaias ja koolis enam sellepärast, et vanemad lihtsalt ei viitsi neile vaheldusrikast toitu pakkuda ja söövadki pelmeene ja makarone iga päev, aga siit teemast tuleb välja, et vanemad põhimõtteliselt ei anna oma lastele vaheldusrikast toitu ja peavad seda veel tervislikuks toitumiseks.

Kas sa selle oled endale viitsinud selgeks teha, misasi on kuskuss? Kui aru saad, siis tule räägi, miks keegi seda sööma peaks.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa selle oled endale viitsinud selgeks teha, misasi on kuskuss? Kui aru saad, siis tule räägi, miks keegi seda sööma peaks.

Sa ei söö mitte kunagi mitte ainsatki asja sellepärast, et maitseb?

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei söö mitte kunagi mitte ainsatki asja sellepärast, et maitseb?

Mis nendes nisupallikestes maitsema peaks?
Aga siin ei olnud ju jutt maitsemisest vaid üksluisusest ja vaheldusrikkusest. Et nisupallikesed on ikka vaheldusrikkamad kui aedviljade maailm 😀

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõistus ütleb, aga nii väsinud oled, et ei suuda mõistusega võtta. Vaja tööd teha, aga energiat üldse pole. Jood kohvi ja sööd šokolaadi, et tööpäev vastu pidada. Ka juustusaia sööd ja kõike muud jama, sest nii kuradi väsind oled lihtsalt.

Noojh, et siis lihtsat aju ei tööta, nagu peab. Siis pole küll midagi/kedagi peale omaenda aju süüdistada, kui paks oled.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et meie pere sööb tervislikult aga see on ka seetõttu, et mul on aega kodus süüa teha ning palju asju teen ka nädalavahetusel ette. Muidugi päevad on erinevad aga näiteks eile-täna oleme söönud:

Eile:

H koorikleivad koduse baklažaanimäärde, avokaado, rukola ja võrsetega; mees sõi lisaks keedetud mune ning laps kodutehtud müslit kuivatatud jõhvikate ja pähklitega. Mina joon alati hommikuti kohvi kaerapiinaga, mees joob teed.

L selge kalasupp (forell, seller, porgand, kartul, sibul, petersell); magustoiduks skyr jogurt pähklite ja vedela meega

Õ värske salat (salatipõhi rukolast-spinatist, võrsed, idud, oliivid, feta, paprika, röstitud seemned ja oliiviõli-laimimahla kaste); oa-kaalikakotletid; lapsega jõime lisaks keefiri-kama-marjasmuutit

Täna:

H muna-spinatimuffinid, kodujuustu-värske kurgi salat, lõheviilud, kohv/tee

L ahjus tehtud lõhe pistaatsia-jõhvika kattega, kerge salat sarnaselt eilse õhtuga, tšillikastmega praetud seened

Õ kõrvitsa-püreesupp röstitud seemnetega; mees ja laps sõid kõrvale ahjuciabattat feta-tomati sellise koduse seguga.

Vahepalaks on laual alati puuviljad ja pähkli-rosinasegu, mingid küpsised (tavaliselt isetehtud, hetkel rukkijahust piparkoogid). Näksimiseks on alati ka tooreid köögivilju- lillkapsas, porgand, kaalikas, nuikapsas vms.

Argipäevad sööb mees lõunat väljas ja laps lasteaias aga hommikud ja õhtud alati koos kogu perega sama menüüd, 6- aastane laps sööb meiega samu toite, kuna on sedasi väiksest peale harjunud.

Looma-ja linnuliha mina kodus ei valmista. Pooltel õhtutel on menüüs mereannid (kala/krevetid/karbid vm) ja pooltel mingid tummisemad köögivilja/kaunviljatoidud (hautised, ahjuroad, köögiviljadega lasanje-pastaroad läätsede, ubade vm-ga).

+3
-1
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 220 )

Esileht Kodunurk Tõeliselt tervislik päevamenüü