Esileht Kodunurk Tõeliselt tervislik päevamenüü

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 220 )

Teema: Tõeliselt tervislik päevamenüü

Postitas:
Kägu

Need käod, kellel terve pere (k.a suure isuga teismelised) mitu korda nädalas mereande sööb – palun rääkige, mida täpsemalt sööte, kust ostate, mis hinnaga ja mis koguseid?

Mulle maitsevad mereannid väga, suudaks rahalises mõttes lubada, aga minu käsi ei tõuse ostma 30+ euro eest mereande üheks söögikorraks, ja nii mitu korda nädalas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle maitsevad mereannid väga, suudaks rahalises mõttes lubada, aga minu käsi ei tõuse ostma 30+ euro eest mereande üheks söögikorraks, ja nii mitu korda nädalas.

No aga ei pea ju kammakarpe ostma! Mereand on ka kala ja seda on sama kilohinnaga kui lihatooteid ja odavamatki (mitte ainult räim jms). Lõhe soodushind on 8.-/kilo, külmutatud kalad on odav toidukord, krevetid on külmutatuna soodushinnaga täiesti saadavad, karbid on selveris soodushinnaga. Ma ei kannata rahapuudust, aga ma ostan alatasa just soodushinnaga mereande.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul küll suure isuga teismelisi kodus ei ole aga on suure isuga mees, saab ikka teha ka taskukohaseid mereandidest toite. Näiteks terve lõhe/forell osta ja ise puhastada on võrdlemisi soodne ning sellest saab ka mitu toidukorda. Karpidele-krevettidele on tihti soodukaid ning nendest toitu valmistades ma ei pane ju lauale ainult kilo krevette või kilo karpe, ikka teen nendest kas mingi paella, risotto vm pastaroa; lisan salatitesse ja/või panen lisaks veel midagi lauale. Näiteks ahjus kala tehes või kalakarrit, ei pane ju ainult seda lauale, vaid pakun köögiviljadega riisi kõrvale ja võibolla ka näiteks värske salati; karbihautise korral pakun alati maitsevõiga saia kõrvale ning tavaliselt teen ka mingisuguse magustoidu. Sedasi ei söö ainult, tõesti vahel kallimapoolsetest, mereandidest kõhtu täis, vaid on ka muid valikuid laual, mis kõik kokku annavad mõnusalt täis kõhu, piisavalt mitmekesise ja tervisliku menüü ja ei tekita auku pere eelarvesse.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma eeldasin, et paar korda nädalas ikka süüakse, kui postituses selliselt mainiti.

Olen proovinud mitmeid külmutatud mereande, enamus neist on nii vett täis ja jubeda maitsega. Leidsin lõpuks hea kvaliteediga krevetid ja kammkarbid, üks 300g pakk maksab 13 eurot. Ostan kuus umbes 4 pakki ja teeme muu kalatoidu kõrvale lisandiks. Kui põhitoiduna süüa siis kuluks sinna üüratu raha 🙂

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kammkarbid on tõesti pigem kallimapoolsed ning neid tõesti mitu korda nädalas ei tee samas sinikarpe saab teinekord väga mõistliku hinnaga. Krevette ostan sageli näiteks Maximast kaalukaubana suures karbis, tavaliselt korraga ca 20 euro ringis, sellest ühest suurest karbist saab mitu toidukorda eeldusel, et ma ei lajata ainult krevette lauale vaid teen nendest täisväärtusliku toidu koos lisanditega. Lisaks sööme heameelega peale lõhe ja forelli ka angerjat, heeringat, koha, ahvenat, ka räimest saab teha maitsva toidu. Mereand ei pea tähendama ainult kammkarpi ja ahjulõhe.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõppeks on mereannid kaks korda kuus praetud räimed (mis on täitsa ok). Krevette pannakse 4 tükki riisi sisse

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mereand on ka kala

Ei, kala on kala ja mereand on mereand. On kala JA mereannid, mitte kala EHK mereannid – need on erinevad mõisted. Vetikad ka ei ole mereannid, mis sest, et nad meres kasvavad.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega mereannid ei ole tervisliku toidulaua must have osa. Kui mereandide tegemise oskus piirdub praetud räimedega või mingil muul põhjusel ei ole võimalik neid lauale panna, nt eelarvet arvestades, või ei ole aega nendest sisukamaid roogi valmistada, siis seda ei pea tegema. Ka taimetoitlastel võib olla väga tervislik ja tasakaalus toidulaud hoolimata loomsete produktide puudumisest.

Siin teemas pigem tundub, et inimestel ei ole oskust ja/või aega süüa valmistada, lisaks puudulikud teadmised tervislikust ja tasakaalus toitumisest, mitte ei sea piiranguid niivõrd eelarve.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks sööme heameelega peale lõhe ja forelli ka angerjat, heeringat, koha, ahvenat, ka räimest saab teha maitsva toidu. Mereand ei pea tähendama ainult kammkarpi ja ahjulõhe.

Angerjas on ju veel mitu korda kallim kui mingi lõhe või forell 😀 Samuti ei ole koha ega ahven odav kala.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks sööme heameelega peale lõhe ja forelli ka angerjat, heeringat, koha, ahvenat, ka räimest saab teha maitsva toidu. Mereand ei pea tähendama ainult kammkarpi ja ahjulõhe.

Angerjas on ju veel mitu korda kallim kui mingi lõhe või forell ???? Samuti ei ole koha ega ahven odav kala.

Teema oli tervislikust päevamenüüst, mitte võimalikult odavatest toitudest. Oled vales kohas.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teema oli tervislikust päevamenüüst, mitte võimalikult odavatest toitudest. Oled vales kohas.

Mis see angerjas nüüd nii tervislik on. Jube rasvane kala. Mina saan seda väikse tükikese süüa ja siis juba süda läigib.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see angerjas nüüd nii tervislik on. Jube rasvane kala. Mina saan seda väikse tükikese süüa ja siis juba süda läigib.

Jah, tüüpiline perekool. Kui kirjutad, et sööd vahel angerjat, siis keskmise perekoolika jaoks koosneb su kogu päevamenüü nädalast-nädalasse ja kuust-kuusse ainult rasvasest angerjast 🙂

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, tüüpiline perekool. Kui kirjutad, et sööd vahel angerjat, siis keskmise perekoolika jaoks koosneb su kogu päevamenüü nädalast-nädalasse ja kuust-kuusse ainult rasvasest angerjast Rate this item:Submit Rating00

Tüüpiline perekool. Tsiteerid kirjutist, kus öeldakse, et ega siin polnud odavast jutt, vaid tervislikust ja seal nimekirjas oli ka angerjas. Kui ütled, et see angerjas pole küll mingi selline asi, mida siin tervisliku toitumise tõttu hädasti vaja süüa oleks, siis kirjutatakse vastu hoopis mingeid aiateibaid.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, tüüpiline perekool. Kui kirjutad, et sööd vahel angerjat, siis keskmise perekoolika jaoks koosneb su kogu päevamenüü nädalast-nädalasse ja kuust-kuusse ainult rasvasest angerjast Rate this item:Submit Rating00

Tüüpiline perekool. Tsiteerid kirjutist, kus öeldakse, et ega siin polnud odavast jutt, vaid tervislikust ja seal nimekirjas oli ka angerjas. Kui ütled, et see angerjas pole küll mingi selline asi, mida siin tervisliku toitumise tõttu hädasti vaja süüa oleks, siis kirjutatakse vastu hoopis mingeid aiateibaid.

Muidugi ei ole vaja ja keegi ei ole kirjutanud ka igapäevasest angerja söömisest, vaid maininud seda tervislku toidu raames kalatoitudes, mida süüakse paaril korral nädalas. Aga sina prae oma kalapulkasid ja rakvere tundmatust sodist tehtud koduseid pihve edasi, peaasi, et angerjas südant läikima ei aja.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Angerjas on ju veel mitu korda kallim kui mingi lõhe või forell ???? Samuti ei ole koha ega ahven odav kala.

Vestluse viimane ots siiki mereandide kallist hinnast, kus toodi sisse kalanäited, mis peaks odavam olema. Sa ei suutnud jälgida? Loe rahulikult uuesti, küll sa aru saad.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohhoo kuna mina selle õnnetu angerja siin ära mainisin, siis igaksjuhuks ka selgitan, et siin asi päris tüliks ei keeraks. Nagu mu postitusest nähtub, siis angerjas on üks paljudest variantidest, mida kalatoitudes kasutada saab ning ma tõesti ei pidanud silmas ega isegi vajalikuks täpsustada, et me kindlasti ei söö mitmel õhtul nädalas mehe ja väikese lapsega igaüks ühe rasvase angerja näkku. See tõesti ei oleks tervislik ega ka mitte keskkonnasõbralik. Pigem teen näiteks kord kuus suitsuangerjast salati värskelt keedetud kartuli, muna ja türgi ubadega mõnusale salatipõhjale, viskan sisse peotäie idusid ja näiteks kodus marineeritud punast sibulat, peale sinepine vinegrett; väga mõnus ja minumeelest tervislik ja maitseb samuti kõigile, ei tule ka ülemõistuse kallis. Ka ei pea seda ebatervislikuks valikuks, eriti võttes arvesse asjaolu, et me ju ei söö seda sama asja igapäevaselt.

Võibolla ei tasu jah sellesse ühte näitesse nüüd niiväga kinni jääda 🙂

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mutid räägivad siin “vaheldustrikkast tasakaalustatud” toitumisest, kus näideteks on PASTA, RIIS, SAI mereannilõhnaga…

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mutid räägivad siin “vaheldustrikkast tasakaalustatud” toitumisest, kus näideteks on PASTA, RIIS, SAI mereannilõhnaga…

Mitteükski neist mainitud toiduainetest ei ole ju tegelikult ebatervislik, sa ju saad sellest isegi aru. Kui fantaasia piirdub pasta puhul tõesti ainult kausitäie keedetud nisujahust paljaste makaronidega ja riisi puhul niisamuti, siis see on küll ebatervislik ja need sinu jaoks tõesti ei ole hea valikud.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitteükski neist mainitud toiduainetest ei ole ju tegelikult ebatervislik, sa ju saad sellest isegi aru. Kui fantaasia piirdub pasta puhul tõesti ainult kausitäie keedetud nisujahust paljaste makaronidega ja riisi puhul niisamuti, siis see on küll ebatervislik ja need sinu jaoks tõesti ei ole hea valikud.

Ma räägin vaheldusrikkusest ja tasakaalustatusest ja sina vastad lambist mingist tervislikkusest? Kui sa päevast päeva ja söögikorrast söögikorda sööd peamiselt süsivesikuid, siis on asi kaugel nii vaheldusrikkusest, tasakaalustatusest kui ka tervislikkusest. Lisa siina siis kaunistuseks kas või ööbikukeeli.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma räägin vaheldusrikkusest ja tasakaalustatusest ja sina vastad lambist mingist tervislikkusest? Kui sa päevast päeva ja söögikorrast söögikorda sööd peamiselt süsivesikuid, siis on asi kaugel nii vaheldusrikkusest, tasakaalustatusest kui ka tervislikkusest. Lisa siina siis kaunistuseks kas või ööbikukeeli.

Kuskohas olen ma maininud, et pastat või riisi söön iga päev hommikust õhtuni? Pastat teen tavaliselt max korra nädalas, riisi keedan vb 1-2 korda nädalas- ühe korra näiteks poke bowliks koos kuhja värske ja mingisuguse proteiiniallikaga ja teise korra näiteks risottos. Toitungi tervislikult, tervis on väga heas korras, juuksed-küüned-nahk säravad, kõik analüüsid on ideaalses korras ning olen oma ideaalvormis. Midagi teen järelikult õigesti.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda minagi, alguses räägitakse suure suuga mereandidest, tuues näiteks kala, krevetid ja karbid. Ja siis tuleb välja, et mõeldi ikka enamasti säästukala ja võib-olla ka pakki odavaid külmutatud krevette. Viimast saab toidu sisse ainult paar kribalat, söö enne salatist, riisist ja magusast kõht täis.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda minagi, alguses räägitakse suure suuga mereandidest, tuues näiteks kala, krevetid ja karbid. Ja siis tuleb välja, et mõeldi ikka enamasti säästukala ja võib-olla ka pakki odavaid külmutatud krevette. Viimast saab toidu sisse ainult paar kribalat, söö enne salatist, riisist ja magusast kõht täis.

Mis see tasakaalustatud toit siis sinumeelest on? Kausitäis paljaid krevette või suur tükk ahjus tehtud kala on kuidagi tasakaalus toidukord? Loomulikult moodustavad tasakaalus eines oma osa ka süsivesikud, see ei tähenda, et toidukorda peaks lisama kala kribalatena ja põhiosa moodustama see süsivesik. Tõesti mingid algteadmised normaalsest toitumisest silmnähtavalt puuduvad ja ilmselt toidutegemise oskus ka nullilähedane aga siin on vaja kõva häälega oma rumalust välja näidata.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma proovin su mõttekäigust aru saada, mitte üldse paha pärast aga kui ma söön homme hommikuks tüki omletti ja röstleiva soolalõheviiludega, siis kas ma tegelikult söön muna-ja lõhelõhnalist leiba? Või leiva- ja lõhelõhnalist muna? Või hoopiski muna-ja leivalõhnalist lõhe? ????

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see tasakaalustatud toit siis sinumeelest on? Kausitäis paljaid krevette või suur tükk ahjus tehtud kala on kuidagi tasakaalus toidukord? Loomulikult moodustavad tasakaalus eines oma osa ka süsivesikud, see ei tähenda, et toidukorda peaks lisama kala kribalatena ja põhiosa moodustama see süsivesik. Tõesti mingid algteadmised normaalsest toitumisest silmnähtavalt puuduvad ja ilmselt toidutegemise oskus ka nullilähedane aga siin on vaja kõva häälega oma rumalust välja näidata.

Keegi ei vaidlegi süsivesikute tarbimise vastu. Mina imestan seda, kust perekoolikas oma päevase valguvajaduse täis saab. Üks keskmistes mõõtudes naine (40a, 165cm, 60kg, null trenni) vajab 110-150g valku. Oled noorem, pikem, lisa trennid ja valguvajadus kohe suureneb.

Keegi mainis siin krevettidega paellat. Ühe toidukorra 30-40g valgu jaoks on vaja umbes 200g krevette.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei vaidlegi süsivesikute tarbimise vastu. Mina imestan seda, kust perekoolikas oma päevase valguvajaduse täis saab. Üks keskmistes mõõtudes naine (40a, 165cm, 60kg, null trenni) vajab 110-150g valku.

Null trenni ja 60 kg vajab 30g valku päevas. 2-3 korda nädalas treeniv samas kaalus naine 60g päevas.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa sellised numbrid leidsid? Pane oma parameetrid sisse: http://tdeecalculator.net/

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et meie pere sööb tervislikult aga see on ka seetõttu, et mul on aega kodus süüa teha ning palju asju teen ka nädalavahetusel ette. Muidugi päevad on erinevad aga näiteks eile-täna oleme söönud:

Eile:

H koorikleivad koduse baklažaanimäärde, avokaado, rukola ja võrsetega; mees sõi lisaks keedetud mune ning laps kodutehtud müslit kuivatatud jõhvikate ja pähklitega. Mina joon alati hommikuti kohvi kaerapiinaga, mees joob teed.

L selge kalasupp (forell, seller, porgand, kartul, sibul, petersell); magustoiduks skyr jogurt pähklite ja vedela meega

Õ värske salat (salatipõhi rukolast-spinatist, võrsed, idud, oliivid, feta, paprika, röstitud seemned ja oliiviõli-laimimahla kaste); oa-kaalikakotletid; lapsega jõime lisaks keefiri-kama-marjasmuutit

Täna:

H muna-spinatimuffinid, kodujuustu-värske kurgi salat, lõheviilud, kohv/tee

L ahjus tehtud lõhe pistaatsia-jõhvika kattega, kerge salat sarnaselt eilse õhtuga, tšillikastmega praetud seened

Õ kõrvitsa-püreesupp röstitud seemnetega; mees ja laps sõid kõrvale ahjuciabattat feta-tomati sellise koduse seguga.

Vahepalaks on laual alati puuviljad ja pähkli-rosinasegu, mingid küpsised (tavaliselt isetehtud, hetkel rukkijahust piparkoogid). Näksimiseks on alati ka tooreid köögivilju- lillkapsas, porgand, kaalikas, nuikapsas vms.

Argipäevad sööb mees lõunat väljas ja laps lasteaias aga hommikud ja õhtud alati koos kogu perega sama menüüd, 6- aastane laps sööb meiega samu toite, kuna on sedasi väiksest peale harjunud.

Looma-ja linnuliha mina kodus ei valmista. Pooltel õhtutel on menüüs mereannid (kala/krevetid/karbid vm) ja pooltel mingid tummisemad köögivilja/kaunviljatoidud (hautised, ahjuroad, köögiviljadega lasanje-pastaroad läätsede, ubade vm-ga).

Sööte sellist muru ja kaalikakotlette õhtuks ja kõik on rahul? Sporti ei tee? Kust valku saate? Ma ei suudaks üht päeva ka sellise jama peal rahul olla,  sorry.

+3
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

#4256315: Ma arvan, et meie pere sööb tervislikult aga see on ka seetõttu, et mul on aega kodus süüa teha ning palju asju teen ka nädalavahetusel ette. Muidugi päevad on erinevad aga näiteks eile-täna oleme söönud: Eile: H koorikleivad koduse baklažaanimäärde, avokaado, rukola ja võrsetega; mees sõi lisaks keedetud mune ning laps kodutehtud müslit kuivatatud jõhvikate ja pähklitega. Mina joon alati hommikuti kohvi kaerapiinaga, mees joob teed. L selge kalasupp (forell, seller, porgand, kartul, sibul, petersell); magustoiduks skyr jogurt pähklite ja vedela meega Õ värske salat (salatipõhi rukolast-spinatist, võrsed, idud, oliivid, feta, paprika, röstitud seemned ja oliiviõli-laimimahla kaste); oa-kaalikakotletid; lapsega jõime lisaks keefiri-kama-marjasmuutit Täna: H muna-spinatimuffinid, kodujuustu-värske kurgi salat, lõheviilud, kohv/tee L ahjus tehtud lõhe pistaatsia-jõhvika kattega, kerge salat sarnaselt eilse õhtuga, tšillikastmega praetud seened Õ kõrvitsa-püreesupp röstitud seemnetega; mees ja laps sõid kõrvale ahjuciabattat feta-tomati sellise koduse seguga. Vahepalaks on laual alati puuviljad ja pähkli-rosinasegu, mingid küpsised (tavaliselt isetehtud, hetkel rukkijahust piparkoogid). Näksimiseks on alati ka tooreid köögivilju- lillkapsas, porgand, kaalikas, nuikapsas vms. Argipäevad sööb mees lõunat väljas ja laps lasteaias aga hommikud ja õhtud alati koos kogu perega sama menüüd, 6- aastane laps sööb meiega samu toite, kuna on sedasi väiksest peale harjunud. Looma-ja linnuliha mina kodus ei valmista. Pooltel õhtutel on menüüs mereannid (kala/krevetid/karbid vm) ja pooltel mingid tummisemad köögivilja/kaunviljatoidud (hautised, ahjuroad, köögiviljadega lasanje-pastaroad läätsede, ubade vm-ga). Sööte sellist muru ja kaalikakotlette õhtuks ja kõik on rahul? Sporti ei tee? Kust valku saate? Ma ei suudaks üht päeva ka sellise jama peal rahul olla,  sorry.

Ma pole see, keda kritiseerid, aga kui keegi niiviisi süüa pakuks kodus, siis oleks ikka üsna rõõmus meel. Koguseid saab ju valida. Vahepalasid võid ka ju võtta: nt salaamiviile v juustu, kui on tunne, et lahjaks jääb.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Need käod, kellel terve pere (k.a suure isuga teismelised) mitu korda nädalas mereande sööb – palun rääkige, mida täpsemalt sööte, kust ostate, mis hinnaga ja mis koguseid?

Kust sa selliseid hindu võtad? Kui tead, kust kalamehelt osta, koha 6.- kilo ja karbid umbes 7.- kilo. Palju te siis õgite? Salati teed ju kõrvale.

Selverist saad ainult vana kraami, soovitan kalameestega kontakte luua. Karbid kalapoodidest.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma eeldasin, et paar korda nädalas ikka süüakse, kui postituses selliselt mainiti.

Olen proovinud mitmeid külmutatud mereande, enamus neist on nii vett täis ja jubeda maitsega. Leidsin lõpuks hea kvaliteediga krevetid ja kammkarbid, üks 300g pakk maksab 13 eurot. Ostan kuus umbes 4 pakki ja teeme muu kalatoidu kõrvale lisandiks. Kui põhitoiduna süüa siis kuluks sinna üüratu raha ????

Sa lihtsalt ei tea, kust mereande ostetakse. Käid tavalises supermarketis ilmselt?

+2
-2
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 220 )

Esileht Kodunurk Tõeliselt tervislik päevamenüü