Esileht Kodunurk Tõeliselt tervislik päevamenüü

Näitan 10 postitust - vahemik 211 kuni 220 (kokku 220 )

Teema: Tõeliselt tervislik päevamenüü

Postitas:

Kuidas palun? 30-50 eurot kilo värskel angerjal? Selline hind saab olla küll ainult mingisugusel töödeldud angerja valmisproduktil, nt. marinaadis ja purgis või suitsuangerjal, kuigi ka suitsuangerjat olen mina näinud max. sinna 30eur/kg algusesse turul.

rookimata 25.90

roogitud 29.90

Näita, kus on odavamalt!

Veelkord, osta otse kalamehelt  värsket! Sina räägid oma poehindadest pluss selle hinna eest saad päevinäinud kala.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas palun? 30-50 eurot kilo värskel angerjal? Selline hind saab olla küll ainult mingisugusel töödeldud angerja valmisproduktil, nt. marinaadis ja purgis või suitsuangerjal, kuigi ka suitsuangerjat olen mina näinud max. sinna 30eur/kg algusesse turul.

rookimata 25.90

roogitud 29.90

Näita, kus on odavamalt!

Palun näita mulle kumb nendest numbritest jääb 30 ja 50 vahele.

Oh wow, 29.90 on ju nii palju odavam kui 30 ???? Sul ikka tasus selle õigluse nimel sõna võtta tõepoolest.

Aga arvestame nüüd, et see on Kalamajaks, kus lisandub kohaletoomise kulu, nii et ikka kallimaks kui 30 läheb see kilohind küll.

29.90 on palju odavam, kui see 50 eurot, mille ülempiiri kuskilt pastakast välja imesid ja kenasti välja tõid.

Mina ei imenud midagi, ära ümise. Küllap puhastatud angerjas 40+/kg hinnaga leida ei ole keeruline. Rookimata kalast läheb sul kolmandik maha.

Sa ilmselt pole oma elus angerjat näinud ega puhastanud, kui angerja puhul kolmandik kaalust maha läheb:) Vastupidi, angerjal on väike kerge pea ja pisike sisikond, praktiliselt kogu kaal jääb roogitud alles.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ja ikka ronib siia tagasi oma segaste sõnavõttutega. Kas sa inimene saad ükskord aru, et kui siin käis arutelu kalahinna üle, siis räägiti ilmselgelt värske kala hinnast, mitte mingitest töödeldud produktidest, mis ilmselgelt on kallima kilohinnaga.

Siin vastab sulle vähemalt kolm erinevat inimest. Ega sinagi siin ju üksi ei argumenteeri teisel poolel?

Värskel kalal ja värskel kalal saab ka olla väga suuri erinevusi – roogitud-rookimata on ilmseim neist, mis hinda ja ka lõplikku kaalu vägagi mõjutab. Imelik, et see sulle kohale ei jõua. Lisaks kala üldine kvaliteet.

Ning ei, rääkidest värskest kalast, ei mõtle mina kunagi mingi kõige odavama rookimata “räime” hinda Rimi kampaania ajal. Ikka ilusat kvaliteetset kala pean silmas. Võrdle kas või lõhet-forelli erinevates poodides. Saab küll olla pea kahekordne hinnavahe, aga kalal ja kalal on ka vahe.

Ja lõpetuseks – kes siin kohalikelt kaluritelt värsket kala ostavad – te võiks ka niipalju aru saada, et see ei ole see hind, mida üldiseks ja keskmiseks lugeda. Inimesed enamasti ostavad oma toidu siiski poest mitte naabertalust.

Ma ei elagi naabertalus, Tallinnas elan. Kalameeste ringid täiesti värske kalaga ilma poodide juurdehindluseta on tänapäeval ju ometi standard. Kas on veel keegi, kes sellest kuulnud pole? Tuuakse koju ukse ette.

0
-4
Please wait...
Postitas:

Ma arvan, et meie pere sööb tervislikult aga see on ka seetõttu, et mul on aega kodus süüa teha ning palju asju teen ka nädalavahetusel ette. Muidugi päevad on erinevad aga näiteks eile-täna oleme söönud:

Eile:

H koorikleivad koduse baklažaanimäärde, avokaado, rukola ja võrsetega; mees sõi lisaks keedetud mune ning laps kodutehtud müslit kuivatatud jõhvikate ja pähklitega. Mina joon alati hommikuti kohvi kaerapiinaga, mees joob teed.

L selge kalasupp (forell, seller, porgand, kartul, sibul, petersell); magustoiduks skyr jogurt pähklite ja vedela meega

Õ värske salat (salatipõhi rukolast-spinatist, võrsed, idud, oliivid, feta, paprika, röstitud seemned ja oliiviõli-laimimahla kaste); oa-kaalikakotletid; lapsega jõime lisaks keefiri-kama-marjasmuutit

Täna:

H muna-spinatimuffinid, kodujuustu-värske kurgi salat, lõheviilud, kohv/tee

L ahjus tehtud lõhe pistaatsia-jõhvika kattega, kerge salat sarnaselt eilse õhtuga, tšillikastmega praetud seened

Õ kõrvitsa-püreesupp röstitud seemnetega; mees ja laps sõid kõrvale ahjuciabattat feta-tomati sellise koduse seguga.

Vahepalaks on laual alati puuviljad ja pähkli-rosinasegu, mingid küpsised (tavaliselt isetehtud, hetkel rukkijahust piparkoogid). Näksimiseks on alati ka tooreid köögivilju- lillkapsas, porgand, kaalikas, nuikapsas vms.

Argipäevad sööb mees lõunat väljas ja laps lasteaias aga hommikud ja õhtud alati koos kogu perega sama menüüd, 6- aastane laps sööb meiega samu toite, kuna on sedasi väiksest peale harjunud.

Looma-ja linnuliha mina kodus ei valmista. Pooltel õhtutel on menüüs mereannid (kala/krevetid/karbid vm) ja pooltel mingid tummisemad köögivilja/kaunviljatoidud (hautised, ahjuroad, köögiviljadega lasanje-pastaroad läätsede, ubade vm-ga).

Sööte sellist muru ja kaalikakotlette õhtuks ja kõik on rahul? Sporti ei tee? Kust valku saate? Ma ei suudaks üht päeva ka sellise jama peal rahul olla, sorry.

Ja sinna me olemegi tänaseks jõudnud, kus normaalne toit tituleeritakse “muruks”. Inimesed on ennast noa ja kahvliga poole jalaga hauda kaevanud, aga vitsutame ikka seda seapraadi 3x päevas, taome vastu rindu ja tõmbame peoga ravimeid peale. Sellised õiged ja mehised teadmised proteiinirikkast toitumisest antakse edasi peres kasvavatele lastele ja siis imestatakse, et kuidas on see võimalik, et meil on lausa massiliselt ülekaalus ja juba rasvunud lapsi nii lasteaedades kui ka algklassides, teismelistest rääkimata. Kõndige tänaval ringi, kurb on ju see vaatepilt, normaalsest toitumisest ja liikumisest on asi valgusaastate kaugusel ja siit vastustest tegelikult tuleb ka välja põhjus- teadmised mitmekesisest ja tervislikust toitumisest on äärmiselt vildakad. Positiivne pool on see, et kunagi ei ole hilja oma harjumusi muuta küll aga jah, ei pruugi olla võimalik tagasi keerata juba tekkinud terviseprobleeme paraku.

Sina oskad ainult eeldada ja seda ka tegelikult ei oska. Tsiteeritu kirjutas selgelt, et ta kunagi veist, kana, kala ei tee. Muru on kujundlik väljend. See hõlmab kõike taimset. Ära tule ütlema, et kasvav laps ei vaja tükikest kala v kana v veist paar kordagi nädalas.

Siin ma pigem oma ebapopulaarset arvamust loomse toidu söömise vajaduse osas välja ei käi aga see ei puutu ka teemasse. Tsiteeritul on kala mõlemal päeval menüüs olemas ju, lausa mitmel korral + muud loomsed valguallikad.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Angerjast rääkides mõeldakse üldiselt kuumsuitsu toodet, sest niisama toorena seda üldjuhul ei osteta.

Mida sa luulutad ometigi! Siililegi selge, et angerjas pole säästutoit, lõpeta oma soig nüüd ükskord.

+4
-1
Please wait...
Postitas:

Mida sa luulutad ometigi! Siililegi selge, et angerjas pole säästutoit, lõpeta oma soig nüüd ükskord.

Kas siinne teema on säästutoitudest? Kuumsuitsu angerjas on tavaline peolaua toit, mis on meie pere laual olnud vähemalt 40 viimast aastat. Mulle maitseb.

+1
-4
Please wait...
Postitas:

Vahepalaks on laual alati puuviljad

Ma alati naeran seda lauset, sest nii paljude meelest on veel nõukaaeg, kus “puuvili laual” tähendas kœrgemat taset ehk hõlma alt saadud rohelist banaani või nääride-eelset läbikülmunud mandariini. Et nüüd, aastal 2023, peaks samuti “puuviljad on alati laual” mingi vauuuu!-efekti tekitama.
No on ju maljakas? ????

+2
-8
Please wait...
Postitas:

Kas on veel keegi, kes sellest kuulnud pole? Tuuakse koju ukse ette.

Mina. See tähendab kuulnud olen, aga teenust ei ole. Või sa tead kedagi regulaarset värske kala müüjat, kes 2-3 korda nädalas Imaveres kalaringi teeb? Koos värske angerja, värske ahvena, värske räime jm kohaliku kraamiga. Tikupoisi ees ja Tartu poole tee ääres müüakse jah suitsutatud kala, vanust ei tea, aga välimuse järgi kord nii, kord naa. Aga värsket ei ole. On üritajaud olnud, aga regulaarseks nad ei jää. Pealegi on suurel osal müüjatest (ja ostjatest) arusaam, et kala – eriti värske kala – sünonüüm on Norra kasvsnduste lõhe.

Niisiis, ninatark, tundub, et sul on infot. Ära ole kade seda jagamast! Muidu on küll oi-oi kui piinlik, et tõepoolest leidubki inimesi, kellele ei ole värske kala kättesaadav, veel bähem “tuuakse koju kätte”. Äkki su kalamehest elukaaslane viitsiks tuua, ah?

+1
-1
Please wait...
Postitas:

Ma alati naeran seda lauset, sest nii paljude meelest on veel nõukaaeg, kus “puuvili laual” tähendas kœrgemat taset ehk hõlma alt saadud rohelist banaani või nääride-eelset läbikülmunud mandariini. Et nüüd, aastal 2023, peaks samuti “puuviljad on alati laual” mingi vauuuu!-efekti tekitama. No on ju maljakas?

Saad ehk juba üle sellest, mitu aastat on sul juba naljakas, teed vahepeal sel teemal ilkuvaid teemasid ja naerad jälle… Meil on laual oma aia õunad, on olnud juba vast vanaemast saadik.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas on veel keegi, kes sellest kuulnud pole? Tuuakse koju ukse ette.

Mina. See tähendab kuulnud olen, aga teenust ei ole. Või sa tead kedagi regulaarset värske kala müüjat, kes 2-3 korda nädalas Imaveres kalaringi teeb? Koos värske angerja, värske ahvena, värske räime jm kohaliku kraamiga. Tikupoisi ees ja Tartu poole tee ääres müüakse jah suitsutatud kala, vanust ei tea, aga välimuse järgi kord nii, kord naa. Aga värsket ei ole. On üritajaud olnud, aga regulaarseks nad ei jää. Pealegi on suurel osal müüjatest (ja ostjatest) arusaam, et kala – eriti värske kala – sünonüüm on Norra kasvsnduste lõhe.

Niisiis, ninatark, tundub, et sul on infot. Ära ole kade seda jagamast! Muidu on küll oi-oi kui piinlik, et tõepoolest leidubki inimesi, kellele ei ole värske kala kättesaadav, veel bähem “tuuakse koju kätte”. Äkki su kalamehest elukaaslane viitsiks tuua, ah?

Minu abikaasa pole kalamees, ettevõtja on.

Tohutult mürgine oled. Imaverest tõesti ei tea. Me Tallinnas.

Võta FB ette, saad kõik info kätte. Tehakse ka kalaringe Kesk-Eestis. Kui oled ise armas, teevad lisaotsad, et sulle ka tuua.

Aga ega nii kibedana kui sina ei leia ega saagi midagi.

0
-7
Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 211 kuni 220 (kokku 220 )

Esileht Kodunurk Tõeliselt tervislik päevamenüü