Esileht Tööelu, raha ja seadused. tõend hambaravi hüvitamiseks

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: tõend hambaravi hüvitamiseks

Postitas:

kas 6+ rase võib selle saada? või liiga vara veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain selle siis kui mind arvele võeti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

vara jah. arvele võetakse üldiselt 12.nädalal, siis saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedana hambaravi eest saad hüvitist kui arst annab rasedust kinnitava tõendi st loomulikult ei aja keegi kuupäevaliselt rida, et kas sa hambaarstil käies olid rase 1,2,3 või 12 nädalat või lausa 40.

Kui sa aastal 2012 oled rase ja käid hambaarstil(st sul on tõend raseduse kohta aastal 2012 ja raviarve hambaarstilt aastal 2012 ja lisad avalduse ning esitad 3 paberit Haigekassasse siis saadki)

Mingit piirangut arvele võtta mitte enne 12 nädalat(mis siin visal levib) pole olemas, nagu ka eraldi protseduuri \”arvele võtmine\”, oluline on RASEDUSE KINNITAMINE ARSTI POOLT ja seda saab teha palju varem, kui konkreetselt rasedakaart vormistatakse 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohalik, aga kui lähen hambaarstile 09.05, kuid naistearstile 17.05 (rasedus on juba praegu tuvastatud), kas siis võin nö tagantjärgi hüvitist saada? või enne üeab olema tõend raseduse kohta ja alles siis hambaravi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kuupäevad ei ole olulised.

Oluline, et nii rasedus kui hambaravit¨ekk on sama aastanumbri sees. Võib olla hambaravit¨ekk ka ajast enne rasestumist.

Ammugi võib tõend raseduse kohta olla hiljem välja antud kui hambaravit¨ekk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma arvasin ka, et pole olulised. Viisin haigekassasse raseduse kinnituse tõendi ja hambaarsti t¨eki samal päeval. Ja siis mulle öeldi, et ega meie ju ei teadnud, et te rase olete ja et peate uue hambaravi t¨eki tooma. Ühesõnaga haigekassas pidin käima kaks korda, esimene kord viima raseduse tõendi (kuna, haigekassa ja haigla omavahel ei suhtle ilmselt) ja siis teisel korral uue hambaarsti t¨eki, õnneks oli hammastega tegemist ja sain ka hilisema kuupäevaga t¨eki omale! Kusjuures tõend raseduse kohta oli välja antud palju varem kui esimene hambaravi t¨ekk. Mõtlesin, et ei viitsi niisama mitu korda käia ja ootasin oma esimest piisavalt suure summaga t¨ekki aga võta nüüd näpust, kuidas õige on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esitada tuleb Haigekassale KORRAGA 3 paberit:

*arsti tõend, mis kinnitab sinu rasedust
*hambaarsti arve (sama aastanumbriga kui raseduse kinnitus)
*sinu avaldus, et soovid RASEDANA raha tagastust

Siis ei pea mitu korda käima.

Eelmine jutt on küll suur arusaamatus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, minul nii ei lastud igatahes teha. Ise ka imestasin. Õnneks ei ela väga kaugel sellest haigekassa majast. Ma ka ütlesin, et miks ma pean mitu korda tulema, et olin ju siis juba niikuinii rase kui hambaarstil käisin. Ei tahtnud seal suurt skandaali ka teha, sest arvasin, et töötajad teavad paremini. Olin sellest bürokraatiast suhteliselt pahviks löödud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga seda hambaravi hüvitist makstakse ju kord aastas. Oota rahulikult ära kui beebi käes ja siis paned avaldusele lapse isikukoodi ja hambaravi tsheki juurde ja pole mingit rasedust tõestavat arstitõendit vaja. Ja üldjuhul saabki seda hambaravi hüvitist 2 aastat järjest: ühel aastal rasedana, teisel aastal alla 1-aastast last kasvatava isikuna. Neid hüvitisi võib ka koos taodelda, ühe seega tagantjärgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tõend hambaravi hüvitamiseks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.