Esileht Pereelu ja suhted Toetamine ja ärapanemine

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Toetamine ja ärapanemine

Postitas:

Pakun, et meil pole siin kedagi, kes polex kohe mitte kunagi mõnd lollust teinud. Kas tunnistame end kollektiivselt lollidex või lepime tõigaga, et igayhel läheb vahetevahel viltu?

Käol, kes eristab lolli tegu & yldist lollust, on tuline õigus. Täiendaxin vaid, et sisenduse jõud on suur — räägi inimesele pidevalt, et ta on loll, & ta jääbki uskuma. Hakkab järjest rohkem lollusi tegema & õigustus on ka varrukast võtta: aga mina olengi loll, ei mina õpi!

Tagantjärele tänitamisest pole ka kellelegi abi. Tyypnäide: polex pidanud sellise mehega lapsi tegema! No aga mehe yle kurtja oma teismelisi tagasi ei topi. & teiste meelest, keda ysna kindlalt ootab ees sama mure, on nende kallimal alles kuldne kuu selgas & taevatähed silmades, nendega ometi ei saa midagi säärast juhtuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu probleemid, mis sind ennast lõpuks tapma panid, algasid suure tõenäosusega juba kodust, kus vanematel oli suhteliselt ükskõik, kuidas sul läheb ja mida sa teed.

See nüüd päris otseselt ärapanemise alla ei liigitu, aga n-ö siiralt ja otsekoheselt ütlejatel on sageli ka komme mingil moel väga täpselt teiste perekoolikate elu üksikasju teada. Või olla kindel, et suure tõenäosusega on olnud just nii ja nii. Ma kujutan ette, et see võib ka solvav olla, ka nt praegusel juhul selle konkreetse käo suhtes tema vanemate selline lahterdamine.

Mul tuleb meelde üks tuline vaidlus siin umbes eelmisel aastal kahe pedagoogi vahel, kus üks pani mõne postituse järgi täiesti surmveendunult paika teise soo, vanuse, perekonnaseisu, konkreetsed suhted kolleegidega ja ma ei mäleta, mis kõik veel.

Ja jään seisukohale, et “Sa oled loll” ei maksa lollile inimesele öelda. Või üldse, mis mõttes loll inimene? Inimesed on erisuguse intellektuaalse ja emotsionaalse võimekusega. Mina näiteks olen tehnika vallas küllaltki piiratud taibuga, aga kui ma Perekoolis nt automootori kohta mingi üüratult asjatundmatu küsimuse esitan, siis ma eeldan, et minu lollust võetakse siin vaikimisi teadmiseks, selle üle pole eraldi vaja arutada, vaid et keegi viitsib võtta ja seletada mulle asi ära. Mitte et sõna “loll” minu sõnavaras ei esineks, aga pigem sellises kontekstis et “lollisti kukkus nüüd välja”, “ma olen selles küsimuses loll”, “vaata ette, ära lase ennast lolliks teha” vmt. Kui last on vaja tema tegude üle järele mõtlema panna, siis ütlen küll pigem: “See nüüd küll tark tegu ei olnud, mõtle järele, saad ju ise ka aru.” Täiskasvanute puhul vähem dotseerivas ja rohkem üksikasju analüüsivas sõnastuses umbes sama.

See on lihtsalt elementaarne loogika. Sest kui lapse vanemad on armastavad ja hoolivad, siis nad räägivad oma lapsega, on tema suhtes toetavad ja kaitsvad. Ja sellisel juhul ei ole võimalik, et õpetaja, kellega lapsel lähem side puudub, arvamus on määravam ehk lapse arvates primaarne võrreldes lapse enda vanemate arvamusega.
Kui minu kommentaari subjekt end minu kommentaarist solvatuna tundis, siis ta ongi parim näide lumehelbekese põlvkonnast, kes solvub absoluutselt iga asja peale.

Mis puutub sõna loll kasutamisse, siis enamik inimesi teisele seda otse ei ütlegi, küll aga võib täheldada, et enamik solvub ka selle peale, kui neile viisakalt öelda, et nad ei valda teemat või neil pole piisavalt teadmisi või nad on asjadest valesti aru saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.02 10:13; 27.02 11:09; 27.02 11:18; 27.02 11:38; 27.02 11:43; 27.02 15:47; 27.02 15:51; 27.02 15:58; 27.02 16:24; 27.02 17:00; 28.02 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://novaator.err.ee/914439/tu-doktoritoos-uuriti-kusilauseid-mis-ei-kusi-midagi

mul oli huvitav lugeda. äkki on teilgi. ja ei maksa küsida, et no mis seal huvitavat oli 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hari ennast veidi haiguste ja ravimite osas enne kui laiskuses süüdistad. Paljud haigused ja ravimid tekitavad inimestel liigset higistamist ja ebameeldivat lõhna. Isegi beebipillid võivad alguses sellise reaktsiooni tekitada (kui võetakse paralleelselt ka mõnda muud ravimit)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järeleandlikke inimesi ei austa mitte keegi. Võimalusi on kaks

1. saad kõigiga hästi läbi

2. jõuad kuskile ja viid oma tahtmise läbi

mõlemat korraga ei saa, see on illusioon.

saab küll mõlemat korraga. oma tahtmise saamiseks ei pea pressingut tegema, selgitama, et ainult sinul on õigus ja teised ei tea midagi. ei pea nö. pasunasse sõitma.
oma tahtmist saab läbi viia ka rahulikult põhjendades, viisakalt ja argumenteeritult veendes, teiste arvamusse lugupidavalt suhtudes ning sealjuures ka teistega hästi läbi saada ja pälvida nende austuse.
on inimesi, kelle soove ja tahtmisi tõtatakse rõõmuga täitma ja on neid kelle palvete peale tigetsetakse nurgas ja ei tehta midagi.

kägu, 54

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Toetamine ja ärapanemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.