Esileht Kodunurk Toidu ja muu varumine soodukate ajal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Toidu ja muu varumine soodukate ajal

Postitas:

Milliseid toiduaineid/majapidamistarbeid varute soodukate ajal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin praegu Rimis ja ostsin pesugeeli. Varem olen ostnud seda liitrist Listerine’i (maksis sama palju kui 0,5l tavaliselt). WC-paberit olen ostnud. Nõudepesuvahendit. Suurtes pakkides kõiksugu asju, nt šampoon – tavaliselt poes nii suuri polegi kui mõnikord soodukate ajal. Toiduainetest olen varunud jahu ja mis seal salata, ka kiirnuudleid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 18:39; 15.10 11:50; 15.10 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin järele. Aga pean tunnistama, et toitu ma ei varugi. Ainult alkoholi. Kui mõni veinipood teeb allahindluse või lõpumüügi, siis ostan veine varuks. Kodukeemia ja vetsupaber on nii odavad, see mõni sent ei tasu ära seda, et nad mul pärast jalus on. Söögikraam peaks aga ikka värske olema. Jah, kui veise sisefileed saaks 15 € kilo, siis ilmselt ostaks seda mõne kilo sügavkülma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike, mida muidugi ostaksin, ja mida on vaja.
Pesemis- ja puhastusvahendeid, sukkpükse, kohvi, kommi, pajaroogade kuivsegusid, rohkem ei tule praegu meelde.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sukkpüksid, kookospiim, patareid (sest kulub rohkem). Kohvi kui on konkreetne sort.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selveris Laadapäevadel ostsin pesugeele, nõudepesumasina tablette ja prügikotte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen õppinud mulluse võikriisi järel võid varuma nii, et jagub järgmise soodukani.
Pesugeeli ostan ka ette, kempsupaberit, tampoone, pesukaitseid. Toiduasjadest taimeõli, vahel viilutatud juustu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi. Müned varud on, aga need on jooksvalt planeeritud, mitte soodukate ajal.
Palju see kokkuhoid wc paberi peal on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kohvi, konkreetset sorti.
Purustatud tomatit ja tuunikala, neid kulub lihtsalt nii palju.
Kuivatatud ploome ja aprikoose.
Leiba ostan ka sügavkülmikusse – on kindel sort, käsitöö ja igas poes ei müüda. Siis on alati võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi. Müned varud on, aga need on jooksvalt planeeritud, mitte soodukate ajal.

Palju see kokkuhoid wc paberi peal on?

Ma arvan, et meil tuleb oma 50 EUR aastas ära. Läheb ca rull päevas (üks lastest on hull ülekasutaja), Luonnonystäva 8-rulline maksab tavaliselt 2.99 või rohkemgi olenevalt poest, soodukate ajal saab 16 rulli 4 euro kanti kätte.

Muidu aga ostangi, jah, vetsupaberit, pesupulbrit, nõudepesuvahendeid, šampooni. Toidust purgisuppe, pastatooteid, õli, maitsekastmeid (nt. magus tšillikaste), pähkleid, võid jmt. kauem säilivaid asju.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ja kohvi. Kilose ubadekoti hinnavahe sooduka ajal ligi 10 eur. Ja siis ostan 5- 10 kg korraga. Et järgmise soodukani varud vastu peaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:08; 15.10 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ja kohvi. Kilose ubadekoti hinnavahe sooduka ajal ligi 10 eur. Ja siis ostan 5- 10 kg korraga. Et järgmise soodukani varud vastu peaksid.

Lihtsalt uurin, kas sul on suur pere või kasutad niisama palju ube? Oskad ehk mõne toreda retsepti anda? Olen täielik kaunviljade võhik, hetkel avastan enda jaoks läätsi. Mu vanematekodus kasutati tavaliselt herneid ja türgi ube ja muud eriti mitte.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 18:39; 15.10 11:50; 15.10 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan kohvi (näiteks 2 pakki 6€), WC-paberit (32 rulli 5€ midagi) ja paberkäterätte. Kui Selveris laadapäevad on, siis ostan lehtküpsetuspabereid (2 tükki 2€, muidu 1 on juba 1.69€ vms) ja kassitoitu (nii öelda märga toitu, pakk 1€, muidu 1.69€) mitu pakki.
Ega muud väga ei ostagi rohkem kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei varugi nii otseselt, lihtsalt võtan paar pakki tagavaraks, kui on soodushind. Paljude kaupadega on nagunii nii, et mulle sobivad mitmed variandid, ja meie koduspoes on peaaegu alati ühel neist soodushind, siis võtan selle. Õli olen kõige rohkem ette ostnud, sest seda ostan kindlat marki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 12:28; 15.10 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ja kohvi. Kilose ubadekoti hinnavahe sooduka ajal ligi 10 eur. Ja siis ostan 5- 10 kg korraga. Et järgmise soodukani varud vastu peaksid.

Lihtsalt uurin, kas sul on suur pere või kasutad niisama palju ube? Oskad ehk mõne toreda retsepti anda? Olen täielik kaunviljade võhik, hetkel avastan enda jaoks läätsi. Mu vanematekodus kasutati tavaliselt herneid ja türgi ube ja muud eriti mitte.

Pakun, et jahvatab need oad ära ja valab keevat vett peale, aga kas kasutab kohvimasinat või presskannu või teeb niisama pätikat, seda ma küll ei oska arvata. 🙂

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 12:28; 15.10 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduaineid eriti ei varu. Mul pole kohta, kus suuri varusid hoida. Kui siis kohvi paar pakki, kindlasti mitte 10 pakki või nii, just ruumi tõttu. Külmutatud köögivilja. No selliseid asju mille säilivusaeg on pikk – kuivained, purgid, konservid. Aga kuna mingit suurt sahvrit pole, siis väga palju ei varu, pigem siis ongi nii ühe purgi/paki kaupa, et näe soodne, võtame ühe paki järgmiseks korraks kui isu on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan soodushinnaga varuks neid asju, mida pidevalt vaja läheb ja mida muidu ka ostaks – WC- ja kätepaberid, salvrätikud, kohv, kuivained, õlid, šampoonid jmt. Selveri laadapäevadel oli ühel päeval Taluvõi viimaste aegade odavaim, seda ostsin varuga. Täna on kuivained ja riisid jmt soodsam, siis ostan head kvaliteetset riisi ja oma lemmikjahu (Sunnuntai), millele tavaliselt kunagi eraldi allahindlust ei tehta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ja kohvi. Kilose ubadekoti hinnavahe sooduka ajal ligi 10 eur. Ja siis ostan 5- 10 kg korraga. Et järgmise soodukani varud vastu peaksid.

Lihtsalt uurin, kas sul on suur pere või kasutad niisama palju ube? Oskad ehk mõne toreda retsepti anda? Olen täielik kaunviljade võhik, hetkel avastan enda jaoks läätsi. Mu vanematekodus kasutati tavaliselt herneid ja türgi ube ja muud eriti mitte.

On küll suur pere – 2 täiskasvanut ja 3 last. Ubade tarbimisele lisanduvad ka töömehed ja naabrid ja muidu külalised. Lisaks ubadele läheb vaja veel vett ja kohvimasinat. Kohvimasinal võiksid olla nupud, millele vajutades väljub aparaadist vedelik, mida me kohviks kutsume.

Ka türgiube kulub meie peres palju, rohkem kui kohviube. Retseptid on internetist lihtsasti leitavad. Aga türgiubadele ei tehta nii toredaid soodukaid kui kohviubadele. Neid ma ette ei osta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:08; 15.10 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panipaik olemas ja kui head hinda näen, siis ikka ostan. Üldiselt küll mitte mingites suurtes kogustes aga nt iganädalast Selveri tellimust tehes lasen oma pere põhikategooriad silmadega üle ja kui muidu nt nõudeka tablette, pesugeeli, õli, vms telliks alles 2-3 nädala pärast aga parasjagu on soodukas, siis ikka lisan kohe tellimusse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti ei varu kuna pole suuri panipaiku aga teatud asju võtan ikka soodukate ajal, isegi kui kodus veel nt pakk pool on. Wc paber ja pesugeel, hügieenivahendid nt. Makaronid, purustatud tomat, juust, jahu, pruun suhkur, mõned maitseained, ketšup ja sinep, või, sügavkülmatooted (pelmeene ostangi vaid siis kui sooduses on)…
Ei osta lihtsalt suvalisi brände kuna on odav vaid just konkreetseid tooteid, mida niikuinii tarbime.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ja kohvi. Kilose ubadekoti hinnavahe sooduka ajal ligi 10 eur. Ja siis ostan 5- 10 kg korraga. Et järgmise soodukani varud vastu peaksid.

Lihtsalt uurin, kas sul on suur pere või kasutad niisama palju ube? Oskad ehk mõne toreda retsepti anda? Olen täielik kaunviljade võhik, hetkel avastan enda jaoks läätsi. Mu vanematekodus kasutati tavaliselt herneid ja türgi ube ja muud eriti mitte.

Pakun, et jahvatab need oad ära ja valab keevat vett peale, aga kas kasutab kohvimasinat või presskannu või teeb niisama pätikat, seda ma küll ei oska arvata. ????

😀 ma tõesti millegipärast lugesin välja, et inimene ostab endale 10 kg ube koju, mitte kohviube. Sain üle lugedes kõvasti naerda.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 18:39; 15.10 11:50; 15.10 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rimis polnud ju 14. oktoobril pesugeelidele alet. Pesupulbritele oli ainult 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samamoodi nagu eelkõnelejad ostan soodukatega wc-paberit, pesugeele ja nõudepesu tablette, hügieentarbeid. Toiduasjadest on mul varuks kohv, õli, või, tatar, kaerahelbed, pruun riis, täistera pasta. Lisaks on mul kassile Gourmet konserv. Endale ostan soodukaga tuunikala konserve, tomatipüree läheb mul ka igale poole toitudesse, seega seda varun ka. Õnneks mu kodus on ruumi piisavalt. Oma aiasaadused lisaks veel poekaubale, siis ma arvan, kui päris häda käes saaksime paar kuud poes käimata hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 15:18; 17.10 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel kommentaarina, see on mul ma ei tea kas vanavanemate teene või on mu tähemärk (rott=koguja) siin süüdi. Ma tunnen, et pean tõesti koguaeg omama ülevaadet kodustest toiduvarudest. Kohe kui ma näen, et midagi hakkab väheks jääma, siis piilun poodidesse, ega neid soodukaid parasjagu pole. Kuigi mul ei pruugi kohe praegu vaja minna seda toiduainet siis see annab mulle rahulolu tunde, ohh nüüd on näiteks tatart piisavalt, et ei pea muretsema. Õnneks või kahjuks on mul varem vaja läinud neid toiduvarusid, kui ootamatult kukkus ära üks sissetuleku allikatest. Siis läks minu palk maksudeks ja elasime paar kuud toiduvarudest. Nüüd on küll taas piisavalt sissetulekuid, aga miskit kuklas koguaeg sosistab, et peaksin varuma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 15:18; 17.10 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Patareid ja kassitoit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel kommentaarina, see on mul ma ei tea kas vanavanemate teene või on mu tähemärk (rott=koguja) siin süüdi. Ma tunnen, et pean tõesti koguaeg omama ülevaadet kodustest toiduvarudest. Kohe kui ma näen, et midagi hakkab väheks jääma, siis piilun poodidesse, ega neid soodukaid parasjagu pole. Kuigi mul ei pruugi kohe praegu vaja minna seda toiduainet siis see annab mulle rahulolu tunde, ohh nüüd on näiteks tatart piisavalt, et ei pea muretsema. Õnneks või kahjuks on mul varem vaja läinud neid toiduvarusid, kui ootamatult kukkus ära üks sissetuleku allikatest. Siis läks minu palk maksudeks ja elasime paar kuud toiduvarudest. Nüüd on küll taas piisavalt sissetulekuid, aga miskit kuklas koguaeg sosistab, et peaksin varuma.

Selliste varudega on üks ebameeldivus võimalik. Ma ise eriline varuja ei ole, aga mitte ammu oli selline juhus, et tõin suhkruga koju need putukad kes kuivainetes elada armastavad. Kohe suhkrupakki lahti ei teinud ja avades selgus, et neil oli aega jõudsalt paljuneda. Kahjutundega tuli kõik asjad minema visata ja korralik tõrjumine ette võtta. Raha raisatud ja ikka tuli kõik uus osta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varun kindlasti mingeid kauasäilivaid asju: purustatud tomateid, maisi, purgiube (erinevaid), kookospiima, õli, suhkrut, purgisuppi, teed, erinevaid jahusid, läätsi, ube, herneid, nõudepesumasina tablette, pesuainet, šokolaadi, kuivatatud puuvilju, pähkleid-seemneid, jne. Nii virk ma ei ole, et teistes poodides viitsiks otsida, kas odavam, aga kui Selveris on kampaaniad (käin seal niikuinii, sest on teepealne pood), siis kasutan võimalust. Hoian sellise varumisega ca 500 eurot aastas kokku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt töötan hoolega läbi kohaliku koopa, vabandust, Coopi iganädalase uudiskirja, seejärel koostan allahinnatud kraamist menyy & plaanin varumise. Aga kokku varun soodukaga ikka kõike, mis kestab, seni, kuni kuhugi veel mahub. Vot roti aasta väljalase.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostangi ainult soodukate ajal hambapastat ja kõikvõimalikke muid pesuvahendeid alates näopesugeelist kuni nõudepesutablettideni välja. Väga harjumatu on osta tavahinnaga, tavaliselt on ikka pudel varuks.
Toitu pigem ei varu. Välja arvatud kohvioad ja tee, neid ostan küll, sest hinnavõit on kohe silmaga näha. Toidu osas pigem kujundan maitsemeele allahindluste järgi: kui on lambaliha odav, siis on menüüs lammas, kui kala on odav, siis kala jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka otseselt ei tekita suuri varusid, kui aga tean, et miskit on otsa saamas ja samal ajal sellele soodukas, siis ostan ikka ära. Mõõtmelt väikseid asju (nt tampoone, kosmeetikat), kodukeemiat ostan alati soodukate ajal. Söögist ostan soodukate ajal enamasti kuivaineid, neid mahub mulle kappi piisavalt (eelkõige siis kohv, suhkur, erinevad jahud, pudruhelbed), vahel ka kana/hakkliha sügavkülma, kuid neid ostan vahel ka -50% soodukaga ja teen samal õhtul neist süüa. Ja sügavkülma olen ostnud ka nö ettenägematute külaliste jaoks valmistehtud pirukaid, saiakesi (nt Eesti Pagar).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Toidu ja muu varumine soodukate ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.