Esileht Pereelu ja suhted Toidu varumine kuuks ette, kuidas te seda teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Toidu varumine kuuks ette, kuidas te seda teete?

Postitas:

Olen lapsega kahekesi. Laps on alla aasta veel.
Oskan edukalt majandada rahadega ja söögile kuluva rahaga aga, vat mida ei oska, on planeerida söögi ette ostmist. Kuu aega ehk on liiga pikka aga nädal või kaks, isegi sellest oleks suur abi. Ma ei taha lapsega poes käia, eelistan, et teda sellistest kohtadest veel eemale hoida ja hoidjat nii tihti võimalik pole leida kui vaja oleks.
Niisiis, kuidas te teete menüüd ja varute toidu ette?
Mõned küsimused, mis tekkinud. Kuidas te säilitate kanaliha, kala, hakkliha jne.? Sügavkülmutate, kaks nädalat nad ei säili ju?
Olen kohe päris ummukis, seni olen teinud süüa siis kui tuju on aga lapsega enam nii ei saa. Peab iga päev ja nüüd puhta hädas.
Tänud, kel aega ja tahtmist nõu jagada…oma perest seda abi loota ei olnud, käivad teised ülepäeva poes ja pole ette varumisega kursis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 18:21; 22.03 18:23; 23.03 07:56; 23.03 09:13; 24.03 09:16; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sügavkülmutan. Mul on sügavkülm täis liha, kala, hakkliha ja wok segusid. Seega igal hetkel võimalik sealt kõike saada. Lisaks on koju varutud makaronid, riis, tatar, jahu ja kõik selline, mis säilib. Kord nädalas toon poest ainult piima, sai-leib, mingi vorst v juust ja muud piimatooted (kodujuust, jogurt, kohupiim). Juba piima enda pärast peab minema kord nädalas poodi. Sügavkülmutatud asjad säilivad ju kuid. Aaa, toormaterjali toon ka kord nädalas – tomat, kurk kapsas jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mis tähendab, et 2 -nädalat nad ei säili ju? Enamus tooteid säilivad sügavkülmas 6-kuud; liha isegi kuni 12-kuud. Soovitav on liha, hakkliha jms. jagada parajateks portsionideks, mille ühe korraga ära tarvitad.

Nt. isegi leiba ja saia on võimalik koju varuks tuua; paned külmkappi ja kui vaja, siis võtad välja. Väga kenasti säilivad nädala.

Ja isegi piima pärast ei pea poes käima väga sagel; kinnine piimapakend säilib külmikus kenasti 4-5-päeva. Muide piima on lubatud ka sügavkülmutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasin sellest, et ostsin nädala jagu ette, siis tekib pika peale kogemus, mida ja kui palju kulub. Ostad võimalikult mitmekesise valiku: Kartulit, makaroni, riisi, kruupe, ube, herneid, tatart (mõni kuu jätad ühe ostmata,mõni kuu teise, oleneb,kuidas kuivaineid kulunud on. Kui jahukott on tühi, ostan korraga 2 kg jahu juurde (soustid, pirukad jne). Seejärel ostan sügavkülma liha täis: suuremas koguses hakkliha (jagan enne külmikusse panemist portsjonitesse (u. 250g toidukord – neli sööjat). Lisaks veel odavamaid lihatooteid, erinevaid, lõikan ise guljashi või strogonovi, triibuliha, maksa jne portsud valmis (poes ka võtad kas ühe või kahe toidukoguse jagu ühte lihasorti), vahel on odavaid ribisid, kanakintsu, tagavaraks (kui miskipärast poodi ei saa) on kapis ka paar lihakonservi. Ostan pikalt säilivaid vitamiiniallikaid: kaalikas, porgand, sibul, küüslauk, vahel kapsast, lillkapsast või kõrvitsat. Ostan suure paki küpsetusmargariini, millest jagub kuuks ajaks küpsetamiseks ja paar pakki võid leiva peale. Piima, hapukoore ja leiva ostan iga nädal lisaks, kuigi leiba saab ka edukalt sügavkülmas säilitada ja muna ostan kahe nädala tagant paki. Alati ostan kappi ka tomatipastat ja letsot. Vahel ka sinki – väga väike kogus sinki annab kastmele-toidule hoopis teise maitse. Siis saan iga päev vastavalt tujule ja isule olemasolevat kraami kombineerida vastavalt teha kas punaseid või valgeid kastmeid jne. Nende toiduainete baasil annab väga mitmekesist toitu teha, lase aga fantaasial lennata

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 15:22; 23.03 10:55; 23.03 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, mis tähendab, et 2 -nädalat nad ei säili ju? Enamus tooteid säilivad sügavkülmas 6-kuud; liha isegi kuni 12-kuud. Soovitav on liha, hakkliha jms. jagada parajateks portsionideks, mille ühe korraga ära tarvitad.

Nt. isegi leiba ja saia on võimalik koju varuks tuua; paned külmkappi ja kui vaja, siis võtad välja. Väga kenasti säilivad nädala.

Ja isegi piima pärast ei pea poes käima väga sagel; kinnine piimapakend säilib külmikus kenasti 4-5-päeva. Muide piima on lubatud ka sügavkülmutada. [/tsitaat]

Pidasin silmas 2 nädalat ei säili ilma sügavkülmutamata. Paraku on mul väike sügavkülm, kahe riiuliga, peaks hakkama saama. Ma ei ole harjunud kasutama. Õpin. Paraja kogusega külmutamine on hea mõte. Kas liha võetakse päev enne sulama? See teema muidugi rohkem kodunurka sobivam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 18:21; 22.03 18:23; 23.03 07:56; 23.03 09:13; 24.03 09:16; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Alustasin sellest, et ostsin nädala jagu ette, siis tekib pika peale kogemus, mida ja kui palju kulub. Ostad võimalikult mitmekesise valiku: Kartulit, makaroni, riisi, kruupe, ube, herneid, tatart (mõni kuu jätad ühe ostmata,mõni kuu teise, oleneb,kuidas kuivaineid kulunud on. Kui jahukott on tühi, ostan korraga 2 kg jahu juurde (soustid, pirukad jne). Seejärel ostan sügavkülma liha täis: suuremas koguses hakkliha (jagan enne külmikusse panemist portsjonitesse (u. 250g toidukord – neli sööjat). Lisaks veel odavamaid lihatooteid, erinevaid, lõikan ise guljashi või strogonovi, triibuliha, maksa jne portsud valmis (poes ka võtad kas ühe või kahe toidukoguse jagu ühte lihasorti), vahel on odavaid ribisid, kanakintsu, tagavaraks (kui miskipärast poodi ei saa) on kapis ka paar lihakonservi. Ostan pikalt säilivaid vitamiiniallikaid: kaalikas, porgand, sibul, küüslauk, vahel kapsast, lillkapsast või kõrvitsat. Ostan suure paki küpsetusmargariini, millest jagub kuuks ajaks küpsetamiseks ja paar pakki võid leiva peale. Piima, hapukoore ja leiva ostan iga nädal lisaks, kuigi leiba saab ka edukalt sügavkülmas säilitada ja muna ostan kahe nädala tagant paki. Alati ostan kappi ka tomatipastat ja letsot. Vahel ka sinki – väga väike kogus sinki annab kastmele-toidule hoopis teise maitse. Siis saan iga päev vastavalt tujule ja isule olemasolevat kraami kombineerida vastavalt teha kas punaseid või valgeid kastmeid jne. Nende toiduainete baasil annab väga mitmekesist toitu teha, lase aga fantaasial lennata[/tsitaat]

aitäh!!!! hakkan homsest planeerima järgmist nädalat:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 18:21; 22.03 18:23; 23.03 07:56; 23.03 09:13; 24.03 09:16; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, mis tähendab, et 2 -nädalat nad ei säili ju? Enamus tooteid säilivad sügavkülmas 6-kuud; liha isegi kuni 12-kuud. Soovitav on liha, hakkliha jms. jagada parajateks portsionideks, mille ühe korraga ära tarvitad.

Nt. isegi leiba ja saia on võimalik koju varuks tuua; paned külmkappi ja kui vaja, siis võtad välja. Väga kenasti säilivad nädala.

Ja isegi piima pärast ei pea poes käima väga sagel; kinnine piimapakend säilib külmikus kenasti 4-5-päeva. Muide piima on lubatud ka sügavkülmutada. [/tsitaat]

Mis teema sul nende sidekriipsudega on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule MÕISTUSELE ja ole normaalne!
[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis teema sul nende sidekriipsudega on?[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt… kas korra kuus saad lapse üksi jätta/ poodi võtta? Aga tihedamalt ei saa? Kas või kord nädalaski? Ära pahanda, küsin vaid.
Kui vana laps on? Ka see on oluline, sest värsket kraami vajab iga elusorganism.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tule MÕISTUSELE ja ole normaalne!
[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

Oiissand, kas sul lõi kaane ära? Ma olen mõistusel ja normaalne, kuid sidekriipsukommentaator vist mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lihtsalt… kas korra kuus saad lapse üksi jätta/ poodi võtta? Aga tihedamalt ei saa? Kas või kord nädalaski? Ära pahanda, küsin vaid.
Kui vana laps on? Ka see on oluline, sest värsket kraami vajab iga elusorganism.

[/tsitaat]

Ikka saaksin aga ega toidupood ei ole ainus käimine. Neid tegemisi on palju kui üksi oled ja ma ei tahaks koormata tuttavaid ega sugulasi nii palju. Miks siis mitte koondada poes käimisi. Üritan lihtsalt praktilisem olla oma tegemistes.
Pealegi vanad toiduharjumused üksi olles tuleb nüüd n.ö. ahju visata ja uued juurutada. Nii ma siin maadlen. Minu jaoks igapäevane sooja toidu tegemine on valupunkt, endale ma ei teinud. Alles rasestudes hakkasin korrapäraselt sööma. Lapsega veel suurem vastutus, temale olen iga päev 3 korda päevas värske toidu teinud.
Loomulikult suvel tuleb turul käimist tihedamini, marjad, roheline, juurikad jne paar korda nädalas aga sinna saab lapse kaasa võtta.
Ehk on mu probleem üldse söögi tegemise planeerimine? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 18:21; 22.03 18:23; 23.03 07:56; 23.03 09:13; 24.03 09:16; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no minu arusaamine \”värskest\” toidust on hoopis teistsugune, kui sügavkülmast võtmine. Ma käin iga päev poes ja ostan värske liha ja kõik muu.
Päris hirmus lugeda, et piima ja leiba hoitakse ka sügavkülmas. Kesse neid sulatada jõuab? Siis peab enamvähem 2 päeva ette planeerima söögi, et jõuaks sulatada. Kas ma olen ainuke friik, kellele tundub, et sügavkülmutatud toodetel on kerge kõrvalmaik?
Kuna meil on 4 last, siis külmkappi niikuinii ei mahugi rohkem kui 2 päeva söök.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no minu arusaamine \”värskest\” toidust on hoopis teistsugune, kui sügavkülmast võtmine. Ma käin iga päev poes ja ostan värske liha ja kõik muu.
Päris hirmus lugeda, et piima ja leiba hoitakse ka sügavkülmas. Kesse neid sulatada jõuab? Siis peab enamvähem 2 päeva ette planeerima söögi, et jõuaks sulatada. Kas ma olen ainuke friik, kellele tundub, et sügavkülmutatud toodetel on kerge kõrvalmaik?
Kuna meil on 4 last, siis külmkappi niikuinii ei mahugi rohkem kui 2 päeva söök.[/tsitaat]

Ma käisin varemalt ka iga päeva poes aga lapse kõrvalt tundub see ajaraisk auto parkimine, kassas järjekorras seismine jne. See kõik võtab aega ja ma meelsamini kulutan aja millelegi muule. Lapse lõunaune ajal teda vankris poodi vedada tundub lihtsalt ülekohtune tema suhtes. Väldin seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 18:21; 22.03 18:23; 23.03 07:56; 23.03 09:13; 24.03 09:16; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no minu arusaamine \”värskest\” toidust on hoopis teistsugune, kui sügavkülmast võtmine. Ma käin iga päev poes ja ostan värske liha ja kõik muu.
Päris hirmus lugeda, et piima ja leiba hoitakse ka sügavkülmas. Kesse neid sulatada jõuab? Siis peab enamvähem 2 päeva ette planeerima söögi, et jõuaks sulatada. Kas ma olen ainuke friik, kellele tundub, et sügavkülmutatud toodetel on kerge kõrvalmaik?
Kuna meil on 4 last, siis külmkappi niikuinii ei mahugi rohkem kui 2 päeva söök.[/tsitaat]

Minul kolm last ja mahub ilusti sügavkülma. Elan maal ja siit oleks lauslollus iga päev poes käia. Ja maal elades tulebki asjad ette mõelda, mõtlengi juba eelmisel päeval valmis, kas on midagi vaja sügavkülmast sulama panna.

Põhiline põhjus, miks ma harva poes käin, on see, et ma lihtsalt ei raatsi oma aega poe peale kulutada, on ju nii palju mõnusat, mida saab selle ajaga teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 15:22; 23.03 10:55; 23.03 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Siis peab enamvähem 2 päeva ette planeerima söögi, et jõuaks sulatada. Kas ma olen ainuke friik, kellele tundub, et sügavkülmutatud toodetel on kerge kõrvalmaik?[/tsitaat]Sulatusaja lühendamiseks ongi vajalik kappi pandav kraam enne tükeldada.
Kõrvalmaik tuleb, kui liiga kaua sügavkülmas hoida. Samuti pole hea mõte näiteks jäätist liha kõrvale panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah,liha maitseomaduste poolest on ka oluline, et sulatamise aeg oleks täpselt planeeritud, et liha pärast üles sulatamist enam kaua ei peaks praadimist ootama. Pigem alusta praadimist, kui lihatükk seest veel veidi jääs.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 15:22; 23.03 10:55; 23.03 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah,liha maitseomaduste poolest on ka oluline, et sulatamise aeg oleks täpselt planeeritud, et liha pärast üles sulatamist enam kaua ei peaks praadimist ootama. Pigem alusta praadimist, kui lihatükk seest veel veidi jääs.[/tsitaat]
Lisan siia seda, et liha sulata alati tavalises külmikus, mitte köögilaual.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuu alguses ostan korraga ära kuu varu kuivaineid. Sealt edasi teen nädalamenüü valmis ja käin nimekirjaga 1-2 korda nädalas poes, kuna käe otsas nädala varu koju ei tassi, autoga ilmselt piisab kui nädala alguses asjad ära osta ja siis lihakraam portsjonitena sügavkülma kui niisama nädala lõpuni ei säili.

Sulatamise koha pealt olen laisk, torkan liha koos kilekotiga kuuma vette ja umbes poole tunni pärast saan juba valmistama hakata midagi, oleneb muidugi kui suur kogus on vaja sulatada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartul on ostetud sügisel. Säilib keldris terve talve. Olen kuulnud, et nii tehakse ka porgandiga.
Lihakraami (kana,hakkliha,sealiha,kala) ostame nädalavahetusel. Värsket kala ei soovita külmutada – muutub liiga vesiseks, seega selle tarvitame kohe nädala alguses ära.
Munad, talujogurti,talukohupiima,juustu ostame samuti turu pealt (TLN Nõmme turg) terveks nädalaks.
Suvel ostame turult nädalaks ka värsked juurikad, talvel ostame need kaubanduskeskusest.
Lisaks nädalavahetuste ostmistele käime poes maksimaalselt üks kord nädalas – kui nädala keskel avastame, et oleks vaja veel kohvikoort vms. Tangained jms on jooksvalt olemas – säilivad ju ülikaua!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile abivalmitele vastajatele!
Tänu sellele teemale sain oma kahele veale pihta, nüüd saan nende kallal tööle hakata ja varsti kõik kenasti paika loksunud.
Ma ei ole esiteks harjunud igapäevaselt süüa tegema ja sellest siis planeerimis oskamatus. Noh ja teine viga ongi, et kui ei ole ennemalt planeerinud siis ei oskagi ette osta.
Olen kaks päeva uurinud ja puurinud retsepte ning nimekirjasid üritanud pusida koostada. Üsna raske kui ei ole harjunud aga hea on see, et jõuan enne tööle naasmist asja käppa saada ja kui laps tavatoidule läheb siis olen valmis talle pakkuma head kodust toitu.
Minu selle teema eesmärk oligi, selgeks saada kuidas varuda ja teha kodust toitu. Ma ie tahaks, et lähen lihtsamat ning kiiremat teed pool fabrikaatidega. Juba märkasin, et kui lihtne on beebitoidu keetmise asemel klõps purki avada:(

Kas keegi on isetehtud pirukaid külmutanud?
Üks mure on veel, ma ei oska kodumaistest juurikatest salateid teha…kaalikad, peedid…millest veel talvisel ajal teete?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 18:21; 22.03 18:23; 23.03 07:56; 23.03 09:13; 24.03 09:16; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsed planeerijad on vist väikelaste vanemad. Kuidas õnnestub toiduvarude planeerimine hobuseisuga teismelise peres? Kui tiinekas oskab ikka panni pliidirauale sättida, siis õgitakse kuuvarud paari päevaga ära. Selline on minu kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] ma ei oska kodumaistest juurikatest salateid teha…kaalikad, peedid…millest veel talvisel ajal teete? [/tsitaat]

Kaalikast ma teen põhiliselt ühte sorti salatit: riivitud kaalikas ja porgand (kas ühepalju või porgandit veidi rohkem) pluss õunamahl (meil on oma, kodus tehtud, aga küllap sobib ka poest ostetud täismahl). Tuleb selline maheda maitsega, mida ka lapsed hea meelega söövad.

Samuti mahe ja magus on lihtsalt keedetud riivitud peet, seda samuti lapsed söövad (mul on lasteaiaealised).
Endale ja mehele teen peedist ka teisi variante, kõigi aluseks riivitud keedetud peet, nt:
peet, hakitud mugulsibul, majonees;
peet, läbi pressi aetud küüslauk, majonees või äädika-õlikaste;
peet, hapukapsas, majonees;
peet, hapukapsas, riivitud porgand, äädika-õlikaste;
peet, hakitud mugulsibul, soolaheeringas, majonees;
peet, juust, küüslauk, majonees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 12:25; 24.03 12:29;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siinsed planeerijad on vist väikelaste vanemad. Kuidas õnnestub toiduvarude planeerimine hobuseisuga teismelise peres? Kui tiinekas oskab ikka panni pliidirauale sättida, siis õgitakse kuuvarud paari päevaga ära. Selline on minu kogemus.[/tsitaat]

Selle vastu on väga lihtne retsept: strateegilisi söögitegemise materjale nagu nt liha ja kala tuleb osta toorena, töölemata kujul. sellega ei tee teismeline midagi, kui just kokandusfänn pole (ja kui on, siis pole selles ju midagi halba).

poolfabrikaadid pistetakse jah kohe kinni, neid ma ostangi ainult siis, kui on teada, et poiss (17a) peab mõni päev iseseisvalt hakkama saama ja teisi sööjaid (mina, mees, vanaema, lasteaiaealised õed) kodus pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 12:25; 24.03 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen nii teinud, et kuumtöötlen lihakraami ära ja panen niimoodi sügavkülma. Sageli on nn jahutatud liha hoopis külmutatud olnud ja seda ei ole mõistlik uuesti külmutada. Samuti topin sügavkülma valmis tehtud söögi, kui saab korraga liiga palju ja paari päevaga ära ei söö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea on ka kaalika-kapsa salat(riivida, olen ka sidrunimahla pannud); porgandi-ananassi salat(ise tehtud); kapsa-porgandi salat. Osta toores peet, keeda ära ja riivi salatiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte, et söögitegemine ainult naiste töö oleks, aga kas enne mehele ei teinud midagi süüa? Või olite mõlemad nö kogenematud kokad, et ka temalt ühtegi nippi ei õppinud näiteks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostan korraga ära liha, kana, külmutatud juurviljad, pelmeenid, frikadellid. need kõik sügavasse. koti kartulit, mitu karpi mune, vorsti, juustu mitu pakki/tk. jahu, suhkur, kohvi jne. vahepeal on siis poest vaid piima, leiba saia vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte, et söögitegemine ainult naiste töö oleks, aga kas enne mehele ei teinud midagi süüa? Või olite mõlemad nö kogenematud kokad, et ka temalt ühtegi nippi ei õppinud näiteks?[/tsitaat]

Tegin mehele süüa ja tegin endale ka….aga hoopis teistsugune menüü oli ja teistsugused võimalused.

Enne last ei olnud mul vajadust aega ega raha kokku hoida. Nüüd uus elu:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 14:15; 22.03 18:21; 22.03 18:23; 23.03 07:56; 23.03 09:13; 24.03 09:16; 25.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihakraami ei osta sügavkülma ette. Kui siis nt supikana, mis niikuinii külmutatud. Ostan nädalavahetusel turult nt natuke hakkliha või maksa ja kanakoiva ning teen need nädala esimses pooles toiduks. Toitu jätkub tavaliselt enam-vähem nädala lõpuni. Kui ei, siis nädala lõpus lihtsalt teen lihata toite (muna, juust, kodujuust).

Supipuljongit teen ikkagi suure potitäie (kui ostan supikonti) ja külmutan parajate portsudena.

Ette ostan kuivaineid pikalt, muna 1-2 nädalaks. Hapukoort jm piimatooteid u nädalaks (vaata kuupäeva pakendil). Leiba-saia ostan enam-vähem nädalaks ja vajadusel juurde. Aedvilja turult ja ka nädalaks-paariks, kartulit pikemaks. Nädala keskel siis piima, puuvilja ja kui midagi puudu on, siis seda ka.

Kui lapsega poodiminek, siis aitab, kui on väga konkreetne nimekiri olemas. Siis paned lapse ostukärusse \”kinni\” (kui ta sul kärus pole) ja tuiskad vastavad letivahed läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siinsed planeerijad on vist väikelaste vanemad. Kuidas õnnestub toiduvarude planeerimine hobuseisuga teismelise peres? Kui tiinekas oskab ikka panni pliidirauale sättida, siis õgitakse kuuvarud paari päevaga ära. Selline on minu kogemus.[/tsitaat]

oi, väga hästi õnnestub.
terased inimesed, isegi teismelised, saavad aru, et kui kõik meelepärasemad palad ühekorraga ära süüa, siis nädala lõpupoole peab vähem meelepärasemaga leppima.
ja kui hobuseisegua teismeisi on rohkem kui üks, siis saavad nad ülihästi üksteise järel valvamisega hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Toidu varumine kuuks ette, kuidas te seda teete?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.