Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Toiduabi?

Postitas:

Mul on suur mure järgnevate kuude ees. Laps on 5-kuune ning mul on paraku laenud kaelas. Toidurahaks jääb 150 eurot kuus, ülejäänud läheb arvete maksmisele ja laenude tagastamisele. Üks laen on võetud emalt ning ta jäi töötuks ning pean kindlasti teda 100 euroga kuus toetama, sellest ei pääse kuidagi. Pank tahab samuti oma osa.

Mehel on keerulised teemad, auto on katki ja ta soovib uut osta. Järelmaksu talle tema sõnul ei anta ning seega tahab ta nüüd kuu ajaga puuduoleva summa (ca 800 eurot) sinna alla panna. Mul tõusevad ihukarvad püsti. Tema vabandab end sellega, et ta ju ostis eelmine kuu süüa. Muud kulud katsin ikkagi mina.

Olen üritanud kõik kulud miinimumi peal hoida – häbi tunnistada, aga ma olen isegi pesu ja sokkide ostmist kogu aeg edasi lükanud. Kummastki 3-4 paari mul on ja muudkui pesen neid. 30 eurot nädalas 2 täiskasvanu toidu peale pole ka just palju? Kusjuures ma ei söö eriti palju.  Nii ma olen maksimumiks planeerinud.

Ma plaanin juba varem kui lapse 1.5-aastaseks saades tööle minna. Augustis saab laps aastaseks ja ehk siis, aga hetkel tõesti ei ole võimalik tööle minna.

Hirm on nahas. Kas toiduabisse saab ka nii kvalifitseeruda, et ma ei saa töötutoetust vms?

+1
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:17; 07.01 22:33; 07.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see 150 jääb vaid toidurahaks või vaja osta ka mähkmeid, majapidamisvahendeid jms? Kas kapis kuivaineid on? Kui midagi olemas ja vaid puhtalt toit osta, siis saab hakkama. Muidugi koonerdades, aga saab. Kui nippe tahad, siis on varasemalt käinud läbi hulgim teemasid, kuidas ühest kanast viis toidukorda saab. Nali naljaks, aga seal oli häid nippe ka. Kui raha vähe, hakkab loovus tööle. Oi kui häid ja odavaid toite saab ise tehes ja veidi nuputades. Jah, veisefileed ei söö, aga muud liha ikka saab. Aedviljad on lausa üliodavad jne. Psühholoogiliselt on seda palju raskem taluda kui tegelikult. Kõht tühjaks küll ei jää.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 22:30; 09.01 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

150 kõige peale kokku. Mähkusid vaatan järelturult niikuinii, kust kõige soodsama tükihinnaga saab. Ma reaalselt olen ostnud juba uuskasutuskeskusest 1.- eest lina ja sellest teinud majapidamislappe. Aga ikkagi on see nii nibin-nabin.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:17; 07.01 22:33; 07.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll.
Leppige mehega kokku, et laps, 5-kuune abitu olend on siiski prioriteet. Pole üldse tähtis, kumb toitu ostab

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:35; 07.01 23:23; 08.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine kohalikku sots osakonda ja küsi, mis võimalused on

kui auto on mehel vajalik töölkäimiseks, siis tõiesti mõistetav, et see kulu tuleb teha. kui auto pole hädavajalik, siis võib järelmaksu asemel mõned kuud ilma olla ja raha koguda.

kus sa elad? FB-s on linnade foodsharing-grupid, tartus on toidukapid, kust saab tasuta toitu võtta, ehk mujal linnades ka. peamiselt tallinnas https://www.facebook.com/groups/836654887181353

 

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 22:43; 08.01 11:02; 09.01 20:33; 11.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üritanud kõik kulud miinimumi peal hoida – häbi tunnistada, aga ma olen isegi pesu ja sokkide ostmist kogu aeg edasi lükanud. Kummastki 3-4 paari mul on ja muudkui pesen neid.

Mul pole küll rahapuudust, aga pesu on sama vähe. Ja muudkui pesen neid 🙂
Toidust rääkides – kõikvõimalikud aedviljad on poodides odavamad kui turul. Kuivained pole ka kallid. Ära osta vorsti, osta liha. Sellest saab vähese kogusega korralikku toitu valmistada. Laps saab kindlasti tervisliku toidu, kui ise teed.

http://toidupildid.blogspot.com/2007/05/odavate-toitude-nimekiri.html

Loe sealt ka kommentaare, päris palju on soovitatud.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll.

Leppige mehega kokku, et laps, 5-kuune abitu olend on siiski prioriteet. Pole üldse tähtis, kumb toitu ostab

Ta ongi minu prioriteet, ostan ikka lapsele asjad enne ära ja kui jääb kuu lõpus puudu, siis tõstan käed üles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:17; 07.01 22:33; 07.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta omavalitsuse sots.osakonda, ühekordset toiduabi saad ikka.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:49; 07.01 22:56; 08.01 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ära osta toitu Selverist (kõige kallim kett), võimalusel ostle Grossi toidukaupades. Hommikuti pannakse välja sama kuupäevaga või järgneva, korraliku toitu, aga poole soodsama hinnaga. Ise ostan koguaeg kastme/hautise jaoks liha või kartuli kõrvale kotlette.
Osta suurem kott kartuleid, mitu pakki makarone jne.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:49; 07.01 22:56; 08.01 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ongi minu prioriteet, ostan ikka lapsele asjad enne ära ja kui jääb kuu lõpus puudu, siis tõstan käed üles.

Peaks ka mehe oma olema.
Äkki kolid hoopis emaga kokku, oleks sedapidi koos kergem.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:35; 07.01 23:23; 08.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et mees nagu väga ei muretse?
Kas see olukord tekkis praegu?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 05:52; 08.01 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mähkusid vaatan järelturult niikuinii

Mis asi on mähkude järelturg? Ostad kasutatud mähkusid?

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanainimene targutab aga üle elatud:

riided olidki korduvkasutatavad, ise tegin, keetsin gaasipliidil pajas tükiseebiga , tänapäeval võid vist ikka masinas pesta aga pesugeeli asemel riivi pesuseepi, odavam

lahtise porgandi kilohind grossis on 18 senti, kilo porgandeid hautades ja kübeke võid vms. sisse ja soola ka ning väga hea saab

sama asi kõigi teiste kodumaiste köögiviljadega, kartul , punapeet jms.

kilepiim grossis 39 senti, kõige odavam makaron 20 senti, tangained ka alla euro.

vaakumpakendis mitte viimase päeva seguhakkliha on seal 1,20 umbes.

Kui raha ei ole, tulebki pea tööle panna ja retsepte saab googeldada, kui endal pähe ei tule. Ma täna olen keskmist palka teeniv inimene kes võiks jah ka selveris käia, sest mehe palk on üle keskmise ja elame laenuta majas aga Selverist ostan ainult neid kaupu mis soodusega või siis mida konkreetselt vaja on. Ma ei tea, kes ja kuidas toiduabi alla kuuluvad. Kunagi vaese tudengina kui esimene laps beebi oli, selliseid toiduabisid polnud, õnneks olid vanemad 🙂

 

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad vähemalt miinimumvanemahüvitist ja lastetoetust.

Mis toetust vms sa veel maksumaksjalt tahad?

Ema läheb töötukassasse ja sasb sealt oma sissetuleku. Mees vaatab oma söögi ja peavarju ise.

Krt kolm töövõimelist täiskasvanud isikut, vanemahüvitus ja tööruskindlustus ja ikka peab maksumaksja täiendavalt söögi kinni maksma?

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mähkusid vaatan järelturult niikuinii, kust kõige soodsama tükihinnaga saab.

Liba.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et Toidupangast saaks, aga ikkagi peab enne KOV sotsiaalosakonna poole pöörduma: https://www.toidupank.ee/vajad-abi/taotle-abi/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaakumpakendis mitte viimase päeva seguhakkliha on seal 1,20 umbes.

Hakkliha on mõistlik ikka ise teha. Sealsamas Grossis on aegajalt raieliha alla 3€/kilo. Minagi ostan, sest mulle meeldub isetehtud suurematükiline hakkliha oluliselt rohkem kui vaakumpakendite pudru. Lisaks üritan vältida neid plastkarpe – Grossis pakitakse mu luha paberisse (ja paber läheb ahju).

 

Aga mul on tunne, et tegemist taas mingi haletsusttekitava muinasjutuga, sest teemaalgataja ise enam oma teemas ei osale.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 05:52; 08.01 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan minna kohalikku omavalitsusse ja küsida/eelpool ka soovitati/ ajutist abi. Seal saab rääkida, et ajustiselt(ütledki, et näiteks kaks kuud vms) on keeruline ja siis saad teada, mis lahendust pakutakse. Konkreetselt tean juhust, kus inimesel tuli see vajalik summa kuus ühele välja, aga laenu tõttu jäi reaalselt vähe kätte ja kov kuulas ta ära ja lisas erandkorras toidupanga nimistusse, et saaks iga nädal sealt söögipaki. Ühe korra anti ka kuivi küttepuid. Muidugi eeldas see seda, et ta ise oli agar küsima.
Selliseid keerulisi aega on olnud ka minul ja kindlasti paljudel teistel. Mul on aastaid, kümme pluss näiteks kaks rinnahoidjat, ja ma arvasin ,et saame hakkama, et kindlasti on neid, kellel veel hullem. Mähkmeid ei ostnudki, pidasin seda siis üldse luksuskaubaks. Lihtsalt et sa teaksid, et väga paljud on nii elanud ja hulleminigi veel.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.01 10:17; 08.01 13:00; 08.01 13:38; 08.01 13:57; 08.01 14:23; 08.01 15:30; 08.01 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad vähemalt miinimumvanemahüvitist ja lastetoetust.

Mis toetust vms sa veel maksumaksjalt tahad?

Ema läheb töötukassasse ja sasb sealt oma sissetuleku. Mees vaatab oma söögi ja peavarju ise.

Krt kolm töövõimelist täiskasvanud isikut, vanemahüvitus ja tööruskindlustus ja ikka peab maksumaksja täiendavalt söögi kinni maksma?

mis see ema siia puutub? tema on teises leibkonnas ning töötukassast saab ta max 60% senisest sissetulekust, mis min palga puhul on ~400 eurot. ema on ehk oma ainsad säästud eelnevalt tütrele laenanud, TA maksab emale ju laenu tagasi, mitte ei anna niisama oma raha

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 22:43; 08.01 11:02; 09.01 20:33; 11.01 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille jaoks laenu võtsid?

Kindlasti pöördu abi saamiseks KOVi ja ära mingil juhul võta kiirlaenu (või mõnd muud laenu).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 11:41; 08.01 22:18; 08.01 22:53; 09.01 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgatajal jääb oma rahast 150 eurot, millest peab kuuaega söönuks saama terve pere ja titele ka vajalikud asjad? Kas see mees on selle tite isa? Palju mees panustab perekonna ühistesse kuludesse? On teil üldse perekond? kui mees ka 150 panustaks, siis oleks ju juba palju normaalsem.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõsiselt sooviks teada, et kas on inimene sellise teema puhul KOV-i pöördunud, mis on tänapäeval esimene asi, kui sugulased kõrvale jätta. Ja kui ei ole, siis miks? Seal ju kuulatakse ära ja aidatakse leida ka sellistele lugudele kasvõi ühekordne lahendus. Selleks on seal võimalused olemas. ?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.01 10:17; 08.01 13:00; 08.01 13:38; 08.01 13:57; 08.01 14:23; 08.01 15:30; 08.01 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. palun räägi lapse isaga st elukaaslasega asjad sirgeks!

kirjutage välja maksed, kohustused jne

ning

2. jagage igakuised kulutused pooleks

st

kui te elate koos, siis elukaaslane peaks maksma 1/2 eluasemekuludest (üür, küte, elekter, vesi jne)

ning

andma pool toidurahast(kui soovib ühisest potist süüa)

3. kuna ta on lapse isa, siis pool lapsele kuluvast (mõni riideese, mähkmed, lisatoit (rpa v püreed juba kohe-kohe)) on ka aus isal maksta

alles siis saate vaadata, kas jätkub autole, riietele jne

Ei saa koguda auto jaoks (kui see tõesti pole ainus võimalus, et üldse saab tööl käia) kui pole pükse ega sokke jalga panna, olete poolnäljas ja lapsele pole mähkmeid.

Jutt, et “eelmisel kuul ostsin süüa” ei päde, see toit on söödud, sel kuul on ka süüa vaja. Kui teil polnud just jagatud, et üks kuu naine ja teine kuu mees ostab toidu? Kui ei anna oma toiduks raha, ei saa ka süüa. Täiskasvanud inimene saab sellest lihtsast asjast ometi aru?

Kui te ei suuda jagada lapsega seonduvat, on sul võimalus pöörduda kohtusse ja nõuda elatist (jah, isegi koos elades) lapsele. Hetkel on seadus korrigeerimisel aga praegu on miinimum pool miinimumpalka st 292 kuus…küsiksin 200-250.

Sellele lisaks loomulikult pool eluasemekulu. Ja süüa ostab siis kumbki oma raha eest.

Edu.

 

NB! loomulikult, kuna häda suur, pöördu ka KOV ja räägi mure ära. Ehk saad ühekordset abi.

Ja head nõu odavatest toitudest juba said loodetavasti.Aga ikka pange edaspidiseks asjad paika!

Toimetulekutoetuse saajaks ei kvalifitseeru? Kui VH+ lapsetoetus+mehe palk liita ja lahutada eluasemekulud sh üür (kahjuks laenud/liisingud ei loe) jääb kuus alles üle 450?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain nii aru, et kuna alukaaslasel on autot töölkäimiseks vaja ja selle remont läheb mingi 800, siis antud kuul ehk sel ajal, kui auto kulud on suured, ei saa ta sellel põhjusel oma tavalist panust pereellu anda.

1. palun räägi lapse isaga st elukaaslasega asjad sirgeks! kirjutage välja maksed, kohustused jne ning 2. jagage igakuised kulutused pooleks st kui te elate koos, siis elukaaslane peaks maksma 1/2 eluasemekuludest (üür, küte, elekter, vesi jne) ning andma pool toidurahast(kui soovib ühisest potist süüa) 3. kuna ta on lapse isa, siis pool lapsele kuluvast (mõni riideese, mähkmed, lisatoit (rpa v püreed juba kohe-kohe)) on ka aus isal maksta

See oli siis selle jutu kohta mõeldud. Mis olekski põhjus minna ja küsida ühekrdest abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.01 10:17; 08.01 13:00; 08.01 13:38; 08.01 13:57; 08.01 14:23; 08.01 15:30; 08.01 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ära osta toitu Selverist (kõige kallim kett)

Unusta ära see lollakas mantra ja tee endale partnerkaart. Saad toidukaupu odavamalt kui mujal ega pea enam kassasabas elu raiskama.

Selveris on odavaim juust 5euri kilo, coopis 8euri ja rimis 8 euri. Vaata ja võrdle hindasid mitte ära ela kott peas mingist igivanast delfi uudisest,et selveri ostukorv on kõige kallim.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ära osta toitu Selverist (kõige kallim kett)

Unusta ära see lollakas mantra ja tee endale partnerkaart. Saad toidukaupu odavamalt kui mujal ega pea enam kassasabas elu raiskama.

Selveris on odavaim juust 5euri kilo, coopis 8euri ja rimis 8 euri. Vaata ja võrdle hindasid mitte ära ela kott peas mingist igivanast delfi uudisest,et selveri ostukorv on kõige kallim.

Praegu on kampaania eesti just – 4 eurot kilo. Iga kuu on igas ketis mingi juust kampaaniahinnaga. Isegi kui ma raha lugema ei pea, ma ostan alati kamapaaniahindadega asju. Jah, ma olen kuulnud, kuidas mõni kuulutab, et aga mul on just sel päeval teise sordi isu ja ma ei saa kampaaniatoodet osta, siis …pole sellistes teemades tema kohtki. Meenub mingi aja tagant ühe inimesega vestlus, kes oli rahahädas ja rääkis, kuidas ta on hakanud mõtlema ja ostma. Ütles nii, et ma ei osa enam riivitud juustu, ostan tüki ja riivin ise. Vaatan kampaaniahindu. Ma siis mõtlesin, et täitsa huvitav kuulda, kuidas oleme terve elu umbes sarnaselt enne ealanud ja mina pidasin loomulikuks, et ta on seda alati teinud. Tema aga oli arvanud, et mina seda jällegi pole kunagi teinud. Kuna ma olin teda rahaga natuke aidanud. Ütles ta mulle, et hakka ka nii tegema, vaatama kampaaniaid ja ise riivima vms. Ma siis ütlesin talle, et ma olen seda kogu elu teinud, kuidas saab nii olla, et sa seda ei tea või ei eeldanud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.01 10:17; 08.01 13:00; 08.01 13:38; 08.01 13:57; 08.01 14:23; 08.01 15:30; 08.01 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavad toidud. Eile ostsin 0,5 karbi külmutatud broilerimaksa, teen kastet ja kartulit kõrvale. Ka punane peet tuleb kõrvale. Mul on see küll sisse marineeritud purgis, aga ka poes pole see toorelt kallis, keeta küll tuleb, aga kui saab osta keedu oma, siis see kallim natuke, siis ka hea. Eile oli konsumis keedupeeti, lahtist ka letis näiteks. Ja see toit tuleb piisavalt odav. Mina täna teen seda.
Siis ühepajatoit hakklihaga.
Plov hakklihaga. Üldse sutsuke hakkliha ajab alati asja ära. Kunagi nuputasin, kui oli jube kitsikus, et mida teha ja ostsin porgandeid, ja 200 gr hakkaliha, kartulit oli, tegi suure pajatäie. Kui meil sõbrannaga olid meie esimesed lapsed ja oli ka nii napilt kõike, siis tegime kartuliputru ja sibulat praadisime seapekitükikesega ja see oligi soe toit.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.01 10:17; 08.01 13:00; 08.01 13:38; 08.01 13:57; 08.01 14:23; 08.01 15:30; 08.01 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain nii aru, et kuna alukaaslasel on autot töölkäimiseks vaja ja selle remont läheb mingi 800, siis antud kuul ehk sel ajal, kui auto kulud on suured, ei saa ta sellel põhjusel oma tavalist panust pereellu anda.

Sõnagi ei olnud mehe töölkäimisest juttu. Pigem on sellega jamasti, sest “järelmaksu talle ei anta”. Ja uue auto mees “tahab” osta, mitte ‘peab’.
TA ei rääkinud ühest kuust, vaid hirmust järgnevate kuude ees. Mehe panust pere kulude katmisel niisama lihtsalt ei ole seal oodata.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:35; 07.01 23:23; 08.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain nii aru, et kuna alukaaslasel on autot töölkäimiseks vaja ja selle remont läheb mingi 800, siis antud kuul ehk sel ajal, kui auto kulud on suured, ei saa ta sellel põhjusel oma tavalist panust pereellu anda.

Sõnagi ei olnud mehe töölkäimisest juttu. Pigem on sellega jamasti, sest “järelmaksu talle ei anta”. Ja uue auto mees “tahab” osta, mitte ‘peab’.

TA ei rääkinud ühest kuust, vaid hirmust järgnevate kuude ees. Mehe panust pere kulude katmisel niisama lihtsalt ei ole seal oodata.

Kui nii, siis siis nii, ega ma väga ei vaidlusta ka. TA võiks ise täpsem olla ja osaleda kovi-teemalgi rääkimises.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.01 10:17; 08.01 13:00; 08.01 13:38; 08.01 13:57; 08.01 14:23; 08.01 15:30; 08.01 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unusta ära see lollakas mantra ja tee endale partnerkaart. Saad toidukaupu odavamalt kui mujal ega pea enam kassasabas elu raiskama. Selveris on odavaim juust 5euri kilo, coopis 8euri ja rimis 8 euri. Vaata ja võrdle hindasid mitte ära ela kott peas mingist igivanast delfi uudisest,et selveri ostukorv on kõige kallim.

Miks sellist jura ajada. Partnerkaart ei anna märkimisväärset soodustust, samasugused soodustused on ka teistes kettides oma kaartidega. Ka iseteeninduskassad või puldiga ostmine on teistes kettides olemas. Soodushinnaga juust on kõigis kettides alla 5 euro kg, mina ostan aastaid 500 gr viilutatud juustu 2.19-2.50 pakk ükskõik mis kettidest, täishinnaga juust on kallis ka Selveris. Ikkagi on Selveri ostukorv kõige kallim.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )