Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Toiduabi?

Postitas:
Kägu

Unusta ära see lollakas mantra ja tee endale partnerkaart. Saad toidukaupu odavamalt kui mujal ega pea enam kassasabas elu raiskama. Selveris on odavaim juust 5euri kilo, coopis 8euri ja rimis 8 euri. Vaata ja võrdle hindasid mitte ära ela kott peas mingist igivanast delfi uudisest,et selveri ostukorv on kõige kallim.

Miks sellist jura ajada. Partnerkaart ei anna märkimisväärset soodustust, samasugused soodustused on ka teistes kettides oma kaartidega. Ka iseteeninduskassad või puldiga ostmine on teistes kettides olemas. Soodushinnaga juust on kõigis kettides alla 5 euro kg, mina ostan aastaid 500 gr viilutatud juustu 2.19-2.50 pakk ükskõik mis kettidest, täishinnaga juust on kallis ka Selveris. Ikkagi on Selveri ostukorv kõige kallim.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samuti ära osta toitu Selverist (kõige kallim kett)

Unusta ära see lollakas mantra ja tee endale partnerkaart. Saad toidukaupu odavamalt kui mujal ega pea enam kassasabas elu raiskama.

Selveris on odavaim juust 5euri kilo, coopis 8euri ja rimis 8 euri. Vaata ja võrdle hindasid mitte ära ela kott peas mingist igivanast delfi uudisest,et selveri ostukorv on kõige kallim.

See millest te räägite (supermarketi juust) ei ole juust. Ostan võileiva juustus Juustuskuningatest – noor Gouda kilohind 9,90 oli vist. See on juust. Kui te supermarketi juustu ostate siis te vist ei ole kunagi päris juustu söönud. Ma pigem jätan need viilutatud juustud ostmata ja söön leiba võiga kui seda saasta.

+1
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

See millest te räägite (supermarketi juust) ei ole juust. Ostan võileiva juustus Juustuskuningatest – noor Gouda kilohind 9,90 oli vist. See on juust. Kui te supermarketi juustu ostate siis te vist ei ole kunagi päris juustu söönud. Ma pigem jätan need viilutatud juustud ostmata ja söön leiba võiga kui seda saasta.

Väga tore muidugi, aga äkki teeksid juustuteema kusagile?

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks laiata siin teemas, kus inimene kirjutab,et kogu kuu peale on 150 eurot söögiraha? Ilmselge, et  ta ei saa 10-eurost juust omale lubada, hea, kui seda 5-eurostki jõuab osta.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samuti ära osta toitu Selverist (kõige kallim kett)

Unusta ära see lollakas mantra ja tee endale partnerkaart. Saad toidukaupu odavamalt kui mujal ega pea enam kassasabas elu raiskama.

Selveris on odavaim juust 5euri kilo, coopis 8euri ja rimis 8 euri. Vaata ja võrdle hindasid mitte ära ela kott peas mingist igivanast delfi uudisest,et selveri ostukorv on kõige kallim.

See pole jah selle teema jutt sul.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vanemahüvitise ajal saab teenida, leia endale lisatöö, mees võib siis last valvata. Mina näiteks Vh ajal käisin õhtuti kontoreid koristama, ka nädalavahetuseks saab lisatöö leida, mina olen põhitööl tagasi, kuid teen lidatööd edasi, sest ei saa loobuda 300 eur lisarahast, laps oli siis 4kuune  kui hakkasin teenima lisa.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vanemahüvitise ajal saab teenida, leia endale lisatöö, mees võib siis last valvata. Mina näiteks Vh ajal käisin õhtuti kontoreid koristama, ka nädalavahetuseks saab lisatöö leida, mina olen põhitööl tagasi, kuid teen lidatööd edasi, sest ei saa loobuda 300 eur lisarahast, laps oli siis 4kuune kui hakkasin teenima lisa.

No praegu koroona ajal pole ju see lisatöö leidmine nii lihtne, et “leia endale”! Tööotsijaid on palju ja paljud kontoridki on kinni, sest inimesed kodukontorites. Mõni on küll oma soovitustega nagu kuu pealt kukkunud.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina leidsin endale lisatöökoha nädalavahetuseks just koroona ajal, kes otsib, see leiab 😉

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust ka ei ole Selver kõige kallim pood. See on mingi ammusest ajast jäänud arvamus.

Tegelikkus on see, et eriti just viimasel ajal on Selveris väga-väga palju kollaste hindadega tooteid. Ehk siis aegumistähtaeg täna või isegi homme. Ja alla on hinnatud 30% ja paljud asjad ka 50%. No ja lisaks on muidugi koguaeg ka mingid kampaaniad.

Ma pean ütlema, et poeskäies mu toidukorv koosnebki valdavalt just hetkel kampaanias olevatest toodetest ja ka kollase sildiga kaupadest. Pole ju vahet, et vorstikeste või ahjuliha säilivus lõppeb juba homme. Ma lähen koju ja pistan selle kohe ahju. Seni ei ole veel riknenud kaupa saanud.

Minu kodu lähedal on kõikvõimalikud poed. Enda kurvastuseks avastasin, et Maksimarket, mille valik mulle meeldib, on viimasel ajal väga kalliks läinud. Rimi on ka enam-vähem ok hindadega. Seal on kampaaniaid palju, kuid aegumistähtaja hindadega tooteid samahästi kui polegi. Sama Maksimarketis. Grossi poodi meie kandis ei ole. Selles poes olen elus vast kaks korda käinud, aga arvata ei oska miskit. Maxima… Minu arvates on see ülihalb pood. Oluliselt soodsamad hinnad on kohati täitsa müüt. Näiteks Rukkipala leib, mis on üks enimostetud leibu, on seal kallim kui Selveris. Tavalistes Maximates on kaubaartiklite valik nii puudulik, et kui tahad kõiki vajalikke asju saada, pead nagunii minema mõnda teise poodei veel. Lisaks puuduvad seal pakendamata liha- ja kalaletid, sooja toidu letid jne.

Nii, et visake peast välja see kinnismõte, et Selver on väga kallis pood. Ei ole! Stoackmann on kallis ja mitte ketipoodidesse kuuluvad väikesed erapoed.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arust ka ei ole Selver kõige kallim pood. See on mingi ammusest ajast jäänud arvamus.

Tegelikkus on see, et eriti just viimasel ajal on Selveris väga-väga palju kollaste hindadega tooteid. Ehk siis aegumistähtaeg täna või isegi homme. Ja alla on hinnatud 30% ja paljud asjad ka 50%. No ja lisaks on muidugi koguaeg ka mingid kampaaniad.

Ma pean ütlema, et poeskäies mu toidukorv koosnebki valdavalt just hetkel kampaanias olevatest toodetest ja ka kollase sildiga kaupadest. Pole ju vahet, et vorstikeste või ahjuliha säilivus lõppeb juba homme. Ma lähen koju ja pistan selle kohe ahju. Seni ei ole veel riknenud kaupa saanud.

Minu kodu lähedal on kõikvõimalikud poed. Enda kurvastuseks avastasin, et Maksimarket, mille valik mulle meeldib, on viimasel ajal väga kalliks läinud. Rimi on ka enam-vähem ok hindadega. Seal on kampaaniaid palju, kuid aegumistähtaja hindadega tooteid samahästi kui polegi. Sama Maksimarketis. Grossi poodi meie kandis ei ole. Selles poes olen elus vast kaks korda käinud, aga arvata ei oska miskit. Maxima… Minu arvates on see ülihalb pood. Oluliselt soodsamad hinnad on kohati täitsa müüt. Näiteks Rukkipala leib, mis on üks enimostetud leibu, on seal kallim kui Selveris. Tavalistes Maximates on kaubaartiklite valik nii puudulik, et kui tahad kõiki vajalikke asju saada, pead nagunii minema mõnda teise poodei veel. Lisaks puuduvad seal pakendamata liha- ja kalaletid, sooja toidu letid jne.

Nii, et visake peast välja see kinnismõte, et Selver on väga kallis pood. Ei ole! Stoackmann on kallis ja mitte ketipoodidesse kuuluvad väikesed erapoed.

Kõigis hinnavõrdlustes on Selver alati esikohal, ei tea mis ta seal niisama teeb ? Üks asi on osta aegumistähtajaga asju teine asi on igapäevaselt sealt süüa osta.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõigis hinnavõrdlustes on Selver alati esikohal, ei tea mis ta seal niisama teeb ? Üks asi on osta aegumistähtajaga asju teine asi on igapäevaselt sealt süüa osta.

Hinnavõrdlus on ju subjektiivne asi. Kõigepealt, oled sa vaadanud, mis kaubad seal on ja kuidas seda võrdlust on läbi viidud. Sageli on võrreldud ühte toodet, mis on erinevate tootjate oma – näiteks, ühes poes oli Alma piim. Aga teises poes ei olnud Alma piima, siis pandi võrdlusesse hoopis Farmi piim. Need võrdlused on nii lohakalt ja pealiskaudselt tehtud.

Samas, meil kõikidel endil on võimalik teha vastavalt oma maitsele neid hinnavõrdlusi. Siinkohal ma näiteks kohe toongi välja…

Võrdlesin Maxima ja Selveri toidukaupade hindu. KÕIK tooted on täpselt üksühele samad tooted, samas koguses ja sama tootja omad.

Niisiis, esimene on Maxima hind. Teine on Selveri hind. Kõik on tavahinnaga, mitte soodustooted või aegumistähtaja hinnaga tooted:

Rukkipala 0.73    0.69
Rakvere kodune hakkliha 400 gr    1.95       1,95
Alma piim 1.5 l      0.99     0,99
Alma hapukoor 500 gr     1.15       0,85
Eesti juust 500 gr       4.29       4,29
Rakvere jahutatud searaguu 1,3 kg (millest saab mitu liitrit suppi)     1.55      1,59
Eesti taluvõi     1.59     1.59

Valisin tooted, mis on minu toidukorvi tavapärased tooted.

Ei saa ju ometi nii udu olla, et teha mingist kahtlase väärtusega uuringust põhjapanevaid järeldusi. Oma silmaga tuleb ikka veenduda ja vaadata üle ja võrrelda just need kaubad, mida sina tavaliselt ostad.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehel on keerulised teemad, auto on katki ja ta soovib uut osta. Järelmaksu talle tema sõnul ei anta ning seega tahab ta nüüd kuu ajaga puuduoleva summa (ca 800 eurot) sinna alla panna. Mul tõusevad ihukarvad püsti. Tema vabandab end sellega, et ta ju ostis eelmine kuu süüa. Muud kulud katsin ikkagi mina.

Su mees on alles ise laps, mis laps. Süüa tuleb tal osta, arvestades kogu pere vajadustega, vähemalt järgmised 18 aastat. Kui peale ühte kuud juba kööga on, peaks olema suur mõttekoht.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle lisatööga on see lugu, et kui just mustalt ei tee, saab ju palka alles järgmisel palgapäeval, mis võib olla kuu aja pärast. Ja kui mul olekski vaja lisa teenida just nüüd ja praegu ühe kuu lõikes, siis see ei aita ju kuidagi. No kui just mitte võtta kiirlaenu selle arvestusega, et maksan hilisemast lisatulust kohe tagasi. Sama ka nende tööampsudega. Hea meelega teeks mõne, kui kuu lõpus raha otsas. Palga saab aga alles paari nädala pärast. Mu meelest tööamps võiks just olla ülikiirelt tehtud ja tasustatud. Kuna seal on tunnitasud ikka ülipisikesed, siis oleks ilmselt paljudel motivatsiooni seda teha tõesti vaid viimases hädas. Kahe nädala pärast on aga juba tavaline palk käes ja pole põhjust enam mingit 30€ oodata. Imelik, et need tööampsukorraldajad ise sellest aru ei saa.

Teine asi on see, et ka mina külastan meelsasti Selverit just nende allahinnatud toodete pärast. Ja samuti olen märganud, et minu tarvitavad asjad tulevad just Selveris kõige soodsamad. Kõige kallim tuleb mul Prisma ja Maksimarket. Kuna aga aastatega kujunenud ülevaade, mis kett milliseid mulle vajalikke tooteid hea hinnaga müüb, siis teengi valiku selle järgi, mida parasjagu vajan. Näiteks Rimist saab hea hinnaga tööstuskaupu ja mahlu, viimase päeva toidukaupu nemad aga alla ei hinda. Jube poliitika mu meelest, aga nii on. Seega oma toidukorvi sealt ei osta. Kuna mina tahan saada allahinnatud tooteid esiteks kokkuhoiu mõttes, teiseks säästliku käitumise mõttes, siis käingi Selveris. Neil on alati hulgaliselt valikut ja mina saan päästa toitu minemaviskamisest. Lisaks on Selveris palju kampaaniaid. Sisuliselt on võimalik kogu ost teha nii, et pole ühtki tavahinnaga toodet. Kui osta vaid Selveri tavahinnaga tooteid, siis on kallim jah.

Seega soovitan mitte hinnata poodi nime või kellegi teise hinnangu alusel, vaid teha võrdlus ikka konkreetselt oma tarbimisest lähtuvalt. Võib suisa üllatav olla.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui osta vaid Selveri tavahinnaga tooteid, siis on kallim jah.

Tegelikult ei ole isegi tavahinnaga tooted Selveris üldjuhul kallimad kui mujal. Vaata mu võrdlust Maximaga. Maxima toidukorv tuli selle loetelu järgi isegi kallim.

Muidugi, minu väljatoodu on väga napp, aga siiski, usun, et kui võtta võrdlus laiemalt ette, siis tulemus jääb suures piires sama. Ilmselt on asi paljuski selles, et Selveris on oluliselt laiem tootevalik kui näiteks Maximas või Grossis. Ja hinnad ka vastavalt nii, et müügil on nii väga odav juust kui ka väga kallis gurmeejuust. Maximas esimest müüakse, aga teist ilmselt üldse mitte ja see toob üldise keskmise hinnataseme (teistpidi võrrelduna) oluliselt alla. Ja siis võibki ju öelda, et juust on Maximas üldiselt palju odavam kui Selveris. (See oli lihtsalt näide,)

Muidu, sinu jutuga täiesti nõus.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millest see mees sööb? Te annate nõu, nagu naine lapsega aga see elukas on tal ju ka seal majapidamises, ilmaelgelt ei ela ta kepist ja keeksist.

Teemaalgataja on kas väga noor või väga loll. Miks sa sellise elajaga koos oled? Ta ei hooli ei sinust ega lapsest.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas teil peres suitsetamise ja õllega lood on? Sellisest vindumisest lugedes loodan, et ei tarbita kumbagi.  KOV peaks aitama teid ajutiselt paar kuud, et jalad taas alla saada. Mine palu sealt abi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kana, miks ei ole veel kana söögiks pakutud?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kana, miks ei ole veel kana söögiks pakutud?

pime oled? esimeses vastuses kohe pakuti 😀

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mine kohalikku sots osakonda ja küsi, mis võimalused on

kui auto on mehel vajalik töölkäimiseks, siis tõiesti mõistetav, et see kulu tuleb teha. kui auto pole hädavajalik, siis võib järelmaksu asemel mõned kuud ilma olla ja raha koguda.

kus sa elad? FB-s on linnade foodsharing-grupid, tartus on toidukapid, kust saab tasuta toitu võtta, ehk mujal linnades ka. peamiselt tallinnas https://www.facebook.com/groups/836654887181353

Panen Tartu lingi ka https://www.facebook.com/foodsharingtartu

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa saad vähemalt miinimumvanemahüvitist ja lastetoetust.

Mis toetust vms sa veel maksumaksjalt tahad?

Ema läheb töötukassasse ja sasb sealt oma sissetuleku. Mees vaatab oma söögi ja peavarju ise.

Krt kolm töövõimelist täiskasvanud isikut, vanemahüvitus ja tööruskindlustus ja ikka peab maksumaksja täiendavalt söögi kinni maksma?

mis see ema siia puutub? tema on teises leibkonnas ning töötukassast saab ta max 60% senisest sissetulekust, mis min palga puhul on ~400 eurot. ema on ehk oma ainsad säästud eelnevalt tütrele laenanud, TA maksab emale ju laenu tagasi, mitte ei anna niisama oma raha

Ema puutub asjasse, kuna teemaalgataja PEAB teda 100 euroga kuus toetama. Kui emal poleks kitsas käes, oleks ta ehk nõus laenupuhkust andma.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ema puutub asjasse, kuna teemaalgataja PEAB teda 100 euroga kuus toetama. Kui emal poleks kitsas käes, oleks ta ehk nõus laenupuhkust andma.

teemaalgataja mitte ei toeta oma ema 100 euroga, vaid maksab emale võlga tagasi samamoodi nagu teistelegi võlausaldajatele. huvitav, miks tundub normaalne, kui makstakse võlga tagasi võõrastele, aga omad justkui peaksid ootama ja eriti siis, kui nad ise ka rahaliselt hädas on?

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selveris just talleggi broiler 2 eurot kilo

+1
-1
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )