Esileht Beebi ja mitmikud Toiduallergia rinda saaval beebil

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Toiduallergia rinda saaval beebil

Postitas:

Kirjutage palun oma kogemustest, millise toidu vastu teie tissitajatest beebidel allergia on olnud. Poja varsti neljakuune, alguses ei olnud mingit probleemi, võisin kõike süüa – viimastel nädalatel aga beebi nahal punased kuivad laigud, kreemitame palju ja vannivett pehmendan ka, vesi eriti kare meil; aga paremaks ikka ei lähe. Kas abi oleks ka vannivee läbikeetmisest? Põhilised allergeenid teada ja neid väldin ( šokolaad, maasikad, apelsin, tomat jms), aga ehk on kellelgi veel midagi omaltpoolt lisada, millele tähelepanu võiksin pöörata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 09:11; 06.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle päeva, sest beebikõõma on ka palju ja seda peseme Babe’ šampooniga, enne seda määrin õliga nagu ikka.
Märgin veel ära, et esimese kahe lapsega polnud selliseid muresid. Beebikõõmast saime esimese korraga lahti jms. Nüüd siis selline jama pisiga ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 09:11; 06.06 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karedad punased laigud põskedel ja üle kere on tüüpiline lehmapiimaallergia puhul. Ma otsisin mitu kuud süüdlast tsitruseliste, kakao jms seast ning lõpuks oli allergeeniks ikkagi lihtlabaselt lehmapiim (sh või, juust, jogurt, šokolaad, lihamarinaad, suvaline küpsiseke jne). Ning lehmapiimaallergia puhul on üsna tihti allergia ka soja vastu, nii et kui menüüd korrigeerida, siis testimisperioodi jooksul võiks vältida ka soja ja kitsepiima. Kui nahk puhas, saad proovida, et äkki soja või kitsepiim ikka sobib.

Meil oli allergia ajal ka KOHUTAV titekõõm – ka see kadus ära, kui piima ja soja oma menüüst välja jätsin. Samuti muutus laps rahulikumaks ja hakkas paremini sööma ja juurde võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 11:52; 06.06 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõõma korral ei pea nii tihti pesema. Kas peale õlitamist kammid ka korralikult kõõma lahti? tee seda kord nädalas, kui kooralikult kammid, siis pole vaja ülepäeviti.

See võib olla ka atoopiline termatiit, millel ei pruugigi põhjust toidus olla.

Ma hoopis küsin – kas laps on hiljaaeg hakanud end seljalt kõhule pöörama? kas laps üritab roomata? Meil avaldus atoopiline nahk just siis, kui laps hakkas roomamis evastu huvi tundma, aga ei osanud veel ja oli siis koguaeg viril – nimelt kuigi tihti otsitakse atoopilise naha põhjust toidust, siis ka stress võib olla põhjsueks! Põhimõtteliselt taandus termatiit, kui laps hakkas roomama 😀 Senimaani lihtsalt kreemitasime last, hoidsime palju palja ülakehaga (rindkerel olid põhilised laigud) jne

Kui sa ise tead, et sinu menüüs muutusi ei ole, siis pigem paistab asi toidust mittepõhjustatud atoopilise termatiidi moodi. Mõtle löbi ise oma toitumine, kas sõid midagi enne avaldumist, nt kuskil külas pähklitega kaunistatud torti vmt Kui ole dkindel,e t oled koguaeg toitunud ühtviisi, siis ilsmelt ikka ei ole toidust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et menüüs pole muutusi olnud, ei ole kahjuks absoluutselt mingi garantii, et tegemist ei ole allergiaga. On üsna tüüpiline, et allergiad ei avaldu kohe pärast sündi, vaid mõni kuu hiljem, kui vastsündinu oma immuunsüsteem tugevneb. Ja avaldub see üsnagi tasapisi: algul tundub, et tuul on põsed karedaks teinud, seejärel vaatad, et oi-oi, pean ikka voldivahesid hoolikamalt kuivatama, sest need punetavad hirmsasti… Siis tundub, et äkki ikka ei sobi pesupulber, sest nahk on siit-sealt õrnalt kare. Ja alles sealt edasi hakkavad tekkima karedad punased laigud üle kere ning asi läheb kiiresti hullemaks. Paljude puhul muidugi jääbki see allergia kergelt kareda naha tasemele ning kunagi läheb iseenesest üle. Hea uudis on see, et piimaallergia taandub reeglina 2-3-aasta vanuselt ja tagasi ei tule.

Samuti peab toiduallergia põhjuse väljaselgitamisel silmas pidama, et allergiat põhjustavad valgud on organismis päris tükk aega – seega kõigepealt peaks olema eesmärk, et allergianähte juurde ei tuleks, ja alles tükk maad hiljem hakkavad olemasolevad laigud vaikselt kaduma. Neid tuleks muidugi ka kreemitada ja kohelda õrnalt. 🙂

Igaks juhuks mainin veel, et lehmapiimavalgu allergia ei ole sama mis laktoositalumatus ja gluteeniallergia (mis on ka sage) ei ole sama, mis gluteenitalumatus. Seega allergia puhul (või kasvõi prooviperioodil) on laktoosivabad piimatooted samuti vastunäidustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 11:52; 06.06 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu atoopilise nahaga beebil oli allergia piima, munavalge ning kartuli vastu. Jäta ajutiselt piimatooted (ka vadakut või piimapulbrit sisaldavad toiduained) menüüst välja. Munavalge on samuti väga tugev ning sagedane allergeen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tekitas allergiat punane peet, paprika ja kõige tavalisem must pipar mida toidu tegemisel kasutasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul teemaalgatajaga sama seis, laps sai 5 kuuseks ja viimane kuu aega olen üritanud punaste karedate laikude põhjusele jälile saada. Alguses olid ainult põlved, nüüd kehal ka laiguke. Ja ei teagi veel, mida mittesüüa, nii tüütu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muna ja piim. Jäta need välja, vaata kas siis midagi muutub. Kolmas sagedasem allergeen on nisu. Minu lapsel oli allergia muna ja piima vastu. Praegu 3 ja enam ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kalduvus atoopilisele dermatiidile, siis ei pruugi konkreetset allergeeni välja tulla. See on naha kuivus. Nahas pole piisavalt niiskust ja ta kipub minema karedaks, laiguliseks, põletikuliseks.
Nii ema kui lapse toit võib naha seisundit mõjutada, aga alati ei pruugi olla tegu allergiaga.
Kui lapsel on selline probleem, siis ülepäeviti vannitada ei tohiks. Isegi kui kare vesi läbi keeta või sinna vanniõli lisada, kuivatab see lapse nahka. Mul on kaks atoopikut. Üks ei kannata isegi nii palju vett, et õuest tulles käed seebiga puhtaks pesta. Kohe peale pesemist pean kreemitama ja talvisel ajal, kui korteris küte ja õues külm, ei aita isegi see nahka täiesti korras hoida. Suvel on olukord palju parem.
Oluline on kasutada sobivaid baaskreeme. Mina kiidan nt. Dexeryli, Atodermi Intensive baumet ja Eucerini Atopic controli kreemi. Need sobivad ka imikutele.
Olen kuulnud, et kaeratõmmise vann pidi kuiva naha korral hästi mõjuma, aga ma pole seda ise veel proovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna lapsel sama jama ja lisaks kõhukinnisus beebil. Otsis kuid põhjust, lõpuks sai jälile, et piimavalk. Jah, see on midagi muud kui laktoositalumatus, seda on ka muudes toitudes, pead ise uurima. Aga nüüd on beebil juba palju parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Atoopiline dermatiit, enamasti lööb välja piimatoodetest. Arst kirjutab salvi, ise osta Atoprel kreemi, see toimib kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Toiduallergia rinda saaval beebil

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.