Esileht Kodunurk Toidud marineeritud kurgiga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Toidud marineeritud kurgiga

Postitas:
Kägu

Mul on palju marineeritud kurki. Soovitage retsepte, kus seda kasutada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seljanka ja Kurzeme stroganov tulevad esimesena meelde.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevad salatid (kartulisalat, tatrasalat jne) ja külmad kastmed samuti.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nami-nami lehel kirjutad koostisosade lahtrisse marineeritud kurk, tuleb 190 retsepti. Küll snäkke, kastmeid, salateid, burgereid, suppe ja leivatorte.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh oleks mul ka palju marineeritud kurki… Lõikan igale poole kõrvale, ja panen võileiva peale-vahele, teen külma kastet kurgi-sibula-hapukoorega, vahel pitsa peal… Eriti ei ole vaaritanud midagi põhjalikumat temaga. Niisamagi läheb jube palju kogu aeg, vean poest purgiga, õudselt kallis ja raske. Nüüd panin esimest korda kurgid maha aga ei tea kas oskan kasvatada :’) ja kui kasvavadki, kas oskan purki ka teha nii et maitsev saab.. Ei ole loomult perenaine paraku. Aga marineeritud kurk nii maitseb…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marineeritud kurk on niisama hea kõiki kartuli, tatra ja isegi makaroniroogade kõrvale. Eelmainitud salatid.

Mulle meeldib näiteks ka guljaši kastme sees. Hakklihakastmesse sobib tegelikult ka.

Ma ei tea, mis selle nimi on aga keedetakse ka ühes potis kartul, liha, tomatipasta/purustatud tomat, marineeritud kurk  (ja mingeid asju ilmselt sobib sinna veel).

Hakkliha (plaadi)pitsa peale sobib väga hästi – eriti koos sibulaga. Aga ka nt tacodega.

Lihtsalt võileiva peale.

Punapeedi-singi salatisse (ülilihtne teda poes valmis aurutatud riivitud peedi ja singikuubikutega). Igasugu kalasalatitesse ka nt rosolje.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele, kas mõtled azuud? Teen seda tihti ja kasutan ka marineeritud kurki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele, kas mõtled azuud? Teen seda tihti ja kasutan ka marineeritud kurki.

Miskit sarnast jah, aga päris õige azuu see pole. Võimalik, et on meie pere mugandus olnud, mis sellest inspireeritud 🙂  Teeme keedetud kartuliga ja sisuliselt tekib hästi pehme “puder” sinna liha ümber kõigest, mis pehmeks keenud – lisaks siis hästi pehmeks keenud liha ja veel veidi krõmps kurk. Meeldib kui veel see tomatipasta on õrnalt vürtsine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hammusta viinale peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on palju marineeritud kurki. Soovitage retsepte, kus seda kasutada.

ei õelutse aga miks teha  nii palju, et ei jõua ära süüa? Vanasti maal ema ka tegi, nüüd ostan poest Põltsamaa omi, mis mulle meeldivad, täpselt nii palju kui jõuan ära süüa 🙂

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei õelutse aga miks teha nii palju, et ei jõua ära süüa?

Mina ei teegi, ämm teeb – ja teeb just nii palju, kui kurki on. Ju oli hea kurgiaasta eelmisel aastal siis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rassolnik, talupojasupp, seljanka, salatite, kastmete sisse, võileiva peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka palju kurke. Ise marineerin, sest need maitsevad tervele perele kõige rohkem. Kusjuures kurgid ostan, ei kasvata ise. Meile meeldib niisama salatiks kõrvale. Vahel viilutan, vahel teen pikad sektorid, vahel terved kurgid ampsamiseks. Veel eelmainitud seljanka. Aa ja meie lemmikkaste kala  kõrvele. Kas maneeritud praetud kala või ahjulõhe ja kõrvale kaste/salat (hakitud marineeritud kurk, majonees, sool-pipar). Ja viimase aja leid on see: https://nami-nami.ee/retsept/19343/peedi_oasalat  väiksem purk kurki läheb sinna ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge toppige marineeritud kurki toidu sisse, kus peaks käima HAPUKURK.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge toppige marineeritud kurki toidu sisse, kus peaks käima HAPUKURK.

Ega seda sulle ju sisse ei söödeta.

See täiesti maitse asi – mulle meeldib just marineeritud kurk rohkem kuna on äädikasem. (Värske) hapukurk on pigem hea niisama paljalt söömiseks.

Üldiselt ei tea toitu, kus hapukurgi asemel mar.kurk toidu suudaks ära rikkuda. Küll aga näiteks kartulisalat on minu jaoks selline kuhu sobib isegi nii marineeritud kui värske kurk samal ajal.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lemmik salat on hiina kapsas,värske kurk, tomat, marineeritud kurk, konservmais, õli ja sidrunipipar.
Paar tundi külmkapis seista, siis tõmbab ilisti mahlad välja ja on ülimalt mõnus salat näiteks suvise grilli kõrvale.

Aga kasutan marineeritud kurki samuti niisama toidu kõrval, võileiva vahel, muudes salatites ja seljankas, kartulisalatis. Hapukoore ja marineeritud kurgitükkidega kaste on värske keedukartuli peale oi kui hea.

Eelistan hapukurgile just äädikast kurki. Meie pere sööb palju ka marineeritud seeni.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hapukoore ja marineeritud kurgitükkidega kaste on värske keedukartuli peale oi kui hea.

Sellega tuli meelde, et mar.kurk+muna+majonees. Mmmmm….

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hapukoore ja marineeritud kurgitükkidega kaste on värske keedukartuli peale oi kui hea.

Sellega tuli meelde, et mar.kurk+muna+majonees. Mmmmm….

See sobiks täitsa hästi ka rukkileiva korvikeste täiteks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tulid meelde sellised salatid ja võileivamääre, kus värske või hapendatud kurgi võib vabalt asendada marineeritud kurgiga. Kurgi osa toidus on küll vähene, kuid see-eest on need maitsvad ja suvised retseptid.

https://mariliisilover.com/2010/01/heeringakaaviar/

https://tuuliretseptid.ee/2019/05/noore-kartuli-salat-suitsulohe.html/

https://noadkahvlid.ee/2018/08/heeringa-kodujuustusalat.html/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge toppige marineeritud kurki toidu sisse, kus peaks käima HAPUKURK.

Ja mis siis juhtub, kui topin? Sina minestad? No täitsa savi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei õelutse aga miks teha nii palju, et ei jõua ära süüa?

Mina ei teegi, ämm teeb – ja teeb just nii palju, kui kurki on. Ju oli hea kurgiaasta eelmisel aastal siis.

A kuidas see siis sinu probleem on, mitte ämma oma?  Mina küll ei mõista. Mingi püstol kuklas kästi sul need kurgid vastu võtta või mida?

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A kuidas see siis sinu probleem on, mitte ämma oma? Mina küll ei mõista. Mingi püstol kuklas kästi sul need kurgid vastu võtta või mida?

Polegi probleem, hoopis võimalus 🙂 Ära sina muretse minu ega ämma pärast. Kurkide pärast ka mitte.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka palju kurke. Ise marineerin, sest need maitsevad tervele perele kõige rohkem. Kusjuures kurgid ostan, ei kasvata ise. Meile meeldib niisama salatiks kõrvale. Vahel viilutan, vahel teen pikad sektorid, vahel terved kurgid ampsamiseks. Veel eelmainitud seljanka. Aa ja meie lemmikkaste kala kõrvele. Kas maneeritud praetud kala või ahjulõhe ja kõrvale kaste/salat (hakitud marineeritud kurk, majonees, sool-pipar). Ja viimase aja leid on see: https://nami-nami.ee/retsept/19343/peedi_oasalat väiksem purk kurki läheb sinna ära.

Jaga kurgi marineerimise retsepti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seljanka ja rassolnik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A kuidas see siis sinu probleem on, mitte ämma oma? Mina küll ei mõista. Mingi püstol kuklas kästi sul need kurgid vastu võtta või mida?

Polegi probleem, hoopis võimalus ???? Ära sina muretse minu ega ämma pärast. Kurkide pärast ka mitte.

Nii, aga milleks siis see teemaalgatus? Mille pärast siis on lubatud muretseda ja mille pärast mitte?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A kuidas see siis sinu probleem on, mitte ämma oma? Mina küll ei mõista. Mingi püstol kuklas kästi sul need kurgid vastu võtta või mida?

Nii, aga milleks siis see teemaalgatus? Mille pärast siis on lubatud muretseda ja mille pärast mitte?

Aga milleks selline mõttetu inisemine? Mille pärast see tegevus sulle huvitav ja rahuldustpakkuv tundub? (Mina ei ole teemaalgataja)

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, aga milleks siis see teemaalgatus? Mille pärast siis on lubatud muretseda ja mille pärast mitte?

Teemaalgatuses pole ühtegi muret – on hoopis võimalus õppida tegema paljusid erinevaid roogasid marineeritud kurgiga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevad salatid (kartulisalat, tatrasalat jne) ja külmad kastmed samuti.

Tahaks seda tatrasalati retsepti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevad salatid (kartulisalat, tatrasalat jne) ja külmad kastmed samuti.

Tahaks seda tatrasalati retsepti!

Pole küll esimene vastaja, aga ma teen – tatar, kodujuust, (marineeritud)kurk, paprika.

Maitse järgi sobib alati ka redised, tomatid, roheline sibul või muu hooajaline. Ning nt (vuti)munad. Kodujuustu võib ka hapukoorega asendada (siis sobib ka nt konservmais ja/või konservhernes). Lihaks sobib väga hästi krabipulk.

Tatar+kodujuust ja muud lisandid oli mu nö lemmik toitev salat kui tahtsin kaalu kaotada, aga valke ja köögivilju süüa, ilma, et liiga rasvaseks ajaks ja niisama hapukoort/majoneesi sisse sööks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevad salatid (kartulisalat, tatrasalat jne) ja külmad kastmed samuti.

Tahaks seda tatrasalati retsepti!

Näiteks samad ained kui kartuli- või makaronisalatisse, lihtsalt kartuli või makaroni asemel tatar (või nt keedetud kruubid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Toidud marineeritud kurgiga