Esileht Lapse ootamine Toidud , mida vältida

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Toidud , mida vältida

Postitas:

Tere!
Olen kuulnud erinavaid rasedaid ütlemas, et a ma arbuusi ei tohi süüa v seda ja kolmandat ei tohi süüa.
Kas kuskil list asjadest v keegi ise oskab kirjutada, et mis need toidud siis on, mida tuleks vältida?

Senini mina teadsin ainult et toorest liha, kala, muna ei tohiks.
Aga mis veel?

Tänades..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olegi muud, ülejäänud asjad mõistuse piires. Mõistlik on ka puuviljad jm korralikult pesta enne tarbimist, ja alkohol lisa sinna nimekirja, mida ei tohi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 10:16; 30.08 11:37; 30.08 17:39; 30.08 18:42; 30.08 19:21; 15.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pastoriseerimata piimatooted, ssures koguses a vitamiini (maksas)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toores kala(listeeria oht).

Mind noomis jõulude ajal vanavanaema, et ma äädikat süldi peale panin sörtsu. Ju siis see on ka ohtlik ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pastoriseerimata piimatooted, ssures koguses a vitamiini (maksas)

Huvitav, kas Eestis üldse on võimalik pastöriseerimata piimatooted leida? Keegi veel otse lehmalaudast piima joob? 20a tagasi ei teadnud muidugi keegi pastöriseerimisest midagi… Ja selle A-vitamiiniga on nii, et keegi ei suuda nii palju maksa süüa, et seda liiga palju saaks. Porgandis on ka palju. Maksas igast jääkained ka, sellepärast ei tasu seda iga päev süüa, aga siin oleks nagu küsimus selles, mida üldse vältima peaks. See arbuus ajab küll siiani naerma. Olen kuulnud, et banaani ei tohi, siis viinamarju, mandariine, suitsuvorsti, suitsukana jne suitsutatud tooteid, hallitusjuuste, alkoholivaba õlut, vürtsikilu, marineeritud heeringat, sushit, lihakonserve jne. Ainult leiba ja tatart võib. Aga huvitav, et 4 raseduse aeg ei ole ükski ämmaemand keelanud mul midagi süüa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 10:16; 30.08 11:37; 30.08 17:39; 30.08 18:42; 30.08 19:21; 15.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muna ei tohi süüa? Misasja ????‍♀️
Ma sõin küll kõike, mida muidu ka, ei öelnud arst ega keegi midagi. Püüdsin võimalikult mitmekesiselt toituda. Ärge nüüd lolliks minge raseduse ja nende müütidega…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 13:53; 30.08 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna ei tohi 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On asjad, mida ei tohiks süüa (toores liha, muna, kala jms) ja on asjad, mida ei tasu palju süüa (need on üldiselt samad asjad, millest ka mitterase ei peaks end kandiliseks õgima).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna ei tohi ????

Aaa, mhmh, sain aru. ????
Samas.. Neid asju ju ei sööda muidu ka? ????

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 13:53; 30.08 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna söövad vägagi paljud inimesed (õrnalt keedetud või praetud muna, mis on veel poolvedel, munaga taigna limpsimine, kogel-mogel, mitmed koogid ja magustoidud…). Ma ei söö ka mitterasedana vedelat muna, aga tean et olen väikse vähemuse seas. 20a tagasi oli loomulikult poepiim pastöriseeritud! Pastöriseerimata nn ökopiima siin-seal müüakse, samuti on paljud pehmed juustud tehtud pastöriseerimata piimast.

Tooreid loomseid tooteid tuleb vältida salmonelloosi ja listeeria ohu pärast, mis tavainimesel põhjustavad karmimat sorti kõhulahtisuse, ja rasedale ja lootele on eluohtlikud. Listeeria on üsna haruldane, salmonelloos on üsna laialdane. Levik toore munaga on kõige tõenäolisem, piimatoodetega harvem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna söövad vägagi paljud inimesed (õrnalt keedetud või praetud muna, mis on veel poolvedel, munaga taigna limpsimine, kogel-mogel, mitmed koogid ja magustoidud…). Ma ei söö ka mitterasedana vedelat muna, aga tean et olen väikse vähemuse seas. 20a tagasi oli loomulikult poepiim pastöriseeritud! Pastöriseerimata nn ökopiima siin-seal müüakse, samuti on paljud pehmed juustud tehtud pastöriseerimata piimast.

Tooreid loomseid tooteid tuleb vältida salmonelloosi ja listeeria ohu pärast, mis tavainimesel põhjustavad karmimat sorti kõhulahtisuse, ja rasedale ja lootele on eluohtlikud. Listeeria on üsna haruldane, salmonelloos on üsna laialdane. Levik toore munaga on kõige tõenäolisem, piimatoodetega harvem.

Eestis poest pastöriseerimata piimast tehtud juustu naljalt ei leia, ja 20 aastat tagasi maapiirkondades toodi piima otse laudast. Meil ei ostetud kunagi poest piima ja ema jõi kõigi raseduste aeg. Eks ei teatud ka paljusid asju.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 10:16; 30.08 11:37; 30.08 17:39; 30.08 18:42; 30.08 19:21; 15.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pastöriseerimata piima saab näiteks otse talust, kus on lehmad, nagu meil maal. Ise tegelikult ei olegi kunagi piimajooja olnud, aga näiteks Brie juustust olen igaks juhuks loobunud raseduse ajal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pastöriseerimata piima saab näiteks otse talust, kus on lehmad, nagu meil maal. Ise tegelikult ei olegi kunagi piimajooja olnud, aga näiteks Brie juustust olen igaks juhuks loobunud raseduse ajal.

Ma ju ei öelnudki, et üldse pole saada. Ja brie juustust loobumine pole vajalik, see on pastöriseeritud piimast, vähemalt meil poes müüdavad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 10:16; 30.08 11:37; 30.08 17:39; 30.08 18:42; 30.08 19:21; 15.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Norras ning siin näiteks poes müüdav või sushi sees olev toores kala (va. mõned tüübid) keelatud pole. Sushi sisse sattuv lõhe tuleb farmidest ning neid kontrollitakse hoolega. Tuunikala (suures koguses) ning ise merest püütud kala ei soovitata toorena süüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Norras ning siin näiteks poes müüdav või sushi sees olev toores kala (va. mõned tüübid) keelatud pole. Sushi sisse sattuv lõhe tuleb farmidest ning neid kontrollitakse hoolega. Tuunikala (suures koguses) ning ise merest püütud kala ei soovitata toorena süüa.

Ma olen veendunud, et ka meil poodides müüdav sushi ja kalatooted on kontrollitud ja söön kahe suupoolega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 10:16; 30.08 11:37; 30.08 17:39; 30.08 18:42; 30.08 19:21; 15.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Norras ning siin näiteks poes müüdav või sushi sees olev toores kala (va. mõned tüübid) keelatud pole. Sushi sisse sattuv lõhe tuleb farmidest ning neid kontrollitakse hoolega. Tuunikala (suures koguses) ning ise merest püütud kala ei soovitata toorena süüa.

Olen kuulnud, et Norra kalakasvandustes tehakse kaladega päris räigeid asju, süstitakse mingit jampsi ja on mingites allikates nimetatud lausa üheks mürgiseimaks toiduks. Eks kindlasti on seal mingi tõde olemas, ma pigem raseduse ajal väldiks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna ei tohi ????

Aaa, mhmh, sain aru. ????

Samas.. Neid asju ju ei sööda muidu ka? ????

süüakse ju ikka, näiteks veiseliha tartar, kus on nii toores liha kui ka toores muna 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna ei tohi ????

Aaa, mhmh, sain aru. ????

Samas.. Neid asju ju ei sööda muidu ka? ????

süüakse ju ikka, näiteks veiseliha tartar, kus on nii toores liha kui ka toores muna ????

Isegi sefiiris on toores muna, aga pigem vast ikka isetehtud sefiiris. Sama majoneesiga, mõni rase ei söö seda ka, sest toores muna sees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.08 10:16; 30.08 11:37; 30.08 17:39; 30.08 18:42; 30.08 19:21; 15.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge nüüd lolliks minge jumal küll! Mõistlikes kogustes on kõik lubatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pastoriseerimata piimatooted, ssures koguses a vitamiini (maksas)

Huvitav, kas Eestis üldse on võimalik pastöriseerimata piimatooted leida? Keegi veel otse lehmalaudast piima joob? 20a tagasi ei teadnud muidugi keegi pastöriseerimisest midagi… Ja selle A-vitamiiniga on nii, et keegi ei suuda nii palju maksa süüa, et seda liiga palju saaks. Porgandis on ka palju. Maksas igast jääkained ka, sellepärast ei tasu seda iga päev süüa, aga siin oleks nagu küsimus selles, mida üldse vältima peaks. See arbuus ajab küll siiani naerma. Olen kuulnud, et banaani ei tohi, siis viinamarju, mandariine, suitsuvorsti, suitsukana jne suitsutatud tooteid, hallitusjuuste, alkoholivaba õlut, vürtsikilu, marineeritud heeringat, sushit, lihakonserve jne. Ainult leiba ja tatart võib. Aga huvitav, et 4 raseduse aeg ei ole ükski ämmaemand keelanud mul midagi süüa.

Mina käin otse laudast piima koju toomas. Joon ka rasedana. Klaas piima päevas, vahest jääb mitu päeva vahet kuna ei taha. Kohvi peale kasutan ka ja söögi tegemisel kasutan ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge nüüd lolliks minge jumal küll! Mõistlikes kogustes on kõik lubatud.

Salmonelloosi, listeeria, toksoplasmoosi jaoks võib piisata ühest pesemata puuviljast, ühest ampsust toorest kalast, lihast. Kogustest võib rääkida näiteks alkoholi puhul, paar lonksu alkoholi ei tee lootele midagi, aga suuremas koguses on kahjulik.

Kes siin enne kommenteeris, et Eestis on kalatooted kontrollitud, ei mäleta vist eelmise aasta listeeriajuhtumeid?

Mina olen lähtunud sellest, et ei tarbi pastöriseerimata piimast tooteid (neid on vähe saada, aga mõned hallitusjuustud võivad olla) ja ei söö praegu toorest kala, just nende listeeriajuhtumite pärast. Kala sügavkülmutamine ei tapa ka kõiki baktereid.

Toore liha osas ei söö tartari, aga kuna liha puhul on bakterid lihatüki peal, siis seest toorest steiki söön, kuumutamine hävitab bakterid liha pealt. Kuna hakkliha jaoks lihatükk purustatakse, siis väljast praetud, aga seest toores kotlett ei ole ohutu, sest bakterid on sattunud ka kotleti sisse. Sama munaga, salmonelloosibakterid on tegelikult munakoore peal. Selliste toitudega ma samas igaks juhuks ei liialda ikkagi.

Kokkuvõttes on see vedamise küsimus ka, paljud rasedad söövad terve raseduse vältel toorest kala, liha, muna ja nendega ei juhtu midagi, sest polnud saastunud tooted ja mõni võib saada ühe pesemata viinamarja või salatilehe söömisel ohtliku nakkuse.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 11:35; 16.09 23:45; 18.09 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eespool mainitud puuvilju ei tohi näiteks need süüa kellel kalduvus gestatsioonidiabeedile, vastav diagnoos või liialt suur kaalutõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eespool mainitud puuvilju ei tohi näiteks need süüa kellel kalduvus gestatsioonidiabeedile, vastav diagnoos või liialt suur kaalutõus.

Mitte “ei tohi süüa”, vaid “ei tohi liialdada”. Mõistlikus koguses viinamarjad, banaa I ha arbuusi on täiesti ok, kui ka ülejäänud toitumine on okei. Kui ajad näost sisse ainult jäätist ja küpsiseid siis ka pigem loobuks nendest ja sööks puuvilju.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 17:51; 16.09 17:55; 17.09 12:13; 17.09 15:47; 18.09 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge nüüd lolliks minge jumal küll! Mõistlikes kogustes on kõik lubatud.

Salmonelloosi, listeeria, toksoplasmoosi jaoks võib piisata ühest pesemata puuviljast, ühest ampsust toorest kalast, lihast. Kogustest võib rääkida näiteks alkoholi puhul, paar lonksu alkoholi ei tee lootele midagi, aga suuremas koguses on kahjulik.

Kes siin enne kommenteeris, et Eestis on kalatooted kontrollitud, ei mäleta vist eelmise aasta listeeriajuhtumeid?

Ja need tõestavad, et ei kontrollita või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 17:51; 16.09 17:55; 17.09 12:13; 17.09 15:47; 18.09 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge nüüd lolliks minge jumal küll! Mõistlikes kogustes on kõik lubatud.

Salmonelloosi, listeeria, toksoplasmoosi jaoks võib piisata ühest pesemata puuviljast, ühest ampsust toorest kalast, lihast. Kogustest võib rääkida näiteks alkoholi puhul, paar lonksu alkoholi ei tee lootele midagi, aga suuremas koguses on kahjulik.

Kes siin enne kommenteeris, et Eestis on kalatooted kontrollitud, ei mäleta vist eelmise aasta listeeriajuhtumeid?

Ja need tõestavad, et ei kontrollita või?

No kui nad kontrollivad juba müügil olevaid tooteid, mida inimesed on saanud osta, mis kasu on sulle rasedana sellest kontrollist tagantjärele, kui sa oled saastunud toodet juba süüa jõudnud? Eelmise aasta juhtumid olid peamiselt sellised, kus testiti poodides olevaid tooteid ja sealt saadud leidude põhjal hakati edasi testima otse tootmistes.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 11:35; 16.09 23:45; 18.09 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna ei tohi ????

Aaa, mhmh, sain aru. ????

Samas.. Neid asju ju ei sööda muidu ka? ????

süüakse ju ikka, näiteks veiseliha tartar, kus on nii toores liha kui ka toores muna ????

Isegi sefiiris on toores muna, aga pigem vast ikka isetehtud sefiiris. Sama majoneesiga, mõni rase ei söö seda ka, sest toores muna sees.

Kaubanduses müüdavad majoneesid samuti üldiselt toorest muna ei sisalda, vaid nendes kasutatakse pastöriseeritud muna, mis on ohutu (koostisosade nimekirjast saab üldiselt vajaliku info kätte).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna ei tohi ????

Aaa, mhmh, sain aru. ????

Samas.. Neid asju ju ei sööda muidu ka? ????

süüakse ju ikka, näiteks veiseliha tartar, kus on nii toores liha kui ka toores muna ????

Isegi sefiiris on toores muna, aga pigem vast ikka isetehtud sefiiris. Sama majoneesiga, mõni rase ei söö seda ka, sest toores muna sees.

Kaubanduses müüdavad majoneesid samuti üldiselt toorest muna ei sisalda, vaid nendes kasutatakse pastöriseeritud muna, mis on ohutu (koostisosade nimekirjast saab üldiselt vajaliku info kätte).

Neis kasutatakse enamasti munakollasepulbrit lausa. Ühes sarnases teemas lihtsalt keegi vastas, et majoneesi ei tohi süüa (või et tema ei söö), sest sisaldab toorest muna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 17:51; 16.09 17:55; 17.09 12:13; 17.09 15:47; 18.09 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna söövad vägagi paljud inimesed (õrnalt keedetud või praetud muna, mis on veel poolvedel, munaga taigna limpsimine, kogel-mogel, mitmed koogid ja magustoidud…). Ma ei söö ka mitterasedana vedelat muna, aga tean et olen väikse vähemuse seas. 20a tagasi oli loomulikult poepiim pastöriseeritud! Pastöriseerimata nn ökopiima siin-seal müüakse, samuti on paljud pehmed juustud tehtud pastöriseerimata piimast.

Tooreid loomseid tooteid tuleb vältida salmonelloosi ja listeeria ohu pärast, mis tavainimesel põhjustavad karmimat sorti kõhulahtisuse, ja rasedale ja lootele on eluohtlikud. Listeeria on üsna haruldane, salmonelloos on üsna laialdane. Levik toore munaga on kõige tõenäolisem, piimatoodetega harvem.

Eestis poest pastöriseerimata piimast tehtud juustu naljalt ei leia, ja 20 aastat tagasi maapiirkondades toodi piima otse laudast. Meil ei ostetud kunagi poest piima ja ema jõi kõigi raseduste aeg. Eks ei teatud ka paljusid asju.

20 aastat tagasi oli aasta 2000, tuletame seda korraks meelde. Ehk sa mõtled 40 aastat tagasi? 😀 20 aastat tagasi olid eluolud suht samad nagu praegu, ma ise läksin tööle 2004 majandusbuumi ajal, kõik õitses ja keegi ei joonud värsket piima…siis peeti isegi 3,5% piima liiga rasvaseks ja poe soli vist üksainus sort saada, nüüd see taas ausees rohkem.

Aga rasedusest – palju põnevam on teema ravimtaimedega. hakkasin uurima, t mis sooja jooki siis kohvi asemel juua, no et mis teed tohib, sest tean, et paljusid ravimtaimi ei tohi. No ja sisuliselt ei tohigi midagi, isegi kummeli ja pärnaõiega peab olema ettevaatlik 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 15:26; 18.09 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest muna söövad vägagi paljud inimesed (õrnalt keedetud või praetud muna, mis on veel poolvedel, munaga taigna limpsimine, kogel-mogel, mitmed koogid ja magustoidud…). Ma ei söö ka mitterasedana vedelat muna, aga tean et olen väikse vähemuse seas. 20a tagasi oli loomulikult poepiim pastöriseeritud! Pastöriseerimata nn ökopiima siin-seal müüakse, samuti on paljud pehmed juustud tehtud pastöriseerimata piimast.

Tooreid loomseid tooteid tuleb vältida salmonelloosi ja listeeria ohu pärast, mis tavainimesel põhjustavad karmimat sorti kõhulahtisuse, ja rasedale ja lootele on eluohtlikud. Listeeria on üsna haruldane, salmonelloos on üsna laialdane. Levik toore munaga on kõige tõenäolisem, piimatoodetega harvem.

Eestis poest pastöriseerimata piimast tehtud juustu naljalt ei leia, ja 20 aastat tagasi maapiirkondades toodi piima otse laudast. Meil ei ostetud kunagi poest piima ja ema jõi kõigi raseduste aeg. Eks ei teatud ka paljusid asju.

20 aastat tagasi oli aasta 2000, tuletame seda korraks meelde. Ehk sa mõtled 40 aastat tagasi? ???? 20 aastat tagasi olid eluolud suht samad nagu praegu, ma ise läksin tööle 2004 majandusbuumi ajal, kõik õitses ja keegi ei joonud värsket piima…siis peeti isegi 3,5% piima liiga rasvaseks ja poes oli vist üksainus sort saada, nüüd see taas ausees rohkem.

Aga rasedusest – palju põnevam on teema ravimtaimedega. hakkasin uurima, t mis sooja jooki siis kohvi asemel juua, no et mis teed tohib, sest tean, et paljusid ravimtaimi ei tohi. No ja sisuliselt ei tohigi midagi, isegi kummeli ja pärnaõiega peab olema ettevaatlik ????

No 30-40 a on ehk jah parem võrdlus, aga meil ja paljudel tuttavatel oli 20 a tagasi veel värske laudapiim laual. 40 aasta tagust ei tea, ma pole nii kaua elanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 17:51; 16.09 17:55; 17.09 12:13; 17.09 15:47; 18.09 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui nüüd aus olla, siis Rimist leiti isegi vegan salatist listeroos ja mäletate mõne aasta tagust juhtumit, kus ühes vanalinna kiirsöögikohas plahvatas salmonelloosipuhang, sest toored kanakuubikud olid saastunud. Kellelegi ei pakutud ju toorest kana. Niimoodi ei tohiks ju üldse midagi süüa.

Mina lähtusin talupojamõistusest. Sõin Nö vedelamat muna (praetult), pootoorest steiki ja pastöriseeritud juustu. Tunnistan, soolakalaga ka patustasin paaril korral.

Neid juhtumeid, kus on olnud puhanguid on niivõrd vähe, et tõenäosus õigel ajal õiges kohas olla, on väga vähetõenäoline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Lapse ootamine Toidud , mida vältida