Esileht Lapse ootamine Toidud , mida vältida

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Toidud , mida vältida

Postitas:

Tõsi, muna puhul on salmonelloos ikka koore peal. See tähendab, et keedetud 3minuti muna võib julgelt süüa, sest keetmise käigus on bakter koorel hävinud. Samas kui koogitainast maitsta ei tohiks – sest muna katki lüües võib bakter sattuda munavedela külge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 15:26; 18.09 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui nüüd aus olla, siis Rimist leiti isegi vegan salatist listeroos ja mäletate mõne aasta tagust juhtumit, kus ühes vanalinna kiirsöögikohas plahvatas salmonelloosipuhang, sest toored kanakuubikud olid saastunud. Kellelegi ei pakutud ju toorest kana. Niimoodi ei tohiks ju üldse midagi süüa.

Mina lähtusin talupojamõistusest. Sõin Nö vedelamat muna (praetult), pootoorest steiki ja pastöriseeritud juustu. Tunnistan, soolakalaga ka patustasin paaril korral.

Neid juhtumeid, kus on olnud puhanguid on niivõrd vähe, et tõenäosus õigel ajal õiges kohas olla, on väga vähetõenäoline.

Listeeriabakterit leidubki toorel puu- ja köögiviljal, seega “isegi vegan salatil” listeeriabakterit (listerioos on haigus ise) leida on tegelikult igati loogiline.

Listerioos on veel sellepärast salakaval, et sellel on päris pikk peiteaeg, võib olla kuni 70 päeva. Vaevalt, et sa mitu kuud pärast millegi söömist oskaksid endal listerioosi üldse kahtlustada, kui näiteks kõhulahtisus tekib. Salmonelloosi sümptomid ilmnevad aga kiiresti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 11:35; 16.09 23:45; 18.09 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsi, muna puhul on salmonelloos ikka koore peal. See tähendab, et keedetud 3minuti muna võib julgelt süüa, sest keetmise käigus on bakter koorel hävinud. Samas kui koogitainast maitsta ei tohiks – sest muna katki lüües võib bakter sattuda munavedela külge.

Kust see info pärineb, et salmonella on ainult munakoore peal?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 17:51; 16.09 17:55; 17.09 12:13; 17.09 15:47; 18.09 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina olin rase- siis kindlasti ei võtaks mitte ühtegi riski! Pesen korralikult kõik juur-puuviljad ja toorelt või pooltoorelt ei söö asju millest soovitatakse hoiduda. See 9 kuud saan ilma hakkama. Sest ma ei tea ju kuidas neid tooteid on käideldud ja minu jaoks on tähis, et ma ei riskiks oma beebi tervisega. Samuti ei võta ma ühtegi lonksu alkoholi ja nt suitsetajatest hoian eemale- kui see võimalik pole (nt autos sõites) siis enda juures suitsu teha ei luba. Kodus mingit keemiat ei kasuta ja üldse olen väga ettevaatlik. Eelmise rasedusega ei julgenud enam ka kohvikutes/ restoranides süüa. Samuti vältisin külla minnes paljusid roogasid.

Suht ekstreemseks muutusin. Aga minu jaoks on väga tähtis, et annaksin ennast 100 %.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakendatud kalatooted nt Soomes keelatud, sest leitakse suht tihti listeeriat. Hea keskkond bakteritel paljunemiseks. See on keelatud, aga värske kala letist isegi ohutum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Lapse ootamine Toidud , mida vältida