Esileht Pereelu ja suhted toidulauas pirtsutamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: toidulauas pirtsutamine

Postitas:

Ei käsi ega keela eriti midagi

Püüan oma lähedastega suhelda teistel alustel 🙂
k.a. lastega.

Keelan vaid eluohtlikke tegevusi. \”Palun\” on päris hea võlusõna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esiteks ei teegi oma lastele teab mis keerulisi ja uudseid roogi.
teiseks – kui liha ei meki, siis söövad kartulit, riisi, tatart vms. koos salatiga.
Ei lase pähe istuda ka selliste juttudega, et ei taha seda või ei taha teist, lapsed on suht kavalad. Tihti on nii et alguses mittemeeldiv toit on osutanud väga heaks roaks.
Ükski toit ei aja mu lastel ka südant pahaks, seega ei ole keegi mu sööki veel välja oksendanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 08:05; 09.07 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapsed ei taha halvas tujust tehtud sööki. Nagu teed kohusetundest, sest \”peab ju tegema\” , siis enamasti laps ei taha. Nii et kui põhjus enda halvas tujus, siis last selle eest küll karistada oleks ülekohtune. Emotsioon jääb ju sööki sisse ja kehvas meeleolus tehtud toit on pigem mürk ,kui söök. [/tsitaat]

Naljatilk…töötan lasteaias, kolmveerand rühma lastest pirtsutab toiduga. Kas siis kokal on kogu aeg paha tuju? Ja miks siis osad EI pirtsuta? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, kedagi ei sunnita sööma. Kui süüa ei taha, järelikult pole kõht tühi. Oodatakse järgmise söögikorrani. Ei mingit võileiba v kohukest vms vahepeal. Ok puuviljad on käepärast jah.

Nt kui mu mehele ei meeldiks mu tehtud söök, siis ütlen lihtsalt, et aa, ok, tee siis endale midagi meelepärast, kallis.

Laste puhul olen rangem. Nad peavad järgmise toidukorrani ootama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lasteaia toitusid ma proovinud ei ole, kuid koolisööklate puhul tekib mul küll teinekord tunne, et mis koolipaberid neil \”kokkadel\” seal küll on. Ma ise, absoluutselt ilma igasuguse kokandushariduseta, suudan ju teha suht maitsvalt süüa, aga koolisööklates keedetakse küll endiselt kohati kohutavat rokka kokku 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma vaatan et ikka hästi elame.
mõnes vaese inimese teemas ülistakse koolitoitu taevani, et see on ainus söögikord, kui lapse sooja toitu üldse saavad süüa.
sama ka lasteaialastega. et vanemad saadavadki lapse söögi pärast lasteaeda. ei tea kas need lapsed ka toiduga pirtsutavad või kas neil on selliseid muresid.
kui eelkirjutaja ütleb et ta täiesti ilma kokandushariduseta teeb ka paremaid sööke. siis kas ilma hõrkude toiduaineteta saab midagi kokku keeta. lihtsalt selliselt, et vaatad poest, mis täna odavam ja ostadki seda söögiks.
mis saab nende perede lastest, kel pole raha. kas need ka pirtsutavad söögiga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.01 22:25; 29.01 21:02; 29.01 21:20; 01.02 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mullamaia kirjutas:[/small]
[tsitaat]lasteaia toitusid ma proovinud ei ole, kuid koolisööklate puhul tekib mul küll teinekord tunne, et mis koolipaberid neil \”kokkadel\” seal küll on. Ma ise, absoluutselt ilma igasuguse kokandushariduseta, suudan ju teha suht maitsvalt süüa, aga koolisööklates keedetakse küll endiselt kohati kohutavat rokka kokku :P[/tsitaat]
ma tahaks näha, milline on see toit, mida rokaks nimetatakse. ja teiseks tahaks näha, mida sa koolisööklate rahaliste võimaluste ja määrusest tulenevate piirangute (toitude kaloraaz, vaheldusrikkus) juures lastele ise süüa teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see roka jutt ei põhine mu teismelise suust, kes aeg-ajalt koolitoidu üle vingub. ise kogesin suvel, kui laulupeol käisin kooriga koos. elasime ja toitlustati meid koolimajas.

ma pole üldse kapriisne, ausalt ja pean end kõigesööjaks. aga seal meile pakutav toit lihtsalt kõige paremagi tahtmise juures ei olnud mõnel päeval küll maitsev. ausõna.

ma olin lausa üllatatud, mõtlesin, et sellist asja ammu enam ei ole. (a´la veneaegne söökla mentaliteet)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööma ei sunni, aga kui tegemist on söögiga, mida laps tavaliselt hea meelega sööb ning ta jätab taldrikule osa sellest toidust järele, siis enne midagi muud süüa ei saa kui see toit on ära söödud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisan veel, et koolitoidu \”pearaha\” on vast ühesugune igalpool, mõnel juhul suudab köögirahvas sellest väärt söögi välja võluda, mõnel juhul aga mitte.

ma ei räägi siinkohal laste toitumisharjumustest või maitseelistustest, eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin endale lapsena pàhe vòtnud, et ei sòò omletti. Ma ei teagi, mis mulle selle juures vastu hakkas, nimi vòibolla… Ukskord olime emaga nàdalavahetusel maal vanaema juures. Pùhapàeva òhtul tagasi linnapoole sòites kùsis ema minult, mida ma òhtuks sùùa tahaksin. Vastasin, et tehku kindlasti seda, mida vanaema oli valmistanud eelmisel pàeval. Vaneama oli teinud omletti!!! Edaspidi sòin ka ema tehtud omletti vàga hea meeelega.

Enda tita on alles kòhus, kuid mòtlen juba, kuidas temaassse tulevikus juurutada vòimalikult tervislikke toitumisharjumisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lapsest saati toiduga \”pirtsutaja\” olnud ja olen seda siiamaani. On lihtsalt terve hulk asju, mida ma ei taha maitstagi ja miks ma peaksingi, kui ma saan süüa neid asju, mis meeldivad. Ei räägi siin muidugi kaalikas vs. shokolaad, vaid ikka võrdväärsetest toiduainetest. Üritan madalat profiili hoida ja külas vms vaikselt keelduda, aga ikka tuleb tihtipeale mingi teema sellest, et miks ei söö blaa blaa. Kui on toit on ainetest, mida ma söön, siis pole vahet mis kujul need on, praetud, keedetud, eraldi kaussides vms. Oma last ei sunni ka sööma asju, mida ta tõesti ei taha, aga kahjuks on tema hetkel seda teed läinud, et ükspäev üks toit kõlbab ja teine päev mitte. Vot selline pirtsutamine mulle ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 14:58; 02.02 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks teil môni asi vastukarva on, oksele ajab? Mingid ebameeldivad varasemad kogemused selle toiduga vôi lihtsalt ei taha ja kôik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise tegelikult kaldun arvama, et see on mingit sorti söömishäire ja peas kinni. Aga sööma sundimisega sellist asja küll ei ravi, anoreksiat ka nii ei ravi ju. Kuna mu tervislikku seisundit see toidu valimine mõjutanud ei ole, siis pole ka midagi ette võtnud selles suhtes. Kõige suurem jama on väljas söömas käimisel, kui peab pidevalt uurima, kas mingis toidus on see või teine asi sees. Aga positiivse poole pealt jääb palju raha järele, sest ei kipu eriti väljas sööma ka:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 14:58; 02.02 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

et sa siis ei leia, et laps peaks sööma seda, mis laual
aga samas ei jäta teie peres ka keegi midagi söömata ega tee omale õhtusöögi asemel võileibu. No tore siis ju, polegi probleemi.

Me räägime siin aga lastest, kes aegajalt keelduvad seda söömast, mis laual.[/tsitaat]

Miks ei tohi keelduda sellest, mis laual ja teha endale õhtusöögi asemel võileibu? Ma vaatan, et enamusel siin eriline Viiburi söjakooli kord kodus… Mina teen ise võileibu, kui mulle söök ei maitse (nt. kui teen ülejäänud pere soovil kapsasuppi või mõnd muud toitu, mida ise ei söö) ja nii on lubatud teha kõigil pereliikmetel. Mis õigusega otsustab mingi kodufüürer, et kõik peavad kindlasti täna sööma maksakastet-kartulit, äkki unistas laps pool päeva koolis-lasteaias ahjusoojadest juustusaiadest ja kakaost…miks ta siis ei võiks neid endale teha vaid peab ikkagi maksakastet kugistama? Äkki ta ei tahagi üldse sel õhtul eriti süüa, võtaks tassi teed ja ühe vorstileiva, mitte taldrikutäie sooja toitu ema sundimisel? Kohutavalt ahistav oleks endal nii elada ja seepärast ei nõua seda üheltki pereliikmelt.
Meie peres on kõigil valikuvabadus, külmkapp lukku ei käi ja kõik võivad süüa täpselt seda, mida hetkel soovivad. Toidukordade vahel sööme mehega ise võileiba-moosisaia-mingit muud näksi ja on lubatud süüa ka lastel. Kellele toit ei meeldi, võib süüa seda, mis meeldib. Enamasti siiski süüakse seda, mis tehtud, aga mitte alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui söök ei kõlba, siis sundima kedagi ei hakka. Isik võib vabalt lauast lahkuda.
Järgmine söök on järgmisel söögiajal. Ei mingit külmkapi kallal käimist vahepeal.

Sundina ei hakka, aga kapi kallak keelad käia? See on ju ka sund-keeld-käsk.

* On jah vana teema – mis siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 07:32; 10.07 06:39; 10.07 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks minu lastest on samasugune, et ei suuda süüa, 99% toitudest ajavad teda oksele. Temal on söömishäire diagnoos ja tegeleme asjaga. Selline on ta olnud päris väikesest peale. Minul erilist lootust enam ei ole, et see korda ka saaks aga ma muretsen tema pärast, ei tea, kuidas ta nii küll terveks peaks jääma ja üritan ikka loota, et paraneb.
Teised lapsed söövad ilusti, üks ei taha liha, teine ei salli kaalikat aga sellised tavalised lapsed, kes paari asja ei söö.
Ma üritan arvestada nende kiiksudega aga päris nii ei saa, et me sööme ainult makarone sest lapsed tahakski ainult makarone ja ketšupit. Ma ilmselt peaks karmim olema aga ega mulle ka lapsena sundimine ei meeldinud. Mulle ei maitsenud ka mõned põhiasjad, mis nõukaajal toiduna esinesid aga ei olnud kuidagi lubatud nende mitte söömine. Ja ega mul sooje mälestusi tõesti ei ole ka sellel teemal. Oma lastega üritan teisiti, samas kes ütleb, et leebem lähenemine õigem on. Ega seda enne ei teagi kui nad on suureks saanud ja oma lapsi kasvatama hakkavad vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin uurida, kuidas teistes peredes on asi korraldatud.
Meil on nii, et kui on päris uus söök ja enne pole söönud, siis peab proovima. Kui ei maitse, ei pea sööma. Aga mis siis, kui pirtsutatakse juba igasuguse söögiga? Kas sunnite sööma kuigipalju ära või võib laps minna külmiku kallale või kuidas?

hmm igal inimesel on söök mida ta alati on nõus sööma. kui asi läheb yle mõistuse pirtsutamiseks, siis seal külmkapis lihtsalt ei ole valikut. Ongi toit mida tehti.Noh alati on võimalus endale ntx tatraputru keeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on niisama pirtsutamine, hoopis teine teema see kui lihtsalt ei maise või ei lähe alla. Kui toiduaine ikka öökima ajab või ebameeldiva tunda tekitab siis seda pirtsutamiseks ei pea ja sundsöömist ei poolda. Kodus koosneb toidukord meil reeglina mitmest osast (kartul, liha, salat…) ja kui kellelegi üks neist osadest ei meeldi siis komponeerib oma toidu ülejäänud asjadest. Kes liha kõrvale tatart ei soovi sööb oma liha salatiga. Kellele kaste ei sobi võtab nt kartuli kõrvale hapukoort.
Sellist asja, et laualt üksi asi ei kõlba ja hakatakse võileiba tegema siiski ei tolereeri. Toitusid kodus valmistangi selle põhimõttega, et kõik ikka süüa saaks aga kellegi erisoovide pärast mitut rooga tegema ei hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin uurida, kuidas teistes peredes on asi korraldatud.
Meil on nii, et kui on päris uus söök ja enne pole söönud, siis peab proovima. Kui ei maitse, ei pea sööma. Aga mis siis, kui pirtsutatakse juba igasuguse söögiga? Kas sunnite sööma kuigipalju ära või võib laps minna külmiku kallale või kuidas?

Võileiva kraami kodus ei olnud. Nii et külmkapist midagi võtta polnud. Kui tehtud sööki ei soovitud, võis äraminna. Järgmise söögi puhul ei pirtsuta enam keegi kui üks söök on vahele jäänud. Toiduvägivald on üks hullemaid vägivalla liike peredes. Vanemad ei saa arugi, et nad on laste suhtes vägivaldsed. Vanem jätab lapsele väikesena toidud tutvustamata, lubab rämpsu süüa ja siis äkki avastab, et tuleb ikka tervislikult süüa ja siis hakkab sundima. Oma tegemata töö on see, kui laps pole toiduainetega tuttav. Nii et ei pea sööma vastu tahtmist on meie peres olnud seisukoht, aga meelepärast võtta lihtsalt polnud, kuna kodus olid ainult söögi tegemiseks vajaminevad ained. Ei mingeid võileibade tegemise võimalusi. Miks on inimese külmkapis asjad, mida laps süüa ei tohi ? Sellest ma ka ei saa aru. Et sina ise võid, teised võivad, aga laps ei või. Julm, väga julm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole omi lapsi kunagi sundinud midagi sööma. Ka pole meie peres külmkapi juures käimine kunagi keelatud. Endalgi tekivad erinevad isud isegi vahetult peale korralikku söömist. Olen aga oma laste puhul kasutanud mõningaid nõkse, mis toimivad. 3ne poeg oli otsustanud, et temale kala ei maitse, õhtusöögiks oli lõhe- lõhe talle maitseb (ta ei teadnud, et see on kala). Samuti väiksest peale tahtsid lapsed cocacolat. Kunagi meie kodus seda polnud. Ükskord läksime kohvikusse ja kõik võisid valida, mida soovisid. Lapsed soovisid cocacolat. Palusin teenindajal ploomimahla panna klaasi- oi kus lapsed jõid ja kiitsid, kui maitsev on cocacola.
Kui lapsed millegagi pirtsutavad- nt hautatud juurviljad, siis küsin kas soovivad 3 või 6 juurvilja. Vastavad 3, sest see on vähem ja neile tundub, et neil oli valikuvõimalus ja said mulle nn tünga teha. Tegelikult on vastupidi.
Sööma sundimine on väga vale. Mu enda ema lapsepõlv möödus toidulaua taga tundide viisi istumisega, et taldrik tühi oleks. Siiani meenutab vastikusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks asi on see, kui toit tõesti täiesti vastu käib ja oksele ajab. aga kui laps ühel päeval teatab, et tema enam ei söö, kui tomat ja kurk ühes kausis on, eraldi peavad olema ja ahjukartul ei kõlba, aga praetult läheb küll, siis see on puhas pirtsutamine.

See on rohkem kui pirtsutamine, see on võimuvõitlus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 14:59; 09.07 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest laps \”pirtsutab\”, tuleks

Miks pannakse jutumärke nõudev sõna veel miskite kaldkriipsude vahele?
Et topelt on ägedam?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest laps \”pirtsutab\”, tuleks

Miks pannakse jutumärke nõudev sõna veel miskite kaldkriipsude vahele?
Et topelt on ägedam?

Ei, see tähendab et see kommentaar on kirjutatud väga ammu (antud juhul 5 aastat tagasi) ja arvatavasti arhiivi ühest formaadist teise konvertides ei viitsinud tehnikud jälgida, et kõik erimärgid korrektselt üle tuleksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 14:59; 09.07 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kodus on üsna liberaalne kord-ei kujuta ette, et kedagi sööma sunniksin, kui toit ei istu või keelaksin endale selle asemel võileiba teha. Üldiselt teen normaalselt süüa ja arvestan ka laste eelistustega, enamasti keegi söömata ei jäta. Suuremad vaatavad ise, et nälga ei jääks, 4-aastast tuleb muidugi natukene suunata, et toitumine oleks tasakaalus. Ahjaa, õhtusöögi tegemisest olen loobunud, kuna teen iga päev lõunat,siis ei viitsi õhtul jälle uuele ringile minna. Kel kõht tühi, leiab ise külmkapi üles, mina vaatan, et sealt oleks, mida võtta. Mingit stressi meie peres söömisega ei ole. Ainus, mida keelan, on toitu oma tuppa tassida ja kuskil voodis rasvaseid spagette luristada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõbranna laps hirmsasti pirtsutas söögiga, ta oli väga allergiline väiksena ja sai süüa väheseid asju. siis sõbrannal oli tore nipp – sidus lapsel silmad kinni ja andis proovida -mis see on? näiteks keetis suppi, siis andis porganditüki, herne, lihakillu jne. laps hakkaski nii sööma.
Meie peres on nii, et lõunaks on näiteks kala, salat, riis, kaste – siis iga üks valib, kes ei taha kala -sööb riisi salati ja kastmega. mina ei söö riisi – kala ja salatit.
on ka lollikindlad resteptid, mida süüakse – siin teen neid. Võtsin lapsed kokku ja lasin igal ühel kirja panna lemmiksupid-praed-magustoidud. ja teen neid.
reisides on hea, siis tuleb leppida uudsete maitsetega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 08:05; 09.07 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 5-aastane toidu suhted väga valiv kõhnavõitu poiss ja me ikka sunnime küll. No ta saab lihtsalt valida – kas sööb kasvõi natukene või on magusast nt. nädalane täielik paus. Ja sööb. Alguses nuttis ja sõi, hiljem on tulnud seda aeg-ajalt meelde tuletada. Minu meelest on see piisavalt õiglane, miks peaksin ma tema kaloraaži täima tühjade süsivesikutega? Lisaks me pidevalt seletame, miks see söömine talle vajalik on, vahepeal tundub, et saab isegi aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks minu lastest on samasugune, et ei suuda süüa, 99% toitudest ajavad teda oksele. Temal on söömishäire diagnoos ja tegeleme asjaga. Selline on ta olnud päris väikesest peale. Minul erilist lootust enam ei ole, et see korda ka saaks aga ma muretsen tema pärast, ei tea, kuidas ta nii küll terveks peaks jääma ja üritan ikka loota, et paraneb.

Just nimelt paraneb, aga mitte ei saa päris terveks. Erivajadustega lastel on 100% mingi toidu- e. söömishäire.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 07:32; 10.07 06:39; 10.07 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidukordade vahel sööme mehega ise võileiba-moosisaia-mingit muud näksi ja on lubatud süüa ka lastel.

Miks te sööte toidukordade vahel?

Minu jaoks “ühispajast” söömine on teatud harjumuste juurutamine: ma näen lasteaias neid, kes suutäitki ei söö, sest pole eluski näinud näiteks teatud köögivilju või kastmeid. Need ongi need võileiva-lapsed. Aga ma ei saa lubada et n. kolme-aastane on kuni poole 12-ni söömata, sest ta põhimõtteliselt ei oskagi teistega kois süüa.

Samas ei saa ms aru sellest “kui minu tehtud sööki ei söö, siis külmkapi ksllale ka ei lähe”. Tea jah, et vastandlikud arvamused, aga mina sellisel juhul uuriks lapselt, mida õhtusöögiks teha ja vastused “ei tea/ mitte midagi” ei ole sel juhul aktsrpteeritavad.

Minu enda lapsepõlvekodus oli kindel söögikultuur ja see on mulle väga sisse jäänud. Mingit põlveotsas omaette teleka ees nosimist ei ole ja sama toitu söövad kõik. Juurde käib alati mitmeid lisasid (salateid, määrdeid), nii et midagi saavad süüa kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 07:32; 10.07 06:39; 10.07 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemad inimesed räägivad, et kui lapsele varakult kõike anda, siis harjub ta ära ja tulevikus sööb kõike. Kahe lapsega kogemus kahjuks seda ei kinnita. näiteks: kuigi päris väiksena sõid porgandi-kaalika-lillkapsa püreed suure isuga, siis nüüd lükatakse vaikselt need taldriku servale.
Väidetavalt ei söö vanem laps ka sibulat, aga kui ta ei näe/ ei tea, et seal see sees on, siis kiidab suure häälega. Olen vilunud lõikama sibula nii peeneks, et peab luubiga vaatama:)
On muidugi toite, mida mehega armastame, aga lapsed mitte, siis ei sunni neid ka tohutult. Aga kui on tavaline kartul hakklihakastmega nt, siis muud sööki kindlasti ei saa.

Minu kogemus kahe lapsega just kinnitab seda. Meie lapsed söövad kõike tervislikku. Portsud on väikesed, aga söövad ja ilma sundimata. Nt pole aedvilja, mis ei meeldiks. Eriline lemmik on brokoli ja brüsseli kapsas. Samuti meeldivad väga umbrohust tehtud toidud. Vanem (8a) käib ise hoovist nõgeseid toomas, et ma nendest süüa teeks. Piimanõgeseid, hanemaltsa, põdrakanepit, naati ja võilille näksib niisama möödaminnes. Kultuurtaimedest rääkimata. Friikad, burgerid ja saiakesed võin sisse soolata – neid ei taheta, aga ma ei loe seda ka pirtsutamiseks. Kõike, mida söögina serveeritakse, ei pea sööma. Poed on täis toidulaadseid tooteid, mida parem ongi kui keegi ei sööks. 🙂
Ise lapsena pirtsutasin piimaga. Jälestasin seda. Sunniti, peksti et jooks lausa. Ei joonud ja siiani ei joo.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 10:16; 11.07 01:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted toidulauas pirtsutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.