Esileht Pereelu ja suhted toidulauas pirtsutamine

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: toidulauas pirtsutamine

Postitas:

Ma jälestan lillkapsast, no lihtsalt ei lähe alla. Siiamaani mäletan kuidas kodus sunniti sööma, ise öökisin ja nutsin. No milleks on nii vaja, mitte ei saa aru.
Meil on väga lihtne reegel mida siin on juba mainitud – proovima peab, kui ei maitse, siis võib järele jätta. Mingisugust kommenteerimist, et mis rõvedus jne mina aga absoluutselt ei luba. Mis mõttes laps tuleb minu või ükskõik kelle tehtud toitu solvama? Oi ei, sellega istuks päeva lõpuni söömata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööma ei sunni kedagi kunagi. Varuvariant on võileib. Söögikordade vahel näksimisi ei toimu.

Kas seda varuvarianti on üldse vaja? Eeldusel, et söök on korralik ja söödav mitte metsaläinud katsetus midagi uut ja huvitavat teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on jälle imelik, kui emad siinsamaski teemas end kiidavad, et mingeid väga ja erilisi maitseid, komponente ja roogi lastele ei pakugi. Kas see pole põhjus, miks me kuuleme nii palju (hilis)teismelistest, kes praktiliselt söövad vaid 5-10 toiduainet ja ei ole nõus maitsema midagi uut? Mul on palju noori töökaaslasi ja nendega on restoranis käimine suht põrgupiin.

Nõus. Mu elukaaslase emale (siinsele valveSJW-le infoks, et isa tal pole) ei meeldi süüa teha ja nii kasvas ta laps kiirtoidu ning lihtsate ja maitsetute toitude peal üles. Hea seegi, et paksuks ei läinud. Aga nüüd on minul “rõõm” tutvustada noormehele rohelisi, kollaseid ja punaseid toiduaineid ning vaadata, kuidas ta end neid sööma sunnib. Pole harjunud, ei maitse. Loodetavasti saan paari aasta pärast öelda, et asi on paranenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorte söögimenüü on nii ahas, sest emad ei paku neile midagi uut. Viimati olin ühes Tallinna vanalinna restoranis, kus üks vanem daam võõrustas neljaliikmelist perekonda – isa, ema, 2 7-8aastast last ja pärast pikka ökatamist laua taga saadeti isa Viru mäkki lastele burgereid tooma, sest menüüst ei sobinud mitte miski. Kohe mitte miski. Ema oli natuke nördinud, et mis mõttes teil siin kokat üldse ei müüda ja viinrit friikartuliga ka mitte.

Rõve tõesti. Käisin just hiina restos, kuhu oli pere sööma tulnud. Teismelisele telliti mingeid jõledaid friikaid, millele ta siis ketsupit peale kallas. Piinlik. Ma jätaks sellise lapse koju ilmselt, kui nii maitselage on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei taha halvas tujust tehtud sööki. Nagu teed kohusetundest, sest \”peab ju tegema\” , siis enamasti laps ei taha. Nii et kui põhjus enda halvas tujus, siis last selle eest küll karistada oleks ülekohtune. Emotsioon jääb ju sööki sisse ja kehvas meeleolus tehtud toit on pigem mürk ,kui söök.

Muhahaaaa!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 22:30; 10.07 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on jälle imelik, kui emad siinsamaski teemas end kiidavad, et mingeid väga ja erilisi maitseid, komponente ja roogi lastele ei pakugi. Kas see pole põhjus, miks me kuuleme nii palju (hilis)teismelistest, kes praktiliselt söövad vaid 5-10 toiduainet ja ei ole nõus maitsema midagi uut? Mul on palju noori töökaaslasi ja nendega on restoranis käimine suht põrgupiin. Alati on paljudel nii, et ühtki rooga menüüst ei saa valida nii, et ühtki komponenti ei pea muutma.

Menüüga istumine on neile ikka tõsine piin. Kes ei söö kuumutatud tomatit ega kindlaid kalu ega teatud liha ega mingeid souste. Lõppematu nimekiri asjadest, mida ei sööda. Paljudest maitseainetest pole nad kuulnudki. Küsimus, et kas tallekarree on mis lihast, on üsna tavaline. Mingi kinoa vms ajab nad täitsa hulluks, st sellist asja ei proovita kindlasti mitte. Ja seda tänapäeva restoranis, kus ju päris möga ei pakuta.

Oma lastele pakun ikka ka uusi maitseid. Alati nad pole vaimustuses, kuid vähemalt on nende toidulaud lai ja nii ei ole, et kui menüüs on 6 praadi, ei kõlba ükski süüa nii, et midagi ei pea taldrikust välja kraapima.

Noorte söögimenüü on nii ahas, sest emad ei paku neile midagi uut. Viimati olin ühes Tallinna vanalinna restoranis, kus üks vanem daam võõrustas neljaliikmelist perekonda – isa, ema, 2 7-8aastast last ja pärast pikka ökatamist laua taga saadeti isa Viru mäkki lastele burgereid tooma, sest menüüst ei sobinud mitte miski. Kohe mitte miski. Ema oli natuke nördinud, et mis mõttes teil siin kokat üldse ei müüda ja viinrit friikartuliga ka mitte.

Täiesti nõus! Minu arvates on sellised noored lihtsalt “maakad”, kellele ei ole midagi peale kartuli-sousti süüa pakutud, ja siis pelgavad kõike tundmatut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 22:30; 10.07 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, jätame tervislikud põhjused välja.
Kui ikka ei söö siis pole kõht tühi: kirjeldas minu ema, kui oli plikana valve all olevalt tühjaks korjatud kartulipõllul järelkorjamist pimedas teinud ning surnud hobuse küljest liha koju toonud (aasta ’47). Teised õed-vennad tahtsid ka süüa!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemad inimesed räägivad, et kui lapsele varakult kõike anda, siis harjub ta ära ja tulevikus sööb kõike. Kahe lapsega kogemus kahjuks seda ei kinnita. näiteks: kuigi päris väiksena sõid porgandi-kaalika-lillkapsa püreed suure isuga, siis nüüd lükatakse vaikselt need taldriku servale.
Väidetavalt ei söö vanem laps ka sibulat, aga kui ta ei näe/ ei tea, et seal see sees on, siis kiidab suure häälega. Olen vilunud lõikama sibula nii peeneks, et peab luubiga vaatama:)
On muidugi toite, mida mehega armastame, aga lapsed mitte, siis ei sunni neid ka tohutult. Aga kui on tavaline kartul hakklihakastmega nt, siis muud sööki kindlasti ei saa.

Minu kogemus kahe lapsega just kinnitab seda. Meie lapsed söövad kõike tervislikku. Portsud on väikesed, aga söövad ja ilma sundimata. Nt pole aedvilja, mis ei meeldiks. Eriline lemmik on brokoli ja brüsseli kapsas. Samuti meeldivad väga umbrohust tehtud toidud. Vanem (8a) käib ise hoovist nõgeseid toomas, et ma nendest süüa teeks. Piimanõgeseid, hanemaltsa, põdrakanepit, naati ja võilille näksib niisama möödaminnes. Kultuurtaimedest rääkimata. Friikad, burgerid ja saiakesed võin sisse soolata – neid ei taheta, aga ma ei loe seda ka pirtsutamiseks. Kõike, mida söögina serveeritakse, ei pea sööma. Poed on täis toidulaadseid tooteid, mida parem ongi kui keegi ei sööks. ????
Ise lapsena pirtsutasin piimaga. Jälestasin seda. Sunniti, peksti et jooks lausa. Ei joonud ja siiani ei joo.

Kas astusin rämpsukummardajatele kandadele? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 10:16; 11.07 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et ongi tüübid, kellele kõik maitseb ja need, kellel tõesti pole kerge uute maitsetega harjuda. Samas on see ikkagi natuke luksusprobleem. Aafrikas nägin lapsi, kes oleks ükskõik mis söödava löga eest kilomeetreid maha kõndima. Vanad, kes olid sõja läbi teinud, ka söögiga ei valinud. Noh, ma olen tundnud ainult 3-4 sellist inimest, pole representatiivne?
Ehk et ikkagi on tegemist inimese sisemise olemuse, aga kindlasti ka väliste kokkulangevuste kombinatsiooniga. Olen märganud, et inimesed kes rohkem reisivad või on elanud kuskil mujal, on ka toidu suhtes tolerantsemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted toidulauas pirtsutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.