Esileht Pereelu ja suhted Toidule kuluv summa kuus – kolmene pere

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Toidule kuluv summa kuus – kolmene pere

Postitas:
Kägu

Huvi pärast küsin, et kui palju teil kulub kuus toidu peale, kui peres on kolm liiget – teie, mees ja üks laps.

Lihtsalt vaatan, et toiduhinnad on meeletult tõusnud. Enne lapse sündi kulus vanas rahas kuskil 3000 krooni, nüüd aastase lapsega ja aasta hiljem ligi 5000 (300 euro ringis). Mees sööb töö juures tasuta lõunat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Toidule kuluv summa kuus – kolmene pere

tõesti on toiduhinnad jubedalt tõusnud. 20 euro eest saab ikka kõvasti vähem kui varem 300 krooni eest.
mul veidi alla kahene laps ja meil kulub kolme peale ka 300 euro ringis (pigem veel üle). väljas sööme harva, rämpstoitu sööme üliharva, teen iga päev ise sooja sööki.

Please wait...
Postitas:
RoosaBanaan

Meid küll neli, aga pisem alles rinnapiima laps. Krooni ajal kulus meil samuti umbes 3000 krooni, aga euro ajal 300-400 eurot. Hommikuti sööme putru ja kaks korda päevas sooja sööki. Süüa teen iga päev ja mees võtab tööle kaasa ka sooja sööki. Poes käime peaaegu igapäev. Kui käiks harvem, siis ilmselt kuluks vähem raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin umbes. Röögatult palju läheb just köögiviljadele/puuviljadele hetkel. Meil küll suvest maalt toodud kartul/porgand, aga neist ei taha ju ainult toituda 🙂 Kuna armastame mehega väga toorsalateid, siis praegu lähebki palju sinna tomat(pisikesed ikka, suured on maitsetud)/kurk/salat/paprika. Värskuse ja spungi lisamiseks paneme ka punast sibulat. Lihakraami soetan ainult turult. Käin kord kuus keskturul (tihemini ei kannataks, ei salli keskturgu), ostan sealt kanaliha, kalkunit, siga ja looma piisavalt et saaks kuuke söönuks. Pudrud vaatan, et saaks soodukate ajal ostetud, eriti tatar. Laps suur tatrafänn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil läheb umbes 12o-150 eurot nädalas, peres kaks last, kolm kassi. selle raha sees on ka pesuvahendid, hambapastad, tualettpaber jms, lisaks ka kassitoit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui meid veel 3 oli, siis läks nii 500 ¤. Nüüd kui meid 4, läheb ligi 700 ¤ (kõik mähkmed, rpa ja kodutarbed raha sees)

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil läheb ka ca 300 kuus kusjuures sees ei ole see, et mees sööb lõuna-õhtu tööl, mina lõuna tööl ja laps enamus toidu lasteaias.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sygisel saime ca 250 euriga kuus hakkama. laps neljane ja kodune koos minuga, mees oli ka kuni jaanuarini vabakutseline ja töötas-sõi kodus. nyyd viimasel ajal pole enam arvutanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neil laheb 350-400¤. Kuus qudne ju.hea et mees kaib tool,minul on minimum palk.maksan ainult panga laenu ja koik.kahju et eestis varsti on voimatu elada.mees juba mitmendat aasta tootanud valismaal.muidu elaksime juba sots.majas vms

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Neil laheb 350-400¤. Kuus qudne ju.hea et mees kaib tool,minul on minimum palk.maksan ainult panga laenu ja koik.kahju et eestis varsti on voimatu elada.mees juba mitmendat aasta tootanud valismaal.muidu elaksime juba sots.majas vms[/tsitaat]

Milles riik süüdi on, et kaks noort tervet täiskasvanut ei suuda endale miinimumpalgast kõrgema palgaga tööd leida? Tuleb rohkem pingutada, mitte viriseda ja riiki kõigis oma hädades süüdistada.

Teemasse ka. Meil kulub kuus umbes 350-400 euri söögile (sees ka mehe töölõuna).

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil läheb kuus umbes 400 eurot. ja päris paljust oleme juba loobunud, mida krooni ajal sõime igapäevaselt. oleme üritanud käia poes 3-4 x nädalas, sellega säästab palju. ennem käisime iga päev toidupoes.
krooni ajal läks kuus umbes 6000 kr ja selle raha eest saime poole rohkem asju ostetud

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] kahju et eestis varsti on voimatu elada.mees juba mitmendat aasta tootanud valismaal.[/tsitaat]

heh, mina elan välismaal, olen hetkel imikuga kodune, toitu kulub 3-le inimesele (mina-mees-5-aastane laps, mees saab lõunat tasuta). kuus viime söögipoodi 700-800 euri (seal sees küll ka pesupulber, mähkmed, hügieenitarbed). ok, ei vaata eriti, et oleks kindlasti odav söök, kuid valmistame toitu peamiselt ainult toorainest (ei osta valmistoitu) aga kui sa arvad, et see on meie jaoks väike raha, siis sa eksid. samadel tingimustel soomes elades ei elaks te oluliselt palju paremini, kui peate maksma üüri ja elama ühest palgast. eestis saate hakkama, sest mehe palk on eesti mõistes suur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on 2 last ja kuus kulub 600 EUR. Olgu öeldud et toitume \”puhtalt\” osad juurikad on maalt vanaonult tasuta. Lisaks on tasuta mesi ja teatud hulk liha (minu isa on mesinik ja käib jahil). Ja ma ka ei arva et me laristaks. Olen kulutusi üle vaadanud ja no mitte kuskilt ei anna toidu pealt kokku hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil läheb kuus keskmiselt 400-450 eurot. Selle summa sees on siis lisaks toidule ka veel majapidamistarbed jne. Väljas söömas ei käi, valmistoitu küll mõnikord ostan. Mees sööb veel tööl lisaks umbes 100 euri eest kuus.
Aga hinnad on tõusnud jah. Krooni ajal käisin igapäevaselt poes ja läks 100-150 krooni, nüüd igapäevaselt poes käies läheb 10-15 eurot

Please wait...
Postitas:
monzaah

Meil kulub kolmekesi ainult toidu peale 300¤. Väljas söömas ei käi, mees võtab lõuna kodust kaasa. ise olen 2,5 aastasega kodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuus kulub puhtalt enda söögile nii umbes 500 euri. Siin sees pole väljas söömist, mida on nädalas vähemalt kord. Samuti pole sisse arvestatud külaliste vastuvõtmise sööke. Neid käib iga nv sisuliselt. Kuus ehk 300 nende peale. Valmistoitu ei osta ja ise midagi ei kasvata.
Tunnistan, et laristame ka ikkagi. Aga no ju siis veel kannatab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil läheb oluliselt rohkem…800-1000 ringis. Peres 2 last (2a3k ja 8k)…. Kuid kahjuks pean tunnistama, et eriti hindu ei vaata…seega saaks küll vast vähemaga hakkama…

Please wait...
Postitas:
reisija

Eelmine kuu oli tavaline, st. ei olnud kellelgi sünnipäevi, väljas söömas ei käinud. Peres 3 liiget, kellest üks nelja-aastane.
Minu toiduraha kulu 129.-¤, mehe poolt 89.- juurde.Pean juba paar aastat tabelit, kus kõik sendipealt kirjas. See on 100% toit, muid asju seal hulgas pole. Töö juures saan tasuta hommikusöögi ja lõuna.
Kasvuhoone ,aiamaa, hoidised, suuremas koguses korraga ostetud liha, jne. Poes käin üks kord nädalas. Mees toob puuduva leiva-piima siis linnast, kui midagi otsa saab.Valmistoitu ei ole mitte kunagi ostnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuna hinnad on viimasel ajal nii palju tõusnud, siis meie oleme ka hakanud kulude kohta tabelit teinud. keksmiselt kulub poes (nii toit kui majapidamise asjad) 300-400 euri kuus. Peres on meid hetkel 2 liiget, peaaegu iga päev teen korralikult sooja ja tervislikku toitu, kuid jälgime poes hindasid hoolega. Vahel harva käime ka väljas söömas. Aga jh, hinnad on ikka metsikult tõusnud, jube lausa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on 4liikmeline pere ja sööme väga hästi. Aga eluski ei lähe meil kuus 500-600 eurot söögi peale, ehk siis 15-20 euri päevas.

Elame linnas, juurikad on maalt, muud asjad ostame poest ja teeme söögid alati ise, otsast lõpuni. Iga päev poes ei käi ja kui käime, siis kulub küll 45-50 euri nagu niuhti. Tavaliselt on see siis nädalavahetus. Ok, piima ja jogurtit-kohupiima, puuvilju ehk ostama nädala sees ka, aga 500-600 euri annab ikka sirgeks lüüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimane Kägu, ehk siis õpetad ka teisi, kuidas soodsamalt välja tulla. Omast arust ma ei osta midagi üle mõistuse kallist, sööme väga hästi.

Poes ostan palju sooduspakkumises olevaid tooteid.

Milliseid roogasid põhiliselt teed?

Please wait...
Postitas:
ilutegija

[tsitaat]meil läheb kuus umbes 400 eurot. ja päris paljust oleme juba loobunud, mida krooni ajal sõime igapäevaselt. oleme üritanud käia poes 3-4 x nädalas, sellega säästab palju. ennem käisime iga päev toidupoes.
krooni ajal läks kuus umbes 6000 kr ja selle raha eest saime poole rohkem asju ostetud[/tsitaat]

3-4x nädalas poes käimine on minu jaoks poes elamine. ma katsun 1 korraga hakkama saada, vahel on vaja keset nädalat midagi spetsiaalselt tuua (mis on lihtsalt kapriis, enamasti elaks ilma selle eri asjata ka ära).
mul pole aimugi, kui palju toidu peale kulub. ausalt. ei pea arvet. mis see mulle annab? ma ei priiska, ei raiska. kui raha eriti arvel ja rahakotis ei ole, katsun lihtsalt poes selle vähemaga välja tulla.

Please wait...
Postitas:
mäu

Meil peres 2 täiskasvanut 3 last + 3kodulooma ja
1000 eur läheb toidule ära nagu niuhti, kui pere enda pealt annab kokku hoida siis suurt koera pudruga ei toida. Krooni ajal tulime 10000-11000.-ga kuus välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul hakkas toidule jälle palju vähem raha minema kui ma hakkasin iga päev poes käima. Varem ma loopisin ikka väga palju asju minema. Aga nüüd mõtleme õhtul välja, mida järgmisel päeval süüa teha ja siis täpselt seda poest ostangi. Üleeile näiteks ostsin piima, 3 kanakoiba ja värske kurgi. Eile ostsin 400 grammi hakkliha ning pudrumaterjali (sai hommikul otsa aga jagub nädalaks).

Raha kulub päevas umbes 5 eurot (3 inimest). Selle eest reeded on meil pidupäevad, siis laristame, ostame veini, juustu, pitsat jne, kulub umbes 20 eurot… nii et umbes 50 eurot nädalas

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil 4 õgardit ja üritan hakkama saada 50 euroga nädalas, aga kipub minems 70. Seal sees siis kõik kraam mis marketis saada võib, ka pesemistarbed. Tabelit pole pidanud, liialt laisk olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 täiskasvanut peres, ja nädalas söögiks ca 50 eur. Sinna alla ei pane väljas söömiseid, mida on ca 3x kuus.
Mingit erilist kokkuhoidu ei teem enamiku toitudest teeme ise ja pooltooteid ei tarbi. Liha sööme väga vähe, suurima osa rahast võtavad piimatooted.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen lapsega kahekesi ja pean kahjuks 100 euroga kuus hakkama saama. ega kerge ei ole, samas näljas ka pole, sööme ikka lihakraami ja puu- ja juurvilju ka. üritangi võimalikult harva poes käia, siis ei teki selliseid emotsioonioste ka eriti. laps lasteaias ei käi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil kokku 3 liiget, puhtalt toidu peale läheb 400 EUR kuus, kõik muud majapidamis- ja hügieenitarbed eraldi juurde. Turult ostame juurvilju, poes üritame samuti 3-4 korda nädalas käia. Palju asju püüame soodukate ajal osta. Kindlasti saab palju odavamalt. Olen püüdnud seda teha, aga hakkama kahjuks pole veel saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Milles riik süüdi on, et kaks noort tervet täiskasvanut ei suuda endale miinimumpalgast kõrgema palgaga tööd leida? Tuleb rohkem pingutada, mitte viriseda ja riiki kõigis oma hädades süüdistada.

Teemasse ka. Meil kulub kuus umbes 350-400 euri söögile (sees ka mehe töölõuna). [/tsitaat]

Keegi peab ju miinimumpalgaga kohtadel ka töötama. Kas teile ei jõua kohale, et üle Eesti ei jagu kõigile kõrgema palgaga kohti ja maakohtades pole neid üldse, kuid kaugemale tööle käies läheb pool palka aina kallineva kütte peale. Elu Eestis olekski lill, kui normaalseid töökohti jaguks. Mul oli ka hea palgaga koht aga sealgi hakati aina ühel ja teisel põhjusel palka alla kiskuma ja töökoormust tõstma. Kusjuures firmal läheb kohutavalt hästi ja raha jaguks aga kui teised langetasid palkasid, siis tekkis ka jõukatel firmadel kiusatus ja kes ikka nii väga töötasu tagasi tahab tõsta, kui ukse taga on rivi, kes on nõus ükskõik, millise raha eest tööd tegema.Asutused on ka ahneks läinud ja on juba nõus kvaliteedi arvelt kokku hoidma, sest kogemusteta töötaja ei saa teha sama hästi, kui 8 aastat ennast samal kohal üha täiendanud inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päevas läheb kuskil 40-50e.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Esileht Pereelu ja suhted Toidule kuluv summa kuus – kolmene pere

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.