Esileht Pereelu ja suhted Toidule kuluv summa kuus – kolmene pere

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Toidule kuluv summa kuus – kolmene pere

Postitas:
Kägu

RE: Toidule kuluv summa kuus – kolmene pere

Nii ongi, et kes rohkem teenivad, need rohkem ka toidule kulutavad. Ma kulutaks hea meelega 300 euri, aga ei saa. Närvidele hakkab juba see odavama tagaajamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on 2 last ja kuus kulub 600 EUR. Olgu öeldud et toitume \”puhtalt\” osad juurikad on maalt vanaonult tasuta. Lisaks on tasuta mesi ja teatud hulk liha (minu isa on mesinik ja käib jahil). Ja ma ka ei arva et me laristaks. Olen kulutusi üle vaadanud ja no mitte kuskilt ei anna toidu pealt kokku hoida.[/tsitaat]
Mida shitti te sööte, kui tasuta on liha ja osad juurikad ka tasuta, ja ikka kulub 600 eurot?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju oleneb ka sellest kui palju inimesed sööma on harjunud. Ma ei kujuta ette, et ostame ainult 400g hakkliha. Ikka kilo korraga ja sööme kolme peale ära ka.
Mõned söövad prae kõrvale 2 kartulit, me sööme 5 kartulit.
Kuna toidukogused on kaks korda suuremad kui mõnes teises peres, siis kulub kaks korda rohkem raha ka.
Keskmiselt siis 500 eurot kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Ma ei kujuta ette, et ostame ainult 400g hakkliha. Ikka kilo korraga ja sööme kolme peale ära ka.
[/tsitaat]
ma saan 400 grammist hakklihast terve potitäie kartuli-hakklihavormi ja selle me sööme kolmepeale õhtuks ära ja keegi ei kurda, et kõht oleks tühi

10 suurt kartulit (ostsime sügisel terve suure kotitäie, 15 euri, aastas kulub umbes 3 kotti), 400 grammi hakkliha ja peale muna-piima segu, kõrvale värsket salatit 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
maiiii

Enamus aja lapsega kaksi, aga 500 läheb kuus ära, kui mees ka kodus, siis võib summa korrutada kahega-kolmega. Laristame kahjuks, teeme ka mõtlematuid oste ja on toitu mis läheb ka vanaks ja leiab tee prükkarisse. :S

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil läheb min 1000 EUR. Laps on alles aastane ka. Mõistus saab aru, et liiga palju, aga kuna raha lugema ei pea, siis pole leidnud veel motivatsiooni kulutusi üle vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Umbes 270-320 ¤ kuus kolme peale (laps 4 a). Siia ei ole arvestatud mehe ja naise lõunat (söövad töö juures), majapidamistarbeid ja veini- õlut. Ainult poest ostetud toit kodus söömiseks ja vahel pitsad, hamburgerid, pannkoogid jms, mis ostetud koju kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ca 750 eurot kuus. 5-liikmeline pere. Ainult toidu peale. Välja (restoranides, kohvikutes, sööklates) ei söö. Teen ainult koduseid toite.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil küll 5 liikmeline pere.Toit + majapidamistarbed 250-300¤ kuus.Lisaks mehe töölõunad 25¤ ja 2 lapse lasteaia toiduraha 30-50¤ kuus. Juurikad,hoidised,mahlad,hapukapsas enda keldrist.Liha (siga,lammas)ostame suuremas koguses iga paari kolme kuu tagant tuttavalt.Ise olen 2aastasega hetkel kodune ja teen kõik söögid ise.Väljas sööme 1-2korda kuus ja see juba selle raha sees.Suvel läheb raha rohkem,sest siis grillime pea iga päev.Tunda on aga et peab hakkama söögiraha suurendama,sest asjad lähevad pidevalt kallimaks.
Viimasel \”kroonisuvel\” ühel kuul raha ei lugenud ja ostsin kõike hindu vaatamata.Pere oli siis 4 liikmeline ja söögile kulus siis 5000-6000kr.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meil läheb min 1000 EUR. Laps on alles aastane ka. Mõistus saab aru, et liiga palju, aga kuna raha lugema ei pea, siis pole leidnud veel motivatsiooni kulutusi üle vaadata.[/tsitaat]
Saad suurt emapalka või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ÜÜRATUD summad kuluvad ikka kõigil minu mõistes.

Meie peres on 5 liiget. lapsed 3,5,7 ja mina mehega. Meil kulub kuus 150.-
Sööme kodus tehtud sooja toitu. Mees võtab toidu kaasa kodust. Krooni ajal saime hakkama praeguses mõistes 100.- . Ilmselgelt hinnatõusu tõttu ei ole see enam võimalik. Poes käime kord nädalas. Jälgin soodukaid ja varun nende ajal endale ka sügavkülma kraami. Rõhutan, et kui jälgida soodukaid siis tuleks jälgida ka seda kas see soodukas on ka soodne. Sest samas võib olla teine toode, mis on ka tavahinnaga odavam. Sööme täiesti normaalselt. Toidulaual on kõike: liha, juurikad, puuviljad, piimatooted jne. Tarkust ja oskust nõuab see kindlasti. Ei ole minagi alati selline olnud aga nüüd vahel mõtlen, et kuidas ma varasemalt nii mõtetult raha loopisin. Palju ongi selles kinni, et käiakse poes iga päev ja tehakse palju oste mida tegelikult poleks vaja teha. Ma kujutan ette, et kui meie kulutaks kuus 500-1000.- oleks ikka väga palju kraami üle. Hetkel eriti toitu ära viskama ei pea. Vahel harva jääb natuke midagi alles.
Mett ostan suvel kaks 3L purki, milledest jagub siis kogu talveks. Vahel suurem isu mee järgi vahel kuu aega keegi ei söö. Liha olen ka vahel suurema koguse ostnud suvel siis selle kotletideks, snitsliteks, kastmelihaks ja muuuks ette valmistanud ja sobivate portsjonitena sügavasse pannud. Samuti korjan ise marjad sügavasse. Meil on mõistlik seda mida annab suvel ette varuda kuna siis kommunaalid suht väikesesd sinna 30.- kanti. Talvel selliseid suuremaid väljaminekuid suhteliselt raske teha kuna siis kommunaalid kuni 180.-.

Mulle meeldib väga üks ütlemine. Loll võid olla aga tark pead olema. Mina ei heida kellelegi midagi ette. Kui inimestel on sellisteks kulutusteks raha siis lasku aga käia. Mida ma aga ei kannata on inimesed kes ei oska oma olemasolevat raha kasutada ja ainult kiruvad kõiki ja kõike. Muudkui laenavad, on võlgu ja virisevad. Tuleb hakkama saada sellega mis on. Meeletult hea tunne on kui mees vahel ütleb, et ta on minu oskusliku majandamise üle väga uhke ja et tema sellega hakkama ei saaks. Toob seda ka vahel näiteks. Mis kõige parem on see, et see ei ole minu jaoks kuidagi raske. See tuleb nii loomulikult ja kergelt ja ka ei tee selline elu mind kuidagi kurvaks. Oskuslik majandamine meie kodus tähendab seda, et raha jääb ka paljudeks asjadeks millest muidu loobuma pekas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks sõltub palju ka sellest kui oluline kellegi elus toit ja söömine on. Kas ollakse suuremad kokkamise-katsetamise armastajad või peamine, et lihtsalt kõht korralikult täis saaks. Korralikul portsul kartuli-hakkliha vormil, ühepajatoidul või kartulil ja kastmel ei ole häda midagi ning vahelduseks on neidki toite hea süüa, kuid iga jumala õhtu või veel mitu päeva järjest (paljud kirjutavad, et tehakse suur kastrul ühepäevatoitu vmt valmis, mida siis 5 inimest sööb mitu päeva) ma neid süüa ei tahaks. Meil on 5 inimest peres. Lapsed veel lasteaiaealised. Kulub umbes 600 euri kuus. Vaatame hinda, vahel lubame endale rohkem, vahel vähem, kuid siiski elame suhteliselt kokkuhoidlikult. Saame ka kartulid, moosid ja hapukurgid maalt. Ma arvan, et meil isiklikult kulub päris palju ka magustoitude peale, mille valmistamise osas olen tõesti laisk. S.t. pea iga õhtusöögi juurde varun siiski kas mingit kohupiimakreemi, jäätist, vahel küpsetan ise või ostan poest või kohvikust kooke. Kui magusa osa ei oleks, siis ilmselt võiks äkki isegi kuni 100 euri kuus kokku hoida. Aga kui mu palk suurem oleks, siis ilmselt kulutaks toidule rohkem ja lubaks endale paremaid asju. Ma vist eelistan pigem mõnusat õhtusööki kui mingit uut vidinat, mida väga vaja ei lähe :). Paksud me õnneks keegi peres ei ole :)!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaksin veel, et minu jaoks oleks 150 euriga kuus 5 liikmelise pere äratoitmine kindlasti loobumine paljudest headest toiduainetest. Me ei ole kindlasti mingid gurmaanid, s.t. rahakott lihtsalt ei võimalda seda, kuid kui keegi üritab väita, et kuule ma teen 4 korda väiksema summa eest, samaväärse toidu, siis mina seda ei usu. Tihti annavad lihtsatele toitudele väga olulise ja peamise nüansi just mingid kallimad või kvaliteetsemad ained. Pasta juurde hea parmesan või värske rucola või basiilik. Nendest asjadest võib loobuda, kuid toit ei ole siiski päris see…

Please wait...
Postitas:
Kägu

meid 5, 3 pisikest last, ise söön rohkem imetades, selle pärast mainin ära. meil kulub 300 euri kuus, seal sees pole rpa ega mähkmeid-neid ei kasuta lihtsalt(marlit kasutan), kodukeemiat ka ei kasuta va pesugeel ja nõudepesuvahend a neid ka minimaalselt, iga kuu ei osta. moosid-mahlad suvel tehtud. kõik kodused ja väljas sööme haruharva.

rucola, basiilik ja parmesan on gurmaanlus! mina valmistan pastat spinatiga, tihti suvel konserveeritud tomati-porru hoidise ja hakklihaga. väga tervislik ja maitsev. iseasi kui rucolat ja basiilikut kodus kasvatad aga kahtlen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks meie kliimas on rucola, basiilik jmt talvisel ajal tõesti gurmaanlus. Suvel kasvatame neid ja paljusid teisi maitsetaimi tõesti ise ning kulud on tõesti väiksemad. Samuti saab häid Eesti tomateid suvel. Talvisel ajal vaatad aga poes tõesti maitserohelise kimpu ning mõtled kas seda osta või mitte. Proovi siis mingit Jamie Oliveri retsepti järgi toitu teha, kus soovitatakse panna 3 sorti maitsetaimi, lisaks veel eriti kvaliteetseid tomateid, pastat, parmesani, balsamiäädikat jne… Ilmselt odavam oleks tõesti hakklihakastet teha, kuid vahel tahaks ikkagi ka midagi muud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

täpselt et teagi palju läheb, aga korraga ümbes 40-50 euri ja sellest saab umbes nädal või poole nädala söögid. pakun et mingi 500 euri kuus oleks ehk norm summa. ostan vaid odavaid asju ja proovin säästa nii palju kui võimalik. süüa teeme sooja sööki suht harva kodus, väljas söömas käime ka väga harva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ÜÜRATUD summad kuluvad ikka kõigil minu mõistes.

Meie peres on 5 liiget. lapsed 3,5,7 ja mina mehega. Meil kulub kuus 150.-
Sööme kodus tehtud sooja toitu. Mees võtab toidu kaasa kodust. Krooni ajal saime hakkama praeguses mõistes 100.- . Ilmselgelt hinnatõusu tõttu ei ole see enam võimalik. Poes käime kord nädalas. Jälgin soodukaid ja varun nende ajal endale ka sügavkülma kraami. Rõhutan, et kui jälgida soodukaid siis tuleks jälgida ka seda kas see soodukas on ka soodne. Sest samas võib olla teine toode, mis on ka tavahinnaga odavam. Sööme täiesti normaalselt. Toidulaual on kõike: liha, juurikad, puuviljad, piimatooted jne. Tarkust ja oskust nõuab see kindlasti. Ei ole minagi alati selline olnud aga nüüd vahel mõtlen, et kuidas ma varasemalt nii mõtetult raha loopisin. Palju ongi selles kinni, et käiakse poes iga päev ja tehakse palju oste mida tegelikult poleks vaja teha. Ma kujutan ette, et kui meie kulutaks kuus 500-1000.- oleks ikka väga palju kraami üle. Hetkel eriti toitu ära viskama ei pea. Vahel harva jääb natuke midagi alles.
Mett ostan suvel kaks 3L purki, milledest jagub siis kogu talveks. Vahel suurem isu mee järgi vahel kuu aega keegi ei söö. Liha olen ka vahel suurema koguse ostnud suvel siis selle kotletideks, snitsliteks, kastmelihaks ja muuuks ette valmistanud ja sobivate portsjonitena sügavasse pannud. Samuti korjan ise marjad sügavasse. Meil on mõistlik seda mida annab suvel ette varuda kuna siis kommunaalid suht väikesesd sinna 30.- kanti. Talvel selliseid suuremaid väljaminekuid suhteliselt raske teha kuna siis kommunaalid kuni 180.-.

Mulle meeldib väga üks ütlemine. Loll võid olla aga tark pead olema. Mina ei heida kellelegi midagi ette. Kui inimestel on sellisteks kulutusteks raha siis lasku aga käia. Mida ma aga ei kannata on inimesed kes ei oska oma olemasolevat raha kasutada ja ainult kiruvad kõiki ja kõike. Muudkui laenavad, on võlgu ja virisevad. Tuleb hakkama saada sellega mis on. Meeletult hea tunne on kui mees vahel ütleb, et ta on minu oskusliku majandamise üle väga uhke ja et tema sellega hakkama ei saaks. Toob seda ka vahel näiteks. Mis kõige parem on see, et see ei ole minu jaoks kuidagi raske. See tuleb nii loomulikult ja kergelt ja ka ei tee selline elu mind kuidagi kurvaks. Oskuslik majandamine meie kodus tähendab seda, et raha jääb ka paljudeks asjadeks millest muidu loobuma pekas.[/tsitaat]

150 ¤ siis kuus 5 inimese peale või? Ausalt, ma ei kujuta ette. Tubli majandaja oled siis tõesti. No meil 2 täiskasvanut ja poes alati läheb 30-40¤. Ei saa öelda, et nüüd hullult kokku hoian, aga ikkagi vaatan soodukaid jne. Ma olen mõelnud, et mismoodi siis osta, et vähem kulutada, aga siis peaks vist iga päev makaroni või kartulit paljast sööma, ei salateid ega kastmeid – need ju suht kallid tulevad kõik. Tahan süüa normaalselt, aga odavalt see ei ole võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

150 euri kuus 5-liikmelisel perel – utoopia. v-o vaid nii võimalik, et kartul saadakse maalt tasuta ja siis muud ei söödagi kui seda põhitoiduainena ning lihtsad kastmed juurde, porgand-kaalikas ka, need odavad.
Tean, et suudaksin odavamalt majandada, aga tahan hästi süüa. Söön, et elada:)))) Ja isu on mul hea, nagu mehel. Õnneks pole figuurile veel hakanud. Eks sellest ka suured toiduarved, et ma söön kaks korda rohkem kui keskmine naine. Võiks öelda, et kokkamine on ka mu hobi, katsetan pidevalt uute retseptidega. Külalisi võõrustan ka heldelt, eks sinna läheb ka kõvasti raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei usu, et keegi 150 euroga kuu aega viis inimest ära toidab.
Et inimese kohta kulub päevas 1 euro ja samas toitutakse mitmekülgselt ja tervislikult?
Meie õnneks raha lugema ei pea ja pole ka kunagi arvestanud, kui palju toidule kulub.
Sööme, mida tahame.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina, mees ja 2-aastane laps ja läheb vähemalt 500.- ja rohkemgi. Sööme väga mitmekesiselt, teen peaaegu iga päev sooja toitu, enamasti mehele ka lõunaks ja siis öhtusöögi nagunii. Väga väga palju raha läheb igasugustele jogurtitele, pudingitele, juustudele, puuviljadele, kalale. Lihast eelistame samuti veise sisefileed, mis on aga kahjuks tõesti väga väga kallis.:( Üldse on hinnad, nagu siin eelpoolgi paljud maininud, kuidagi uskumatult tõusnud.
Tahaks hakata rohkem hindu vaatama ja mõistlikumalt majandama aga kuidagi harjumus selline, et ostame ikka seda, mille järgi isu on. Võibolla peaks hakkama tegema kindlamat nädalamenüüd, ette plaanima rohkem jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suutsin oma 5 liikmelise pere ka sügisepoole 150¤ kuus ära toita,sest raha lihtsalt polnud rohkem.Teist kuud enam nii aga vastu poleks pidanud – õnneks polnud ka vajadust.
Kuu alguses ostsin ära wc paberi,pesemisvahendid jms.Edasi jäi 30¤ nädalas kulutamiseks.
Sõime tihti praekartulit,praemuna ja praetud soolapekiga,sest need tasuta kodus olemas.Tegin mitmeks päevaks ühepajatoitu oma juurikatest,kartuliputru,ahjukartulit,hakklihakastet ja hapukapsasuppi.Samuti seenekastet omakorjatud seentest.Lastele ikka oli hommikuks puder kui nad just lasteaias polnud.Magustoiduks pannkooke ja saiavormi,õunakooki.Kui oli soodukas,siis ostsin kana ja lõhet.Kaubalaost sain odavalt suuremas koguses kohukesi lastele.Näljas ei olnud kunagi,kõht alati täis aga järgmisel palgapäeval oli tohutu isu paremate asjade järgi ja sai nii mõndagi kokku ostetud.Pole kunagi mingi gurmaan olnud aga vahest tahaks perele ka midagi uut lauale panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina kuulun ka nende skeptikute hulka, kes arvavad, et 150 euroga on ikka toidulaud üsna kesine. 5 euroga päevas viiele inimesele läheb selline raha juba nipet-näpet asjadele nagu piim, keefir, leib, sai, või, hapukoor. pudrumaterjal, vorst, juust, liha, kartul, köögiviljad, puuviljad enam sinna 5 euro sisse ei mahugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult toidule kulub meie 3 liikmelises peres umbes 800¤ kuus. Kuid jah, hinnad on poes kõvasti tõusnud

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Palju oleneb ka sellest kui palju inimesed sööma on harjunud. Ma ei kujuta ette, et ostame ainult 400g hakkliha. Ikka kilo korraga ja sööme kolme peale ära ka.
Mõned söövad prae kõrvale 2 kartulit, me sööme 5 kartulit.
[/tsitaat]
Kui paksud te siis olete? Meil neli liiget ja üle 600 g küll hakkliha ei lähe.

Please wait...
Postitas:
monzaah

150¤ kuus väga ei kujuta ette seda söömist, siis peaks tõesti enamus juurvilju ja lihakraam omal olemas olema, samuti ka piim ja munad.
Tunnistan ausalt, et selle 300¤ sees, mis meil kuus söögi peale kulub on ka nn impulssoste, mis võiksid olla olemata, aga veidi patustamist peab alati olema 😛

Omal sain kulutusi toidu peale vähendatud peale seda kui ostsin omale kokaraamatu (nutika perenaise kokaraamat – kuidas teha perele süüa 30-70 krooniga) toidud on mitmekesised ja enamuses ka üsna odavad ja leidlikud.

Samuti on tühi kõht väga hea kokk, ses suhtes et kui kuu lõpus ongi raha otsas ja palgapäevani veel mitu päeva, siis midagi on kodus ikka millest annab hädapärast süüa teha ning ka see võib maitsev olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui paksud te siis olete? Meil neli liiget ja üle 600 g küll hakkliha ei lähe.[/tsitaat]
Oleneb ju mida sa sellest 400 grammist süüa teed… hakklihakastme saaks vabalt aga kotlettidele jääks väheks

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Milles riik süüdi on, et kaks noort tervet täiskasvanut ei suuda endale miinimumpalgast kõrgema palgaga tööd leida? Tuleb rohkem pingutada, mitte viriseda ja riiki kõigis oma hädades süüdistada.

Teemasse ka. Meil kulub kuus umbes 350-400 euri söögile (sees ka mehe töölõuna). [/tsitaat]

Paratamatult keegi peab selle miinimupalgaga töö ka ära tegema. Ja neil inimestel kellel pole võimalik paremat tööd leida siis neil pole õigus selles riiki süüdistada? Mitmes teises riigis saaks miinimumpalgaga palju paremini elatud kui meil siin Eestis.

Please wait...
Postitas:
Agne74

Appi,mul hakkab paha, kui palju mõned teenivad ja kulutavad söögile!!

Minu sissetulek 224 euri üksi, kogun raha ka veel

Köögivilja, omakasvatatud, purustan köögikombainiga, siis ahju ja muna juustu ,tomatipüreed peale ja suur ahjupraad valmis, vahel lisan natuke ka hakkliha, jätkub kauaks…marjad sügavkülmas

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Agne74 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Appi,mul hakkab paha, kui palju mõned teenivad ja kulutavad söögile!!

Minu sissetulek 224 euri üksi, kogun raha ka veel

Köögivilja, omakasvatatud, purustan köögikombainiga, siis ahju ja muna juustu ,tomatipüreed peale ja suur ahjupraad valmis, vahel lisan natuke ka hakkliha, jätkub kauaks…marjad sügavkülmas[/tsitaat]

Kõigil EI ole kohta, kus köögivilju kasvatada, seega peavad nad neid ostma.
Mis siin nii arusaamatut on?
Ja kui keegi on näinud vaeva, et rohkem teenida, siis miks ei tohiks ta oma raha kulutada sellele, millele tahab?

Please wait...
Postitas:
bethy2

täpset arvet ei pea, aga ka nii 300-400¤ kuus. iga kuu ostan sügavkülma täis, hiljem läheb saia, piima vorsti peale raha. suve perioodil on ikka omad juurikad olemas ja talvel hoidised ka, aga kapsast, porgandit jne on talvel ikka odavam poest osta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Esileht Pereelu ja suhted Toidule kuluv summa kuus – kolmene pere

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.