Esileht Kodunurk Toidule läheb terve varandus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Toidule läheb terve varandus

Postitas:
Anonymous

Kuidagi on kujunenud, et käin poes iga päev või vahel üle päeva ning igal korral läheb ca 15 eurot ära, kuigi ostan kõige tavalisemaid asju. Rahakott ei pea sellisele asjale vastu, aga ma ei oska seda tsüklit ka kuidagi murda. Olen püüdnud planeerida nädala toidukordi ette, aga reaalselt see ei ole õnnestunud, paljud toidukaubad on ju ka kiiresti riknevad ning kardan palju asju ette osta. Kuidas siinsed targad perenaised toidulaua soodsalt kaetud saavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga aidata ei oska, aga endal suht sama mure. Püüan ülepäeviti poes käia, enne läbi mõelda paari päeva menüü ja selle järgi ostud teha. Alla 15-20 euri ei õnnestu kuidagi poes ära käia. Jälgin soodukaid, teen lihtsaid-odavaid toite, aga kuulõpus avastan, et jälle on toidupoes rohkem kulunud kui kuu algul planeeritud :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märtsis pidasin arvestust. Söögile läks kuus üle 700 euro kuus. See teeb siis 23 eurot päevas.
Pere on hetkel 4-liikmeline.

Alkohol (õlu) on veel eraldi arvestuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.05 23:16; 28.05 23:28; 31.05 23:16; 03.06 00:13; 19.06 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin oma exceli tabelit, meil on läinud toidu peale 390-430 eurot. Pere on 3-liikmeline. Tööpäevaseid väljassöömisi pole sisse arvestanud, aga neid väga pole ka. Annaks kindlasti kokku hoida, sest meil läheb palju raha ka kuivatatud puuviljade, pähklite, alkoholi peale. Need pole väga eluks vajalikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 23:23; 28.05 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käime 2 x nädalas poes, 2 x kuus ostame sügavkülma kogu lihavaru ette, mida siis vastavalt vajadusele üles sulama tõstame. Piim ja jogurt ja muu selline ostamegi 2 x nädalas. Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 00:26; 27.05 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

Võimalik vaid Perekoolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas: Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

Võimalik vaid Perekoolis.

Miks mitte? 120:30 on 4 eurot päevas. Iga päev ei kulu sedagi, kui lihakraam kapis olemas on. Ostad paki makarone (ca 60 senti, 500g) sellest jagub kahele kaheks söögikorraks. Sügavkülmast siis hakkliha juurde, vb kurgi-tomatisalat kõrvale, kui üldse salat ongi…Odavast kondikogust pajatäis suht lihatut suppi, leivaviil kõrvale, jälle jagub mitmeks päevaks..
Kõik ei söö kalleid, udupeeneid ja ülitervislikke asju vaid ajavad läbi väga odavalt ja kokkuhoidlikult 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 08:27; 27.05 19:55; 29.05 08:42; 02.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustust, teemaalgataja: mitu sööjat peres on, kas kõik söögikorrad süüakse kodus, mis need “kõige tavaisemad” asjad on? Kui raha napib, vaadatakse ka, kust midagi odavamalt saab. Näiteks liha hind on turul oluliselt odavam. Veisehakkliha kilo saab 3.50-ga näiteks. Köögiviljad jälle on suurpoodides odavamad. On olemas hulgilao-tüüpi poode, kust saab kuivaineid väga soodsalt. Mina vaatan ka allahindlusi, näiteks tatrahelbeid ostan allahindluse ajal mitu kotti korraga, muidu on nad üsna kallid. Kohvi ka. Ja juustu saab kuskilt alati poole odavamalt kui tavapaki u 8 eurot kilo.
Põhiline, kuidas ma toidulaua soodsalt kaetud saan, on ise kokkamine. Teen põhiliselt suppe ja hautisi, mitmeks päevaks valmis – nad lähevad seismisega maitsvamaks, eelmise päeva toidu pakkumist pole mulle iialgi ette heidetud. Hommikul sööme eri helvestest putrusid. Panustan just sellistele toitvatele ja soodsatele toiduainetele nagu kaunviljad, porgand-kaalikas, hakkliha, kanasüdamed, räim, kalasupikogud jne.
Ma küpsetan ise leiba ka, peaaegu iga nädal, aga siit väga suurt kokkuhoidu siiski ei tule, kui arvestada sisse ka elekter. Talvel, kui teen ahjus, siis pisut küll: 1,5kilosest jahupakist (u 1 euro) saab 4 tavasuuruses leiba. Võimalik, et kuskilt leiaks ka odavamat rukkijahu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 09:37; 29.06 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin poes ülepäeva. Keskmiselt kulub mul nädalas 50-60 eurot ainult söögi peale, aga ma pole ka ainuke poeskäija. Kui on vaja paari asja, saadan mehe, ei hakka piimapaki ja sepiku pärast titega poodi sõitma, ei ela linnas. Kartul, porgand, moos, mahlad, kurgid jms on omal keldris.
Ostan heade soodukate ajal rohkem lihatooteid, need saab sügavkülma panna ja ei pea iga nädal ostma. Samuti kuivaineid. Makarone on alati mitu pakki, ka on alati olemas tatar ja riis. Poes peangi käima juustu, vorsti, leiva-saia, piima jms toodete pärast. Jah, armastan ka pähkleid ja jäätist, lapsele saab ka igaks päevaks midagi head külmkappi varutud, need mahuvad ka nädala 50 euro hulka. Suitsu meil ei tehta ja alkoholi ei jooda. Võrreldes varasemaga hoian kokku küll, sest planeerin ette asju. Kui lähen poodi, mõtlen, mis ka homme süüa teha, et igapäev poodi minema ei peaks ja kui on mõni hea päevapakkumine, võtan rohkem (nt hakkliha või kanafilee kodus panen parajad portsjonid kilekottidesse ja sügavasse). Igapäevane poeskäimine läheb kulukamaks, sest siis ostad asju, mida tegelikult vaja ei lähe, vähemalt minuga oli nii, et sai mõtetult nänni osta kokku, mis oleks võinud olemata olla.
Mul siis 4 suud toita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hetkel väga säästurežiim. Arvestatud on 80euri toidu peale nädalas. Toidupoes käime kaks korda nädalas. Enamasti pühapäeval ja kolmapäeval või neljapäeval. Peres kaks täiskasvanut ja kaks algkooliealist last. Üks neist ei söö praktiliselt mitte midagi. Elab jogurti ja makaronide peal.
Toiduraha sisse jäävad tegelikult ka majapidamistarbed. Ei osta alkoholi ega suitsu. Poekooke ostame nüüd ka harvem. Endal rabarberid ja teen ise kooke. Enamus ajast käime kohalikus väikeses Maximas.
Päris palju raha ikka läheb. Piima ostan näiteks korraga 6l. Alati seda kõige odavamat kilepiima. Mees joob palju piima. Kohvi läheb meil ka palju. Seda ostan siis ette, kui on allahinnatud. Näiteks moosi läheb meil, sest lapsed söövad hommikuti ainult moosiga kaerahelbeputru. Aga vanaema moosid on ammu otsas ja tuleb poest osta. Nädalaga süüakse mõnikord purk tühjaks.
Väljas söömas hetkel ei käi. Tööle võtan kodunt söögi kaasa. Mees kodune.
Ise kasvatan ainult tomateid, kurke, rediseid ja salatit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadel-suvel-sügisel on meil looduses vitamiinirikkaid ja maitsvaid taimi, mis on täitsa tasuta käes, täna saabki selle kohta tasuta koolitust vaadata. Osalemisega enda kodust. Registreeru tundi siit: https://docs.google.com/forms/d/1783ex6_RtjPrePgePa8sbM1ejp9HNZJusDBPRzKdJ-I/viewform

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käime poes ca 3x nädalas, iga kord läheb 30-50 eurot toidule. Kui lisada veel pesuvahendid jms tarbeasjad juurde, siis läheb korra nädalas ka 70 Eurot poes.
Peres viis inimest.
Keskmiselt siis 600 Eurot läheb toidu peale.

Tahaks ka rohkem kokku hoida, aga kuna vihkan söögitegemist, ent säästmine ja planeerimine eeldaks, et ma pühendan aega toitude planeerimisele, menüüde väljamõtlemisele, teen poenimekirju jne, siis olen käega löönud. Kui elu otseselt ei sunni, siis näed, pigem ei tegele…
Kuigi peaks.

Tahaks kellegi säästunäidismenüüsid saada, koos retseptidega ja poenimekirjadega. Oleksin väga huviline. Saaks kasvõi 600 pealt 400 peale kulutused toidule, oleks juba super.

Teemaalgataja 15 Eurot on mu jaoks ulme ja säästlikkuse tipp ja tema peab seda veel laristamiseks…
Kui palju inimesi teil peres?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 14:02; 29.05 07:44; 03.06 08:38; 03.06 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord nädalas poes, arve ca 60-80.-. peres 6 liiget. kuus toidule 400.- maksimaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan. Meie peres 6 inimest, neist 4 last, kes kõik kodused st päevas 3 toidukorda + vahepalad kogu perele. Headel aegadel arvestame päeva toidurahaks 10 eurot, aga esineb kuu lõpus perioode, kus tuleb hakkama saada 5 euroga, harva isegi 3 euroga päevas pere kohta. (Alkoholi ega tubakat ei tarbi, laene ega võlgu pole ning maksud makstud kõik.)Ehk siis kuu eelarves on toidurahaks arvestatud 300 eurot, aga tuleb tunnistada, et alati ei mängi selle summaga välja. Eelkõige selle tõttu et ei planeeri ideaalselt menüüd ning ostusid, lihtsalt kiire või ei jaksa alati jne. Tahaks osata paremini seda kunsti. Sel talvel oli kartul ja liha ette varutud (oma aiast ja talunikelt), marjad, moosid, kurgid, mahlad samuti. Paar korda nädalas toob talunik 3l piima, sellest jääb siiski väheks, ostame poest juurde veel. Munad omast majapidamisest. Kooke, kringleid teeme alati ise. Valmistoite ostame haruharva, poolfabrikaate ka harva (pelmeenid, viinerid, pihvid).Juustu ostan suures pakis, kui saab 5 eurot kg, suitsuvorstid soodushinnaga või talunikelt. Juurviljad ja köögiviljad Säästumarketist. Jogurtid, kohukesed on erandid, mitte igapäevane nähtus. Puuviljad iganädalased, samuti šokolaad ja küpsised. Jäätis, karastusjoogid harva. Väljas söömas ei käi. Viimasel ajal olen laisk pudrukeetja, võileibade ärajätmine annaks suure kokkuhoiu. Loen meeleldi nõuandeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 14:49; 27.05 16:25;
To report this post you need to login first.

Mehega kahekesi, ja nädalas toidule ca 60-80 eur.
Kusjuures pooltel päevadel liha üldse ei söö. Jube palju läheb raha turul – olen paadunud turulkäija ja iga nädal jätan sinna oma 20 eur paljalt puu- ja köögivilja eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 14:57; 03.06 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kulutamise mure laheneb iseenesest kui peaksid kunagi vaesusse sattuma – õpid kibens-käbens poelettide ees arvutamise selgeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 15:12; 27.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas: Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

Võimalik vaid Perekoolis.

No saab niimoodi hakkama, jah lõhefileed ja kaelkirjakujalgu jah süüa ei saa.
Turul maksab hakkliha 2-3 euro ringis kilo, ei söö me kumbki mehega kilo hakkliha korraga. Täna tegin näiteks kapsa-riisihautist hakklihaga, kapsas maksis 50 senti, riisi kilohind on u 60 senti(ei kasuta kilo ju toidus kahele) ning hakkliha läks pool kilo. Ehk siis potitäie maksumus tuli 2 eurot, ma olen täiesti kindel, et mees saab sealt veel töölegi söögi võtta.
Sealiha on maximas tihti sooduses(alla 3 euro kilo) ja me ei söö kilo liha 1 einena kahepeale ära.
Teen tihti kotlette ja hakklihavormi, jällegi kilohind tuleb 2-3 eurot ja ei söö me seda 1 einena ära. Porgandi-kartulikilo maksab paarkümmend senti, peet samamoodi vaid 30 sendi ringis kilo, sellest saab väga hea supi ja ainus kulu mis on, on hapukoor osta(60 senti pool kilo, ei kasuta ühe korraga ära)
1 päev tegin ise jogurtit, liitrihind tuli 60 sendi ringis, sellest sai kappi tehtud ka mitu liitrit jäätist.
Õunakilo on poes alla euro, sellest saab tehtud häid smuutisid, samuti on muud puuviljad tihti sooduses.
Juust maksab väga tihti 2 eurot pool kilo poodides, sellest saab teha nädal aega näiteks juustusaia kui isu peaks olema, samuti on lai kasutusala soojades toitudes.
Küpsetan ise pirukaid/saia, see tuleb samuti kordades odavam ning meie arust ka maitsvam kui poekaup.
Sügisel saab isegi näiteks moosi keeta ise, ainus kulu on moosisuhkur, väga tihti panevad inimesed aia äärde kasti õuntega(seda varianti pole ise kasutanud, kuna on tuttav kellelt saan sügisel moosijagu õunu väikese tasu eest) Moosi aga hea kasutada näiteks pannkookidega, või miks mitte ka ise jäätist teha?
Facebookis on palju gruppe, kus talunikud müüvad oma liha, nii ma näiteks tellisin vasikaliha 3 eur kilo, jällegi vaheldus ja kasutusala lai.
Terve broiler maksab poes 2 eur kg, sellest saame meie kahekesi süüa vähemalt 2 einet(olen teinud näiteks kõrvale ahjukartuleid, järgmine päev aga salatit)
Turul ja poodides müüakse ka näiteks supikogusid kalast, jah endal jääb puhastamise vaev, aga need supikogud jäävad samuti 1-2 euro ringi kilo.
Kui muidugi ise ei viitsi/taha/saa niimoodi mässata, siis jah on kallim elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 00:26; 27.05 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Broilerist teeb suur pere vähemalt 4 toitu, tegijamad isegi 7:). Võtmesõna on keetmine, siis saab puljongit mitme supi jagu ning liha tükeldada erinevatesse roogadesse.
Supikogu lõhest on Selverski paari euro ringis, hea vahelduseks kalasuppi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 14:49; 27.05 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhe supikogu on väga tänuväärt asi, allahinnatud lõhe saab koos peaga ja ongi praad+ puljongimaterjal olemas. Veel on geniaalne asi suitsulõhe supikogu (seesama karkass on ära suitsutatud, ka selverites), sellest saab imehead kalatorti ja võileivamääret jms. Mul tegelikult pole vaja kokku hoida kõhu arvelt, aga ausalt, käsi ei tõuse võileiva peale suitsulõhefileed ostma, kui tean, et sama asi on kümnendik hinnast, ainult puhastamise vaev.
Broiler on hea ja odav ka ahju pista (saab u 60% odavamalt kui see küpsetuskotis maitsesatud suguvend), saab mitu päeva praekana, ja praekanapastat ja praekanavõileiba ja praekanamisiganes 😛
Ja herned-oad unustatakse tohti, neid soovitavad toitumisteadlased rohkem süüa- hakkliha-makaronivorm ubadega, selline mõnus mehhiko sugemetega pläust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 16:49; 27.05 20:23; 04.06 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas: Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

Võimalik vaid Perekoolis.

Tule vahel perekoolist välja ja vaata päris elu ka – sa ei kujuta ette kui suur % meist peab veel väiksemagi summaga kuus pere ära toitma … kui mul jääks üle 100,- kuus söögi peale, ma tunneks end rikkana. Tegelikult jääb ikka mitu korda vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 15:12; 27.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhe supikogu on väga tänuväärt asi, allahinnatud lõhe saab koos peaga ja ongi praad+ puljongimaterjal olemas. Veel on geniaalne asi suitsulõhe supikogu (seesama karkass on ära suitsutatud, ka selverites), sellest saab imehead kalatorti ja võileivamääret jms. Mul tegelikult pole vaja kokku hoida kõhu arvelt, aga ausalt, käsi ei tõuse võileiva peale suitsulõhefileed ostma, kui tean, et sama asi on kümnendik hinnast, ainult puhastamise vaev.
Broiler on hea ja odav ka ahju pista (saab u 60% odavamalt kui see küpsetuskotis maitsesatud suguvend), saab mitu päeva praekana, ja praekanapastat ja praekanavõileiba ja praekanamisiganes :P
Ja herned-oad unustatakse tohti, neid soovitavad toitumisteadlased rohkem süüa- hakkliha-makaronivorm ubadega, selline mõnus mehhiko sugemetega pläust

Meie kuueliikmelisele perele (mina, mees, kolm teismelist poissi+tüdruk) jagub ahjubroilerist küll üheks söögikorraks vaid. Kõik rabavad juba õhtusöögiks võimalikult palju liha taldrikult ja pärast käivad poole ööni külmkapist jääke näksimas(võileivale panemas). Hommikuks on kapis taldrikul vaid luukere ja kondid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 08:27; 27.05 19:55; 29.05 08:42; 02.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm kasvueas poega… no sel juhul on jah isegi hästi, kui üheks õhtuks jätkub ja korraga kaks kana ei lähe 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 16:49; 27.05 20:23; 04.06 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjus küpsetatuna saab 6-liikmeline pere broilerist muidugi vaid üks toidukorra + võilevad. Mitu toitu saab vaid keetes puljongi mitme supi jagu + eraldada lihatükid erinevatesse roogadesse.n

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märtsis pidasin arvestust. Söögile läks kuus üle 700 euro kuus. See teeb siis 23 eurot päevas.
Pere on hetkel 4-liikmeline.

Alkohol (õlu) on veel eraldi arvestuses.

Ma imestan siiralt, et minu kommentaari on nii palju miinustatud, aga ei ühtki kommentaari, miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.05 23:16; 28.05 23:28; 31.05 23:16; 03.06 00:13; 19.06 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 23:23, olen ka rohkem miinuseid saanud :). Praegu vaatasin, st täna raiskasin jälle raha rämpsu peale – ostsin soolase saiake, mitu õlut, mitu rummikooki, mitu pakki soolakala. Nii see meie raha kulub:(. Aga ostsin hästi suure ananassi, see on hommeõhtune söök. Ja ka suure kõrvitasa ja porgandit, see on homme päevase supi põhikomponendid.
Sööme liha väga harva, ehk kuus korra.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 23:23; 28.05 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:

Kägu kirjutas: Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

Võimalik vaid Perekoolis.

Miks mitte? 120:30 on 4 eurot päevas. Iga päev ei kulu sedagi, kui lihakraam kapis olemas on. Ostad paki makarone (ca 60 senti, 500g) sellest jagub kahele kaheks söögikorraks. Sügavkülmast siis hakkliha juurde, vb kurgi-tomatisalat kõrvale, kui üldse salat ongi…Odavast kondikogust pajatäis suht lihatut suppi, leivaviil kõrvale, jälle jagub mitmeks päevaks..
Kõik ei söö kalleid, udupeeneid ja ülitervislikke asju vaid ajavad läbi väga odavalt ja kokkuhoidlikult :)

Ei kulu sedagi, kui lihakraam kapis 😀 No aga kust see lihakraam sinna kappi saab? Ilmselt on ikka enne ostetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Märtsis pidasin arvestust. Söögile läks kuus üle 700 euro kuus. See teeb siis 23 eurot päevas.
Pere on hetkel 4-liikmeline.

Alkohol (õlu) on veel eraldi arvestuses.

Ma imestan siiralt, et minu kommentaari on nii palju miinustatud, aga ei ühtki kommentaari, miks?

Panin ka miinuse. Kui inimesel on rahaga probleeme, siis alkoholi küll osta ei ole vaja. Tegelikult ei peaks seda keegi ostma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 01:29; 30.05 22:42; 19.06 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, need inimesed, kes siin “loevad ja imestavad” ei tule vist selle peale, et paljud inimesed peavad KOGU söögi ostma poest.
Ei ole nii, et enamik toitu tuleb “maalt ja vanaemalt ja naabrilt ja keldrist”.
Iga viimane kui kartul ja till tuleb poest.
Lähebki rohkem siis ju.
Meil pole kodus keldritki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 14:02; 29.05 07:44; 03.06 08:38; 03.06 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 23:23, olen ka rohkem miinuseid saanud :). Praegu vaatasin, st täna raiskasin jälle raha rämpsu peale – ostsin soolase saiake, mitu õlut, mitu rummikooki, mitu pakki soolakala. Nii see meie raha kulub:(. Aga ostsin hästi suure ananassi, see on hommeõhtune söök. Ja ka suure kõrvitasa ja porgandit, see on homme päevase supi põhikomponendid.
Sööme liha väga harva, ehk kuus korra.

Miks te liha ei söö? Taimetoitlusega saiakesed ja alokohol vist nagu erti ei sobi?
Meil on liha mingil kujul iga päev laual, kaelakarbonaad on ju suhteliselt odava kilohinnaga ja sellest annab palju erinevaid toite teha. Hakkliha on poodides viimasel ajal pidevalt soodukaga: kotletid, pikkpoiss, pitsa, vormiroad jne. Täitsa vale jutt, et liha on kallis ja seda osta ei jõua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 08:27; 27.05 19:55; 29.05 08:42; 02.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te liha ei söö? Taimetoitlusega saiakesed ja alokohol vist nagu erti ei sobi?
Meil on liha mingil kujul iga päev laual, kaelakarbonaad on ju suhteliselt odava kilohinnaga ja sellest annab palju erinevaid toite teha. Hakkliha on poodides viimasel ajal pidevalt soodukaga: kotletid, pikkpoiss, pitsa, vormiroad jne. Täitsa vale jutt, et liha on kallis ja seda osta ei jõua.

[/quote]

Kas sa kujutad ette, et mõni inimene ei söögi liha. Asi pole hinnas, vaid näiteks tervise pärast või usulistel põhjustel või ongi taimetoitlane. Mina näiteks ei söö sealiha, ehk kaelakarbonaadi hind jätab mind täiesti külmaks ja ma ei söö seda seepärast, et mulle lihtsalt ei sobi sealiha söömine. Pärast hakkab halb. Ja kuna veise- ja lambaliha on kallid, siis ma sööngi väga vähe liha. Vahest sööme kana. Küll aga on meie toidulaual tihti kala ja erinevad taimetoidud. Aga kala on kallis ja taimetoit ei tähenda minu jaoks ka vaid keedetud kaalikat ja porgandit, muud köögiviljad on aga kallimad.
Meie kolmeliikmelisel perel kulub kuus toidule ka 500-600 eurot ja ma arvan, et see on väga OK, me ei larista, aga ei koonerda ka. Mina olen see, kes peab enamuse toiduainetest ostma, tasuta ei saa peaaegu midagi. Isegi seened, mis ma sügisel metsast korjan, ei ole päris tasuta, sest metsa sõiduks kulub bensiini. Ja moosid, mis ma suvel ema aiast korjatud marjadest teen, vajavad suhkrut ja seda tuleb osta. Ja vanemate aias kasvavad kartulid tuleb ka kuidagi linna transportida, ehk tegelikult ei tule ka need tasuta.
Muidugi, kui raha oleks väga vähe, siis tulekski süüa odavaid makarone ja kaerahelbeputru, aga normaalne ja jätkusuutlik see küll ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )


Esileht Kodunurk Toidule läheb terve varandus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.