Esileht Kodunurk Toidule läheb terve varandus

Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )

Teema: Toidule läheb terve varandus

Postitas:

meil 5-liikmeline pere, kolm neist koolilapsed. Kuu aja toidu peale (poodi) kulub igas kuus kindlasti 600-700 eur. U 150 eur nädalas, ehk u. 20 eur päevas. Selle raha sees tegelikult on ka majapidamisvahendid ja muu vajalik, mida jooksvalt on vaja. Kuid mitte siis suured ostud ja riided-jalatsid lastele.

Lihtsalt toidule läheb kindlasti 20 euri päevas. Esiteks annan igale lapsele taskuraha kaasa, neile rohkem, kes peale kooli otse trenni peavad minema. Nad peavad vahepeal lihtsalt sööma. Alla 1,5-2 euro aga laps endale midagi toekat hamba alla ei saagi. Enda lõunasöök töö juures ka u 3-5 eur päevas. Ja õhtul siis ostan koju õhtusöögi materjali ja lisaks vaatan, et hommikuks oleks piim, pudruhelbed, jogurt, võileivamaterjalid, muna, kohv jm olemas. Ja kuna lapsed tahavad iga päev ka midagi head peale õhtusööki, siis ostan ka igale lapsele ühe jäätise, smuuti või magustoidu.
Varun ka lihakraami sügavkülma. Või ostan sügavkülmutatud marju ja aedvilju sügavkülma, et oleks võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No saab niimoodi hakkama, jah lõhefileed ja kaelkirjakujalgu jah süüa ei saa.
Turul maksab hakkliha 2-3 euro ringis kilo, ei söö me kumbki mehega kilo hakkliha korraga. Täna tegin näiteks kapsa-riisihautist hakklihaga, kapsas maksis 50 senti, riisi kilohind on u 60 senti(ei kasuta kilo ju toidus kahele) ning hakkliha läks pool kilo. Ehk siis potitäie maksumus tuli 2 eurot, ma olen täiesti kindel, et mees saab sealt veel töölegi söögi võtta.
Sealiha on maximas tihti sooduses(alla 3 euro kilo) ja me ei söö kilo liha 1 einena kahepeale ära.
Teen tihti kotlette ja hakklihavormi, jällegi kilohind tuleb 2-3 eurot ja ei söö me seda 1 einena ära. Porgandi-kartulikilo maksab paarkümmend senti, peet samamoodi vaid 30 sendi ringis kilo, sellest saab väga hea supi ja ainus kulu mis on, on hapukoor osta(60 senti pool kilo, ei kasuta ühe korraga ära)
1 päev tegin ise jogurtit, liitrihind tuli 60 sendi ringis, sellest sai kappi tehtud ka mitu liitrit jäätist.
Õunakilo on poes alla euro, sellest saab tehtud häid smuutisid, samuti on muud puuviljad tihti sooduses.
Juust maksab väga tihti 2 eurot pool kilo poodides, sellest saab teha nädal aega näiteks juustusaia kui isu peaks olema, samuti on lai kasutusala soojades toitudes.
Küpsetan ise pirukaid/saia, see tuleb samuti kordades odavam ning meie arust ka maitsvam kui poekaup.
Sügisel saab isegi näiteks moosi keeta ise, ainus kulu on moosisuhkur, väga tihti panevad inimesed aia äärde kasti õuntega(seda varianti pole ise kasutanud, kuna on tuttav kellelt saan sügisel moosijagu õunu väikese tasu eest) Moosi aga hea kasutada näiteks pannkookidega, või miks mitte ka ise jäätist teha?
Facebookis on palju gruppe, kus talunikud müüvad oma liha, nii ma näiteks tellisin vasikaliha 3 eur kilo, jällegi vaheldus ja kasutusala lai.
Terve broiler maksab poes 2 eur kg, sellest saame meie kahekesi süüa vähemalt 2 einet(olen teinud näiteks kõrvale ahjukartuleid, järgmine päev aga salatit)
Turul ja poodides müüakse ka näiteks supikogusid kalast, jah endal jääb puhastamise vaev, aga need supikogud jäävad samuti 1-2 euro ringi kilo.
Kui muidugi ise ei viitsi/taha/saa niimoodi mässata, siis jah on kallim elu.

Olen sinuga nõus, et ise tehes ja kombineerides saab odavamalt.
Aga mulle tundub, et selles näites praegu oled sa enamik toiduaineid hinnanud odavamaks, kui nad tegelikult on poes hetkel.
Hapukoor, porgand, kartul, hakkliha, õunad jms.
Mis smuutit sa sellest õunast teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mulle tundub, et selles näites praegu oled sa enamik toiduaineid hinnanud odavamaks, kui nad tegelikult on poes hetkel.

Mis “hetkest” sa räägid? Teema on kolm aastat vana, küllap on siis ka hinnad kolme aasta tagused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 11:58; 25.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas: Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

Võimalik vaid Perekoolis.

Miks mitte? 120:30 on 4 eurot päevas. Iga päev ei kulu sedagi, kui lihakraam kapis olemas on. Ostad paki makarone (ca 60 senti, 500g) sellest jagub kahele kaheks söögikorraks. Sügavkülmast siis hakkliha juurde, vb kurgi-tomatisalat kõrvale, kui üldse salat ongi…Odavast kondikogust pajatäis suht lihatut suppi, leivaviil kõrvale, jälle jagub mitmeks päevaks..

Kõik ei söö kalleid, udupeeneid ja ülitervislikke asju vaid ajavad läbi väga odavalt ja kokkuhoidlikult ????

Mille eest see olemasolev kraam kappi sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale seda kui maale kolisime hakkas toidule oluliselt vähem raha kuluma. Linnas elades käisime ka igavpäevaselt poes ja sai ikka väga palju mõttetusi kokku ostetud. Nüüd teen korra nädalas suurema poes käigu. Samuti on söömisharjumused muutunud. Igasugune võileivakraam, näksid ja mahlad on peaaegu menüüst väljast. Kui kõik pereliikmed on koju laekunud siis on meil korralik õhtusöök. Vahepeal saab puuvilju, või lapsed teevad smuutit. Magusat ostame ka ainult 1 kord nädalas. Kui vahepeal tahaks midagi magusat, siis teen ise kooki või küpsiseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas: Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

Võimalik vaid Perekoolis.

Turul maksab hakkliha 2-3 euro ringis kilo, ei söö me kumbki mehega kilo hakkliha korraga. Täna tegin näiteks kapsa-riisihautist hakklihaga, kapsas maksis 50 senti, riisi kilohind on u 60 senti(ei kasuta kilo ju toidus kahele) ning hakkliha läks pool kilo. Ehk siis potitäie maksumus tuli 2 eurot, ma olen täiesti kindel, et mees saab sealt veel töölegi söögi võtta.

Sealiha on maximas tihti sooduses(alla 3 euro kilo) ja me ei söö kilo liha 1 einena kahepeale ära.

Teen tihti kotlette ja hakklihavormi, jällegi kilohind tuleb 2-3 eurot ja ei söö me seda 1 einena ära.

Turul ja poodides müüakse ka näiteks supikogusid kalast, jah endal jääb puhastamise vaev, aga need supikogud jäävad samuti 1-2 euro ringi kilo.

Me vist mehega kahekesi õgardid. Terve kilo liha on grillides võimalik küll süüa ühe toidukorrana. Supikogu kalast- seal ju vaid kalalõhn, liha pole supis ollagi, mis kõhutäide see on? Korralik hakkliha maksab turul vähemalt 3 eurot, 2 euro eest saad kamarase ja pekise hakkliha, mis ei kõlba küll kuhugi. Mul 3-liikmeline pere, poes käin umbes 4x nädalas, pikalt ette ei planeeri, vt soodukaid ja teen ise süüa. Nädalas kulub siiski 60 eurot, kuus umbes 250 eurot. Võiks kuluda vähem, kuid kvaliteedi pealt kokku ei hoia (nt hakkliha, kala, mitte supikogu, suitsusink, mitte mingi vesine ,,sink” jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:

Kägu kirjutas: Elame kahekesi, kuus kulub u 120 eurot söögile.

Võimalik vaid Perekoolis.

Miks mitte? 120:30 on 4 eurot päevas. Iga päev ei kulu sedagi, kui lihakraam kapis olemas on. Ostad paki makarone (ca 60 senti, 500g) sellest jagub kahele kaheks söögikorraks. Sügavkülmast siis hakkliha juurde, vb kurgi-tomatisalat kõrvale, kui üldse salat ongi…Odavast kondikogust pajatäis suht lihatut suppi, leivaviil kõrvale, jälle jagub mitmeks päevaks..

Kõik ei söö kalleid, udupeeneid ja ülitervislikke asju vaid ajavad läbi väga odavalt ja kokkuhoidlikult

Kuidas see lihakraam külmikusse sattub? Lendab taevast, või püüdsid nad karjamaal oleva lehma kinni ja tirisid külmikusse, teisest laudast pätsasid sea, kanalast paar kana ka lisaks.

See küll vana kommentaar, aga vot mina pole veel aru saanud, et liha kallis oleks. Seda siis nö. odavliha (Poola kaelakarbonaadid, kanakoivad jne). Kui ühel päeval osta selle 4€ kilo liha ja teisel päeval aedvilju, saab kokkuvõttes suure koguse toitu, millest jagub paariks päevaks ja selle paari päeva raha (2 x 4€ = 8€ + kolmanda päeva päevaraha 4€ = 12€) võib kasutada kolmandal päeval ostlemiseks.
On väga raske matemaatika?

Ülitervislik ei pruugi samas kallis või samas udupeen olla. On vaja mõtlemisvõimet, ideid, fantaasiat – ja kõik õnenstub! Nett on retsepte ja soovitusi täis – loe terviseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.06 15:34; 07.06 15:44; 07.06 15:48; 18.06 13:33; 18.06 13:35; 18.06 13:38; 18.06 13:59; 18.06 14:07; 25.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame viiekesi plus koer,kass ja hamster. Lapsed teismelised ja beebi, meie kulutame 50 euri kuus, ühte kana näiteks sööme nädal aegs. Tehke järele kui suudate, laristajad.

Hamstrid pidid hästi paljunema jah!

Ta kirjutab ainsuses “hamster”.
Üksi väga ei paljune, v.a Neitsi Maarja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.06 15:34; 07.06 15:44; 07.06 15:48; 18.06 13:33; 18.06 13:35; 18.06 13:38; 18.06 13:59; 18.06 14:07; 25.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:

Kägu kirjutas:Märtsis pidasin arvestust. Söögile läks kuus üle 700 euro kuus. See teeb siis 23 eurot päevas.

Pere on hetkel 4-liikmeline.

Alkohol (õlu) on veel eraldi arvestuses.

Ma imestan siiralt, et minu kommentaari on nii palju miinustatud, aga ei ühtki kommentaari, miks?

Panin ka miinuse. Kui inimesel on rahaga probleeme, siis alkoholi küll osta ei ole vaja. Tegelikult ei peaks seda keegi ostma.

Palun nüüd näita, kus ma oma kommentaaris kirjutasin, et mul on rahaga probleeme!? Ilmselt said sa aru, et ma ei ole teemaalgataja? Vastasin vaid teemaalgatusele – kui palju minul kulub toidule.

Mis alkoholi puutub, siis seda on võimalik ka mõistlikult tarbida. Ma isiklikult ei leia, et mõnikord laupäeva õhtuks ostetud saunaõlu on nii suur patt, et selle pärast peaks perekoolis inimest häbistama ja halvustama hakkama.

Igaks juhuks olgu öeldud, et kanget alkoholi ei osta ega tarbi kunagi.

Millega sind häbistatud ja halvustatud on? Ühtki kommentaari ju polnud, ainult miinused. Selelst on sul nüüd nii häbi olla?
Appi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.06 15:34; 07.06 15:44; 07.06 15:48; 18.06 13:33; 18.06 13:35; 18.06 13:38; 18.06 13:59; 18.06 14:07; 25.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mäletan oma lapsepõlvest, et ema käis poes iga jumala päev. Nüüd pea 60-aastase inimesena on ta minu kõrvalt selgeks saanud, et suuremad kulud tekivadki seetõttu, kui ei planeeri ette vähemalt paariks päevaks. Kui ma käiks iga päev poes, siis kuluks kohe kindlasti rohkem raha, kui praegu (me käime suuremaid oste tegemas reedel ja pühapäeval; nädala sees ostame heal juhul ehk piima-leiba-juustu vm; oleme 3-liikmeline pere).

Ee… mismoodi? Vot pole mina sellest teooriast iial aru saanud ja ei hakka ka saama. Kui inimesel on nõrk iseloom, siis ei aita ka korra aastas poes käimine – ikka ostab ta seda-toda-kolmandat ka, kuigi läks ainult saia ostma. Kui täiskasvanud inimene ei suuda impulssostudele vastu panna, siis pole mõtet ennast petta selle “igapäevaselt poes käies kulub rohkem raha”, kusjuures siinse näite puhul ajab kohe muigama: inimene käib poes reedel, pühapäeval ja siis veel nädala sees, mis teeb kokku 3 päeva 7-st, et ülepäava käib ikkagi poes.
Ainus ressurss mis kulub, on aeg, aga siin on jälle asi sedapidine, et need, kel aeg arvel, ei nuta ka üldiselt poearvete üle.

Mina käin kah sisuliselt iga päev poes, sest:

* maapood sõltub nn. kaubapäevast
* olen alati jooskvalt soodukatega kursis
* saan selle, mida planeerisin, sest väikeses poes on valik vilets ja parim rabatakse kohe ära
* saan siiski värske(ma) kraami, kuna pisipood ei saa lubada riknenud kaupa, mida suured ketid silmagi pilgutamata maha üritavad parseldada

Täna läks poes 13€: ostsin värsket kapsast, mugulsibulat, porgandit, muna, lehttaigent, kassile pasteeti, kohvi, ja filtreid. Neid ma ostma läksingi ja nendega ka tulin. Õhtusöögiks on kapsapirukas. Seda jääb homseks ka, saan töölegi võtta ja ilmselt mõne tüki sügavkülma ka panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.06 15:34; 07.06 15:44; 07.06 15:48; 18.06 13:33; 18.06 13:35; 18.06 13:38; 18.06 13:59; 18.06 14:07; 25.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jubedalt tahaks mingit normaalset tervisliku (ja mitte kalli) koduse toidu näidismenüüd koos retseptide ja poenimekirjaga.

https://www.xn--meiekopesa-u5a.ee/squirreling/saastunadala-ostukorv-ja-menuu/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.06 15:34; 07.06 15:44; 07.06 15:48; 18.06 13:33; 18.06 13:35; 18.06 13:38; 18.06 13:59; 18.06 14:07; 25.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jubedalt tahaks mingit normaalset tervisliku (ja mitte kalli) koduse toidu näidismenüüd koos retseptide ja poenimekirjaga.

https://www.xn--meiekopesa-u5a.ee/squirreling/saastunadala-ostukorv-ja-menuu/

Mitte kiir helbed saavad sama ajaga toiduks, aga on tervislikumad. Muud ei viitsinud lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 01:29; 30.05 22:42; 19.06 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:

Kägu kirjutas:Märtsis pidasin arvestust. Söögile läks kuus üle 700 euro kuus. See teeb siis 23 eurot päevas.

Pere on hetkel 4-liikmeline.

Alkohol (õlu) on veel eraldi arvestuses.

Ma imestan siiralt, et minu kommentaari on nii palju miinustatud, aga ei ühtki kommentaari, miks?

Panin ka miinuse. Kui inimesel on rahaga probleeme, siis alkoholi küll osta ei ole vaja. Tegelikult ei peaks seda keegi ostma.

Palun nüüd näita, kus ma oma kommentaaris kirjutasin, et mul on rahaga probleeme!? Ilmselt said sa aru, et ma ei ole teemaalgataja? Vastasin vaid teemaalgatusele – kui palju minul kulub toidule.

Mis alkoholi puutub, siis seda on võimalik ka mõistlikult tarbida. Ma isiklikult ei leia, et mõnikord laupäeva õhtuks ostetud saunaõlu on nii suur patt, et selle pärast peaks perekoolis inimest häbistama ja halvustama hakkama.

Igaks juhuks olgu öeldud, et kanget alkoholi ei osta ega tarbi kunagi.

Millega sind häbistatud ja halvustatud on? Ühtki kommentaari ju polnud, ainult miinused. Selelst on sul nüüd nii häbi olla?

Appi!

Seda olekski huvitav teada, mille eest miinustati. Oleks võinud siis ju paari sõnaga kommenteerida ka, mille eest miinus pandi.

Hetkel jääb vägisi mulje, et mida kasinamalt elad, seda tublim ja lugupeetavam oled. Või kuidagi nii. Aga, kui kulutused on keskmisest suuremad, siis on see pahakspandav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.05 23:16; 28.05 23:28; 31.05 23:16; 03.06 00:13; 19.06 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Impulssoste tuleb suuta mitte teha. Nt lähed poodi piima järgi, kuid siis laps nõuab kommi, kohukest ja nätsu. Siis ongi valida, kas ostad ainult piima või kogu kupatuse. Pärast mõtled, et poleks vaja olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu probleem ongi selles, et elan küll kasinalt ja kokkuhoidlikult, aga ikkagi läheb toidupoes suur summa. No ei osta maiustusi, alkoholi, sigarette. Isegi saia/leiva ostmist olen piiranud. Aga poeskäigule kuluvad summad suurenevad. Tundub, et eriti on tõusnud köögiviljade hind – varem sai ikka suurtes kogustes ostetud ja arvel need tunda ei andnud, aga nüüd tundub värskete viljade ostmine luksusena. Samas on ka piimatoodete hinnad kasvanud – ei osta küll kohukesi ja topsijogurteid, aga või, hapukoor, keefir ja maitsestamata jogurt (ilma nendeta ei saa) on küll kalliks läinud (ainuüksi need 4 toodet maksavad juba 5-6 eurot kokku).
Samas suhkur on odavamaks läinud – iroonia, sest suhkrut tarbin väga vähe. See paarkümmend senti odavam hind ei anna eriti juurde – kui korra kuus 1 pakk osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Impulssoste tuleb suuta mitte teha. Nt lähed poodi piima järgi, kuid siis laps nõuab kommi, kohukest ja nätsu. Siis ongi valida, kas ostad ainult piima või kogu kupatuse. Pärast mõtled, et poleks vaja olnud.

On ka selline vahepealne variant olemas, et annad lapsele valida, millist üht asja ta neist kolmest võtab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 11:58; 25.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Impulssoste tuleb suuta mitte teha. Nt lähed poodi piima järgi, kuid siis laps nõuab kommi, kohukest ja nätsu. Siis ongi valida, kas ostad ainult piima või kogu kupatuse. Pärast mõtled, et poleks vaja olnud.

On ka selline vahepealne variant olemas, et annad lapsele valida, millist üht asja ta neist kolmest võtab.

Kui mindi poodi piima ostma ja laps tahtis kaasa tulla, siis tuleb enne selgitada, et oma asi, aga nänni ei osta. Ka seda ühte asja mitte. Sest see õpetab lapsele, et ta saab ALATI, igal poeskäigul midagi. Kui on niteks nädalas üks “kommipäev”, siis nii ongi ja ei ole mingot “vali siis üks asi omale ka”.
Kui laps aru ei saa, tuleb ilma lapseta poes käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 07.06 15:34; 07.06 15:44; 07.06 15:48; 18.06 13:33; 18.06 13:35; 18.06 13:38; 18.06 13:59; 18.06 14:07; 25.06 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähe tarbimine on pakk suhkurt kuus?
Mul on ehk pakk kolme aasta peale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähe tarbimine on pakk suhkurt kuus?
Mul on ehk pakk kolme aasta peale

Ma mõtlesin sedasama (mul kulub küll paar pakki rafineerimata suhkrut aastas, kookide sisse ikka panen).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 09:37; 29.06 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid on 2 täiskasvanud inimest ja kuus läheb 550-600 eurot toidule. Ma armastan head ja tervislikku toitu, rahast rohkem kulub ehk aega toidutegemisele (retseptide sirvimine netis, turlkäik ja toidu valmistamine kuskil 3h).

Kui ostaks marketist e-aineid täis poolfabrikaate jm, siis säästaks ehk 100 kuus. Leian, et see säästtervise ja enesetunde arvelt pole säästu väärt.

Kokkamine on ka minu suur kirg ja hoi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )


Esileht Kodunurk Toidule läheb terve varandus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.