Esileht Ajaviite- ja muud jutud Toiduõudus supermarketis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Toiduõudus supermarketis

Postitas:
Kägu

Teema on ajendatud minu tänasest, võib öelda et jahmatusest ühes Maksimarketis. Hurmaasid oli mitu kasti, täishinnaga 2.89. Nad praktiliselt tilkusid, seisid koos veel ausõna peal (see paks koor hoiab juba mädanevat vilja koos ju), olid muutunud pruuniks, loperguseks ja plekiliseks. Ma neid igaks juhuks näpuga katsuda ei proovinud, sõrmed oleksid läbi läinud.
Seda söögiks kõlbmatut puuviljalaadungit müüakse rahumeeles, täishinnaga? Äkki mõni laps, nägemispuudega vanur vmm ostab?
Jah, ma tean, probleem ei ole uus. Selveris on eriti inetud puuviljad tavaliselt jne jne. Aga ma tahtsin välja elada. Et teema ei ole ei coopis eraldi ega hurmaades eraldi, vaid ma mõtlesin, et kas tõesti selline asi kuidagi seadusega reguleeritav ei ole, isegi sellises riknemise faasis ikka veel mitte? Ma mõtlen, et kas mingi Tarbijakaitse või Veterinaar- ja Toiduamet ei käi poodides kauba väljapanekuid kontrollimas või midagi? Mitte kunagi ei käi või käib vaid siis, kui keegi teatab? Aga ise ei käi? Kaupmehed teevad, mida tahavad, miski ei reguleeri seda?
See vaatepilt oli nii üle võlli kole, et kohe pidin teema tegema.
Ah jaa, ma pildistasin ja saatsin meili koos pildiga ka VTA-sse, aga ma ei ole vastust saanud ja ei tea, kas saatsin õigesse kohta. Mai tea, või saata Delfisse? Mis te teeksite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saada jah delfisse, mul ka kõrini Coopi ja Selveri (eriti Coopi) riknevast kaubast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mädasid mandariine oli ja on nüüdki poed täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saada Delfisse ka. Vihje@delfi.ee peaks olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oeh, kuidas ma vihkan seda, kui hakkan poes mingeid puuvilju korjama ja näpp läheb läbi mäda vilja. Tavaliselt juhtub mandariinidega, aga lödiseid vilju on teisigi. Ja siis pole käsi ka kuskile pühkida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oeh, kuidas ma vihkan seda, kui hakkan poes mingeid puuvilju korjama ja näpp läheb läbi mäda vilja. Tavaliselt juhtub mandariinidega, aga lödiseid vilju on teisigi. Ja siis pole käsi ka kuskile pühkida.

Kesse üldse katsub puuvilju näpuga? Sa võtad ühe kilekotikese, paned selle kätte ja korjad sellega teise kotikese sisse, mitte ometi palja käega. Ja selle, mis sul käes oli, jätad sinna viljade juurde, et järgmine saaks ka seda kasutada. Enamasti seal juba on muidugi keegi mõistlik inimene enne jätnud.

Imestan alati, kuidas tädikesed palja käega (mida nad ilselgelt kohe ei hakka pesema),puuviljades-juurviljades sobravad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on kummaline jah, et iga päev visatakse ära täiesti söögikõlbulikku kaupa – saiakeste ja soojaleti kauba realiseerimisaeg lõpeb poe sulgemisega, viimase müügikuupäevaga saiad-leivad, pakendatud singid-vorstid jne visatakse minema, kuigi koju ostes võid neid vabalt paar päeva hiljemgi tarbida. Ja siis on letis sellised mädanenud puuviljad. Sama kogemus umbes kuu tagasi hurmaadega. Olid vist liiga kaua külmas olenud ja täiesti pruunid ning müüdi täishinnaga. Üsna tavaline on, et pakendatud marjad hallitavad.
Teisest küljest jälle tore, et kaupadel on kõlblikuskuupäev peal, sest kui see oleks poodide enda otsustada (nagu puuvljade puhul on), siis ei kujuta ette, millist toitu nad meile müüks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kesse üldse katsub puuvilju näpuga? Sa võtad ühe kilekotikese, paned selle kätte ja korjad sellega teise kotikese sisse, mitte ometi palja käega. Ja selle, mis sul käes oli, jätad sinna viljade juurde, et järgmine saaks ka seda kasutada. Enamasti seal juba on muidugi keegi mõistlik inimene enne jätnud.

Imestan alati, kuidas tädikesed palja käega (mida nad ilselgelt kohe ei hakka pesema),puuviljades-juurviljades sobravad.

Siis on juba mõtet kummikinnastega poes käia, kui igale poole oma poolkasutatud kilekotikesi poetada. Päris tihti on nii, et need kilekotid vedelevad mööda puu- ja juurvilju ja ei toimu mingit korduvkasutust. Haaratakse ikka oma kott katsumiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu viimane kuu Selveris ja Coopis, Selverist saan järjekindlalt halvaks läinud kana ja kalkuniliha, mis peaks olema värske ja kuupäev kaugel, 28.12 kuupäevaga pelmeenid, pardirinnafilee 2 pakki, hirmsalt haisvaid ja säilivuskuupäev 5 päeva pärast, mädanenud avokaadod, pool pakki mädanenud porgandeid äraviskamiseks, koriander, mis oli koju tuues paari tunni pärast pruun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle õuduse nimetus on tööjõupuudus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis on juba mõtet kummikinnastega poes käia, kui igale poole oma poolkasutatud kilekotikesi poetada. Päris tihti on nii, et need kilekotid vedelevad mööda puu- ja juurvilju ja ei toimu mingit korduvkasutust. Haaratakse ikka oma kott katsumiseks.

Ni näed, sinagi oled märganud, et neid kotikesi seal on. Kas sa siis kasutad neid või katsud käega plöga või võtad kummikindad? Mina kasutan või tekitan katsumis- ja võtmiskotikese, kui enne ei ole. Väga sageli ulatab keegi mulle oma kotikese, kui on lõpetanud või annan mina edasi inimesele, kes minu kõrval just on samu saadusi valimas. Jah, mitte iga poeskäik…aga iga kolmas kindlasti jagame neid kotte kaasinimestega, kellel ka ei meeldi pläga sõrme vahel ja muld küüne all. Nagu lahtise kartuli letis on, nagu terve elu on seda tehtud. Miks ma peaksin oma käega läbi katsuma 20 vilja. Mõtlev inimene ei tee ju seda – ja te näete seda, kui vaatate poes inimesi ja puuviljakaste.

Ja kui viimane asi on see, mida on sul vaja 1 või pihkumahtuv kohus, siis võtad sellesama katsumiskotikesega, nagu teised inimesed, selle 2 sidrunit, keerad koti käes pahupidi ja on ka see kasutatud. Nii, nagu inimesed, kes pläga ei naudi, seda teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks võiks ikka kaebuse esitada kaupluse juhataja meilile, selline asi peaks olema leitav (vanasti oli Kaebuste raamat nööriga leti juures 😛 ) Või tõesti otse ajakirjandusse,kaua võib solki müüa. Ja kohalikku veterinaar- ja toiduametisse.

Hea tobu, kui sa nii kangesti tahad hügieeniline olla, siis võtad sa kilekoti, paned selle kätte ja korjad niimoodi oma puuviljad samasse kilekotti, hiljem tõmbad käega koti tagurpidi ja puuviljad on kotis. Mitte ei jäta oma kotte vedelema sinna!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks võiks ikka kaebuse esitada kaupluse juhataja meilile, selline asi peaks olema leitav (vanasti oli Kaebuste raamat nööriga leti juures 😛 ) Või tõesti otse ajakirjandusse,kaua võib solki müüa. Ja kohalikku veterinaar- ja toiduametisse.

Hea tobu, kui sa nii kangesti tahad hügieeniline olla, siis võtad sa kilekoti, paned selle kätte ja korjad niimoodi oma puuviljad samasse kilekotti, hiljem tõmbad käega koti tagurpidi ja puuviljad on kotis. Mitte ei jäta oma kotte vedelema sinna!

Täpselt. Kui neid vilju on nii palju, et sinna mahuvad. Aga kui mina korjan 4 kilo tomateid ja minu kõrval inimene hunnikut virsikuid, siis me jagame seda korjamise kotti ju. Muidu, jah, loomulikult, ei katsu ma vähemat kogust vilju käega vaid selle kilekotiga, millesse ma nad panen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt. Kui neid vilju on nii palju, et sinna mahuvad. Aga kui mina korjan 4 kilo tomateid ja minu kõrval inimene hunnikut virsikuid, siis me jagame seda korjamise kotti ju. Muidu, jah, loomulikult, ei katsu ma vähemat kogust vilju käega vaid selle kilekotiga, millesse ma nad panen.

Ausalt, pole iial näinud, et keegi tomateid, apelsine, õunu, virsikuid või muud kilekotiga käe otsas valib. Jääks ikka pikalt ja imelikult vaatama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan väikeses linnas ja meil on siin tavaline, et letis on kollaseks läinud kurgid, mädanenud mandariinid, väga närtsinud õunad, kolletav maitseroheline, rohelised salatid on karbis pooleldi kollased, pooleldi mädanenud. Jne. jne. Nii Coopi, Maxima kui Meie poes. Copop paistab kõige hullem. Saan aru, et väikeses kohas on raske puuvilja-aedviljaga kaubelda, aga telligu siis vähem. Pigem saagu mõni kaup otsa, kui et hoitakse täishinnaga riknenud ja söömiskõlbmatut kaupa letis ja loodetakse, et mõni loll ikka ostab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kilekoti-või kinnastega vajutad samuti lödisse, ega viljad sellest nooremaks lähe

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väärt teema. Igas toitlustusettevõttes on ametnikud nagu šaakalid kohal, loetakse, mitu kraanikaussi ja mitu WC-d on ja ega ometi 3 lauaga kohvikus töötajad samas WC-s ei käi kus kliendid või ega ometi keegi kasutatud kliendi nõudega külmkapist mööda ei kõnni, et kraanikausini jõuda (SEE EI OLE NALI!!!), aga poodides võib müüa suisa roiskuvat toitu, olla nii räpane, et süda läheb pahaks, ostukorvid aastaid pesemata, ja MITTE KEEGI EI TUNNE ISEGI HUVI.
KUS on meie Terviseameti ja muude instantside silmad? Pigistavad ja ahistavad väikekohvikupidajaid ja väikeettevõtjaid? Ettevõtlusele tõmmatakse kriips peale igal pool, ka keset karulaande ei tohi õhtul masinaid käivitada või ühtki ettevõtet asutada, ilma kümneid tuhandeid maksmata igasuguste aruannete ja uuringute eest, aga INIMESTELE mädasid vilju võib vabalt müüa? Teemaalgatuse eest 10 punkti!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks toidukontrollis töötavad samasugused laisad nõrgaajulised tädid nagu keeleametis (mis nimetusega see ka ei oleks). Linnad on värdnimega silte täis ja ühtki kontrollitädi ei koti, aga kui ma siis kirjutan kohvI, siis on kohe kaarnakari kooris kraaksumas. Jah, ma olen väga kindel, et selle karja hulgas on ka igavlevaid keeleametnikke.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Osad poed ei müü isegi samal päeval lõppeva kuupäevaga tooteid enam poole odavamalt, kui varem, ainult 25-30%. Kiiresti rikneva toidu, kulinaaria, saiakeste, piima- ja lihatoodete jms puhul peaks allahindluse protsent olema ikka vähemalt 50%.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige hullem on Selverist ja Coopist rukolat ja salati mixi osta… pakendi põhjas on sellised libedad ja mädased jupid, et rõve hakkab lausa!

Please wait...
Postitas:
pritnispeeers

Maksikas on kuulus roheliste banaanide poolest. Ja mandariinid olid ka alles hiljaaegu võikalt mädased ja äraläinud.
Ega mul endal sellega muret pole, no ei osta lihtsalt. Aga jälk on, et selline kaup üldse ostmiseks väljas on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige hullem on Selverist ja Coopist rukolat ja salati mixi osta… pakendi põhjas on sellised libedad ja mädased jupid, et rõve hakkab lausa!

Miks sa siis ostad neid? Ei näe läbi pakendi, mis seal sees on? No siis kaupluse töötajad ka ei näe ilmselt 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei osa neid kotis ja kastis mandariine – sealt võid saada väga jäleda üllatuse osaliseks. Rimis on kõige viisakamad puuviljad.

Please wait...
Postitas:
Kägu
    Mind häirivad Tartu Kaubamaja toiduosakonnas lapmpide all roheliseks läinud kartulid. Osad on seal ka nn ökokartulid, mis kõrgema hinnaga. Ja täiesti kottide kaupa on tumerohelised. Mõni, kes ei näe hästi või pole kursis, ostab mürgiseid kartuleid. Mind ka häirib, kui lähen kiirelt poest läbi, et väike kott kartuleid osta ja pole normaalseid.
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt, pole iial näinud, et keegi tomateid, apelsine, õunu, virsikuid või muud kilekotiga käe otsas valib. Jääks ikka pikalt ja imelikult vaatama.

Ma ka mõtlesin sama, et oma 30 aasta jooksul pole ise poes puuvilju või muid köögivilju (v.a kartulid) eraldi kilekotiga näperdanud ega kedagi teist seda tegemas näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osad poed ei müü isegi samal päeval lõppeva kuupäevaga tooteid enam poole odavamalt, kui varem, ainult 25-30%. Kiiresti rikneva toidu, kulinaaria, saiakeste, piima- ja lihatoodete jms puhul peaks allahindluse protsent olema ikka vähemalt 50%.

Siit loetelust ei juhtu küll ühegi kaubaga isegi mitu päeva hiljem midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures ma olen aeg-ajalt märganud, et keset puuvilju on lahtised kotikesed. Ma arvasin siiani, et keegi hakkas kaupa võtma ja mõtles siis ümber ning nii see kotike sinna vedelema jäigi.
Pole iial selle pealegi tulnud, et need on sinna sihilikult hügieeni eesmärgil jäetud! Nüüd siis tean.

Ja see ei päästa tõesti midagi (kartulite puhul vaid, kuna need on mullased). Korjamine, transport poodi, poe töötajad, köhivad külastajad.. kõik see jääb ju ikkagi, isegi kui kõik ostjad kotisüsteemi kasutaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siit loetelust ei juhtu küll ühegi kaubaga isegi mitu päeva hiljem midagi.

Aga kulinaaria-, liha- ja piimatooteid ei tohi nagunii järgmine päev müüa, peab ära viskama. Lukustatud konteinerisse, et jumala pärast ükski prükkar neid kätte ei saaks ja ära ei sööks. Coopis oli varem 50% kõlblik-kuni-täna kauba allahindlus, nüüd enam pole näinud. Minu kodupod on Grossi oma, aga sealsed allahindlused on müstilised. Tundub, et sõltub sellest, kes uued sildid peale kleebib. Vahel on 75, vahel 25 %.

Please wait...
Postitas:
Kägu

huvitav, kas puu- ja köögiviljapartiil on üldse kuskil kirja varre otsast äranoppimise kuupäev? see võiks hinnasildi juures väljas olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kesse üldse katsub puuvilju näpuga? Sa võtad ühe kilekotikese, paned selle kätte ja korjad sellega teise kotikese sisse, mitte ometi palja käega.

Poe ukse avad samuti kilekotikesega ja käru lükkad kilekotikesega? Piimapaki ja kommid tõstad samuti kilekotikese abil korvi, eksole?

Käed saavad ringi liikudes paratamatult mustaks, neid tuleb aegajalt lihtsalt pesta. Säästab loodust ka veidi rohkem kui need lõputud kilekotikesed.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Toiduõudus supermarketis