Esileht Ajaviite- ja muud jutud Toiduõudus supermarketis

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Toiduõudus supermarketis

Postitas:
Kägu

Ma nüüd täpselt ei saanudki aru, kas tegemist oli mädanenud või küpsete hurmaadega? Sest vaadake, hurmaa ei ole see krõmps tahke vili, mida meile tavaliselt poes müüakse. Küps hurmaa ongi nagu peotäis kallerdist, mida ausõna peal hoiab koos see õhuke nahk. Kõige paremad on šokolaadihurmaad, millel on sees pruun niidistik. Ja kõige-kõige maitsvamad (loomulikult küpsena) on need hurmaad, millel on sees seemned ning mis toorena omavad toomingamarja-efekti.

PS! Selveril on konkurentsitult jubedaim puuvilja-köögiviljaosakond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige hullem on Selverist ja Coopist rukolat ja salati mixi osta… pakendi põhjas on sellised libedad ja mädased jupid, et rõve hakkab lausa!

Tahtsin just samast asjast kirjutada – salatimixi ostmine Selverist on täielik raketiteadus. Mix ise on väga hea, kui see on korralik. Maksab ka kõigest 0.99. Aga et söömiseks kõlblikku karbitäit saada…. Kõigepealt vaatad pakkimise kuupäeva. (Sel esmaspäeval oli Järve Selveris ja teisipäeval ühes Pärnu Selveris müügil ainult salat pakkimise kuupäevaga 25. jaanuar). Siis vaatad salativirna tagumist osa – ehk on seal värskemad. Kui vahel harva on, võtad selle ja rõõmustad – täna vedas. Aga enamasti ei ole ja siis hakkad neid olemasolevaid karpe näpuvahel veeretama ja püüad leida sellise, kus juba välisel vaatlusel vähem lögaseid lehti läbi karbiseina paistab. Üks sümptom veel – mida rohkem karp seestpoolt “higistab”, seda riknenum on salat. Saaga Selveri salat söödavaks! järgmine vaatus on kodus, kus sorteerid ükshaaval lehekesi ja loodad, et ehk 40-50% ostust ikka kõlbab.
Ma olen vahel ikka mõelnud, et miks sedasorti silmnähtavalt riknenud kaupa võib täiesti vabalt müüa, aga näiteks hallitanud leib, roheliseks tõmmanud viinerid vms korjatakse müügilt ära.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Tahtsin mina kunagi teha värskekapsasuppi, kodule lähimas poes olid isegi kapsad kenasti olemas. Värsked jah, aga paraku mõõtmetes, et Pliuhkami nunnu jäänux alla. Palusin siis teenindajalt, et kas pool kapsast saax. ‘No eei meeije ei tee, a kjisse ostab tjeeine polj kaapsas . . .’

Please wait...
Postitas:
leeni

no ma ei tea. üleküpsenud puuviljad/köögiviljad mind ei häiri – mul silmad peas, näen küll kuhu oma käsi mitte toppida. aga kui ma paari nädala jooksul 3x halvaks läinud kala poest sain (2x coopist ja siis korra selverist), mis kuupäeva järgi täiesti OK oli, siis ma olin küll nördinud ja tükk aega kalaisutu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häirib kauplustes viimase kuupäevaga kauba täishinnaga müük. Ja mitte vaid põhjusel, et odavamalt tahaks. Tahan kui kohe söön, peamine mure on siiski mujal.
Me käime nimelt 1-2x nädalas poes ning teatud kettides peab kogu kaubal kuupäevad üle vaatama, tagant poolt urgitsema või üldse analoogtoote võtma, sest me ei kavatse seda kõike täna-homme süüa. Mehele-lastele olen ka selgitanud, aga nad siiski oskavad vahel tänase kodujuustu, kana, hakkliha, saia vms haarata. Ja kana, eriti suveperioodil, võib juba viimasel realiseerimise kuupäeval hirmsat haisu levitada, ju siis külmaahelad katkevad kusagil transpordiahelas või poes.

Edit: olen poes ka riielda saanud sobramise pärast, et “kes need kaubad siis ära ostab”. Paraku meil ei ole otstarbekas ega võimalik igapäevaselt 30+km suuremasse poodi sõita.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind häirib kauplustes viimase kuupäevaga kauba täishinnaga müük.
Aga kulinaaria-, liha- ja piimatooteid ei tohi nagunii järgmine päev müüa, peab ära viskama.

See ongi probleem, et kui kaupa ei tohi järgmine päev nagunii enam müüa, siis miks ei võiks alates mingist õhtusest kellaajast, kl 20st või 21st neid tooted müüa 50% soodustusega? Massiliset ei käida hilisõhtul sisseoste tegemas, et poed peaksid kartma, et täishinnaga tooted jäävad müümata. Samas säiliks osadel võimalus osta äravisatavaid tooteid koheseks tarbimiseks ja poole hinnaga toode kutsub inimesi rohkem ostma, kui 25-30% allahindlus. Väikese allahindlusprotsendi tõttu jäävad needki viimase kuupäevaga tooted müümata ja kasu saamata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Edit: olen poes ka riielda saanud sobramise pärast, et “kes need kaubad siis ära ostab”. Paraku meil ei ole otstarbekas ega võimalik igapäevaselt 30+km suuremasse poodi sõita.

Päriselt oled saanud riielda? Teenindaja käest? Nalja teevad nad või. Ma võtan ka väeskema kuupäevaga tooteid. Ei söö ju poolekilost sinki kahe päevaga ära. Häirib koduselveri komme hoida värskemaid tooteid nii kaua laos kui saalis on vanemad tooted müümata, näiteks pasteet. Kui lõpuks saalist maha kantakse, tuuakse laost nn. uuemad välja mis on kohe jälle vaja maha kanda. Mina aga olen pasteeditu, sest kohe kukkuva kuupäevaga tooteid ei osta, olgu hind või -90%

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu selle jutu võib kokku võtta tõdemusega, et toit ei ole just odav lõbu ja soovin oma raskelt teenitud raha eest viia koju kvaliteetse kauba. Kui kaup on madalama kvaliteediga, siis peaks hind olema proportsionaalne sellega ning kui kaup on riknenud, siis on reaalne oht toidumürgistuseks ja sellist kaupa müüki panna ei tohi.
Viimane halb kogemus oli see, kui poe salatilaualt, kus ise saab endale salatit kokku panna, sain halvaks läinud soolaforelli ja see rikkus kogu ülejäänud salati, nii et jäin sel päeval lõunata. Vähemalt ei saanud kõhutõbe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kodupood (Coop) asub ühes suuremas linnas Ülikooli ühiselamu läheduses. Ja seal ühikas elab palju välismaa tudengeid. Poes kohtan koguaeg musti, kollaseid, vahepealseid jne. Ja ausalt, piinlik on endal kogu selle eestimaa pärast, kui need välismaalased seal roiskunud puuviljaleti ees õõva täis näoga neid mädanenud vilju vaatavad.
olen elanud ka pikemalt välismaal ja ausalt, mtte kusagil sellist jama ei ole kohanud. Poodides lausa töötavad inimesed, kelle ülesandeks on roiskunud (loe: täpiga) puuvilju ära koristada, neid sättida riiulitel.
ma teinkord keerutan näiteks käes maasikaid (karbis) ja tuvastades seal hallitanud marja, panen selle riiulile tagasi. Suureks üllatuseks seisab seesama karp seal ka järgmisel, ülejärgmisel päeval… ma lihtsalt ei mõista seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haa, a mis nali mul eile oli. Korjas töötaja kapsapeade ümbert neid koledaid lehti ära suure kilekoti sisse. Ma astusin juurde ja küsisin, kas ma ei saaks mõned lehed oma loomakestele, et tervet kapsapead ei hakka ostma, piisabki paarist lehest, et mis nad ikka nende lehtedega teevad ju, viskavad minema.
Müüja vaatab mind nagu poolearulist ja kohmab viimaks, et jah, keegi tahab neid jah (suured kotitäied!). Et palju te siis tahate? Mina, et väikese kotikese ainult. Ja siis müüja kullipilgul jälgib, palju ma võtan. Ei hakanudki kotikest võtma, ainult neli lehekest selle pingsa ülelugemise käes. Nojah, kutsuge mind imelikuks, aga müüja ise oli sama imelik. Rämps ka üle loetud ja arvel, einoh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt õige. Välismaal pannakse poolest päevast sama kuupäevaga asjadele -30-50% sooduskleeps peale. Coop teeb seda vist kõige korralikumalt, aga nende värske puu-juurviljalett on küll nukker lugu, kallis ja riknev. Isegi hullem kui selver (või on asi sellest, et selver kus ma käin on suurem ja rahvast rohkem). Need kotisalatid oma ligaste libledega…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsin mina kunagi teha värskekapsasuppi, kodule lähimas poes olid isegi kapsad kenasti olemas. Värsked jah, aga paraku mõõtmetes, et Pliuhkami nunnu jäänux alla. Palusin siis teenindajalt, et kas pool kapsast saax. ‘No eei meeije ei tee, a kjisse ostab tjeeine polj kaapsas . . .’

Kuna see küll oli kui sa ei ole viimased 10 aastat toast välja käinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Kas sa käisid seal auvalvet pidamas või?
Aga kui inimene kirjutab: kunagi – see siis võiski ka ju 10 aastat tagasi olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa käisid seal auvalvet pidamas või?
Aga kui inimene kirjutab: kunagi – see siis võiski ka ju 10 aastat tagasi olla.

Rate this item:Submit Rating00

Näh, ilmuski kannika teine pool. Aga kus 3.-s on, see Piibuga moor?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu viimane kogemus oli Maximas müüdav Luunja kurk – vaatasin, et ohoh, soodukas! Ja lähemalt vaadates olid kurgid kollakad, vesised, pehmed ja hallituseplekke täis. Aga jah, kaubanduses on köögiviljadele ja puuviljadele omad kvaliteedinõuded ja selliseid asju ei ole lubatud müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on teooria, miks puuviljad poes riknevad. Keegi ei osta neid õigel ajal ära, sest saabudes ja alguses letti ladudes on nad kõik toored. Küpset puuvilja nagu ei saagi kuskilt. No ok, sügisel vanaema aiast õuna saaks, aga need imporditud, no ei ole. Nt praegu on kiivide hooaeg vist, mul kodus see Rimi ratas näitab. Poes on kõik kiivid kõvad. Toon koju seisma, et järelvalmigu siis. Ootan, ootan, lõpuks on kiivi pealt kortsus, ilmselgelt juba kuivab, aga seest ikka kõva ja hapu, koor on küljes kinni. Kui veel ootad, läheb hallitama, aga valmis ikka ei ole. Paar korda elus olen saanud mingeid suuri kiivisid, mis olid pehmed ja mahlased, lupsasid ise koore seest välja ja maitsesid imeliselt. Banaanid nagu ikka lähevad lõpuks paremaks, kui oodata, apelsinid jälle üldse mitte, alati on need hapud ja kraabi koort lahti. Virsikud, nektariinid, pea kõik on poest tuues alguses toored. Loomulikult keegi ei osta neid kõvasid kiivisid jne hea meelega, sest vaadates ja katsudes on ju aru saada, et need pole maitsvad. Nii nad siis seisavad riiulis kuni riknevad.
Küll aga on mul eredad mälestused Lõuna-Prantsusmaalt, kus puuviljad olid meil müüdavatega sarnased ainult nime poolest. SELLISED raudselt poodi seisma ei jääks. Ma ei saa aru, igasugu imetehnoloogiaid mõeldakse välja, aga puuviljaäri käib ikka nii, et korjame toorelt ära ja saadame sinna lumehangede vahele, küll need seal söövad igast sodi. Ilmselgelt on ju liiga vara ära korjatud, kui üldse ei järelvalmi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Söödavad on ainult kollased kiivid, aga nende hooaeg on lühike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haa, a mis nali mul eile oli. Korjas töötaja kapsapeade ümbert neid koledaid lehti ära suure kilekoti sisse. Ma astusin juurde ja küsisin, kas ma ei saaks mõned lehed oma loomakestele, et tervet kapsapead ei hakka ostma, piisabki paarist lehest, et mis nad ikka nende lehtedega teevad ju, viskavad minema.

Müüja vaatab mind nagu poolearulist ja kohmab viimaks, et jah, keegi tahab neid jah (suured kotitäied!). Et palju te siis tahate? Mina, et väikese kotikese ainult. Ja siis müüja kullipilgul jälgib, palju ma võtan. Ei hakanudki kotikest võtma, ainult neli lehekest selle pingsa ülelugemise käes. Nojah, kutsuge mind imelikuks, aga müüja ise oli sama imelik. Rämps ka üle loetud ja arvel, einoh!

Need kapsalehed tuleb kaaluda ja maha kanda, vastasel juhul tekib kauba puudujääk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mees ostis Prismast pähkleid. Kuupäeva muidugi ei taibanud vaadata ja kodus siis selgus, et “parim enne” ligi kuu aega möödas. Muidu poleks ju sellest ehk midagi, aga need pähklid olid tõepoolest vanad – vastiku liisunud ja rääsunud lõhna ja maitsega. No ei taha süüa ja selline kraam pole enam kuskilt otsast tervislik ka.

Mõni päev hiljem käis mees samas poes ja nägi, et riiulil ikka sama partii pähklipakid, uuemaid polnudki. Mainis siis mingile poetöötajale ja sai vastuseks umbes, et aa jah, ega nendega muud pole kui mahakandmisele.

Ma tõesti ei saa aru, miks toimub esiteks selline kohutav raiskamine ja teiseks klientide petmine, kes ostavad pahaaimamatult täishinnaga halvaksläinud toote! Mulje jäi selline, et ega kaupluses töötajatel eriti ülevaadet pole, mis kraam neil seal riiulitel on. Ma ei ole mingi kaubanduse asjatundja, aga kas see ei peaks käima nii, et kõik kaubapartiid koos säilivusaegadega on kuskil suures andmebaasis, mis annab jooksvalt märku, kui mingi asja kuupäev hakkab lähenema. Kauemsäilivate toodete puhul nt 1 kuu enne ja kohe on võimalik see kaup kiiresti soodushinnaga maha müüa. Andmed on seotud kassasüsteemiga, nii et kui partii on oluliselt enne tähtaega läbi müüdud, siis muidugi mingeid teavitusi ei tule. Ei tundu nagu eriline raketiteadus, aga miks sellist asja ometi ei kasutata. Vägisi jääb mulje, et ikkagi üritatakse lollidele viimse võimaluseni kõike täishinnaga pähe määrida ja kedagi ei huvita, kas ja kui palju midagi raisku läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile olid kohalikus Grossis hallitanud maasikad karpides. Milleks üldse hooajaväliselt sellist kaupa tellida? Kvaliteet on neil ilma hallitusetagi nigel (halloo, talv on!). Pigem telligu siis sügavkülmutatud marju. Praegu ongi vist mõttekas sügavkülmutatud tooteid osta – need nii maitselt kui välimuselt palju paremad kui ‘värsked’.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päriselt oled saanud riielda? Teenindaja käest? Nalja teevad nad või. Ma võtan ka väeskema kuupäevaga tooteid. Ei söö ju poolekilost sinki kahe päevaga ära.

See pole küll otseselt teemasse, aga võiks ikka niipalju teada, et see “kõlblik kuni” kehtib ainult AVAMATA pakendi puhul. Avatud pakendi puhul on kauba tarbimisaeg 24 tundi, seega ei ole mõtet osta poolekilost sinki, kui sa seda kahe päevaga ära ei söö 😉

See muidugi ei vabanda riknenud puuviljade müümist vms. Ise vaatan kuupäevi selle mõttega, et millal ma pakendi avada kavatsen, st vahel ostan toitu ette mitmeks päevaks ja ei kavatse neid kohe tarbima hakata. Suuremaid pakendeid ostangi vaid külalisi oodates vms.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päriselt oled saanud riielda? Teenindaja käest? Nalja teevad nad või. Ma võtan ka väeskema kuupäevaga tooteid. Ei söö ju poolekilost sinki kahe päevaga ära.

See pole küll otseselt teemasse, aga võiks ikka niipalju teada, et see “kõlblik kuni” kehtib ainult AVAMATA pakendi puhul. Avatud pakendi puhul on kauba tarbimisaeg 24 tundi, seega ei ole mõtet osta poolekilost sinki, kui sa seda kahe päevaga ära ei söö 😉

See muidugi ei vabanda riknenud puuviljade müümist vms. Ise vaatan kuupäevi selle mõttega, et millal ma pakendi avada kavatsen, st vahel ostan toitu ette mitmeks päevaks ja ei kavatse neid kohe tarbima hakata. Suuremaid pakendeid ostangi vaid külalisi oodates vms.

Sul on õigus, kehtib tõesti. Aga ma siiski eelistan osta pikema kehtivusega sinki. Avan pakendi, sööme nii palju kui sööme, karpi ja külmikusse. Sealt edasi saan juba nuusutada jne. Aga suitsusink pole mul veel halvaks läinud kuigi ei söö seda paari päeva jooksul ära. Tõenäoliselt ei rikneks reaalselt ka see järgmine päev aeguv toode. Aga mitte singist ei tahtnud ma rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Avatud pakendi puhul on kauba tarbimisaeg 24 tundi, seega ei ole mõtet osta poolekilost sinki, kui sa seda kahe päevaga ära ei söö 😉

Kuidas mina küll elus olen? Isegi mingit kõhutõbe pole kunagi olnud. Ma ei ole kunagi 24 tunniga sinki ega muud ära söönud (elan üksi). Kui sink juba kaua on lahtiselt seisnud, siis olen mõnikord läbi praadinud ja pikkamööda ära söönud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Avatud pakendi puhul on kauba tarbimisaeg 24 tundi, seega ei ole mõtet osta poolekilost sinki, kui sa seda kahe päevaga ära ei söö 😉

Kuidas mina küll elus olen? Isegi mingit kõhutõbe pole kunagi olnud. Ma ei ole kunagi 24 tunniga sinki ega muud ära söönud (elan üksi). Kui sink juba kaua on lahtiselt seisnud, siis olen mõnikord läbi praadinud ja pikkamööda ära söönud.

Elus oled,aga mehele pole saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mõte oli rohkem see, et kui pakend paari päeva jooksul plaanis lahti teha, siis pole enam vahet, kas kuupäev “kukub” kahe päeva või kahe nädala pärast, avatud pakendis läheb see sink hukka ikka sama pika perioodi jooksul 😉 Üldjuhul küll mitte 24 tunniga, selles on sul õigus, aga kaht nädalat see avatuna sellegipoolest ei seisa, kuigi kuupäev pakendil alles siis kätte jõuab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kulinaaria-, liha- ja piimatooteid ei tohi nagunii järgmine päev müüa, peab ära viskama.

See ongi probleem, et kui kaupa ei tohi järgmine päev nagunii enam müüa, siis miks ei võiks alates mingist õhtusest kellaajast, kl 20st või 21st neid tooted müüa 50% soodustusega? Massiliset ei käida hilisõhtul sisseoste tegemas, et poed peaksid kartma, et täishinnaga tooted jäävad müümata. Samas säiliks osadel võimalus osta äravisatavaid tooteid koheseks tarbimiseks ja poole hinnaga toode kutsub inimesi rohkem ostma, kui 25-30% allahindlus. Väikese allahindlusprotsendi tõttu jäävad needki viimase kuupäevaga tooted müümata ja kasu saamata.

Kui mu laps veel Suurbritannias ülikoolis käis, siis ta toituski kodukõrvase Tesco õhtustest allahindlustest. Oli kohe eraldi riiul sissepääsu juures, kuhu oli poest kokku kogutud selle päeva kaup, millel müügiaeg lõppeb. Ja sealt sai vahel mõne asja ikka puhta muidu. Ülejäänud poes olid värskele kaubale veel eraldi pakkumised a la võta 2 pakki kohvi ja maksa pooleteise eest või 3 jogurtit 2 hinnaga, šampoon ja palsam ainult šampooni hinnaga. Ja neid ei olnud sugugi vähe. Nutab siiani taga, kui odavalt läbi sai. Mul kiskus poetöötaja kunagi praktiliselt tomatid käest, sest tahtis neid just sorteerima hakata, et pole kõik nii värsked kui vaja. Kusjuures Tesco on odavkett.

Meil ilmselt poodnik siiski kardab, et siis hakkavadki kõik õhtul ainult sellest letist võtma. Mis võib muidugi ka tõele vastata.

Aga tihti oli Tesco allahinnatud kaup värskem kui meil täishinnaga. Köögivili kohe kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need kapsalehed tuleb kaaluda ja maha kanda, vastasel juhul tekib kauba puudujääk.

Ja neid kapsalehti kasutatakse loomade, sh. metsloomade söötmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul mees ostis Prismast pähkleid. Kuupäeva muidugi ei taibanud vaadata ja kodus siis selgus, et “parim enne” ligi kuu aega möödas. Muidu poleks ju sellest ehk midagi, aga need pähklid olid tõepoolest vanad – vastiku liisunud ja rääsunud lõhna ja maitsega. No ei taha süüa ja selline kraam pole enam kuskilt otsast tervislik ka.

minu meelest peaks kauplusele lisaks teavitama ka pakkijat, pakun, et Geirmudvõimistaongi. Viimasel poolel aastal on pähklite kvaliteet alla käinud. Olenemata sordist on liiga palju ülimusti, vanu, hallitanud pähkleid.

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Toiduõudus supermarketis